reedice LP

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

reedice LP

Příspěvek od volka.z »

Pro ty kdo "něco" nevlastní se chystá nová řadovka LP

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

zbyňku, vždyť ty už na to musíš pořídit novou almaru!!! nebo se pletu??? :)

p.s.: ta reedice vychází na nové značce "pink floyd", tzn, žádné "EMI", "Harvest" apod... - proč to???
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od bery »

Máte už někdo něco z této série, vypadá to moc hezky. Zajímaly by mě rozdíly ve zvuku, jestli tedy nějaké jsou.
Ja jsem si řekl že nemůžu mít všechno takže tyhle nakupovat (zatím) nebudu a místo toho dokompletuju sbírku původních LPs.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

skoro 14 litrů za komplet je ukrutně moc a to prostě nedám... :(

většina nahrávek je nově remástrovaná, takže posun ve zvuku tam asi nepatrně bude. ale že bych musel poslouchat see emily play remástrovanou z cédéčka, tak to snad ani ne... ze stejného důvodu nebudu ani pořizovat remástrované elpíčka, co teď začaly v reedici základní řadovky vycházet - ikdyž mi moje staré placky občas praskají nebo zašumí, mají pro mě právě to kouzlo, kvůli kterému bych se jich nezbavil ani za nic. u nových titulů (např. joe bonamassa, nový gilmour nebo endless river) jsem si pár lp pořídil, ale mně u těch starých (kromě jiného...) hrozně moc voní ten starý zašlý papír :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od bery »

fernetti píše:....hrozně moc voní ten starý zašlý papír :)
:palec:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

Re: reedice LP
od fernetti » ned říj 09, 2016 9:34 pm

zbyňku, vždyť ty už na to musíš pořídit novou almaru!!! nebo se pletu??? :)

Samozřejmě, že jsi se trefil. Almaru ještě nemám, ale manželka mne taky ještě nevyhodila :D . A tak se daří věci doplnit. Paradoxní je, že třeba při objednání The Division Bell LP jsem do poslední chvíle netušil co přijde, neb v nabídce byl rok vydání 2011.
Teď mi přijde, že trochu vázne distribuce dalších titulů... no snad tu almaru ten truhlář dodělá ... =D> =D> =D>

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

k tomu co už vyšlo...

chybí už jen 4 tituly ..... TDSOTM 8 11/2016
Animals 10 11/2016
The Final Cut termín není znám
A Momentary Lapsa of Reason termín není znám


a fotka pro ty, kteří se nerozhodli .... #-o #-o [-X
Přílohy
20161028_203746[1].jpg
20161028_203746[1].jpg (131 KiB) Zobrazeno 3941 x

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

tak teď si ještě udělej pár hodin kllidu na soustředěný poslech, abys mohl srovnat kvalitu poslední reedic proti původním pressům...
předpokládám, že vnitřní přebaly nebo další přílohy jsou beze změn - nebo tam jsou taky nějaké bonusy navíc (jako v případě japonských reedic)?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

lépe to nenafotím.... :| :wink:

a kvalita? nevím tedy jestli můj hluch objeví ty rozdíly, jsem už z generace co slyší jen co potřebuje :wink: ale jak patrno z reedic, jde o zachovaní LP vinylů pro příští generace a tak se k nim i tak budu chovat a MP 3 verze? to není co mne oslovuje
Přílohy
tce2_headerimage.jpg
tce2_headerimage.jpg (104.37 KiB) Zobrazeno 3929 x

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

tak o empétrojkách se bavit opravdu nebudem... :)
ale srovnání po zvukové stránce by mě vážně zajímalo. sice si můžu na netu přečíst nějaká srovnání, ale naživo je naživo. tebe to nikdy nezajímalo ani to zkusit???
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

.... asi tak jak jsem napsal, v návaznosti na Tvé voňavé obaly z let minulých jsem ty nové zatím strčil do almary. Doufaje, že se s těmi původními nepoperou. Je to možná chyba, ale u mne je to povýšeno na sběratelské kousky a k tomu poslechu jsem zatím skromnější s tím co nabízí historie nákupů a sbírka, kde jak víš není o duplicitu ... (jaký je pojem pro další násobky? :wink: ) nouze.
Navíc se podezřívám, že bych si je sám k nelibosti mé nepouštěl jen jednou a z Mint+ by bylo.... :^o

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

siby to možná bylo na soukr. zprávu, ale i tak se zeptám: nemáš tu svoji sbírku na discogs?

p.s.: taky už nejsem MINT+, spíš WG-, ale hraju pořád obstojně... :twisted:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: reedice LP

Příspěvek od Jiří Engliš »

Na reedici vinylů jsem se opravdu hodně těšil, ale po zkušenostech se znovu vydanými LP od Yes, Genesis a E,L&P , které se také zaštiťovaly vzletnými frázemi o věrném zpodobnění původních předloh jsem byl velmi opatrný.
Bohužel se má předtucha naplnila. Až na světlé výjimky jako je Piper a Saucerful jsou obálky opravdu mizerně zpracovány. Asi nejvíce mě dorazilo album Animals, které je úplně vyšisované a snímek tak zcela ztrácí svou původní atmosféru. Stejně bídně je na tom i Atom heart, kde se ztrácí jemnost barevných přechodů a vzniká velká zrnitost. Všechno to působí jako levné fake z čínské tržnice. Je to těžká mizerie v době, která disponuje nejen technickými vymoženostmi, ale i původními podklady, které byly použity při výrobě.
Animals  print signed by Storm Thorgerson.jpg
Animals print signed by Storm Thorgerson.jpg (47.93 KiB) Zobrazeno 3871 x
Těžko se mi na to všechno hledá odpověď. Nevím zda je to leností, hloupostí nebo jen touhou co nejvíce ušetřit na fanoušcích a vydělat pro sebe. Chápu, že vina není na členech P.F., kteří asi těžko budou provádět nějakou supervizi technologie výroby. I kdyby se to projevilo jen stokorunou na každém albu, určitě bych si připlatil za věrné vyvedení a perfektní zpracování obálky. Jak to, že v případě reedic Petera Gabriela se povedlo obálky dovést k naprosté dokonalosti, zatímco grafika z podkladů tak věhlasného seskupení jakými bezesporu byli Hypgnosis totálně selhala. Je to zkrátka z mého hlediska ostuda realizačního týmu. Nic víc nic míň.

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: reedice LP

Příspěvek od Roman »

Tuto verzi I. Overdrive bych si rád poslech, jak to natahli oproti té skoro 10 minutové původní.

http://www.radiobeat.cz/cs/1/14129/sber ... ink-floyd/
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

Roman píše:Tuto verzi I. Overdrive bych si rád poslech, jak to natahli oproti té skoro 10 minutové původní.

http://www.radiobeat.cz/cs/1/14129/sber ... ink-floyd/
pokud ji neseženu pustím si tedy tu delší verzi 16 min 46 vteřin :D - tedy aspoň momentálně se objevuje jen na aukcích z USA a neurčitými odkazy na prodejce od stejného vydavatele
http://recordstoreday.co.uk/exclusive-r ... ink-floyd/

Odpovědět