Jaké období PF máte nejraději?

vše o minulosti, přítomnosti a budoucnosti(?) pink floyd

Moderátor: bery

Odpovědět

Vaše nejoblíbenější floydovské období je:

65 - 68 (Syd)
1
4%
68 - 79 (David + Roger)
22
81%
79 - 83 (Roger)
3
11%
87 - 95 (David)
1
4%
 
Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Yettel
boy child
Příspěvky: 34
Registrován: 03.01.2006 0:11:55
Bydliště: Milovice u Elbe

Jaké období PF máte nejraději?

Příspěvek od Yettel »

U floydů byla vždy určující vůdčí osoba (duo) a tím byla jejich hudba poněkud jinačí. Já osobně nejraději obd. 68 - 79.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké období PF máte nejraději?

Příspěvek od fernetti »

Yettel píše:U floydů byla vždy určující vůdčí osoba (duo) a tím byla jejich hudba poněkud jinačí. Já osobně nejraději obd. 68 - 79.
no ono i to dělení na roky 68-79 je hodně hrubé... stačí si srovnat třeba saucerful of secrets třeba s meddle a hned vedle toho třeba WYWH a zjistíš, že vlastně každou další deskou se floydi posunuli jinam. když to vezmu za sebe, tak ani nějaké extra oblíbené období ve tvorbě pink floyd nemám, protože od nich žeru všecko :) spíš je to o tom, že někdy se víc kochám sydovými úlety, jindy zase klasikou DSOTM nebo WYWH a mezitím to prokládám koncerty třeba ze šňůry k AMLOR nebo naopak koncerty z období AHM. prostě každé má něco do sebe :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Tak jsem zvolila tu třetí možnost, i když bych to nejradši rozšířila, aspon od toho roku 1973 (i když spíš 1971 - Floydi jsou podle mě nejlepší od Meddle)... Ale Final Cut vynechat nemohu... Takže volím takhle... Ale je to těsný :)
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

Uživatelský avatar
ales76
stranger
Příspěvky: 10
Registrován: 17.02.2007 0:13:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ales76 »

I já se připojím.. 1968 - 1979

Pro mne ty nejlepší alba vůbec.
"You! Yes, you! Stand still laddy!"

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Půjdu asi trošku mimo dav, ale absolutně nejradši mám Rickovu tvorbu. Nemyslím jen Wet Dream ale třeba i Summer '68. ta jeho hudba byla z toho všeho nejoriginálnější a vyprávěla své příběhy a emoce nejmíň vnucující se a násilnou formou. Navíc Rickovy klávesový party a hlas jsou něco tak nádherně uklidňujícíhio, že to až není možnost přes depresivnost některých textů. Samozřejmě nedám teda dopustit na trilogii DSoTM, WYWH a Animals. Ani neopovrhnu The Wall, jelikož to bylo moje první seznámení s PF. Za stejně geniální a relativně nenásilné považuju Gilmourovo TDB mající v sobě též dost obecné pravdy ohledně mezilidských vztahů.
Syd imho nebyl člověk, který by byl velkým tvůrčím přínosem, spíš jen budoucí inspirací a prevencí před dekadencí.
Live In Peace

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

Harman píše:Syd imho nebyl člověk, který by byl velkým tvůrčím přínosem, spíš jen budoucí inspirací a prevencí před dekadencí.
Mam stejny nazor, ale nikdy predtim bych se ho tady neodvazil rict nahlas.

Samozrejme mam Syda rad, ale ty nejgenialnejsi tvurci casy PF prisly az po nem.... jakkoliv byly skladby jim ovlivneny, nestvoril je primo on.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

I jeho skladby jsou geniální. Ale jiným způsobem.

Já nedokážu říct, který období je moje nejoblíbenější.
Piper patří mezi moje oblíbený PF alba, stejně jako AHMother, DSMoon, The Wall a TDBell.
Obrázek

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

Také nedokáži jednoznačně říci jaké období mám nejraději. Na každém období je něco co mám rád. Ale je fakt, že nejvíce poslouchám alba jako Wish you were here, Animals, Dark Side of The Moon a The Wall, tedy Roger a Gilmour.
Shine on...

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

Řekl bych, 71-80, od mého milovaného Meddle po konec turné The Wall.

Uživatelský avatar
Fredy_Brown
raver
Příspěvky: 93
Registrován: 21.02.2007 14:49:08

Příspěvek od Fredy_Brown »

Rozdělil bych to takhle:

Syd Barrett-led era: 1965–1968
Experimental era: 1968–1970
Zlomová era: 1971–1975
Roger Waters-led era: 1976–1985
David Gilmour-led era: 1987–1995

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

U mňa vedú platne DSOTM, WYWH, Animals a The Wall - cez tie som sa dostal k Pink Floyd. Ale rovnako mám rád i Division Bell, Final Cut a Momentary Lapse of Reason. A potom som sa dostal aj k počúvaniu všetkých ostatných platní od Pipera až po Obscured By Clouds, o ktorých som si dovtedy myslel že sú nepočúvateľné :D (s výnimkou B strany Ummagumma - o tej si to myslím doteraz. Kto vie, možno až budem starší jej prídem na chuť.. :lol: )
Takže ak mám čo najpresnejšie odpovedať na anketovú otázku pre mňa sú najlepšie roky PF 1973 až 1979
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Peterko píše:... až po Obscured By Clouds, o ktorých som si dovtedy myslel že sú nepočúvateľné :D (s výnimkou B strany Ummagumma - o tej si to myslím doteraz. Kto vie, možno až budem starší jej prídem na chuť.. :lol: )
Ve srovnani s nekterymi bootlegy 67 - 70 je CD2 Ummagummy relaxacni muzika :twisted:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

proti píše:
Peterko píše:... až po Obscured By Clouds, o ktorých som si dovtedy myslel že sú nepočúvateľné :D (s výnimkou B strany Ummagumma - o tej si to myslím doteraz. Kto vie, možno až budem starší jej prídem na chuť.. :lol: )
Ve srovnani s nekterymi bootlegy 67 - 70 je CD2 Ummagummy relaxacni muzika :twisted:
Tak do "hĺbky" som sa k PF ešte nedostal aby som mal napočúvané aj bootlegy. Mám prejdené všetky radovky a teraz sa postupne prepracovávam k sólovej tvorbe jednotlivých členov
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

Odpovědět