OLYMPIADA HOKEJ a jiné

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

OLYMPIADA HOKEJ a jiné

Příspěvek od ogi »

Chci znát vaše názory,postřehy a čekám ňáké spekulace :mrgreen:

Zítra ráno to vypukne
braťja slováci hrajou bez Gáborika Šatana a Hossa je taky det(doufám) :mrgreen:
můj typ:

ČESKO-slovensko 5:3

Čajánek dá góóól


Velká gratulace Martině S. =D> =D> =D> =D> =D>
to bylo o parník

Lukáš na Božáku dřel stopu na trávník přál jsem mu ZLATO kua ale bronz je taky super

jseš bombič Luky

Koukal jsem na USA-šwícarsko
neskutečnej hokej (připomělo mi to nagano)mlatili se o ten maňťák fest
zaskočilo mě to tempo až se mi orosilo čelo #-o

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Zajímavý pokus, jak oživit naprosto mrtvé fórum :D ( :cry: )
Můj tip na zítřek: 3:1 pro nás (2x Eliáš, Čajánek), ale je škoda, že největší slovenské hvězdy možná nenastoupí, takhle to nebude fér :evil:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

Jend píše:Zajímavý pokus, jak oživit naprosto mrtvé fórum :D ( :cry: )
Můj tip na zítřek: 3:1 pro nás (2x Eliáš, Čajánek), ale je škoda, že největší slovenské hvězdy možná nenastoupí, takhle to nebude fér :evil:
woe jend ser na city

musime vyhrat \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

jeste doplnujici typ JARDA 2 prihrafky na gol =D> =D>

Elias urcite bude chtit hru do predu primocare
pres stredni pasmo nahravka do precisleni gol


drzim palce rano vstavacka a

ČEŠI DOTOHO =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

HLAVNE .........MOC SE S nima NESERTE :notosnad: :notosnad:

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

pro me nejvetsi hrdinka je Vajdicova

rozsekala se na hadry na nezabespeceny trati a dojela v heroickem vykonu nakonec 3
=D> =D> =D> =D>


brutalni byl sjezd zen
to meli zastavit pri 3 padu litali tam 60 metru!!!!!!!!!!!!!!!!
to fakt nechapu :-k

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše:Zajímavý pokus, jak oživit naprosto mrtvé fórum :D ( :cry: )
A co tak založit téma "Vaříme s pinkfloyd ostošest"
Třeba by se to oživilo víc... :twisted:

(Napriklad by se mohl uverejnit překlad dvou receptů na plněného velblouda a mozek s vajíčkama (tuším), co byly přibaleny k Atom Heart Mother Remastered.)

Ad games for play - daně nám zvýšili, tak ať aspoň něco vyjde, že?
Chléb a hry.

Obcas je na tech hrach zajimavejsi sledovat emoce "nezucastnene ucastnych" divaku... (kdyz se clovek podiva namatkove na nektere diskuse pod clanky na ruznych webech.... :? ) ty negativni emoce mi dost vadi...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

proti zaloz si svuj trejd na tema
Vaříme s pinkfloyd ostošest a upec si ten chleba dík

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

tak pan Jend se neskutecne trefil :evil:

=D>

3:1

vyborne hosi vyborne!!!!dulezitej zapas

Gaborik s Hossou nastoupili a bylo to znat(lakovali cobolove!!)

ale ja smekam pred Jardou a Vokounem
Jagr prihravka a gol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

ogi píše:proti zaloz si svuj trejd na tema
Vaříme s pinkfloyd ostošest a upec si ten chleba dík
To byl jen vtip. :-)
ogi píše: tak pan Jend se neskutecne trefil :evil:
Doufám, že si taky vsadil. :-)
ogi píše: Gaborik s Hossou nastoupili a bylo to znat(lakovali cobolove)
A to je práve to čo mi na tom vadí. :-)
Jedni druhým budú hovoriť "čoboláci", ti druzí budou těm prvním říkat "pepíci"... a máme to.

Jediné co mě napadá je:
http://www.youtube.com/watch?v=giqS3AZn_B4
(4:03-40, 5:34 -...)

A potom prídu rusy, kanada a bude po oboch. Žabomyšie vojny...

Nevím... je to o osobním pohledu a rozhledu, když se podívám na svou genetickou výbavu – odkud je, tak místo narození a ani jazyk, ve kterém jsem byl vychován, pro mne osobně nehraje roli. (A proč by měl, když mí předci mluvili jinými jazyky a byli by hrdí na jiný národ...) A tak jaksi ani nevím, komu fandit. Nikomu, nebo všem? A podobně je na tom většina lidí, kdyby trochu věděli odkud jsou a pochází, změnilo by to jejich pohled. Ale kdo se shání po tom, odkud přišel a kam směruje?

Ostatně – např. Richter, Jaeger, Lang – ty jména taky mluví za sebe...

(ale konečně mé srdce podskočilo radostí – jen tak letmo jsem se podíval na jednu diskusi pod článkem "Češi porazili Slováky" a (nečetl jsem to celé – jen tak zběžně) nenarazil jsem na jediný výraz typu "pepíci", "čoboláci" apod. ale dokonca som tam objavil slová ako "gratulácia", "přejeme vám víc štěstí v dalších zápasech... " apod. – a to mě potěšilo. Že by se inteligence průměrného účastníka podobných diskusí zvýšila? Hoffentlich ja...)

Jinak ten sjezd žen – nesleduji sjezd často – ale bylo zajímavé se na to dívat. Přemýšlel jsem nad tím, jak je mnoho věcí v životě závisí na štěstí. Jedeš a trať je celkem tvrdá a zamrzlá, tak jsi rychlý – a máš "dvě možnosti" – buď budeš v cíli dřív, nebo spadneš. Ale pokud máš pozdější startovací číslo, tak se trať "roztopí", a už to tak nejede... a máš smůlu... můžeš jet sebelépe ale podmínky se zhoršili.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Moc pěkný match :twisted:
Na výsledek jsem si bohužel nevsadil :evil: Kromě něj mi vyšel jeden střelec a tobě Ogi Jarda jako přihravač :wink: Rozhodli brankáři, Vokoun čapal jak Hašan v Naganu a to je základový kámen úspěchu. Doufám, že mu forma vydrží [-o< Jarda dnes taky super. Na druhé straně musím pochválit Gáboríka, šel z něj strach. To je takovej slovenskej Brett Hull, stačí mu pár centimetrů volnýho prostoru a je zle :evil: Sledování zápasu pro mě mělo zvlášť okořeněnou příchuť, protože můj otec je původem Slovák. Kupodivu vždyfandí českému týmu, jelikož slovensky už ani neumí, na Slovensku totiž prožil jen dvě krátká období.
Aby toho nebylo málo, já jsem se narodil ve Falunu, Sverige, kam se prarodiče s mým fatherem přestěhovali koncem šedešátých let. Tam si tatík nabrnknul moji mother, rodilou Švédku. (Švédům se snad vyhneme, páč poslední dobou na ně vůbec neumíme :evil: :evil: :evil: ) Začátkem roku 1990 se naše rodina přesunula zpět do tátova rodiště, slovenského Lučence, abychom dva roky nato změnili bydliště na hanáckou Kroměříž... Takže vím přesně, o čem mluvíš, Proti, taky mám předky úplně někde jinde a nekoluje ve mně ani kapka české krve. Přesto se považuju za Čecha a ani nevím proč. Přišlo to tak samo. Prožil jsem tady nejdelší část svého života, mám tady práci, ženu, přátele, a tak mě genetická výbava nijak neodklání od mého českého uvědomění :D Právě naopak. Výhra nad Slovenskem nebo Švédskem mě potěší dvounásobně :P
Takže Češi do toho!!! :twisted: :twisted: :twisted:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše: ... já jsem se narodil ve Falunu, Sverige, Začátkem roku 1990 se naše rodina přesunula zpět do tátova rodiště, slovenského Lučence, abychom dva roky nato změnili bydliště na hanáckou Kroměříž...
Člověče - ty jsi měl jít hrát hokej! Máš ten správný mix krve. :-)
Jend píše: ... Takže vím přesně, o čem mluvíš, Proti, taky mám předky úplně někde jinde a nekoluje ve mně ani kapka české krve. Přesto se považuju za Čecha a ani nevím proč. Přišlo to tak samo. Prožil jsem tady nejdelší část svého života, mám tady práci, ženu, přátele, a tak mě genetická výbava nijak neodklání od mého českého uvědomění :D Právě naopak. Výhra nad Slovenskem nebo Švédskem mě potěší dvounásobně :P
Takže Češi do toho!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Asi to bude o tom, jak říkáš, "kde člověk přežil nejdelší část svého života".
Asi to bude takový nejvíc "emocionální" prvek, který rozhoduje.
I když snad "hlava - ratio" by to snad viděla (mohla vidět) trochu jinak.

Žil jsme taky na různých místech, myslím, že je to o tom, že všude najde člověk lidi milé a jinaké. A nakonec se někde usadí. Já jsem se usadil v Olomouci. Tvarůžky mi chutnají, takže v pohodě :-), na druhou stranu, to ale vnitřne řeším tak, že kdyby byla možnost zaškrtnout si do dokladů: "národnost - žádná a různá, státní příslušnost - žádná a všude". Tak bych to asi bral (někde jsem četl, že za první republiky něco na ten způsob bylo možné.)
Jak se říká: všude dobře, doma nejlíp. - Tak já žiji z toho jen tu první část věty. :-)

Nějak to tak cítím - že mi to vyhovuje žít někde a nepatřit a patřit tam zároveň. Koneckonců je to jenom dočasný pobyt na několik desetiletí.

Ale samosebou, že člověk není takový nebo makový na základě toho, jaká krev (nebo mix. :-) ) koluje v jeho žilách, ale na základě toho jaký je vnitřne, jak jedná navenek vůči jiným atd.

Na fandění mi vadí ta "násilná kolektivizace" (dark side) - všechny hodím do jednoho pytle a označím je jakousi nálepkou...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

proti píše:Na fandění mi vadí ta "násilná kolektivizace" (dark side) - všechny hodím do jednoho pytle a označím je jakousi nálepkou...
To jsou ty emoce, které k tomu sportu a vzájemné soutěživosti prostě patří.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše:To jsou ty emoce, které k tomu sportu a vzájemné soutěživosti prostě patří.
No jo, emoce, jen bych asi trochu rozlišoval mezi pozitivními a negativními emocemi.

Zajímavé je, že ty negativní emoce se projevují u fanoušků hokeje, fotbalu, u jiných sportů mi to nejpřijde tak markantní.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

Slovaci maj 2 body na sam.najezdy vydreli je proti rusakum

urcite bude zajimava tabulka po vsech odehranych zapasech kua

Potvrdilo se ze Slovaci neumi prohravat a jejich uzkoprsost


cituji:
Slovenští hokejisté si po porážce s Českem stěžovali. Na verdikty rozhodčích a také na to, že se soupeř uchýlil k simulování. "Bylo až trapné, jak se Češi na ledě chovali," prohlásil útočník Pavol Demitra. "Jakmile jsme se jich dotkli, hned spadli."

Demitra ty jsi normalni blazen s komplexem
Dokud s toho hokeje budou delat bratrovrazdu tak od nas vzdycky dostanou na prdel

ten zapas jsem videl 2x presilovky 6:4 tak kde vzal 8:2 :mrgreen:
to jen dokazuje ze to nedali psychicky

misto aby rekli "DOPAROMA I S JAGROM ...NO NIC IDEM DALEJ"tak si jako vzdycky stezujou bud na rozhodci nebo na soupere

Kolikrat nas zarizli !!! az si clovek rikal proc nepodaj ofiko protest??
Protoze na rozdil od slovaku NEBRECIME =D> =D> =D>




Kanada - Svycarsko

Tak to byl zatim nejhezci hokej na olympiade =D>
a pasuju Swajce na cerneho kone turnaje
pokud se v barazi dostanou do playoff

