The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

vše o minulosti, přítomnosti a budoucnosti(?) pink floyd

Moderátor: bery

Odpovědět
Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Roman »

Fernetti a Bery, díky moc za tento krásný report provázaný úžasným počteníčkem (já bohužel nedisponuju takovým spisovatelským a básnickým nadáním) při poslechu WYWH. =D> :prase: :parba:
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Richard »

Fernetti, díky! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Co dodat závěrem...? Ale co to píšu, sluší se říct úvodem!!!

Jestli jsem to tak nějak dobře spočetl, tak jsi sem postnul na 145 záběrů a komentářů z jedné, ale zatraceně extraordinérní, exhibice.
To je taková porce, že jsem se tím ještě pořádně neprokousal. Tolik je tam nového, nevídaného a nečekaného. Mnoho snímků zaslouží místo odpovědi komentář v patřičném vláknu, mnohdy pak založení vlákna nového. Na což se sám již těším.
Za celou dobu existence fóra takový příspěvek nemá obdoby!

O to více mě mrzí ti odpadlíci, kteří se asi kdesi blomcají po fejsbůcích a asociálních sítích aniž by dokázali ocenit, kde je to pravé ořechové. :evil:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Richard »

bery píše:
Richard píše:Fernýttku brzdi, já to ani nestíhám sledovat! :shock: :D
Dnes mě napadlo, jestli na té exhibici nebyla ke koupi nějaká epesní publikace, ale asi je to jedno, když sem láduješ takový krásný matroš.
A k tomu je výhoda, že je od našince! =D>
Ano, vydali katalog který byl ke koupi na výstavě, nebo je k objednání. Já si na místě koupil paperback a Fernetti si dodatečně objednal hardback.
Zatím jsem to jen letmo prolistoval, ale provedení se mi celkem líbí, Fernetti zmiňoval že tam není všechno co je na výstavě, ale to by asi byla kniha tlustší než širší :D , jsou tam hi-res fotky exponátů a vypadá to moc pěkně.

https://www.vam.ac.uk/shop/pink-floyd-t ... 49817.html
:-k Hm, hm, hm..... že bych si hardback objednal k ježurovi?
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od fernetti »

richarde, tvé potěšení budiž mým :)
nicméně se svými superlativy trochu šetři. přece jen ne každý má možnost nebo chuť sem přispívat a třeba si tento report zkoukl jen tak, bez potřeby cokoli komentovat. to je v pořádku.
tu knížku si kup, je fakt skvělá. což bych moc říkat neměl. na úplném konci výstavy, resp. poté, co jsme odevzdali sluchátka a ubírali se směrem k východu, byli jsme projiti poměrně velkým prostorem, vyloženým regály se zbožím, které si mohl každý fanda koupit. knížky, trička, přívěšky, odznáčky, hrnky, tužky, plakáty, různé hračky a blbinky, boxsety nebo jen samotné cédéčka a kdoví co ještě - to jest vše, co je spojené s fenoménem pink floyd. ještě před pár lety bych měl druhé vánoce, mít si cokoli z toho vybrat. ale mě po té výstavě, resp. po tom, co jsem vše mohl na ní vidět a zažít, přišlo jaksi úplně mimo si tam cokoli vybrat a koupit. jakože pěkné věci to vážně byly. ten "katalog", který jsem si tam nekoupil, byl v paperback verzi - bery ji tam koupil. mě se po ní trochu svrběly ruce, ale četl jsem recenzi na brain-damage, že to není úplný přehled toho, co se na výstavě objevilo. a je to pravda. takže jsen si tam nekoupil nic - i s tím ohledem, že je ta knížka dost velká a nevešla by se mi do mého batohu do letadla. ale potom, co jsem doma začal zpracovávat fotky z výstavy, které jsme s berym pořídili, zhrozil jsem se, jak špatné byly fotky především z mého mobilu (ten to v tom extrémně blbém prostředí vůbec nezvládal) to byly. a jak kvalitní reprodukce i obecně známých fotek nebo grafik od hipgnosis apod. v té knížce jsou. takže nakonec jsem si tu knížku druhý den po návratu domů okamžitě objednal. protože ona obsahově je fakt dobrá. a ten hardback je navíc udělaný jako trojrozměrná grafika na téma světelného hranolu z dark side, který je na přebalu knížky. ten se tam samostatně prodával jako deska A4 formátu za 10 liber. plus ta knížka, co se prodávala v paperbacku za 25 liber. takže když to vezmu, tak z amazonu jsem to měl doma stejný peníz (hardback za 35 liber), jen jsem si zaplatil navíc poštovné asi 3 stovky. navíc tam prodávali jen paperback verzi a tuto desku A4 s grafikou každé jen zvlášť - já to mám v jednom... bery mě asi zabije, když si to teď po mně přečte, ale protože je to slušně vychovaný pán, namítne mi, že on si tu knížkou koupil TAM a proto má na tu svou knížku jiný náhled, než kdyby si ji koupil přes net jako já. a měl by pravdu.
já si naopak koupil v obchůdku na abbey road knížku, která dokonal mapuje celou historii tohoto legendárního studia (docela nenápadná brožurka, která snad ani není na netu k mání... - nevím, nehledal jsem ji) a mám ji jako trvalou památku na návštěvu tohoto kouzelného místa. zkrátka každý máme své památky a vzpomínky a vo tom to celý je :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od bery »

Fernetti, ještě jednou klobouk dolů.
Všem ostatním: važte si Fernettiho, já bych takovýto report nedokázal v konečném čase napsat a už vůbec ne tak pěkný.

Katalog fakt super, já jsem klidný se zjištěním, že obsahově (kromě toho hranolu) se hard back a paperback neliší, a navíc moje verze je koupená TAM :mrgreen:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:richarde, tvé potěšení budiž mým :)
nicméně se svými superlativy trochu šetři. přece jen ne každý má možnost nebo chuť sem přispívat a třeba si tento report zkoukl jen tak, bez potřeby cokoli komentovat. to je v pořádku...
A tady jsme právě u toho. Já na exhibici do Londýna nemohl ani náhodou a o to víc si cením snahy druhého, který neváhá a snaží se mi
až pod nos naservírovat nejen obrázky, ale i jako přidanou hodnotu něco z tamějšího kouzla. \:D/

Ale rozhodně přispívat může úplně každý, když to dokážu i já.
Komentovat nemusí, to je pravda, i když alespoň malé zatleskání =D> by to zasloužilo...
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Roman »

Richard píše:i když alespoň malé zatleskání =D> by to zasloužilo...
To by zasloužilo pěknej aplaus ve stoje! =D> =D> =D>
Ač jsem členem pff krátce, prošel jsem hodně reportů a příspěvků, ale tento je nambr uan :D
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od fernetti »

kluci, ještě jednou děkuju, ale už toho raději nechte... :)
raději si projeďte joutube, kde jsou z výstavy taky moc pěkné reporty, které v mnohém řeknou ještě víc, než jsem se pokusil říct já. namátkou třeba tyto: https://www.youtube.com/watch?v=pyWdBNDzNuU https://www.youtube.com/watch?v=Wxm_3jHEYlo https://www.youtube.com/watch?v=50XOG7Yn1t8&t=1870s nebo toto: https://www.youtube.com/watch?v=82JcnvO2pyQ
kromě těch skvělých záběrů (zejména z třinácté komnaty - performance zone, kde je vidět celé kvadro audiovideo představení, kterým celá výstava končila) mě obzvláště potěšilo video poslední - "the pink floyd pig on the bbc show 10/05/17", kde je vidět nejen to, co jsme s berym osobně viděli (aneb "jé, tam jsem taky byl!" :)), ale i původní záběry přímo z vypouštění algieho v prosinci ´76, které jsem doposud neviděl. ti, kteří navíc aspoň trochu rozumí english, navíc získají spoustu krásných nových informací.
když jsem před cestou do londýna s pomocí google maps studoval všelijaké pohledy na battersea, kterou jsem chtěl naživo vyfotit, s hrůzou jsem zjistil, že dva komíny podle google maps z r. 2016 neexistují. jsou prostě fuč. a že pohled, který po powell ukazuje od jihu, je sice přibližně ten původní, odkud byl obal animals vyfocen, ale dnes je tam děsný ruch, všecko je za zdí a za zdí jsou stavební stroje a jeřáby a vůbec je to celé odspodu, kdežto fotka na albu je focena z výšky - což v našem případě znamenalo vlézt do jednoho z blízkých domů (ano, měl jsem je vytipované...), pokusit se vyjít co nejvýš a celé to vyfotit tak, jak to asi vypadalo tehdá před 41 roky. ale přece jen komplikace s tím spojené, blbý výhled, málo času a hlavně fotit battersea powerstation bez dvou komínů ze čtyř, to mě nakonec uondalo a vybral jsem si nakonec variantu focení od protějšího břehu temže. ten pohled je skoro identický s jedním z těch, které jsou i v bookletu alba, ale hlavně mi zaručoval, že budu mít dobré popředí (temže s odrazy světel kolem staveniště v místě elektrárny) a že tam moc hlavně nebudou tam moc chyběl ty dva zmizelé komíny. ještě na záběrech z tohoto květnového vysílání bbc je vidět, že se akorát ty dva zbourané komíny dostavují (což jsem až doteď netušil). ani ve snu by mě nenapadlo, že nakonec se mi podaří vyfotit battersea tak, jak jsem si přál. uondaný z celého dne, přemlouvajíc za noční cesty ulicemi své bolavé nohy, aby mě donesly na kýžené místo k mostu, odkud jsem s berym fotil a dát si u toho ještě doutníčka... lepší odměnu za celou tu námahu jsem si nemohl přát.
přiznám se, že zážitků z této experience, mám hodně, budou zrát s časem. ale tento, je pro mě asi nejobdivuhodnější. děkuju moc.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:...raději si projeďte joutube, kde jsou z výstavy taky moc pěkné reporty, které v mnohém řeknou ještě víc, než jsem se pokusil říct já...
Tak na ty taky dojde, ale zde uvedený report má právě něco, co ani pohyblivé obrázky na jůtubu nabídnout nedokážou. :roll:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Jend »

