The Pink Floyd & Syd Barrett

vše o minulosti, přítomnosti a budoucnosti(?) pink floyd

Moderátor: bery

Co si myslíte o Sydovské éře Pink Floyd?

Bylo to to nejhorší v jejich historii a je dobře, že je to pryč.
1
3%
Jo, tak to bylo hodně šílený, ale co vlastně tenkrát nebylo, že?
6
19%
Každý začátky jsou těžký a tohle nebylo to zas až tak špatný.
4
13%
Těžko říci, jestli jedno z nejlepších období, ale rozhodně to z nejzajímavější.
11
35%
Je to jedno z nejlepších a nejzajímavějších odobí jejich tvorby.
7
23%
Rozhodně to je moje nejoblíbenější období Pink Floyd.
2
6%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Na Johny´s PINK FLOYD webside.Prvé album je: Tonite let´s all make love in London. ??? :?: :?: :?:
Čo teraz? Má niekto rozumné vysvetlenie?

A čo sa týka tých dvoch samostatne vydaných singlov,tie nie sú na žiadnom albume,však?

NatkA :wink:
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Rozhodne bych se nebal nazvat Pipera prvnim albem. Pred nim vysly jen singly Arnold Layne/Candy and a Currant Bun (brezen) a See Emily Play/Scarecrow (cerven) a soundtrack k filmu Tonite Let's All Make Love in London (cervenec?), kde krome jinejch kapel meli flojdi dva prispevky (Interstellar Overdrive a Nick's Boogie) - u tohohle si nejsem uplne jistej jestli Nick's Boogie a cela IO nebyly az na CD zacatkem '90 a na puvodnim vinylu jen IO ve zkraceny verzi.

Uživatelský avatar
Stanley
stranger
Příspěvky: 3
Registrován: 11.12.2005 20:17:03
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Stanley »

Syd Barret. Do ruk sa mi dostali prve albumy Floydov, no myslel som si ze neublizi. Mylil som sa. Ma to cele prevalcovalo!! Stravil som tyzden v Prahe, pocuval som stale Pipera a Saucerful....videl som dokument Pink Floyd and Syd Barret story. Ta hudba so Sydom, jeho spev, je bum tč tč...nedam teraz na to dopustit! Je to krasa, je to pre mna zatial nepreskumane obdobie Floydov, ale velmi velmi krasne. Najviac ma chytili Lucifer Sam, Astronomy domine, Flaming.....atd. Odteraz mozem povedat ze milujem Sydove obdobie........ :D
Sranda musí byť, lebo sranda je vážna vec!

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Stanley píše:Syd Barret. Do ruk sa mi dostali prve albumy Floydov, no myslel som si ze neublizi. Mylil som sa. Ma to cele prevalcovalo!! Stravil som tyzden v Prahe, pocuval som stale Pipera a Saucerful....videl som dokument Pink Floyd and Syd Barret story. Ta hudba so Sydom, jeho spev, je bum tč tč...nedam teraz na to dopustit! Je to krasa, je to pre mna zatial nepreskumane obdobie Floydov, ale velmi velmi krasne. Najviac ma chytili Lucifer Sam, Astronomy domine, Flaming.....atd. Odteraz mozem povedat ze milujem Sydove obdobie........ :D
Ha! A teraz mi ešte povedz,od koho máš všetky tie CD!!! :twisted:
Chuchú,nebyť mňa...veď vieš čo!!! :wink:

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Arnold-Lane
stranger
Příspěvky: 1
Registrován: 17.05.2006 21:58:39

Barrett

Příspěvek od Arnold-Lane »

Barrettovo období je to nejlepší od PF. Uvědomte si, že to byl Barrett který vedl kapelu do psychadelie a vyjímečnosti díky které se proslavila. Byli v té době považováni za přirozné nástupce Beatles a to by se nejspíš stalo kdyby se nestalo to co se stalo. :-(. Mám všechny jeho sólová alba i ty nevydaný písničky a je to geniální.

Uživatelský avatar
Yettel
boy child
Příspěvky: 34
Registrován: 03.01.2006 0:11:55
Bydliště: Milovice u Elbe

Příspěvek od Yettel »

Nedávno jsem přemýšlel, jak by asi floydi zněli, kdyby Syd zůstal do dnešních dnů. Dle mého názoru by ubrali místo na slunci The Cure.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Jak jsem psal ve vláknu o The Final Cut, dnes jsem ho slyšel poprvé celý...

Dnešek je asi v nečem zvláštní, ještě jsem si poslech celýho Pipera (ze smutku nad Sydem... - nevím ani jestli jsem ho taky někdy slyšel celý v kuse) a musím říct, že má fakt něco do sebe. Nějak mi z něj čišela taková nevinnost (naivnost?) - až jsem si říkal, že Syd prostě asi byl z jiného světa a nemohlo to dopadnou jinak...

Ještě u poslouchání mě napadlo, že když porovnám směřování Waterse a Gilmoura, tak se mi zdá, že Gilmour je přecejenom Sydovi blíž než Waters - ten si vlastně z Pink Floydů udělal výstavní skříň svých politických a různých jiných názorů - což pozor nijak neodsuzuju, jenom konstatuju!:) Abych zase od někoho nedostal čočku :) A navíc to docela chápu - je přirozený psát o tom, co člověka pálí...
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Jádro píše:A navíc to docela chápu - je přirozený psát o tom, co člověka pálí...
Ano, jak Barrett tak Waters psali o tom, co se jim honilo hlavou.

Odpovědět