Pink Floyd v Pompejích

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Director's Cut DVD jsem dostal pred tremi tydny k narozeninam, yummi :)
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:jestli se nepletu, tak director´s cut je verze rošířená o počítačové animace pompejí, které se objevují na začátku (a myslím, že i na konci) filmu plus nějaké další sekvence s animacemi planet. vnitřek filmu, tzžn. čistý záznam vč. dokumentárních pasáží podle mě zůstal beze změn. moje verze pompejí umožňuje spuštění jak původní tak i té novější verze.
Už jsem to chvíli neviděl, ale co vím přesně, je, že na videokazetě taky nebyly ty černobílý záběry ze studia, jak tam žerou ty ústřice a ten maník se z nich marně snaží dostat nějaký kloudný slovo :lol:, to jsem viděl až na Director's cutu :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jádro píše:
fernetti píše:jestli se nepletu, tak director´s cut je verze rošířená o počítačové animace pompejí, které se objevují na začátku (a myslím, že i na konci) filmu plus nějaké další sekvence s animacemi planet. vnitřek filmu, tzžn. čistý záznam vč. dokumentárních pasáží podle mě zůstal beze změn. moje verze pompejí umožňuje spuštění jak původní tak i té novější verze.
Už jsem to chvíli neviděl, ale co vím přesně, je, že na videokazetě taky nebyly ty černobílý záběry ze studia, jak tam žerou ty ústřice a ten maník se z nich marně snaží dostat nějaký kloudný slovo :lol:, to jsem viděl až na Director's cutu :)
a byla ta videokazeta origoš? anebo ještě varianta č. 2: stopáž videokazety byla tak malá, že se na ní celý film jednoduše nevešel...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:
Jádro píše:
fernetti píše:jestli se nepletu, tak director´s cut je verze rošířená o počítačové animace pompejí, které se objevují na začátku (a myslím, že i na konci) filmu plus nějaké další sekvence s animacemi planet. vnitřek filmu, tzžn. čistý záznam vč. dokumentárních pasáží podle mě zůstal beze změn. moje verze pompejí umožňuje spuštění jak původní tak i té novější verze.
Už jsem to chvíli neviděl, ale co vím přesně, je, že na videokazetě taky nebyly ty černobílý záběry ze studia, jak tam žerou ty ústřice a ten maník se z nich marně snaží dostat nějaký kloudný slovo :lol:, to jsem viděl až na Director's cutu :)
a byla ta videokazeta origoš? anebo ještě varianta č. 2: stopáž videokazety byla tak malá, že se na ní celý film jednoduše nevešel...
Byla.
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak v tomto případě volím variantu č. 2 :D
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joe »

Já myslím, že ty černobílé záběry v době vydání videokazety vůbec zveřejněny nebyly. Nevím jestli tam byly při promítání v kinech.

Jinak já mám DVD s oběma verzemi, takže můžu porovnat. Původní verze je lepší, pokud tam nejsou ty záběry, kde Floydi hrají na playback, zatímco na pozadí se promítá živý záznam. V rozhovoru Adrian Maben říká, že v té době na to byl nějaký přístroj a byla to novinka. Když pak viděl výsledek, chtěl to zrušit, ale už to nešlo. Takže v nové verzi v Saucerful of secrets použil záběry posopečných výbuchů, které mi přijdou výborné. Ale v Echoes part 2 použili ty antické animace, které jsou takové, nechci to říct, ale trapné.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Joe píše:Já myslím, že ty černobílé záběry v době vydání videokazety vůbec zveřejněny nebyly. Nevím jestli tam byly při promítání v kinech.

Jinak já mám DVD s oběma verzemi, takže můžu porovnat. Původní verze je lepší, pokud tam nejsou ty záběry, kde Floydi hrají na playback, zatímco na pozadí se promítá živý záznam. V rozhovoru Adrian Maben říká, že v té době na to byl nějaký přístroj a byla to novinka. Když pak viděl výsledek, chtěl to zrušit, ale už to nešlo. Takže v nové verzi v Saucerful of secrets použil záběry posopečných výbuchů, které mi přijdou výborné. Ale v Echoes part 2 použili ty antické animace, které jsou takové, nechci to říct, ale trapné.
Taky bych řek, že ty černobílý záběry vrátili až do director's cutu (DC), možná i proto v původní verzi nebyly, že mají prakticky nulovou informační hodnotu :lol:
Co mi trochu vadí na DC jsou vesmírný záběry, u kterých mi pořád není úplně jasný, co s tím mají společnýho...Floydi už přece měli svoje vesmírný období za sebou, ne? (Interstellar Overdrive apod.) :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

já si nemyslím, že by černobílé dokumentární záběry měly mít nulovou informační hodnotu. podle mě je tomu přesně naopak :)

jinak jak tu sleduji vývoj diskuse, zjišťuju, že nikdo z nás pořádně neví, co director´s cut je a co už ne - v tomto smyslu mě pak napadá otázka, co se promítalo v kinech? byly tam ty černobílé záběry nebo ne?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:já si nemyslím, že by černobílé dokumentární záběry měly mít nulovou informační hodnotu. podle mě je tomu přesně naopak :)

jinak jak tu sleduji vývoj diskuse, zjišťuju, že nikdo z nás pořádně neví, co director´s cut je a co už ne - v tomto smyslu mě pak napadá otázka, co se promítalo v kinech? byly tam ty černobílé záběry nebo ne?
No já mám origo videokazetu - to zcela určitě není Director's cut a pak origo DVD na kterým je napsáno "Director's cut", takže myslím, že v tom trochu jasno mám :D
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Dívám se na bonusy na dvd a všiml jsem si tohohle plakátu:

Obrázek

Konkrétně mě zaujalo "quadrophonic sound". Takže to co promítalo v kinech mělo kvadrofonní zvuk? Nevynesl někdo pásky?? Nevíte o tom něco?


ještě přikládám jeden z mých oblíbených obrázků Rogera

Obrázek
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

bery píše:Obrázek
To už kouří filtr i s vlastníma prstama, ne? Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

the Dark Lord píše:
bery píše:Obrázek
To už kouří filtr i s vlastníma prstama, ne? Obrázek
to mi pripomina tu genialni "scenu"
"What you mean happy ? .....What you mean interesting ?"
:twisted: :twisted: :twisted:
Naposledy upravil(a) eclipse dne 05.04.2007 18:56:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

eclipse píše:to mi pripomina tu genialni "scenu"
"What do you mean happy ? .....What do you mean interesting ?"
:twisted: :twisted: :twisted:
Obávám se, že mi to nic neříká Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

the Dark Lord píše:
eclipse píše:to mi pripomina tu genialni "scenu"
"What do you mean happy ? .....What do you mean interesting ?"
:twisted: :twisted: :twisted:
Obávám se, že mi to nic neříká Obrázek
Ze jsi to ty, tak jsem to vyhledal :)
http://www.youtube.com/watch?v=q1dmYUmRBzA

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Tak ten byl teda pěkně sjetej, a to jsem viděl zatim jen první čtvrtinu Obrázek Obrázek

jdu to dokoukat




two minutes later
Tak jsem si zase díky tomu nějak uvědomil, že jedinej, kdo je svým způsobem pořád stejnej, je Rick . . . .
Obrázek

Odpovědět