Hoši, sice se zpožděním, ale díky za podrobný report :palec:

...a taky tichá závist :wink:
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od fernetti »

tak dnes naposled... kdo nestihl, ať pláče.
anebo možná ani ne...?

bo na facebookové stránce výstavy uvedli, že výstava bude putovní a navštíví některá další místa. která a kdy, si asi nechávají napozději, ale vsadím boty, že se určitě objeví v německu, což pro našince přece jen poněkud blíž... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:tak dnes naposled... kdo nestihl, ať pláče.
anebo možná ani ne...?

bo na facebookové stránce výstavy uvedli, že výstava bude putovní a navštíví některá další místa. která a kdy, si asi nechávají napozději, ale vsadím boty, že se určitě objeví v německu, což pro našince přece jen poněkud blíž... :)
Když já si myslím, že výstava byla unikátní ve spojení s Londýnem... :-k
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:tu knížku si kup, je fakt skvělá...
... takže nakonec jsem si tu knížku druhý den po návratu domů okamžitě objednal. protože ona obsahově je fakt dobrá. a ten hardback je navíc udělaný jako trojrozměrná grafika na téma světelného hranolu z dark side, který je na přebalu knížky...
Tady je ta knížka, kterou furt nemám.... :-x
Katalog_Their Mortal Remains.jpg
Katalog_Their Mortal Remains.jpg (110.27 KiB) Zobrazeno 2341 x
Their-Mortal-Remains-7.jpg
Their-Mortal-Remains-7.jpg (70.94 KiB) Zobrazeno 2339 x
Their-Mortal-Remains-1-900x600-640x480.jpg
Their-Mortal-Remains-1-900x600-640x480.jpg (134.21 KiB) Zobrazeno 2339 x
Their-Mortal-Remains-9.jpg
Their-Mortal-Remains-9.jpg (55.57 KiB) Zobrazeno 2339 x
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od fernetti »

pomalu se tou knížkou, kterou richard nemá (a asi mít nebude...? :twisted: ) prokousávám, a protože je psána chronologicky, jsem momentálně u roku 1969 - čili docela na počátku. což je možná ostuda, že ji ještě nemám přelouskanou, ale je fakt, že ty texty, jak jsou komplexní, velmi sdělné a obsažné, se lehko nečtou. tím méně před usnutím, když je na takové čtění chuť a klid a čas. na druhé straně to, co jsem doposud četl, je psané hodně fundovaně, z perspektiv, které člověka ani moc nenapadají, byť příběh kapely je docela známý. za mě osobně dávám knížce jedničku podtrženou - a to už teď :)
kdo trochu vládnete anglinou, chcete si vychutnat skvělé reprodukce známých i méně známých fotek pink floyd ve vynikající kvalitě, neváhejte a kupujte!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains

Příspěvek od Jend »

Hoši, nevíte, jak je to bylo s tím Davidovým černým stratem na té výstavě? Na webu pinkfloyd.cz teď tak trochu vedeme spory o tom, jestli tam byl vystavený originál, nebo replika. Sice jsem na výstavě nebyl, ale na jedněch stránkách jsem četl, že to byl originál. Což by vysvětlovalo i to, že David se na posledních vystoupeních objevil vždy s krásně nalakovanám černým stratocasterem, který zářil novotou #-o
What do you mean interesting?

Odpovědět