Pink Floyd a drogy

vše o minulosti, přítomnosti a budoucnosti(?) pink floyd

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Pink Floyd a drogy

Příspěvek od NatkA »

Čo Floydi a drogy?O týchto veciach fakt nič neviem a rada by som sa niečo viac dozvedela,tak píšte... :wink:
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Rozebirat tady Syda asi nema cenu :)

Roger udajne zkusil LSD (vice nez jednou), ale brzy prestal.

Dave pry zkusil LSD dvakrat.

V ruznych diskuzich jsem se taky docetl, ze Rick a Nick meli mensi problemy s kokainem, ale to zase jini popiraji.

Rick pry kouril jednou pred predstavenim a na place pak hral na klavesach jediny ton celou dobu. Uz nikdy vice to nezopakoval.

Dave obcas kouril pred vystoupenim, uklidnovalo ho to.

Gilmour byl (minimalne) jednou dotazan na vztah skupiny ke drogam a odpovedel neco jako: "Most people think of us as a very drug orientated group. Of course we're not. You can trust us."

A dalsi odpoved, tentokrat z interview s Rickem:
But Floyd's music has often been described as "drug-inspired". Do you think that suggestion is wrong?
RW: "If you mean Pink Floyd took drugs - you're wrong. There is no way that I could play music and take any kind of drug at the same time."


Zde je ke stazeni kratky klip, ve kterem zazni i Daveova odpoved:

http://www.pinkfloydonline.com/pink_floyd_vh1_70s.wmv

Behem Animals tour taky Dave prohlasil: "We're mostly drinking band."

---

Jsou to takove stripky, obrazek si udelejte sami, muj nazor je ten, ze krome Syda problemy s drogami nemeli, asi je taky vystrasilo, co to udelalo s jejich kamaradem. S Beatles nebo Rolling Stones se to asi neda srovnat.

A taky si musime uvedomit, jak neuveritelne slavna to byla skupina v 70.letech a jaka byla doba, uplne cisty stit asi taky nelze ocekavat.

Jeste bych dodal, ze lidmi nejvice podezrivany je Dave :(
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

U druhé citace uvádíš jako jejího autora RW

Je to Roger Waters nebo Richard Wright?
Obrázek

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Míra píše:U druhé citace uvádíš jako jejího autora RW

Je to Roger Waters nebo Richard Wright?
...A dalsi odpoved, tentokrat z interview s Rickem:...
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Sorry, už holt potřebuju silnější brejle :)
Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no já vám teda nevím, ale podle mě pánové spíš to pivko než nějaké drogy... snad možná zkraje, na konci 60. a začátku 70. let, to si asi dali trávu, ale jinak si myslím, že byli čistí. přece jen syd a jeho chemické výlety byly pro ostatní příliš drsná lekce, než aby si s tím začínali. navíc bych řekl, že ani neměli moc času, furt byli na cestách, každý den hráli na jiné štaci, k tomu furt nějaké studio, takže když bylo volno, byli rádi, že mají svůj rodinný klid a na nějaké bratříčkování s bedňáky či groupies taky nebyli... a konkrétně o davidovi si myslím, že zrovna on patří k těm, co nemají drogy zapotřebí, takže mě dost překvapila zmínka, že z floydů měl největší zkušenosti právě on.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

fernetti píše:no já vám teda nevím, ale podle mě pánové spíš to pivko než nějaké drogy... snad možná zkraje, na konci 60. a začátku 70. let, to si asi dali trávu, ale jinak si myslím, že byli čistí. přece jen syd a jeho chemické výlety byly pro ostatní příliš drsná lekce, než aby si s tím začínali. navíc bych řekl, že ani neměli moc času, furt byli na cestách, každý den hráli na jiné štaci, k tomu furt nějaké studio, takže když bylo volno, byli rádi, že mají svůj rodinný klid a na nějaké bratříčkování s bedňáky či groupies taky nebyli... a konkrétně o davidovi si myslím, že zrovna on patří k těm, co nemají drogy zapotřebí, takže mě dost překvapila zmínka, že z floydů měl největší zkušenosti právě on.
Souhlas. Viz ta Daveova citace "We're mostly drinking band." Ale proc zrovna Dave je nejvice v podezreni?

