Náboženství

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět

Jaké je vaše vyznání:

Ateista
18
75%
Křesťan
5
21%
Žid
0
Žádná hlasování
Muslim
0
Žádná hlasování
Budhista
0
Žádná hlasování
Hinduista
1
4%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

paulie píše:
Jádro píše:Taky tam chybí Ashtarova flotila na oběžný dráze, 10 000 lodí a každá 100 km na dýlku, nebo tak nějak :lol:
Pozor, Aštarova flotila čítá 10 miliónů lodí! Dokonce i Ptaah má více -- 100 tisíc.
Dezinformace je zdrojem hrubých vibrací! Použijte čtvrtou srdeční čakru!
Sakra, tak to už mě s sebou asi nevezmou :lol:
Jestli se chcete pobavit, tak čtěte zde, je to fakt huuuustýýýý :lol:
http://www.vesmirnilide.cz/default_c.htm
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Tohle taky stojí za to :lol:
Obrázek
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

K tomu clanku: to cislo 666 - prijde mi to dost prehnane, abych se bal kazdeho 666, www, 333 a co ja vim ceho jeste... to s "nabozenstvim" (tema tohoto topicu) nema moc spolecneho - ten kdo vyznava nejake nabozenstvi, tak duveruje / mel by duverovat v toho v koho veri, a ne se trast pred kazdou hlouposti...

Ad sledovatelna data - ty se daji sledovat predce i jinak - k tomu neni nutny internet - ten to jen urychluje... tak co...

Ostatne vsichni jsem nejak zotroceni systemem - vzdy to tak v historii bylo a bude, tak co... Svoboda byla a je - jen vysadou stastnych jednotlivcu - ostatni na ni jen participuji ve vecsi, nebo mensi mire... (nebo maji iluzi, ze jsou svobodni...)

O vsem na svete plati jedna veta, ktera se zvykne rikat o ohni: "Dobry sluha, zly pan." - to plati o vsem i o internetu - i ten se da zneuzit, to vsak neznamena, ze je "spatny" a "ramenem dable" :)

Ostatne - na vsem se daji vydelat prachy - i na tom, ze vsude budu videt dabla, sprisahani, ciselnou symboliku nebo ze nas stvorili mimozemstani...

666 - neni v kazdem carovem kodu - minimalne ne v tom jogurtu co jsem prave dojedl :)

Kdo veri, ten se neboji... - muj nazor...

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

proti píše:K tomu clanku: ...
Muj nazor je, ze ten vyblitek si ani nezaslouzi komentar :wink:

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

kuba píše:
proti píše:K tomu clanku: ...
Muj nazor je, ze ten vyblitek si ani nezaslouzi komentar :wink:
Asi tak, měl jsem to spíš postnout do vlákna "Vtipy" :lol:
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

kuba píše:
bery píše:Určitě tam chybí "Floydista", že jo?
A virivy adventista ...
"floydisty" jsem teda na mysli neměl (i když vířivý adventisty bych tam být měli Obrázek)

Měl jsem na mysli další dve položky a to konkrétně "Wicca" a "jiné pohanské náboženství"
Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Dite v lone matky uvazuje:

"All is ball I am. Tady je mi dobre. Plavu si ve vode. Jsem krmeno, je mi teplo. Ale tam!!! Tam, kde mam jit, tam je to hrozne! To bude asi konec! Za tim predse nic nemuze byt. Predce kdyby se utrhla ta pupecni snura, tak vsechno skonci. To bude konec. Nebudu moct prijimat vyzivu, nebude tam teplo jako tady a tak... To urcite zemru. Vzdyt to bude jako ryba na suchu. Tam se predse zit neda - bez pupecni snury a tak... ("always need a little more room"). Jeste ze mam pred sebou nekolik tydnu zivota. (I will see the sunshine show) Tech par dni si hezky uziju, no... a ... pak zemru, az mne vytahnou z toho bricha... tak uz to chodi. Ziji a zemru..."

(A potom? Porod, trochu krve, kriku, bolesti - a narodil se zivot...
All around I hear strange sounds
come gurgling in my ear
red the light and dark the night
I feel my dawn is near... here I go
I will see the sunshine show
.... jeste ze si to dite nepamatuje to, co si myslelo predtim... nez se skutecne narodilo...)

Uživatelský avatar
uživatel
seer of visions
Příspěvky: 159
Registrován: 05.01.2007 10:38:07
Bydliště: zlín, Třinec, Velké Karlovice :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uživatel »

proti píše:Dite v lone matky uvazuje:

"All is ball I am. Tady je mi dobre. Plavu si ve vode. Jsem krmeno, je mi teplo. Ale tam!!! Tam, kde mam jit, tam je to hrozne! To bude asi konec! Za tim predse nic nemuze byt. Predce kdyby se utrhla ta pupecni snura, tak vsechno skonci. To bude konec. Nebudu moct prijimat vyzivu, nebude tam teplo jako tady a tak... To urcite zemru. Vzdyt to bude jako ryba na suchu. Tam se predse zit neda - bez pupecni snury a tak... ("always need a little more room"). Jeste ze mam pred sebou nekolik tydnu zivota. (I will see the sunshine show) Tech par dni si hezky uziju, no... a ... pak zemru, az mne vytahnou z toho bricha... tak uz to chodi. Ziji a zemru..."

