Drogy ne.. nebo ano?

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Fredy_Brown píše:
Kwisatz Haderach píše:Hoši, nechci být teďka nepříjemný, ale vaše polemiky o drogách bez nějakých zkušeností jsou trochu jalové:)
Spíš směšné :)
Jak pro koho.

Ad drogy - zamilovanost - apod. - nevim, zda se mi to jako privelke sousto - tady pro nas na foru... - nejsem ani chemik, odbornik na drogovou problematiku, doktor nebo ja nevim proc. nicmene...
... dalo by se na drogy nahlednout z pozice - "co je prirozene povaze cloveka" - nebo jak jinak to nazvat - a z toho hlediska - mi to prijde jako neprirozene... - jen nazor...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Flower-pot
martyr
Příspěvky: 50
Registrován: 29.05.2007 22:06:25
Bydliště: Atom

Příspěvek od Flower-pot »

Ok, a ako 'objektivne' urcis, co je prirodzene a co nie? Nie je potom aj hudba neprirodzena, lebo je prijimana externe? Este raz, drogy beriem ja iba ako 'spinac' istych casti mozgu, ktore nasledne vyvolavaju dany zazitok, nie ako zazitok samotny. Ked sme pri tej zamilovanosti, tak dany fenylethylamin ma velmi podobne ucinky ako amfetaminy. Nie je potom prakticky uplne jedno, ci tuto chemicku latku vyvolava pritomnost dievcata alebo tabletka? :) Nie, nechcem to staviat do roviny "kaslime na lasku, ked mame MDMA", ostatne laska a zamilovanost su dve zcela rozlicne veci, ale tu je snad na kazdom cloveku, ktory 'spinac' si vyberie (samozrejme, teraz silne zjednodusujem)...
Stars can frighten...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Co je a co není přirozené?
Být pod vlivem asi přirozené není.
Nicméně experimentování a objevování dosud nepoznaného vlastní zkušeností, to je už člověku více než-li přirozené.
Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Clovek neni jen zloucenina chemikalii se vzajemnymi chem. reakcemi...

Co je prirozene? Hm... tezko rict... nicmene otazka zustava a clovek muze na ni odpovidat zpusobem - kdyz to prezenu - odhazovat od sebe to, co "nepotrebuji..."¨/ "neprispiva..." / "neprospiva..." a pod...

(Rozhodne v zime bych kamna nevyhodil... :lol: )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Tak ono je pravda, že bez diethylamidu kyseliny lysergové by Syd neskončil tak, jak skončil.
Ale byl by bez toho tím zářivím démantem, kterým byl a který vytvořil jednu z nejlepších skupin světa?
Obrázek

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

já přiznávám že to lsd sem kdysi měl chuť zkusit... nechal sem se unést atmosférou knížky kterou sem o něm četl (jak dětinské :D ). ale tak moje štěstí je to, že bych fakt neměl páru kde se něco takového dá sehnat..

Flower-pot
martyr
Příspěvky: 50
Registrován: 29.05.2007 22:06:25
Bydliště: Atom

Příspěvek od Flower-pot »

proti píše:Clovek neni jen zloucenina chemikalii se vzajemnymi chem. reakcemi...
Ale ano, da sa degradovat aj na zluceninu chemikalii, ale je to trochu... kacirske ;) Ja osobne sa klaniam Huxleyho nazoru, ze vsetky myslienky, pocity a stavy su na chemickom zaklade, ale nechapem, preco by to malo samotny zazitok degradovat na dve prskajuce skumavky. O co iny je pozitok z Pink Floydu, ci uz je podmieneny chemicky alebo nie? O co ina by bola laska?
Co je prirozene? Hm... tezko rict... nicmene otazka zustava a clovek muze na ni odpovidat zpusobem - kdyz to prezenu - odhazovat od sebe to, co "nepotrebuji..."¨/ "neprispiva..." / "neprospiva..." a pod...
Nedaval by som do nijakej rovnice alebo umernosti 'prospech' a 'prirodzenost'. Ked ti vykradnu byt, je pomerne prirodzene, ze sa nastves, aj ked ti to nijak vyrazne neprospieva ;)
the Dark Lord píše:Co je a co není přirozené?
Být pod vlivem asi přirozené není.
Nicméně experimentování a objevování dosud nepoznaného vlastní zkušeností, to je už člověku více než-li přirozené.
Clovek je ale neustale pod vplyvom- spolocnosti, prostredia, emocii... Aj keby vyrastal vo vakuu, tak je pod vplyvom vakua.
the Dark Lord píše:Tak ono je pravda, že bez diethylamidu kyseliny lysergové by Syd neskončil tak, jak skončil.
Ale byl by bez toho tím zářivím démantem, kterým byl a který vytvořil jednu z nejlepších skupin světa?
On je Syd zvlast citlivy priklad- aj ked, nie je prvym a ani poslednym vizionarom, ktory trpel za svoju 'nadcasovu' genialitu... :-? Ostatne aj Gilmour sa vyjadril v zmysle, ze keby 'lunatics in his head' nezobudila kyselina, tak by to bol ten tlak okolo...
Stars can frighten...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

On je Syd zvlast citlivy priklad- aj ked, nie je prvym a ani poslednym vizionarom, ktory trpel za svoju 'nadcasovu' genialitu... :-? Ostatne aj Gilmour sa vyjadril v zmysle, ze keby 'lunatics in his head' nezobudila kyselina, tak by to bol ten tlak okolo...
myslím si, že jednou z hlavních příčin (neříkám, že jediná) sydových problémů byla neschopnost zvládat psychický tlak. je to sice na delší pokec, teď nemám čas se k tomu víc rozepisovat, ale možná by tohleto téma stálo i za nový thread v sydově sekci.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Nic mene, pokud vse by bylo vnimano jen z pohledu chem. reakcii + formace/informace/deformace cloveka okolim, jaksi by se mi z toho vytracel pojem o svobodne vuli cloveka - i kdyz v ramic danych hranic...