Koukal jsi na ten klip, na ktery jsem dal odkaz? :lol:
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše: Koukal jsi na ten klip, na ktery jsem dal odkaz? :lol:
koukal, ale nic víc neřeklo - to gilmourovo vyjádření je z pompejí a je všeobecně známé - kontroverzní je možná proto, že za něj hned dali toho eliotta, který jej vzápětí negoval. btw. nikde jsem na žádné fotce neviděl davida kouřit - je nekuřák? pokud ano, tak potom tomu jeho hulení trávy moc nerozumím...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Co vim ja, tak v zacatcich byli, receno kulatne, Syd s Rickem hulici a Roger s Nickem chlastaci. Ze vsech moznejch rozhovoru plyne, ze pozdeji meli lidi za to, ze PF v necem urcite jedou, i kdyz to nebyla pravda, ale kapele to velice vyhovovalo nebo dokonce lichotilo.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

zrovna teď louskám vzpomínky johna daviese, jednoho z těch, kteří na vlastní kůži zažili atmosféru cambridge na přelomu 50. a 60. let, a kde se vrací k setkáním se sydem, stormem anebo taky davidem, o němž má taky jednu pěknou vzpomínku, potvrzující, že david se ohledně pití opravdu neupejpal. protože pravé myšítko je disabled, dávám sem link na celý článek, kde se o tom dá dočíst víc: http://www.pinkfloydz.com/johndavies.htm je to fakt moc pěkný a pro pochopení spousty věcí hodně podnětný článek.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Tak som sa bála zadať nejakú novú tému,ale vidím,že táto sa celkom uchytila,len tak ďalej...

Už sa celkom teším na knihu od Ježiška Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd,tam sa o týchto veciach asi dozviem niečo viac...Samozrejme počítam s tým,že to bude najmä o Sydovi,ale to sa mi celkom hodí,pretože časť kariéry Floydov so Sydom ešte nemám celkom načítanú :wink:
NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

NatkA píše:Tak som sa bála zadať nejakú novú tému,ale vidím,že táto sa celkom uchytila,len tak ďalej...

Už sa celkom teším na knihu od Ježiška Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd,tam sa o týchto veciach asi dozviem niečo viac...Samozrejme počítam s tým,že to bude najmä o Sydovi,ale to sa mi celkom hodí,pretože časť kariéry Floydov so Sydom ešte nemám celkom načítanú :wink:
NatkA
tak co jsi na tohle téma naštudovala :)?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

včera jsem dočetl rozhovor s davidem pořízený před pár dny, kde přiznal, že koncem 80. let měl zkušenost s kokainem. upřímně řečeno - dost jsem valil oči. v tom rozhovoru bylo víc zajímavých věcí, takže jestli najdu čas, zkusím udělat překlad článku a hodím ho pak sem.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Rozhovor s Rickem Wrightem (1996)

Q: Floyd's music has often been described as "drug-inspired". Do you think that suggestion is wrong?

Rick Wright: If you mean Pink Floyd ever took drugs - you're wrong. There is no way that we could play music and take any kind of drug at the same time.

Tak kdo lže? :)
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:Rozhovor s Rickem Wrightem (1996)

Q: Floyd's music has often been described as "drug-inspired". Do you think that suggestion is wrong?

Rick Wright: If you mean Pink Floyd ever took drugs - you're wrong. There is no way that we could play music and take any kind of drug at the same time.

Tak kdo lže? :)
myslím, že rick nelhal. podle mě reagoval na otázku ohledně společné tvorby pink floyd hlavně koncem 60. a v 70. letech. david šňupal v soukromí a určitě ne proto, aby dělal muziku.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět