Pink Floyd Late years box 2019

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od Jiří Engliš »

Tak dnes konečně dorazil:
Later Years insight - kopie.jpeg
Zkusil jsem alespoň malou ochutnávku :
BRD 1 A Momentary Lapse Of Reason Updated & Remixed 2019 PCM Stereo (24/96)
The Division Bell 2014 Remix PCM Stereo (24/96)
Later years BRD 1.jpg
The Division Bell remix 2014 (24/96) už mám z předešlého stejnojmenného boxu. Je to skvělý zážitek byť jen ve stereo.
Podobně dobře je udělaný i remix AMLOR (24/96) 8)
Skladby jako Learning to fly, Yet another movie, On The Turning Away, Terminal frost a Sorrow jsou fakt pecky.
Sestava mi hraje opravdu dobře směrem dolů. To je v případě těchto remixů hodně dobře! Basy jsou tam až děsivé :shock:
Krátce jsem porovnal s verzí na CD ze stejného boxu, ale není to ono HiRes je mnohem lepší.
Chtělo by to ovšem nějaké dynamické obrazové spořiče během přehrávání ať to nepoškozuje plazmu tím bílým písmem.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

pro ty, kdo ještě neviděli/neslyšeli restaurovanou verzi dvd pulse, která je na late years, má legální možnost prostřednictvím ofiko pinkfloydovského joutube kanálu zde: https://www.youtube.com/watch?v=hokGXqEsCXk - k vidění ode dneška. další pátky budou premiéry dalších tří dvd z tohoto boxsetu: pompeje: nejdřív v podání pink floyd a pak davida gilmoura a záznam z kqed tv z r. 1970 :)
škoda, že nebudou dávat zrestaurovanou DSOT, protože to je podle mě pecka největší, ale co už...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

pro ty, kdo mají rádi delicate sound of thunder a nechce se jim přitom utrácet za later years, mají možnost si pořídit remástrovanou verzi v několika podobách: https://shop.pinkfloyd.com/dept/delicat ... 221_108688
u nás jsem to našel zatím jen na jednom e-shopu, ale určitě se bude časem dát sehnat i u dalších prodejců.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od Jiří Engliš »

Dnes ráno mi poslali info Japonci :shock: Ano, přesně tak jsem čučel.
Nikde nikdo nic neavizoval a ejhle.
Zatím jsem to nějak nestudoval, ale příjde mi to maličko jako podraz.
Pro sklaního fandu to znamená jen udělat si další místo v polici :lol:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

zakládat kvůli tomu extra vlákno se mi nechce, ale dovolím si připomenout, že remástr delicate sound of thunder je už venku! včera mi přišel balíček s tímto blu-ray a dneska byl konečně čas se s tímto dílkem polaskat. no co vám mám povídat, byla to mňamka! bez pěti minut dvě hodiny čiré radosti! už jsem to nové vydání sice viděl (staženo z uložto), ale té kvalitě obrazu a zvuku, která leze z disku, se to nerovná ani omylem. pro ty, kdo pamatujete starou verzi DSOT: zapomeňte na ni, tato je o několik světelných let jinde! sice i ta stará byla fajn, ale dnešní verze, do které domíchali zatím nezveřejněné záběry, má o moc větší koule a spád, oproti ospalému pulse je to vážně jízda. zvukový mix taky paráda, ve studiu trochu potahali za šable a mírně vypíchli detaily, je víc slyšet richard a jeho klávesy, mínusem je ale ustřihlé prattovo reggae sólíčko v money a celá another brick in the wall pt. II, která na money přímo navazuje. důvody neznám, stejně tak je neosvětlil guy pratt, když se ho na to ptali, ale to už je fuk. i přesto je to maximálně výživná dávka koncertních floydů v jejich (podle mě) nejsilnějším postwatersovském období. nikdy bych tomu nevěřil, že album, které znám notu od noty už skoro 30 let, bude pro mě takovým zážitkem až teď...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od bery »

hmm, možná si mně přesvědčil, že bych tomu (DSOT) dal ještě šanci...
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět