Hey Hey Rise Up

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Hey Hey Rise Up

Příspěvek od Richard »

Naposledy upravil(a) Richard dne 11.04.2022 19:29:11, celkem upraveno 1 x.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od proti »

Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od fernetti »

co jsem rok od roku starší, tak jsem na tyhlety agitky (a že jich je stále dost!) stále víc naježený. kdyby to aspoň bylo hudebně zajímavé, neřku-li dobré, tak bych to i pochválil. ale tato skladba není ten případ. já vím, doba je těžká, putin rozpoutal válku proti ukrajině a je třeba se přidat na jednu správnou stranu. sice nikdo neví, co je majdan, kdo je zelenskij, jak to bylo s minskými dohodami a rolí západních zemí v nich (především německo a francie jako jejich garanty), co se na ukrajině dělo posledních 8 let. teď je v módě modro žlutá a boj se každý, kdo není s námi! že v jemenu zuří válka už od roku 2014: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tra ... 47ab5f122/ ? no a? je to daleko. v číně je 26 milionů lidí zavřeno v čínské šanghaji a začínají umírat hlady, protože se vláda bojí omikronu, na který se tam neumírá: http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/c ... l-40393540 no a? je to daleko.
paralel by se dalo najít více. ale to je fuk, přesvědčovat nebudu nikoho. kdo informace hledá, protože mu jde o pravdu, najde je. kdo nehledá, o pravdu nestojí a vždy se na nějakou stranu přidá.
tohle je ale forum o muzice a floydech hlavně, takže se zkusím vrátit zpátky k tématu: tím je to, že jsem uvést svou domněnku, že gilmour se s boombox, ve které chlivňjuk vystupuje, zná už od roku 2015, kde společně vystoupili na koncertě v londýně roku 2015: https://www.youtube.com/watch?v=hi93iRQ0ZmI
pokud se dobře podíváte, najdete ve sboru spolu s gilmourovými vokalisty, kteří ho provázeli na poslední tour, i jeho synka charlieho a děvčicu, která byla vidět v serii domácích videí, které gilmourovic rodina vysílala na youtube pod názvem "von trapped family", pokud se dobře pamatuju. jak jsem pochopil, je to právě ta gilmourovic snacha s ukrajinskými kořeny, o které se píše v tiskové zprávě, jako o té, která přiměla gilmoura udělat tuhle skladbu na motivy chlivňjukovy písničky. domnívám se, že to malé batole bylo její dítě s charliem, tzn. že je to gilmourovic vnuk.
jo a nakonec: na facebooku se první den po zveřejnění skladby strhla těžká debata na téma, proč ji vydali pod názvem pink floyd: reagoval tam guy pratt, který napsal, že šlo o to, aby se maximalizoval zisk, který by z prodeje skladby měl jít na podporu ukrajiny. v zásadě s tímto záměrem nemám problém, ale přece jen (bez ohledu na to, jak ta skladba je dobrá nebo ne anebo k jakému účelu má sloužit) to vnímám jako docela drsné znásilnění jména pink floyd. waters sice od r. 1987 není členem, ale wright je už 14 let po smrti a tak za pink floyd mluví jen polovina původní sestavy, přičemž zrovna watersovy zásluhy v boji proti nespravedlnostem světa by zasloužily mnohem větší ocenění než tato jednorázová akce. a to už vůbec nemluvím o tom, že na fotkách figurují pratt a sawhney jakoby byli členy kapely - což sice oni nikdy neříkají a ani si nemyslí, ale bohužel na těch fotkách to tak působí, jakoby členy kapely byli. to je ale drsná lež a chápal bych, kdyby se to waterse silně dotklo. byl jsem zvědavý, jestli to bude nějak komentovat, ale žádnou jeho reakci jsem nezaznamenal, což je asi to nejlepší, co se mohlo (ne)stát...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od proti »

Se vším, co napsal Fernetti, se na 100% ztotožňuji.
Jen mne často nebaví být "ten špatný", co by něco takového napsal. A rozhodně bych to nevyjádřil tak dobře!
A přesvědčovat lidi... "Absolute rubbish, laddie! Get on with yer work. Repeat after me". :-} Každá subjektivní mysl je zazděná do nějaké zdi a každá mysl má tu zeď jinak postavenou, a proto si často nerozumíme.
"Keep Talking" je – zdá se – jen slabá útěcha, která nepřekonává Zdi subjektů. Jak říká náš prorok: "Oooh, the lonely boys, locked in their Towers of Faith." (Towers of Faith)

Ano, taky nesnáším "agitky"!!!
Původně jsem do tohoto vlákna chtěl ironicky napsat, že příští sklady Pink Floyd (v barvě Norské vlajky) nazpívají s Gretou za ekologii, pak s Japonskou Green Peace za delfíny a ryby v sushi všeobecně, a pak s náčelníkem kmene indiánů Ink-Loy z Amazonských pralesů atd.
Ale pak jsem se rozhodl "zapomenout na agitku" a vnímat jen tu melodii – proto má poznámka na 1:54.
(K mnoha skladbám "posledního období DG a RWs" mám takový přístup, že si v nich "mnohé" jednoduše odfiltruji a slyším jen to, co chci, protože jinak bych to vypnul...)

Viz např. Fernettim uvedený odkaz
https://www.youtube.com/watch?v=hi93iRQ0ZmI
– pokud jde o mužské backing vocals:
– na On the Island Tour – Crosby & Nash měli svou atmosféru, barvu – nádhera.
- Ale tohoto z mého pohledu tleskajícího a uřvaného Ňujorčana s reflexy Kung-fu – fakt ne...
Toho taky v mysli "vypínám" a poslouchám jen kytaru.
(Dřív jsem si myslel, že nic horšího než Blond-Duo z Rogerových koncertů již nebudu slyšet...)

Technologicko-psychologicky: Z hlediska mysle (a mozku) je vždy jednodušší informaci opakovat, než o ní přemýšlet a dohledávat si přesnější informace. (Zvlášť když vláda, strana a Červy mají vždy pravdu!!!) Žijeme ve světě, kde informace je mocná zbraň. "První obětí války je pravda." A proto se nijak k tomu nechci přesně vyjadřovat, protože sám nevím, kde ta pravda je... A na pohádky v médiích již nevěřím.

Tak trochu lituji, že Davidova snacha není např. ze Sýrie. Tam byla/je taky válka a mnohem zajímavější by mi přišel nějaký "Arabian Pink Floyd". Například:
https://www.youtube.com/watch?v=Z-xOn_FDmEA
https://www.youtube.com/watch?v=-Al4XAR_lTg
+
https://www.youtube.com/watch?v=1j1MBSwg44A

(Co mají David a Roger společného? V jiném časovém období: "Já jsem Pink Floyd." :twisted: )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od Jend »

ani ja nemam rad agitky (blm, lbgqt), a samozrejme jsem si vedomy toho, ze se valci i jinde ve svete a trpi se i v jinych zemich.
ale ma to jedno velke ale.
pokud pocitam dobre, tak kazdou vterinu zemre v prumeru 1.8 lidi na celem svete. brecime kvuli kazdemu z nich?
v zadnem pripade ne.
mne je 37 let a za cely zivot jsem byl cca na 10 pohrbech, prestoze v prubehu meho zivota zemrela vice nez jedna miliarda lidi.
at se nam to libi nebo ne, Rusko i Ukrajina jsou (byli) pro nas vyznamnymi partnery a valka na Ukrajine nas a dalsi zeme nejakym zpusobem vyznamne ovlivnuje. navic se tady uz vyhrozuje i jadernymi zbranemi.
je to od nas pokrytecke? mozna ano, ale je to podobna paralela jako se vsemi temi zemrelymi a tomu nepatrnemu zlomku, kvuli kterym jsme truchlili. je to nase prirozenost, ze reagujeme jen na to, co se nas nejakym zpusobem dotyka.
ale zpet k te nove skladbe Pink Floyd. mne se taky nelibi. neni proste pro me a vlastne ani nebyla zamyslena pro potechu fanousku. pokud to ale ma financne nebo alespon mentalne nekomu pomoci, tak je to dobra vec.
ze byla 'zneuzita' znacka Pink Floyd? to me nijak netrapi, vzhledem k tomu, ze nejsem vlastnikem tehle znacky a nijak me to neomezuje v tom, abych si znovu nemohl poslechnout to, co mam od znacky Pink Floyd nejradsi. a co se tyce Rogera, pokud si opravdu stoji za tim, co kdy rekl, tak ani on by s tim nemel mit problem, kdyz v jednom interview pred/behem jeho turne The Wall rekl, ze David a Nick tvori Pink Floyd a maji plne pravo pod touto hlavickou vydat neco noveho.
mimochodem zminil se Roger nekdy napr. o Severni Koreji? nejsem si toho vedomy. kritizuje predevsim zapad a Izrael, ale koncerty bojkotuje jen v Izraeli.
kazdy si vybere to, co se ho nejvic dotyka. Roger, David i my vsichni ostatni.

...jinak tohle je muj posledni komentar v tomto foru 🙂
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od fernetti »

ahoj jende,
souhlasím s tebou - i s tím postřehem ohledně waterse: i on má svůj výběr cílů, na které střílí. bohužel dokud si budeme nacházet cíle, budeme do nich střílet. a nemusí to být jen munice vystřelená z pušky, ale i zlé myšlenky a posuzování, které staví toho druhého do role protivníka. jsem hodně zvědavý, s čím waters přijde ve svém "prvním rozlučkovém turné" this is not a drill, které letos bude hrát v severní americe. co jsem pochopil, nebude tu už the wall napopadesáté a pořád jinak, ale něco dost jiného. uvidíme, co má starý šedivák za plán.
jo a nepiš, že jsi napsal poslední komentář ve foru - oba víme, že to není pravda :D :D :D

(p.s.: porkupýni už zase hrajou - pojedem? :) )
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od Richard »

Asi nemusím k výše uvedeným příspěvkům více dodávat, vše jste tam dobře a podrobně popsali...