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

ogi píše: Potvrdilo se ze Slovaci neumi prohravat a jejich uzkoprsost
"Bylo až trapné, jak se Češi na ledě chovali," prohlásil útočník Pavol Demitra. "Jakmile jsme se jich dotkli, hned spadli."
Generalizování - připisování nějaké vlastnosti jednotlivce / malé skupiny jednotlivců celé skupině
(v tomto případě fanoušek/hrska fanoušků / hráč vs. "Slovaci neumi prohravat" apod)) je běžná vlastnost lidského uvažování, nicméně to absolutně skresluje skutečnost.
Když někdo (jeden jedinec) něco řekne, a na základě jeho výroku se řekne, že VŠICHNI příslušníci toho národa jsou takoví – tak mi to nepřijde příliš bystré a inteligentní.
To mi přijde jako absolutní nesmysl.
Na té nebo oné straně.

Podobně je to s tím oblíbeným výrazem "čobol". Na základě jedné i když asi tvrdou realitou inspirované osoby z jednoho filmu se označí celý národ. Samozřejmě stejně je to s výrazem "pepík" – označující čecha, pražáka – v přeneseném významu snad i moraváka.

(Neuplatňovali právě komančové a náckové právě kolektivní označování (všichni židi) a kolektivní vinu?)

Nicméně takhle právě reagují
- slováci, kteří např. nikdy nevylezli ze své Bratislavy, nebo jiné Hornej-Spodnej situované někde poblíž hranice se Zakarpatskou Rusí
a nikdy "živého čecha" neviděli, nezašli s ním na pivo, nesedli si, nepromluvili - jen o "nich" čtou, resp. diskutují na různých fórech. Mají takový jakýsi obraz - češi? To jsou ti švejkové, ti švédové, co pořád žerou Knedl-vepř-zel a pijí pivo a nic nedělaj - zlatí českí ručičky - nedělat a vydělat. Kdyby nad sebou neměli německý bič, tak by neudělali zhola nic.

, nebo
- češi, kteří např. nikdy nevylezli ze své Prahéé, nebo jiné Horní-Spodní situované někde u Chebu, či Karlových Varů a nikdy "živého slováka" neviděli, nezašli s ním na pivo, nesedli si, nepromluvili - jen o "nich" čtou, resp. diskutují na různých fórech. Slováci, to jsou takoví ti 100 let za opicemi. Slovák to je ten s tou valaškou v ruce, co pase ovce a pojídá halušky, někdy tu valašku vymění za hokejku a pak rube bohajeho hlava-nehlava.

Jak se říká té vlastnosti? Teď si nemůžu vzpomenout na ten výraz.

O čem jsou ty naše žabo-myší války?
Najíme se z toho?
Nebo posílím své imaginární ego z toho, že si sám sobě mini-částečně dokáži na základě neobjektivního vzorku obyvatelstva, že "můj" 10-milionový národek je lepší, než ten odvedle s 5-miliony obyvatel odvedle?

Myslím, že víc objektivněji uvažují ti, co jsou si vědomi své omezenosti myšlení, nebo např. ti, co mají smíchané příbuzenstvo na obou stranách Atlantiku, nebo řeky Moravy, která se – vzhledem k názorům některých může zdát větší než Atlantik.

(ale ano, přitom stačí zapomenout, že např. (pra)dědeček se narodil bůhvíkde na východ od řeky Moravy, (pra)rodiče žili někde u Źítkové a pak se přestěhovali za prací do Prahy a jsem čech jako řemen...) (nebo naopak: např mí předkové přišli ze západu na východ (pozemky za Rakouska-Uherska tam byli levnější :-) - a tak právě proto, že na to nezapomínám, nemůžu nadávat jednostranně ani na tu, ani na onu stranu. :D )

Podobně a krásně to Roger vyjádřil slovy z ATD, Perfect Sence, p.1

Hold on hold on soldier
When you add it all up
The tears and the marrowbone
There's an ounce of gold
And an ounce of pride in each ledger
And the Germans killed the Jews
And the Jews killed the Arabs
And the Arabs killed the hostages
And that is the news
And is it any wonder
That the monkey's confused

Naše války jsou k smíchu. (protože ve své omezenosti mlátíme ty ostatní. - a opice se pak z toho může zbláznit...)

Já si spíš myslím, že vlastnosti národa se projeví i na základě jeho početnosti. Kdyby nás bylo jako francouzů za časů Napoleona, nebo němců za časů Hitlera, to by jsme taky dokázali divi – to by svět čubrněl.
Jenže nás je málo, svět jsme nedobývali, ještě že je ten hokej... (ale i tam nás – hlavně finančně – převálcují jiní – viz Švýcarsko. :-) )
ogi píše: Demitra ty jsi normalni blazen s komplexem
Dokud s toho hokeje budou delat bratrovrazdu tak od nas vzdycky dostanou na prdel
A co čekáš od hokejistu? Myšlení filozofa nebo etika? :-)
Takových se tam najde víc – v obou mužstvech, národech...
ogi píše: Protoze na rozdil od slovaku NEBRECIME =D> =D> =D>
Jo?
Koho myslíš pod pojmem "my" a "brečící slováci"? Jako že VŠICHNI slováci brečí? Nebo zase jen pár jednotlivců? Jako, že žádný čech nebrečí? – zase zkreslující generalizace...
Pravděpodobně podobně jako u Demitru - snad tam někoho trochu stáhl, ten se hned poroučel k ledu - třeba i nechtě, nebo se jednoduše neudržel na bruslích - cojávím - a Demitra to viděl takhle a zgeneralizoval... a je to...

All we need to do is make sure - we will keep talking
(pravdou ale je, že na to mluvení není často ani prostoru, ani času.)

(Já zase neměl rád ubrečeného Fernanda Alonza (F1) – ale neříkám, že všichni španělé brečí.)
(Snad možná většina novinářů – i v ČR břečí – a omlouvá, za co všechno se nemohlo apod.
A oni by to snad ani nepsali, kdyby nevěděli že se najde vždy stádo těch, co to budou číst...)
http://www.youtube.com/watch?v=0bDY0DfE ... re=related
(1:06 - 1:08 - necháváme se chytit jako ryba na háček.)
Společnost nás jednoduše formuje, informuje, ale v podstatě i deformuje do podoby, ve které nás chce mít -podobně animace What Shall We do Now....)


Ad hokej a sport všeobecně.
Jednoduše je to tak, že čas od času se narodí talent, co se dostane k danému sportu.
Jejich frekvence – se dá podchytit – připravenou strukturou (v tomto případě – podpora hokeje)
Pokud máš početnější národ – máš víc potencionálních hokejistů.
Pokud je menší národ, má míň potencionálních hokejistů.
Proto má šanci jenom v tom druhém faktoru – připravenou strukturou na podchycení talentu.
(a k tomu je nutno mít finance...)

(Já například žasnu nad tím, kde ti finové berou ty rychlé jezdce F1 – Rossberg, Hakkinen, Raikonnen... )

A komu vlastně obyčejně fandím?
Občas mám pocit, že všem – slovákům, čechům, rusům (a to jde teď těžce – když jsou v jedné skupině...).

Že je Ovečkin (jak jsem četl) pořádně namyšlený? A – jak jsem četl, prý byl drzí i v zápasu ke Slovákům?
Co už... asi to nebude gentleman – to asi od něho ani nikdo nechce... Ale zase negeneralizovat.

A kdo není namyšlený? (pokud bych znovu generalizoval...) Češi, slováci, kanaďani, američani, rusové?
Asi všichni a zároveň nikdo – resp. každý v průměru stejným způsobem.

Všichni jsme stejní a jiní.

Kéž dovedu naslouchat rytmu tvého srdce,
kéž dovedu vstoupit do tvého domu,
kéž dovedu navštívit posvátná místa,
kéž dovedu otvírat tiše a s úctou dveře všech domovů
ke kterým mě cesta dovede,jsme stejní a jiní…….
(Hradišťan, Mys dobré naděje)

Jak to řekl jeden český fanoušek v jednom diskusním fóru:

"Vzkazuju ,že na obou stranách Karpat (a Proti dodává, že na celém světě) jsou i slušní lidé, i debilové. Extrémních názorů si nevšímejme-já dnes fandil Vám a věřím že spousta Slováků bude fandit i nám proti Rusům.Nenechme se strhnout k primitivním národnostním sporům."

Asi tak...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět