PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

Jend píše:
fernetti píše:tuhle hračku chci!
Nejdřív jsem si říkal: "to je blázen... "

Ale teď už to chci taky :shock:
Ani se nedivím, jsou to krásné staré stroje. :shock:
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od fernetti »

krásné stroje to jsou, lehká nostalgie mě pohltí, to ano...
ale zase, přiznejme si, žádná hitparáda to s těmi páskáči, cívkáči, kotoučáky a magičáky (přesnější výraz, ať si dosadí každý sám dle své libosti) to tedy nebyla. pásky se občas trhaly, takže se musely opatrně slepovat, když byla blbě nastavená hlava, snímala víc jeden kanál oproti druhému (v lepším případě), skoro nikdy jsem neslyšel stereo tak, jak by mělo z obou kanálů znít, občas to z beden hučelo jak u splavu (hlavně, když nahrávky, z důvodu úspory místa, se nahrávaly na tu nejpomalejší rychlost - na čtverku, a díky tomu bylo jakékoli dobré rozlišení hudebního záznamu obětováno ve prospěch délky nahrávaného materiálu), občas se mi dokonce stalo (a to fakt nekecám!), že jsem zpoza nahrávky (už nevím, co to bylo, jestli cepelíni, varga, urijáši nebo flojdi) slyšel přeslechy špatně smazané dechovky (v tomto případě moravanka jana slabáka - protože to byly pásky, které neustále putovaly mezi bráchou a tátou, kteří si tak navzájem občas přemazávali nahrávky toho druhého...).
dnes je památná tesla B43 na půdě a vzpomíná na zašlou slávu, jež jí vyhlasla cca. před čtvrtstoletím. vzpomínky na to, jak jsem si památný koncert floydů v benátkách nahrával ze záznamu vysílaného v čst s komentářem miloše skalky (kde je mu dnes konec???) jsou tak silné, stejně jako orgie, kdy tento zánam hučel každý den naplno oknem do ulice ven (sousedi dodnes promíjejí...), že je nesmaže nic na světě.
leda moje sjetá hlava...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

A tohle vyrobila firma Sennheiser specielně snad jenom pro mne :roll: :
hpmpf.jpg
hpmpf.jpg (195.49 KiB) Zobrazeno 2330 x
STEREO&VIDEO 6/2017
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od fernetti »

další věc, kterou nemusím mít :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

To je samozřejmě jen takový reklamní tah.
Při nákupu sluchátek je prvotní jak hrají, nikoliv jestli mají hlavový most obšitý barevnou nití a na mušlích gravírovaný trojúhelník... :wink:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

Detailní exkurze do fabriky Technics a seznámení s výrobou gramofonu SL-1200. Radost pohledět!
Ti Japonci tam ale mají hnusnej pořádek, to se hned tak nevidí! :shock: :shock: :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=hkUbtkWcyEQ

Akorát v 3:15 bych redaktora seknul po té jeho pařátě! :evil:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Jiří Engliš »

Nádhera.
Spousta hifistů na této značce vyrůstala, ale málokdo dosáhl na jejich špičkové gramo.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od fernetti »

ono to tady sice nikdo nečte, ale to je fuk...
dnes jsem si domů dovezl z druhé ruky pořízenou sestavu cambridge audio řady 851 - integrovaný zesilovač (CA851A) a cd-player (CA851C).
ano, jeden by si řekl, že sentiment blázna do floydů, který měl tu kliku, aby si cambridge prošel (alespoň jeden den) osobně, zatemnil veškeré zbytky zdravého rozumu a tak si vybral hračku jen podle názvu a zaprděných sentimentů...
jo, klidně to tak může někdo brát, ale fakt, že mi tato sestava ukončená zvukovým výstupem na mých třípásmech zahrála vše tak nekompromisně čistě, přesně, s prostorem a hloubkou, jaké jsem doposud nikdy neslyšel, to se okecat nedá. pokud někdo ještě poslouchá muziku jinak než v empétroskách, tak tohle je tip, který vřele doporučuju.
jo, a abych nezapomněl - to první, co hrálo z této mé nové domácí sestavy, s cambridge souvisí víc než cokoli jiného: gilmourova on an island (na cd), watersova in the flesh (na dvd) a wish you were here (elpíčko).
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
17.02.2020 0:04:06
ono to tady sice nikdo nečte, ale to je fuk...
Omyl, čtu vše už delší dobu... Jen nenacházím dost času na psaní, i když chuti je víc než dost. Však to napravím.
Teď ale neodolám!!!

Tohle jsou nádherné aparáty, které bych si rád poslechl! Máš k nim stále ještě BW???
Rozhodně nevěřím, že jen pouhý nápis Cambridge Audio Ti stačil k nákupu těchto ne právě levných strojů, byť použitých.
Já osobně bych ovšem nákup z druhé ruky nemohl riskovat, jelikož je pro mne vysoce riskantní nákup i zánovního zboží které se strká do elektriky.
V uvedených aparátech vidím ideální spojení skutečné Cambridge s kvalitním aparátem téhož jména, jež ukojí mužského hračičku a Floydomila
v jedné osobě.
Á propós - zkusil jsi porovnat připojení k zesíku přes XLR a RCA?
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od fernetti »

richarde,
bedny bw 603s2 už pět let hrajou u bráchy, hraju na čistokrevná třípásma od martina vitvara z prahy (sloupovky VMA 2-S rev II za cca. 30k vřele doporučuju, pro mě jsou už asi nafurt konečnou).
sestava cambridge audio, kterou jsem nakonec koupil, měla hodně dobré recenze a nabídka na přeprodej z druhé ruky kousek ode mně se nedala odmítnout. zvuk mého sony ta-f707es s bednama mi přišel vždy dost dobrý, ale stačilo pár minut poslechu na pár referenčních cd a bylo jasno, že posun v kvalitě ve všech ohledech, které jsem hledal (prostorovost, čistota přednesu, lokalizace nástrojů/hlasů, suverenní výkon i ve velkých hlasitostech, stejně jako udržení vysokých požadavků v komorním režimu poslechu, pevnost a tělo nástrojů (basklarinet, baskytara, kontrabas...) a vůbec celkový pocit z poslechu mi jasně ukázal, že budu o dost jinde, než poslední roky. a že jsem si říkal, kdoví jak na tom se starým sony nejsem dobře.
no, zas tak moc dobře ani ne...
těžko se mi to srovnává, já na magii kabelů, síťových filtrů, různých antivibrátorů a dalších hifi-woodoo hraček nikdy moc nedával, ale ono to svůj drobný příspěvek k celkovému výsledku mít bude - tipnul bych to tak na desetinky procent v celkovém součtu, určitě mnohem víc dělá celková akustika prostoru, bedny a silič, pak zdroj a zpracování signálu a nakonec ty hifiwoody blbinky. se sestavou jsem pořídil i xlr cardass croslink, sám cd player má v sobě integrovaný dac (dle výrobce ten nejlepší, který kdy vyrobili...), takže srovnání s mým dosavadním železem prostě není možné - zvukově jsem o poznání jinde (my na moravě říkáme "bokem vídňa"). možná bych se mohl hrát s prohazováním kabelů a srovnáváním mezi rca a xlr, starým dvd playerem (jo, teď je to plečka, ale kdysi před x- lety už uměl 24/196) a tím novým s dac-em, ale to je jako míchat hrušky s jabkama. prostě jedno skončilo, díky za to a nové začalo a taky za to díky! opravdu to na mě nebyla láce, ale nelituju ani kačku a věřím, že už budu mít do penze nafurt vystaráno. ještě nějak pořeším nový (bazarový) blu-ray (s dvd, možná sa-cd player) + přehrávač digitálních dat a končím.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Jiří Engliš »

Gratuluji k výhodne koupi =D>
Není nad to poslechnout si Floydy na kvalitním aparátu. Vím o čem mluvím.
Jen bych ti doporučil pospíšit si s nákupem DVD,BD či SACD.
Zmíněná značka končí se všemi DVD/BD/SACD playery mimo jiné z důvodu ztráty dodavatele serva a mechanik do přehrávačů.
Nové přístroje nebudou a ty staré se podle mě velice rychle vyprodají.
Nenchci dělat paniku, ale za časem budeme moci hodit naše poklady do kontejneru, protože je nebude na čem přehrát!!! :twisted:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od fernetti »

Jiří Engliš píše:
19.02.2020 20:14:43
Gratuluji k výhodne koupi =D>
Není nad to poslechnout si Floydy na kvalitním aparátu. Vím o čem mluvím.
Jen bych ti doporučil pospíšit si s nákupem DVD,BD či SACD.
Zmíněná značka končí se všemi DVD/BD/SACD playery mimo jiné z důvodu ztráty dodavatele serva a mechanik do přehrávačů.
Nové přístroje nebudou a ty staré se podle mě velice rychle vyprodají.
Nenchci dělat paniku, ale za časem budeme moci hodit naše poklady do kontejneru, protože je nebude na čem přehrát!!! :twisted:
jo, s tím přehrávačem máš sakra pravdu, nepsal jsem to sem, ale taky se po něčem dobrém, co dlouho vydrží, poohlížím. bohužel cambridge audio tyhle bd/dvd playery už nevyrábí a v nové řadě nabízí jen čisté digitální přehrávače. což je trochu škoda, chtěl jsem mít všechno od jedné značky. takhle to u mně zatím vypadá, že skončím u nějakého panasonica, možná sony nebo yamahy. pokud bys měl nějaký dobrý tip na dobře znějícícho všežravce (mimo cd, které už mám pořešené...), tak sem s ním!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Richard »

Ano, tak je to........

msc_hist.jpg
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: PF a audiovizuální technika - na čem posloucháte

Příspěvek od Jiří Engliš »

Něco optimistického pro naše koukání a hraní. Není to žádná láce, ale v současné době je to jako malý zázrak:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... n-ubr-x200

Odpovědět