(A potom? Porod, trochu krve, kriku, bolesti - a narodil se zivot...
All around I hear strange sounds
come gurgling in my ear
red the light and dark the night
I feel my dawn is near... here I go
I will see the sunshine show
.... jeste ze si to dite nepamatuje to, co si myslelo predtim... nez se skutecne narodilo...)
no tak nevím, zda se tohle zrovna náboženství týče...ale musím tě pkárat :twisted: za větu: *(A potom? Porod, trochu krve, kriku, bolesti - a narodil se zivot...*---zvaž slovo TROCHU:) :mrgreen: ach vy muži [-(

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

uživatel píše:no tak nevím, zda se tohle zrovna náboženství týče...ale musím tě pkárat :twisted: za větu: *(A potom? Porod, trochu krve, kriku, bolesti - a narodil se zivot...*---zvaž slovo TROCHU:) :mrgreen: ach vy muži [-(
No když ten porod zase vezmeš relativně vztaženej k dýlce života, tak to vlastně je jenom trochu, ne? :) Ale tím nechci snižovat vaše zásluhy na přežití lidstva :D
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

uživatel píše:no tak nevím, zda se tohle zrovna náboženství týče...
Myslel jsem to jako odpoved v obrazu na otazku:
"Existuje zivot (neco) po smrti?"
- Jak by asi tedy odpovedelo dite v lone matky na otazku "Existuje zivot po porodu?"
(trochu inspirace The Embryo)

A to myslim souvisi s nabozenstvim...
"Existuje zivot pred smrti?"

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Fernetti píše:no to je jak s biblí: každý další překlad je přesnější míň a míň (až z toho v případě vykladačů bible vznikly takové ošklivosti jako papežské schizma, hereze, reformace a pálení čarodějnic...)
No jo, ale zkus se to naucit v hebrejstine.... :D Ja jsem mel tu "cest" trochu k tomu pricichnout, ale moc mi to neslo. (asi na to nemam ty spravny mozkovy bunky.). ... nebo anticka rectina - to je taky dobre... :twisted:

Schizma, hereze, reformace, pálení čarodějnic - nemyslim, ze to vzniklo z "nepresnosti prekladu", spis z nepresnosti chapani cloveka - a to ne ani tak bible, jako zpise nabozenstvi a odpovedi na otazku "What God Wants"...

... a taky mocenske zajmy, osobni zakomplexovanost zainteresovanych lidi...
... kdyz chybi láska, jde to vzdy ku dnu... clovek nevidi... a tak...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Fernetti píše:no to je jak s biblí: každý další překlad je přesnější míň a míň (až z toho v případě vykladačů bible vznikly takové ošklivosti jako papežské schizma, hereze, reformace a pálení čarodějnic...)
Taky se zastanu Bible... :wink:
Člověče, četl jsi ji vůbec někdy? Všechny ty věci, které jsi jmenoval, rozhodně nejsou výsledkem výkladu Bible, nýbrž její neznalostí :wink: V té době Bibli neměli ani sami kněží, takže vznikala spousta dogmat, jež měli k učení Ježíše hooodně daleko :D Proč asi přišla reformace spolu s knihtiskem?
Odpustky, pálení čarodějnic, uctívání panenky Marie, papežství... Nic takového v Bibli nenajdeš.
Bible učí o lásce k druhým a je to především chyba lidí, že Bibli (a vlastně i křesťanství celkově) takovým způsobem pošpinili (zneužili).
Křesťanství je úplně o něčem jiném, než si spousta lidí myslí.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

proti píše:Schizma, hereze, reformace ...
Abych citoval sam sebe :D , pouzil jsem nespravne slova "reformace". (pricina: rychlost psani, mysleni a tak.) Pod slovem "reformace" jsem myslel spis - vsechna ta "deleni" (vychodni - ortodoxni cirkev, zapadni - Luther a i.) a vzajemne hadky apod., nemyslel jsem to jako pozitivni snahu o reformu, obnovu.

Ad odpustky - Joooo to byl dobry byznys. Vyrobni naklady temer nulove, financni zisk temer 100-procentni a kupuji to temer vsichni. :D

Tomu se ani prodej CDs za 500 nevyrovna. :twisted:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

asi se, pánové, míjíme: jeden o koze, druhý o voze. můžu vás ubezpečit o tom, že vím, co se v bibli píše, byť nějaké nepodstatnosti ohledně výčtu izraelských kmenů apod. jsem při četbě vynechával.
výslovně jsem uvedl toto: každý další překlad je přesnější míň a míň (až z toho v případě vykladačů bible vznikly takové ošklivosti jako papežské schizma, hereze, reformace a pálení čarodějnic...) - takže nemotejte koše s baňama.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Mňo... Myslím, že tzv. "svitky od Mrtvého moře", které obsahují např. i Izajášovo proroctví, dokazují, že překlady Bible její obsah nijak zvlášť nepoškodily :twisted:
What do you mean interesting?

Odpovědět