Za sebe snad jen zmíním pocit, se kterým jsem si poslechl skladbu a přečetl první oficiální zprávu. Rozporuplný pocit. Na jedné straně
bylo zvláštní vidět při hře společně Davida s Nickem. Honem si ani nevybavím, kdy naposled spolu hráli společně. Něco takového jsem už
celkem ani nečekal. Skladbu hanět nebudu, ale nemyslím si, že se k ní ještě kdy vrátím. Při jejím poslechu mě napadlo, kolik vzbudí vášní
a diskuzí, jestli to ještě jsou či nejsou Pink Floyd, zda je to k něčemu dobré, .... atd, atd.
Jelikož ale vyšla pod hlavičkou Pink Floyd, tak má zde v oficiální tvorbě své místo. I když by bylo lépe, kdyby vůbec nemusela vzniknout. Jak
tu již napsal ( a bohužel také smazal ) Roman.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od proti »

K textu:
Ukrajinci zpívají o "kalinke" od roku 1914:
https://www.youtube.com/watch?v=ZUXMeSp7Y_A
https://en.wikipedia.org/wiki/Oi_u_luzi_chervona_kalyna

Rusové zpívají o "kalinke" od roku 1860:
https://www.youtube.com/watch?v=KyS-2QmSmLc
https://en.wikipedia.org/wiki/Viburnum_opulus
(podnadpis "Cultural Meaning")
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od Richard »

Jend píše:
16.04.2022 0:25:40
...jinak tohle je muj posledni komentar v tomto foru 🙂
V celém tomto fóru, nebo jen v tomto vláknu? :-k
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od fernetti »

druhá strana singlu zveřejněná na ofiko stránce pink floyd - předělaná verze a great day for freedom: https://www.youtube.com/watch?v=H__12YV8miY
zajímavá, ale pro mě hodně smutná informace je ta, že jon carin se veřejně vymezil proti této předělávce s tím, že klávesy hrál na této nahrávce on sám, nikoli rick wright, jak je v credits jemu přisouzeno. tam se (na FB stránce pink floyd) píše přesně toto: Using A Great Day For Freedom as the B-side of the new Pink Floyd single, Hey Hey, Rise Up seemed like an obvious and relevant choice.
And David has, for some time, wanted to record a simpler more direct version of the song.
So here it is, with a newly edited video taken from a Pulse rehearsal during Pink Floyd’s two-week run at Earl’s Court, London, in 1994. The recording, using the original drums and bass by Nick and David, has keyboards by Rick and backing vocals by Claudia, Sam and Durga taken from the Pulse rehearsals. New piano, Prophet 5 synthesiser and Hammond are played by David, as on the original demo.

polly samson se to sice snažila zahrát do autu, ale hodně lidí je na jonově straně. četl jsem jeho zdůvodnění i názory fandů a tak nějak mi sympatie víc padají směrem k jonovi... někdo zmínil i jonovu absenci na posledním gilmourově turné rattle that lock, kde klávesy obsluhovali gregg philinganes a chuck leavell - myslím, že jsem nebyl jediný, koho jonova absence na turné nepříjemně překvapila. co za tím bylo, se už nedozvíme, ale trpká příchu´ˇt mi zůstala...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od proti »

fernetti píše:
23.07.2022 21:00:47
myslím, že jsem nebyl jediný, koho jonova absence na turné nepříjemně překvapila.
Lidi se věkem mění - občas si třeba přestanou rozumět - smutné, ale běžné...

k videu:
https://www.youtube.com/watch?v=H__12YV8miY

pustil jsem si, hezké.

Zaujalo mne, že v 1:11 - při prvním tónu kláves, jakoby se Rickova ruka ani nehnula.
Jon "vymazán z filmového materiálu"? :D
To možná David nezná - u nás se za totáče mazali lidi z fotek, z učebnic, z kultury apod.
Skutečně "Great Day for freedom... :^o
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hey Hey Rise Up

Příspěvek od fernetti »

máš pravdu, carina je v klipu vidět asi jen jednou a to z dálky. to samé platí i o prattovi, ktyrý občas vykoukne zpoza mejsnovic bicích. s tím carinem asi opravdu proběhla hlubší roztržka, protože ho zkrátka vymazali. myslím, že kdyby byli o.k. jak odřív, hrál by na hey hey rise up on a ne nittin sawhney. proč ale to samé udělali s prattem, když se dočteme, že basu měl nahrát gilmour? mě to hodně mrzí...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět