Abbey Road

vše o minulosti, přítomnosti a budoucnosti(?) pink floyd

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Abbey Road

Příspěvek od Richard »

Sice zde existuje vlákno "Místa spojená s Pink Floyd", ale Abbey Road vyžaduje nejen dle mého soudu samostatné vlákno.
Takže dále, kdokoliv a cokoliv máte s tímto památným místem, šup s tím právě sem.

Prvně za shlédnutí stojí poměrně obsáhlá domovská adresa:

https://www.abbeyroad.com/

A též nějaké interesantní obrázky:
Abbey_Road_TG_6.jpg
Abbey_Road_TG_6.jpg (114.77 KiB) Zobrazeno 4513 x
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Abbey Road

Příspěvek od Richard »

A jedna současná:
ars.jpg
ars.jpg (214.98 KiB) Zobrazeno 4510 x
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Abbey Road

Příspěvek od fernetti »

vždycky se mi líbily ty BW repra. to staré hranaté omsetjedničky byly zvukový etalon hodně let. a ještě před pár lety jsem po nich šilhal - zachovalé se daly u nás sehnat za 70-80 tis. - a to by pak měl člověk vystaráno do konce života...

ta první fotka, řekl bych, je z nahrávání the final cut?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Abbey Road

Příspěvek od fernetti »

40-ti kanálový mixpult EMI TG12345 MK II se v aukci nakonec prodal za neuvěřitelných 1.807.500 USD (skoro 1,5 britských liber). doposud nejdražší technologická hračka, která se kdy v aukci prodala, byl historicky první PC od apple, který se v roce 2014 prodal za 718 tis. britských liber.

tak schválně, kdo asi je šťastný nový majitel a umožní ho lidem ještě někdy vidět?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Abbey Road

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:40-ti kanálový mixpult EMI TG12345 MK II se v aukci nakonec prodal za neuvěřitelných 1.807.500 USD (skoro 1,5 britských liber).... tak schválně, kdo asi je šťastný nový majitel a umožní ho lidem ještě někdy vidět?
To je taková pecka, že dotyčný by mohl za pár zbylých drobáků okolo toho mixážního pultu nechat zbudovat i nové studio.
Nový majitel může být někdo ze šoubyznysu, nebo nějakej fanda jako my. Jen asi bude o něco lépe finančně saturovaný. :mrgreen:

fernetti píše:ta první fotka, řekl bych, je z nahrávání the final cut?
Domnívám se, že ano.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Abbey Road

Příspěvek od fernetti »

já tajně doufám, že to koupil nick mason a vybaví tím britannia row, kde udělá muzeum pink floyd. podle mě si to kapela zaslouží a nemám obavy, že by mělo tohle muzeum nouzi o návštěvníky....
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Abbey Road

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:já tajně doufám, že to koupil nick mason a vybaví tím britannia row...
To asi bude jen zbožné přání a nemyslím, že by Nick Mason za to utrácel nějaké money.
I když, kdo ví... Není tak dávno, co investoval do obchodu, kde zakoupil své první bicí:

"Byl jsem velmi zklamán, když jsem se dozvěděl, že Foot's se bude zavírat, protože jedna z mých krásných vzpomínek je ta, jak jsem byl mladý a koupil jsem si svou první bubenickou sadu v originálním obchodě na Denmanově ulici. Stála mě tehdy sedm a půl libry," řekl zpravodaji ITV News. Když mluvil o významu tohoto obchodu, který byl v Soho otevřen v roce 1920, dodal: "Ty spojitosti s obchodem s bicíma…..víte, když jste se sem dostal, vířily kolem různé informace. Mohl jste se dozvědět o novinkách a pokud jste potřeboval lekci ke hře na bubny, nejlepší místo bylo zajít sem a požádat o radu."
Mason ale přiznal, že se nebude účastnit denního chodu prodejny. "Myslím si, že vyzkouším nebýt jim tady moc po ruce. Pochybuji, že jim budu opravdu schopen pomoci. A určitě si nemyslím, že tady budu pravidelně postávat za pultem."
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Abbey Road

Příspěvek od fernetti »

there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Abbey Road

Příspěvek od Richard »

To je nádherná hračka, co se tam všechno najde.... :shock:
abspf2.jpg
abspf2.jpg (80.82 KiB) Zobrazeno 4375 x
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Abbey Road

Příspěvek od fernetti »

ar3.jpg
ar3.jpg (192.24 KiB) Zobrazeno 3713 x
ar2.jpg
ar2.jpg (181.85 KiB) Zobrazeno 3713 x
ar1.jpg
ar1.jpg (186.92 KiB) Zobrazeno 3713 x
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Abbey Road

Příspěvek od fernetti »

ar4.jpg
ar4.jpg (186.89 KiB) Zobrazeno 3712 x
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Abbey Road

Příspěvek od fernetti »

uvnitř obchůdku (č. 5) stojícího hned vedle studia (č.3) - aneb pastva pro všechny smysly hudebního fandy směstnaná do čtyř stěn na ploše cca. 50 m2...
ar6.jpg
ar6.jpg (179.68 KiB) Zobrazeno 3711 x
ar5.jpg
ar5.jpg (190.67 KiB) Zobrazeno 3711 x
Přílohy
ar7.jpg
ar7.jpg (245.23 KiB) Zobrazeno 3711 x
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Abbey Road

Příspěvek od Richard »

Ach jo, obchůdek možná hezký, ale mě je z těch obrázků spíš smutno. Velmi smutno. :(
Ty schody zapadané listím, počmárané zdi a na ceduli červeně, stroze a tučně vystražíno NO ENTRY.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Abbey Road

Příspěvek od fernetti »

richarde, ty zdi jsou počmárané permanentně, řekl bych, že dvakrát, třirát do roka je někdo zabílí, aby se na ně mohlo psát znova a znova. beru to jako takový folklor - něco jako lennonova zeď na kampě, kterou bolšvik stále bílil, ale přesto byla stále popsána vzkazy všech, co ctili a nesli odkaz johna lennona.
no a co k tomu zákazu vstupu byť jen na dvorek přes vstup? trošku mě to zamrzelo, když už jsem byl tak blízko, ale chápu důvody, proč tomu tak je. a respektuju to. i jen stát tam a projít se po přechodu jako kdysi brouci ale je zážitek, který mi zůstane na celý život. moc díky za to!

p.s.: podle tohoto linku: https://www.google.cz/maps/place/Abbey+ ... 0759?dcr=0 vypadala zeď před studiem úplně jinak (červen 2017), takže jsme ji s berym začátkem září viděli po velmi čerstvém přebílení - stav, v jakém jsme ji popsanou vyfotil, docela pěkně ilustruje marnost, s jakou by se kdokoli potkal, kdyby chtěl docílit stavu, kdy by byla stěna trvale jen bílá, bez poskvrnky... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět