Správa ROIOS

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Správa ROIOS

Příspěvek od fernetti »

ahojte,
vzhledem k tomu, že můj excelovský seznam roios a voios je už notně nafouklý, začínám ztrácet přehled o tom, co vlastně mám a co už ne. proto se ohlížím po univerzálním správci těchto dat, který by dokázal:
- importovat data *.xls případně jiná
- přehledně třídit dle nejpoužívaněšjších kriterií (přesné datum nebo alespoň rok, použité médium apod.), ideální, pokud bych si vyhledávací kriteria mohl zadat sám (např. pořizovací cena, číslo archivního CD nebo DVD apod.)
- exportovat data minimálně do *.xls a *.txt (ideálně do *.xml)
- umožní archivaci náhledů bookletů a obalů
- umožní vkládat linky na web (odkazy na databáze roios apod.)
- je přehledný a srozumitelný pro ovládání
- požaduji možnost třídění podle formátu (flac, mp3, dvd video, cd, lp + další, co mě zrovna nenapadají)
- na češtině netrvám
- umožní vkládat poznámky typu "zapůjčeno frantovi..." apod.
- rád bych si v tomto prográmku i editoval záležitosti kolem koncertů floydů (datum, místo konání, kvalita roio, odkazy na jiná roios ze stejného koncertu apod.)
- je to freeware (shareware zkousnu, jen pokud po mně nebude licence chtít peníze ;-) (návrhy na verze s crackem prosím do pošty :) )

tak co, pomůžete mi? myslím, že nebudu sám...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

nikdo nic? :cry:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Ale to víš že jo. Onehdá jsem taky něco takového sháněl tak jsem si to začal dělat sám, alespoň takový jednoduchý prográmek, nemůžu tomu věnovat moc času ale pořád jsem si říkal že by to možná někdo chtěl tak bych to mohl dodělat. Nic neslibuju ale zkusím to dostat do prezentovatelné formy.

Prosímtě jak přesmě by mělo vypadat to xml do kterého se exportuje (importuje?)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

bery píše:Ale to víš že jo. Onehdá jsem taky něco takového sháněl tak jsem si to začal dělat sám, alespoň takový jednoduchý prográmek, nemůžu tomu věnovat moc času ale pořád jsem si říkal že by to možná někdo chtěl tak bych to mohl dodělat. Nic neslibuju ale zkusím to dostat do prezentovatelné formy.

Prosímtě jak přesmě by mělo vypadat to xml do kterého se exportuje (importuje?)
když jsem nad tím tak potom ještě dumal, tak to xml je docela navíc, bohatě stačí možnost importu a exportu xls a txt formátu.
hledal jsem takový prográmek na netu už pár dní, ale vše, na co jsem doposud narazil, je buď nepřehledné, příliš jednoduché nebo jen jednostranně zaměřené (neumí všecko naráz, jak bych potřeboval). zkoušel jsem hledal i na zahraničních fórech bootleggerů, ale tam taky zatím ani ťuk :(
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Tohle bude asi problem. Osobne mam dost jiny pozadavky takze je i jinak resim (jeden velkej xml soubor a export do xhtml pomoci xslt), funguje to ale radsi bych databazi primo na webu. Jak rikam, jiny pozadavky, jiny reseni. Kazdopadne si musim rejpnout a zeptat se proc zrovna xls? :|

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

kuba píše:Tohle bude asi problem. Osobne mam dost jiny pozadavky takze je i jinak resim (jeden velkej xml soubor a export do xhtml pomoci xslt), funguje to ale radsi bych databazi primo na webu. Jak rikam, jiny pozadavky, jiny reseni. Kazdopadne si musim rejpnout a zeptat se proc zrovna xls? :|
protože teď všechno v xls mám a nechci to jak pitomec všechno ručně přepisovat...

databáze na webu je taky fajn, ale to beru jako třešnička na dortu - pokud mi pojede na pc, pak už to provázání s webem bude jaksi navíc.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

fernetti píše:protože teď všechno v xls mám a nechci to jak pitomec všechno ručně přepisovat...
to mi nejak uniklo #-o

Odpovědět