všelijaké fotky a drbárna o nich

vše o minulosti, přítomnosti a budoucnosti(?) pink floyd

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

všelijaké fotky a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

hola, hola, milí floyďáčci!
tohle auditko budiž věnováno fotkám, které vám přijdou zajímavé a rádi byste je ukázali i ostatním. obrázky se můžou týkat floydů ať už přímo nebo jen okrajově, to je celkem fuk, hlavní však je pořádně každou fotku prodrbat a nenechat na nikom nit suchou. samosebou sem postujte i fotky, u kterých vám není něco jasného nebo byste se chtěli ostatních na něco zeptat.

:) :) :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

a aby bylo o čem plkat a dumat, přidávám hned první fotku pánů fotbalistů:
Obrázek

poznat floydy asi nebude moc velký problém, ale otázek se nabízí pořád dost:
- je na fotce davidovi opravdu taková zima?
- proč je roger za brankáře?
- dával víc gólů nick nebo rick?
- odkud ta zatracená fotka je a kdo další na ní kromě floydů je?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

fernetti píše:a aby bylo o čem plkat a dumat, přidávám hned první fotku pánů fotbalistů:
Obrázek

poznat floydy asi nebude moc velký problém, ale otázek se nabízí pořád dost:
- je na fotce davidovi opravdu taková zima?
- proč je roger za brankáře?
- dával víc gólů nick nebo rick?
- odkud ta zatracená fotka je a kdo další na ní kromě floydů je?
To je na beton v Anglii. Co datum? 1974? Kdo dalsi tam je a pri jaky prilezitosti to bylo foceny by me taky celkem zajimalo.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

A co tohle:
Obrázek

Ma ten manik nalevo vazne v ruce videokameru? Jestli je to z 14-Hour Technicolor Dream, kam se ten zaznam podel? Tohle mi vrta hlavou uz pekne dlouho.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

kuba píše:
fernetti píše:a aby bylo o čem plkat a dumat, přidávám hned první fotku pánů fotbalistů:
Obrázek

poznat floydy asi nebude moc velký problém, ale otázek se nabízí pořád dost:
- je na fotce davidovi opravdu taková zima?
- proč je roger za brankáře?
- dával víc gólů nick nebo rick?
- odkud ta zatracená fotka je a kdo další na ní kromě floydů je?
To je na beton v Anglii. Co datum? 1974? Kdo dalsi tam je a pri jaky prilezitosti to bylo foceny by me taky celkem zajimalo.
jj, anglie to bude určitě a s tím rokem 74 bych taky celkem souhlasil (david tehdá nosil fousky a vůbec si jaksi divně sčesával vlasy do gumiček :D ) a z těch dalších bych si troufl ukázat na tři: nahoře druhý zprava mi přijde jako neduživý mark knopfler, mezi nickem a rickem je asi michael palin z monty pythonů a a mezi rickem a davidem bude na tuty pete townshend z the who. stojící maník nalevo mi děsně připomíná jednoho bedňáka, co byl vidět v dokumentu z kantýny v bbc a který je na dvd pompejí (furt se tam jen tak divně culil:)) a ten vedle něj (nalevo od rogera) mi taky přijde nějak povědomý, asi jako nějaký tehdejší známý fotbalista (kevin keegan, george best), ale to už bych opravdu jen plácal, takže dál už opravdu nevím. no třeba se chytnou další...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

kuba píše:Ma ten manik nalevo vazne v ruce videokameru? Jestli je to z 14-Hour Technicolor Dream, kam se ten zaznam podel? Tohle mi vrta hlavou uz pekne dlouho.
jak jsi přišel na to, že je to právě odtamtaď? mně to přijde jako nějaká školní jídelna či co, lidi tam v klidu sedí a poslouchají a vůbec mi to nepřijde jako nějaká pařba, jaká byla údajně na 14-hour technicolor dream...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

