PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od volka.z »

Roman píše:Zpráva pro Ričrda a Fernetiho:
Pokud se někdy sejdete, ne že si na mně nevzpomrnete, jinak dostanete stranickou důtku :D :D :D
... a ze které strany, že by z té odvrácené, těch zvrácených tu máme dost \:D/ [-X

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od volka.z »

"Richard"......Ve stejný okamžik puštěné To jsem nikdy nezkusil, nemaje dvě soustavy... A jak to spustit přesně ve stejný okamžik? Nezačnou se po nějaké době nahrávky rozcházet?Pokud by záznam byl naprosto synchronní....
při srovnání nosičů o stejných časech jednotlivých skladeb je pak zmačknutí dvou dálkových ovladačů ve stejný okamžik o pokusu, který při třesoucí se mé ruce možno učiniti i opakovaně #-o \:D/ a tak do rubriky co poslouchám ... DSOTM ... 2x
Ten budík by vzbudil i mrtvého.. :lol:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od fernetti »

volka.z píše:při srovnání nosičů o stejných časech jednotlivých skladeb je pak zmačknutí dvou dálkových ovladačů ve stejný okamžik o pokusu, který při třesoucí se mé ruce možno učiniti i opakovaně #-o \:D/ a tak do rubriky co poslouchám ... DSOTM ... 2x
Ten budík by vzbudil i mrtvého.. :lol:
to musí být halucinogenní zážitek...
zkus si takhle dvojmo pustit careful, hezky nahlas, a podej sem pak hlášení, jak zareoagovali tví sousedi a policie :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od volka.z »

fernetti píše:
volka.z píše: to musí být halucinogenní zážitek...
zkus si takhle dvojmo pustit careful, hezky nahlas, a podej sem pak hlášení, jak zareoagovali tví sousedi a policie :)
už to jede.... \:D/ a sousedi... přes ten kravál neslyším zvonek =P~ :roll:

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Jend »

Hoši, nedávno jsem psal ve vláknu "DVD loupáček" o tom, jak mi moje stará hi-fi souprava nechce přehrávat úvodní stopy na některých CD a v některých místech přeskakuje nebo se zadrhává. Teď jsem si všiml, že ta problémová CD na celém povrchu mají škrábance. Nepatrné, ale jsou tam. Ovšem ntb a stolní pc mi je přehraje od začátku až do konce bez sebemenších problémů. Ta přehrávatelná jsou téměř dokonale hladká.
Čtečku na hifi jsem několikrát přečistil, ovšem bez jakéhokoli efektu.
Je možné, že možná nejde o odpálený laser, ale o to, že ty starší čtečky na ne úplně dokonalý povrch nosiče prostě nejsou stavěné? :-k
Tak jako tak, výměna nejspíš bude na místě #-o
Naposledy upravil(a) Jend dne 13.11.2016 20:51:33, celkem upraveno 1 x.
What do you mean interesting?

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od volka.z »

Jend píše: Tak jako tak, výměna nejspíš bude na místě #-o
Napiš ježurovi....

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Jend »

Pozdě, už jsem si řekl o sadu na domácí výrobu piva :D
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Pozdě, už jsem si řekl o sadu na domácí výrobu piva :D
:D Kam nám ta diskuze spěje.... :roll:
Jend píše:Je možné, že možná nejde o odpálený laser, ale o to, že ty starší čtečky na ne úplně dokonalý povrch nosiče prostě nejsou stavěné? :-k
Tak to si nemyslím... Já tipuji, že ten laser se pohybuje na hranici své životnosti. :-k
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Jend »

Richard píše:Tak to si nemyslím... Já tipuji, že ten laser se pohybuje na hranici své životnosti. :-k
Dobrá tedy, dám na názor zkušeného draka :twisted:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Dobrá tedy, dám na názor zkušeného draka :twisted:
To jen má domněnka, nic víc.

Kdysi jsem měl CD přehrávač Technics, který po mnoha letech provozu dokázal bez problému přehrát i vypalovaná média,
která v době vzniku přehrávače ještě vůbec nebyla na světě. Naopak modernější přehrávače je občas odmítaly přehrát.

A teď se v tom vyznejte... #-o
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:Hoši, nedávno jsem psal ve vláknu "DVD loupáček" o tom, jak mi moje stará hi-fi souprava nechce přehrávat úvodní stopy na některých CD a v některých místech přeskakuje nebo se zadrhává. Teď jsem si všiml, že ta problémová CD na celém povrchu mají škrábance. Nepatrné, ale jsou tam. Ovšem ntb a stolní pc mi je přehraje od začátku až do konce bez sebemenších problémů. Ta přehrávatelná jsou téměř dokonale hladká.
Čtečku na hifi jsem několikrát přečistil, ovšem bez jakéhokoli efektu.
Je možné, že možná nejde o odpálený laser, ale o to, že ty starší čtečky na ne úplně dokonalý povrch nosiče prostě nejsou stavěné? :-k
Tak jako tak, výměna nejspíš bude na místě #-o
nevím co máš za cd přehrávač, takže ani jaký máš laser - co vím, tak ti, co mají espritové soňáky, si lasery shánějí do zásoby, protože je už nejde sehnat. z toho soudím, že lasery jsou na každý player jiné. tedy alespoň na ten pořádný. dnešní masovka z číny tohle asi neřeší, a všude je ten nejlevnější laserový snímač za pár korun, takže jestli ho budeš měnit, asi moc neproděláš.
já už cd-čka moc nehraju, ale mám takový mlýnek do ruky, do kterého když dáš poškráblé cd a párkrát zatočíš, lehoučké škrábance mírně zhladíš a pak je cd opět normálně hratelné. kdysi jsem to u jednoho takto nečitelného cd zkoušel a fungovalo mi to. pokud bys chtěl, můžu ti ten kafemlejnek věnovat.
druhá možnost je, že máš zašpiněný laser - vatička na špejli namočená v isopropylalkoholu (ale stačí i obyč. slivovica) a párkrát přešmrdlat čočku by taky mohlo pomoct (opět mám zkušenost u svého starého cd-playeru, kterému jsem takto párkrát prodloužil život u mě doma, než jsem ho stejně nahradil novým strojem).
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:ale mám takový mlýnek do ruky, do kterého když dáš poškráblé cd a párkrát zatočíš, lehoučké škrábance mírně zhladíš a pak je cd opět normálně hratelné.
Na to bych si asi netroufl... :-k Vzhledem k tomu, že jedním z těch nečitelných CD je i první část The Wall, ta druhá čitelná by mi v případě fiaska taky už byla k ničemu :D Je to zařížení dělané vyloženě na poškrábané CD, nebo vlastní výmysl? Zkušenost s chemickými přípravky na odstraněním škrábanců nemáš? Prodávají se spešl pro tyto případy. Ale i z toho mám obavy, tak proto se ptám.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od fernetti »

na mechanické škrábance pomůže jedině mechanické vyhlazení, žádná chemie. ta jen na čištění laseru, jak už jsem psal.
zkus nejdřív to očištění, je to rychlé zjištění, kde je problém - zda v laseru anebo v poškrábaných cd.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

Zde bych pokračoval z vlákna Wish You Were Here ( http://www.pinkfloydforum.cz/viewtopic. ... 6&start=15 ) .

Jend nám poslal odkaz na pěkné mašinky:
https://www.youtube.com/watch?v=hrBW-zHY8tA

Ale tohle si poslechněte !!! :D
https://www.youtube.com/watch?v=gVg-w7BjeCY

Další krásné dělal i Technics! :
https://www.youtube.com/watch?v=wV16ehI6Tx8
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:tuhle hračku chci!
Nejdřív jsem si říkal: "to je blázen... "

Ale teď už to chci taky :shock:
What do you mean interesting?

Odpovědět