A to je taky to co mi na "drogach" vadi - jaksi "berou cloveku svobodne vule" - "chci jit rovne a proste nemuzu, zeme se dviha a pod. :lol:

ad "vykradeni bytu" - moje chemicke reakce muze byt prece jenom odlisna.
- bud se poradne nas...
- nebo si reknu "Buh dal, Buh vzal" - i to je chemicka reakce? :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Flower-pot
martyr
Příspěvky: 50
Registrován: 29.05.2007 22:06:25
Bydliště: Atom

Příspěvek od Flower-pot »

proti píše:Nic mene, pokud vse by bylo vnimano jen z pohledu chem. reakcii + formace/informace/deformace cloveka okolim, jaksi by se mi z toho vytracel pojem o svobodne vuli cloveka - i kdyz v ramic danych hranic...
Ale ved formovanie cloveka sa so slobodnou volou nevylucuje- rovnako chem. reakce... :-? Ujasnim- nemyslim to tak, ze cloveku prebehne v hlave latka XYZ a tak ho napadne urcita myslienka, ale naopak- prave tym, ze clovek mysli, tak spusta nejake chemicke reakcie... Tu sa ale pohybujem na velmi tenkom lade a varim z vody, takze toho necham... :)
A to je taky to co mi na "drogach" vadi - jaksi "berou cloveku svobodne vule" - "chci jit rovne a proste nemuzu, zeme se dviha a pod. :lol:
Ale clovek pod vplyvom drog nemusi byt len pasivnym pozorovatelom- aj ked riadit auto asi moct nebude, ale slobodna vola neznamena, ze musim robit vsetko tu a teraz... ;)
ad "vykradeni bytu" - moje chemicke reakce muze byt prece jenom odlisna.
- bud se poradne nas...
- nebo si reknu "Buh dal, Buh vzal" - i to je chemicka reakce? :D
Pockat, ja som nikde nikdy netvrdil, ze kazdy mozog funguje rovnako, na to som moc silny individualista ;) Nicmenej, ja predpokladam (ako som aj pisal), ze nielen emocie, ale aj myslienky su na chemickom zaklade- ALE je to ale len teoria (ktorej sa trochu, eh, nepatricne drzim) a v psychologii sa nejak extremne nechytam, takze samo o sebe to moc relevantne nie je (ostatne aj priklad s vykradnutim bytu som vytiahol na nieco ine)
fernetti píše: myslím si, že jednou z hlavních příčin (neříkám, že jediná) sydových problémů byla neschopnost zvládat psychický tlak. je to sice na delší pokec, teď nemám čas se k tomu víc rozepisovat, ale možná by tohleto téma stálo i za nový thread v sydově sekci.
ano, pred tym som to zle formuloval- chcel som len vyjadrit nazor, ze LSD nebolo podstatou Sydovych problemov (jeho katalyzacnu funkciu nepopieram)...
Stars can frighten...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Flower-pot píše: prave tym, ze clovek mysli, tak spusta nejake chemicke reakcie... Tu sa ale pohybujem na velmi tenkom lade a varim z vody, takze toho necham... :)
Nemyslim, ze mysleni jsou jenom chemicke reakce...
(... to je pak ale taky o nazoru na svet, zda je clovek jen organizmus (prvky, molekuly, chem.reakce), nebo i neco vic, ale to uz je jine tema.)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

člověk je v podstatě náhoda :D

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

skypekai píše:člověk je v podstatě náhoda :D
nebo taky nehoda (prirody) :mrgreen:

Flower-pot
martyr
Příspěvky: 50
Registrován: 29.05.2007 22:06:25
Bydliště: Atom

Příspěvek od Flower-pot »

proti píše:
Flower-pot píše: prave tym, ze clovek mysli, tak spusta nejake chemicke reakcie... Tu sa ale pohybujem na velmi tenkom lade a varim z vody, takze toho necham... :)
Nemyslim, ze mysleni jsou jenom chemicke reakce...
(... to je pak ale taky o nazoru na svet, zda je clovek jen organizmus (prvky, molekuly, chem.reakce), nebo i neco vic, ale to uz je jine tema.)
Vsak je to len nazor, ja to nikomu nevnucujem- ale v tomto by som mal byt citlivejsi, anzto to mnohokrat vzbudzuje dojem, ze myslienku degradujem na rovnaku rovinu, ako vznik amoniaku, ale ja nijak nechcem popierat jej intenzitu, vznesenost- len si myslim, ze nie je zalozena cisto na intelektualnom (dusevnom) zakladne ... Ale ok, necham toho...
Stars can frighten...

Uživatelský avatar
matthewmatt
boy child
Příspěvky: 38
Registrován: 09.01.2007 16:21:47

Příspěvek od matthewmatt »

Já k drogám nikdy ani nečichl a vůbec mě to nemrzí. Z cigaret je mi na zvracení a opít jsem se nikdy nezkoušel. Takže jsem možná dost nudný a konzervativní člověk, ale zato umřu mnohem zdravější... :D

Jinak
Flower-pot píše:Ano, mensi flashback z piatku straveneho v spolocnosti konope, lesa a Saucerful of Secrets... Nadhera... :spek:
Tak zrovna Talíř Plný Tajemství nebo Piper jsou takové alba, co ti přichystají solidní trip i bez jakýchkoli zakázaných látek... :D

Odpovědět