(staro)nové české fórum věnované pink floyd

často kladené dotazy, nápověda, připomínky...

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Tak tak . . . .

viz to co jsem psal Sáře.
Obrázek

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

OK, tak to jste mě teda povzbudili, tak já mám teda dotaz, protože já se začínám s Floydy seznamovat teprve teď a je to teda móóóc všechno o nich zajímavý. Dočetla jsem se, jak neuvěřitelně úspěšný bylo Dark side of the moon a jak zpřetrhalo všechny rekordy a tak dále.

Řekněte mi, co Vám připadá na Floydech nejlepší a co je to, co je dělá tak úspěšnými?
Je to hudba nebo to o čem zpívají nebo ty efekty, který u toho jsou, čím Vás osobně nejvíc dostali?

Já totiž od nich zatím neslyšela nic - myslím a pokud jo, tak nevím, že to byli oni a poprvé něco uslyším až příští týden. Tak řekněte mi, co si mám poslechnout jako první?

....abych to přežila ve zdraví.... :wink:

sára

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

No, já jako první slyšel právě Dark Side of the Moon. Těch prvních několik prvních chvil první skladby, ty první zvky, jsem si říkal "Co tohle má bejt?!" ale pak začala hrát skutečná hudba a já s napětím poslouchal každý další tón.

Tohle CD jsem si půjčil v pátek, dne 29 října 2004 v knihovně v Liberci, a poslouchal ho cestou domů. A celej víkend. Vpodstatě jsem byl jen zvědavý, co že jsou zač, jaká je ta jejich hudba . . . . ale chytlo mne to. Celej víkend jsem pak byl jako nadrženej až skončí víkend a já si budu moct půjčit další CD . . . .

Když začneš DSMoon nic tím nezkazíš.

Jinak mezi moje oblíbený dál patří The Division Bell (album vydané až po vydání obou knih co máš, takže se o něm moc nedočteš) The Wall a Piper at the Gates of Dawn.

Nevím jaký na to mají názor ostatní, ale The Wall bych nezačínal. Když jsem to slyšel poprvně, tak mne to toliko neoslovilo. Chtělo to čas, abycjh tomu přišel na chuť. Ale DSMoon a TDBell mne chytly hned.

A nebo to taky můžeš vzít od začátku přes první singly a Pipera, ale tady spíš pozor na to, že hudba jejich počátků je jiná než hudba, kterou dělali později.



Asi jsem se trochu moc rozepsal, ale začal bych Dark Side of the Moon a The Division Bell. To jsou alba, která tě určitě chytnou, která se ti budou určitě líbit.
Obrázek

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

Fakt? Jen klidně piš, hltám každou větu!

Udělám to, jak říkáš, už se moc těším.

To s tou zdí, to je zajímavý. A co říkáte na film The Wall?

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Poprvá jsem ho viděl loni v lednu v kině . . . . lístek mám schovanej.
čtvrtek, 20. ledan MMV, sedmá řada sedadlo 14

Úplně mne to fascinovalo.
Úžasný film.

Tady jsem ti uploadnul Trailer
Obrázek

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

FAKT????

A co Tě tak fascinovalo? O čem to je? Co se Ti tam líbilo nejvíc?

Tak to jsem teda zvědavá, co to udělá se mnou, až to uvidim.

Řekni mi k tomu ještě něco konkrétního, já potřebuju vždycky trochu navnadit, když se pouštím do něčeho novýho a neznámýho.

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

Ježkovy zraky, ty mi tu posíláš něco jako, že mám udělat s počítačem? :shock:

To sis vybral toho největšího antitalenta a mluvíš na mě absolutně nesrozumitelnou řečí.

ještě tu v práci něco provedu, ten můj původní počítač jsem už stačila úplně odrovnat až mi pan milý IT řekl, že se nedá nic dělat, že se bude muset vyměnit hard disk. Nerada bych tedy, aby tak dopadl i tento... :?

Cos mi to vlastně poslal, co tam je?

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

To jak to bylo ztvárněný . . . . prostě všechno.
V podstatě celej příběh alba (čteš dobře - příběh alba) je zachycenej filmem.
na svých stránkách Jana píše:Příběh, jež vychází z Rogerových životních zkušeností, je založen na poměrně jasně formulované ústřední myšlence: "Kdykoli se něco zlého stane, člověk se trochu víc izoluje - to znamená, že symbolicky přidá další cihlu do své zdi, aby ho chránila." Hlavním hrdinou je chlapec, který stejně jako Roger ztratil ve druhé světové válce otce a jeho výchovu přebrala úzkostlivá matka. S nepřítomností mužského elementu se malý chlapec jen těžko srovnává. To můžeme nejlépe výcítit z úvodní časti filmu The Wall, kde si malý hoch hraje na hřišti a s hlubokým nepochopením sleduje ostatní děti obletované svými tatínky. Když chlapec přijde do školy, nečeká ho nic lepšího. Je neustále ponižován a jeho jedinou malou útěchou zůstává představa, že doma jsou zase povýšení učitelé pod pantoflem svých konzervativních manželek. V manželství se jeho situace také nezlepší, protože už teď se ukrývá za svou vlastní a poměrně vysokou stavbou. Vše vyvrcholí ve chvíli, kdy Pink (rocková hvězda) odjede na turné a jeho žena řeší jeho nepřítomnost nevěrou (ta však trvá již mnohem déle, než od doby jeho odjezdu). Pink se vše dozví přes telefonní ústřednu, to jsou jen další cihly v jeho rostoucí zdi. Již na konci první poloviny končící skladbou Goodbye Cruel World se ocitá v úplné izolaci.

V jeho životě neexistuje žádné světlo a jeho mysli se zmocňují červi. Propadá do hlubokých halucinací, kde se mu dokonce vrací i různé obrázky z jeho života. K nejotřesnějším scénám filmu patří nepochybně ta, kde se Pink, zase jako malý chlapec, ocitá v místnosti s mřížemi, ve které se v rohu kroutí "šílenec." Hoch k němu přistoupí blíž a jemně se dotkne jeho ramena. Šílenec se s děsivým výrazem otočí, je to on sám - Pink, pouze o několik let starší. Uprostřed svých halucinací je ale probrán, musí předvést svou reprízu úvodní skladby In The Flesh. Její slova jsou však poněkud rasistická, Pinka definitivně ovládli červi. Jeho životní stavba se už dávno vymkla kontrole a on se stává se pouhou loutkou neschopnou normálního mezilidského soužití. Sám nakonec podléhá tíze své vlastní stavby a nakonec se vzdává (Stop). Předstupuje před pomyslný soud (The Trial), kde je nemilosrdně odsouzen (osvobozen?) ke ztrátě své zdi. Dostává šanci stát se citlivou, avšak také zranitelnou lidskou bytostí. Ale ve skutečnosti je možná zase na začátku, tam kde byl před lety a celá stavba začne zase znovu...
HttP://sweb.cz/my.pinkfloyd
Obrázek

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

Teda, tak to jsem na to teda zvědavá..........snese to i docela dost citlivá povaha?????

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Když jsem to viděl poprvý, dost se to ve mně zmítalo emocema.
Vynořovaly se jedna za druhou a hrozily že mne rozervou zevnitř, když je ze sebe nevykřičim, ale přitom mizely dříve, než jsem je stačil pojemnovat . . . .

Ale to je i tím, když jsem viděl jak ožívalo na plátně to, co jsem si podle alba zatim jen představoval.


Na poprvý je to nejsilnější.
Hlavně doporučuju nenechat se omezovat okolím a netlumit zbytečně zvuk. Hodně často se tam střídáají tiché a hlasité tóny. S mnohem větším kontrastem než na albu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

Když Tě tak poslouchám, asi bych si na to vstřebávání emocí pak měla vzít dovolenou, protože mně většinou věci berou tak desetkrát víc než jiný smrtelníky.

Tak nevím, jestli to nebude až moc silný, zvlášť když slyším to téma o čem to je.

Doufám, že pak nepřestanu mluvit...to by bylo zlý.

Už jsem o The Wall slyšela a chtěla bych jí vidět, ale mám trochu strach, jestli to na mě nebude mít zničující dopad, ale......


.......myslím, že moje zvědavost je silnější než můj strach.....

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Určitě doporučuju.
Mne to tak vzalo tím, jak to bylo úchvatně všechno ztvárněné.
To jak se tam prolínaly dvě časové linie, svět smyšlený a skutečný, části hrané a animované . . . .

Jedním slověm skvělý.
Určitě doporučuju.
Obrázek

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

Tak jo :)

Dík moc!

sára

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Rádo se stalo . . . .
Obrázek

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Bezte si to rict nekam kam to patri.

Odpovědět