fernetti píše:jak jsi přišel na to, že je to právě odtamtaď? mně to přijde jako nějaká školní jídelna či co, lidi tam v klidu sedí a poslouchají a vůbec mi to nepřijde jako nějaká pařba, jaká byla údajně na 14-hour technicolor dream...
Zas takova parba to nebyla, navic pf hrali nad ranem, dokazu si predstavit, ze uz toho meli vsichni dost. Skolni jidelna to moc neni, vsimni si jak je ta hala obrovska. Interier v Alley vypadal hodne podobne. Staby tam byly dva: BBC-2 a ted si nevzpomenu jmeno toho typka co tam tocil pro film. Nikde nemuzu sehnat fotky PF z tyhle akce pro srovnani....
fernetti píše:jj, anglie to bude určitě a s tím rokem 74 bych taky celkem souhlasil (david tehdá nosil fousky a vůbec si jaksi divně sčesával vlasy do gumiček Very Happy :D) a z těch dalších bych si troufl ukázat na tři: nahoře druhý zprava mi přijde jako neduživý mark knopfler, mezi nickem a rickem je asi michael palin z monty pythonů a a mezi rickem a davidem bude na tuty pete townshend z the who. stojící maník nalevo mi děsně připomíná jednoho bedňáka, co byl vidět v dokumentu z kantýny v bbc a který je na dvd pompejí (furt se tam jen tak divně culil:)) a ten vedle něj (nalevo od rogera) mi taky přijde nějak povědomý, asi jako nějaký tehdejší známý fotbalista (kevin keegan, george best), ale to už bych opravdu jen plácal, takže dál už opravdu nevím. no třeba se chytnou další...
To jsou tak maly xichtiky, ze si fakt netroufam odhadovat. Toho Palina nevim, moc mi nepripada, s Townshendem by se dalo souhlasit (i kdyz mi prijde, ze ma nejakej mensi frnak - mozna ze byla takova zima :D). Otazkou zustava, pri jaky prilezitosti se takhle sesli.

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Ve starým (pozn. hodně starým) časopise Melodie psali, že Pink Floyd jednou postavili fotbalové mužstvo a sehráli přátelské utkání se skupinou Family... Nevím ale, nakolik se tomu dá věřit... :lol: Bohužel tam už nezmínili, z koho že ten svůj tým sestavili, ale prý to skončilo 3:3 :) Těžko říct, jestli na tom je něco pravdy a jestli tenhle obrázek patří do tohoto jistě nezapomenutelného utkání :roll: ale kdo ví.

Posílám Vám svou nejoblíbenější fotku Rogera s Davidem - je to z roku 1977 (aspoň jsem si to tak uložila do počítače, tak snad jsem k tomu měla i nějaký jiný důvod, než že se to tak může zdát). Jen by mě zajímalo, co to tam ten David plácal - tváří se totiž nějak moc filozoficky... Ale na filozofování je tu Waters - ten se docela baví... No pokochejte se, jak se bavili v době, kdy už si dávno lezli krkem :lol:

Obrázek

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

A co říkáte na tenhle snímek z nejnovějšího vydáni The Regent Street Poly Magazine:

Obrázek

Článek jsem již přeložil (včetně překlepů) a poslal Janě do její rubriky "Z novin a časopisů" - ještě to tam sice nevisí, ale třeba bude.

----------------------------------------------------------------------------------------------

DODATEK:
Vzhledem k tomu, že původní odkaz je na čas mimo, přidávám i verzi z italských stránek, kterou jsem luštil při překládání

Obrázek
Naposledy upravil(a) the Dark Lord dne 22.08.2005 13:57:27, celkem upraveno 1 x.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jana píše:Ve starým (pozn. hodně starým) časopise Melodie psali, že Pink Floyd jednou postavili fotbalové mužstvo a sehráli přátelské utkání se skupinou Family... Nevím ale, nakolik se tomu dá věřit... :lol: Bohužel tam už nezmínili, z koho že ten svůj tým sestavili, ale prý to skončilo 3:3 :) Těžko říct, jestli na tom je něco pravdy a jestli tenhle obrázek patří do tohoto jistě nezapomenutelného utkání :roll: ale kdo ví.


Posílám Vám svou nejoblíbenější fotku Rogera s Davidem - je to z roku 1977 (aspoň jsem si to tak uložila do počítače, tak snad jsem k tomu měla i nějaký jiný důvod, než že se to tak může zdát). Jen by mě zajímalo, co to tam ten David plácal - tváří se totiž nějak moc filozoficky... Ale na filozofování je tu Waters - ten se docela baví... No pokochejte se, jak se bavili v době, kdy už si dávno lezli krkem :lol:
Ať hledám, jak hledám, tak na netu žádné info o skupině "The Family" není. Ale snad se podaří něco vyštrachat ostatním...


u téhle fotky se přímo nabízí text "pigs have flown" :D
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Míra píše:A co říkáte na tenhle snímek z nejnovějšího vydáni The Regent Street Poly Magazine:
nicka s rogerm poznám, ale kdo jsi ti další dva? podle mě tam rick není.

jo a ještě jedna perlička: jako zpěvačka je v abdabs uvedena i juliette gale, pozdější rickova manželka. najde někdo její fotku a postne ji sem?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Tak tomu říkám pátračka :) Takže - The Family JE FAKT skupina...

info zde : http://members.aol.com/songforme

Je tam i minizmínka o fotbalovém zápase: "Some classic rock/football matches took place in England way back when. Family vs. Pink Floyd was one such battle of the bands!"

Moc jsem to jinak zatím nepročítala...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

fernetti píše:nicka s rogerm poznám, ale kdo jsi ti další dva? podle mě tam rick není.
Mrkni se sem:
http://www.geocities.com/SunsetStrip/Vi ... abdabs.htm

Po Juliette pátrám dál

Uživatelský avatar
James
martyr
Příspěvky: 71
Registrován: 19.08.2005 11:03:17
Bydliště: Ostrava, Praha

Příspěvek od James »

fernetti píše: jj, anglie to bude určitě a s tím rokem 74 bych taky celkem souhlasil (david tehdá nosil fousky a vůbec si jaksi divně sčesával vlasy do gumiček :D ) a z těch dalších bych si troufl ukázat na tři: nahoře druhý zprava mi přijde jako neduživý mark knopfler, mezi nickem a rickem je asi michael palin z monty pythonů a a mezi rickem a davidem bude na tuty pete townshend z the who. stojící maník nalevo mi děsně připomíná jednoho bedňáka, co byl vidět v dokumentu z kantýny v bbc a který je na dvd pompejí (furt se tam jen tak divně culil:)) a ten vedle něj (nalevo od rogera) mi taky přijde nějak povědomý, asi jako nějaký tehdejší známý fotbalista (kevin keegan, george best), ale to už bych opravdu jen plácal, takže dál už opravdu nevím. no třeba se chytnou další...
Fotbalová fotka je přesně z roku 1973. Druhý zprava nahoře nebude Knopfler, ale spíše Storm Thorgerson. Na té fotce je také manažer skupiny Steve O`Rourke. Který to ovšem je, netuším. Informace mám z knihy z kolekce Shine On. Ta fotografie je tam trochu jiná, Rick s Nickem se nedívají do objektivu.

V té knize je také fotka kriketového týmu, ve kterém jsou všichni členové skupiny + lidé z EMI z roku 1977.
Naposledy upravil(a) James dne 22.08.2005 13:38:23, celkem upraveno 1 x.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Míra píše:
fernetti píše:nicka s rogerm poznám, ale kdo jsi ti další dva? podle mě tam rick není.
Mrkni se sem:
http://www.geocities.com/SunsetStrip/Vi ... abdabs.htm

Po Juliette pátrám dál
jj, to je známá fotka s bobem closem (nebo klosem???), ale na té první fotce abdabs podle mě close není. kdo to pak ale je?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět