THE WALL - film

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

THE WALL - film

Příspěvek od Sára »

Mám dotaz, opravdu se Roger Waters někdy dostal do takovýho stavu, jako Pink, že nebyl schopný hrát a oni ho nutili?

Dál, hodně na mě zapůsobily, jak pochodují ty kladiva a fanatismus fašistů, myslíte si, že se to znovu může vrátit?

A ještě jedna věc, co si myslíte, že Pinka ze všech těch věcí co zažil zasáhlo nejvíc, byla to ztráta otce nebo škola nebo válka nebo nevěrná manželka?


Která scéna v tom filmu na Vás zapůsobila nejvíc a proč?

Mějte se suprově, ahoj Sára

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: THE WALL - film

Příspěvek od fernetti »

to je zajímavé témátko, taky by mě docela zajímalo, co si o tom filmu myslí ostatní:)... já se na něj před pár dny po delší době zrovna podíval a opět musím smeknout, jak je film udělaný. opravdu skvělá práce jak sdělením, tak i zpracováním. právě nad tím, co tu sára psala, jsem taky přemýšlel a pro sebe jsem si ve filmu našel dvě roviny: ta první, osobní, vyprávěná z pohledu pinka je lineární příběh, který začíná ztrátou otce v dětství a končí (pinkovou ?) závěrečnou katarzí a tam pro mě není nic překvapivého - vše se děje jaksi logicky a pochopitelně, byť je pinkův osud zobrazen místy dost syrovým způsobem. ta druhá rovina je pro mě v rovině obrazů, které se promítají celým filmem a s osobou pinka nemají nic společného. jsou to hlavně scarfeho animace se zdí, kladívky a monstry, symbolizujícími jednotlivé lidské role: matka, učitel, soudce. obojí je ve filmu skloubeno dohromady tak, že jedna rovina umocňuje a podpírá tu druhou a obě navzájem si nijak nepřekáží.

- když se vrátím k tomu, co psala sára, tak bych to asi viděl tak: roger byl poslední roky (1978-1979), co dělal na the wall hodně unavený a naštvaný nezájmem ostatních (především ricka a nicka) o práci na jeho albu a tohle je pro mě odpovědí na první sářinu otázku.
- ad fašisti a podobná pakáž: tohle se děje pořád, co je lidstvo lidstvem, vždy jinde a jinak, ale je to tu furt. takže vyloučit něco takového nelze nikdy.
- jak už jsem psal výš, je příběh o pinkovi lineární a začíná ztrátou jeho otce. podle mě je to hlavní příčina následujícího děje a bez ní by se nejspíš pinkův osud ubíral o dost jiným směrem.
- těch silných scén a výjevů ve filmů je děsně moc, ale nejvíc asi na mě působí začátek a nájezd kamery na pinkův vyhořelý vajgl.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: THE WALL - film

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:když se vrátím k tomu, co psala sára, tak bych to asi viděl tak: roger byl poslední roky (1978-1979), co dělal na the wall hodně unavený a naštvaný nezájmem ostatních (především ricka a nicka) o práci na jeho albu a tohle je pro mě odpovědí na první sářinu otázku.
Podle mě Sára tou první otázkou myslela něco trochu jiného, a to sice scénu z Comfortably Numb, kdy Pinka donutili odehrát koncert, přestože na tom byl zdravotně dost špatně. Kdesi jsem četl (myslím, že od Johnnyho), že tahle scéna se vztahuje ke skutečné události, kdy Rogera přemluvili, aby odehrál koncert, i když zrovna trpěl silnou hepatitidou.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: THE WALL - film

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:
fernetti píše:když se vrátím k tomu, co psala sára, tak bych to asi viděl tak: roger byl poslední roky (1978-1979), co dělal na the wall hodně unavený a naštvaný nezájmem ostatních (především ricka a nicka) o práci na jeho albu a tohle je pro mě odpovědí na první sářinu otázku.
Podle mě Sára tou první otázkou myslela něco trochu jiného, a to sice scénu z Comfortably Numb, kdy Pinka donutili odehrát koncert, přestože na tom byl zdravotně dost špatně. Kdesi jsem četl (myslím, že od Johnnyho), že tahle scéna se vztahuje ke skutečné události, kdy Rogera přemluvili, aby odehrál koncert, i když zrovna trpěl silnou hepatitidou.
no je to docela dost možné, stačí se podívat na kalendář jednotlivých vystoupení floydů a vyjde ti z toho, že když byli na šňůře, volno neměli prakticky žádné a hráli den co den.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Já bych hlavně akorát připoměl to, že Pink je ve skutečnosti obrazem nejen Rogera, ale taky i Syda. Některé scény jsou právě podle skutečných Sydových výstupů, jako je například zdemolované apartmá amerického hotelu.

K tomuhle bych počítal i to vystoupení navzdory stavu, což by odpovídalo situacím, kdy Syd stál strnule na pódiu a dokola brnkal jediný akord.

Samozřejmě jde hlavně o Rogerův příběh, ale je v něm i mnohé ze skutečného Sydova příběhu.

Pro mne je Pink částí Roger a částí Syd.



A abych odpověděl na otázku, která scéna na mne zapůsobila nejvíce, tak Goodbye blue sky
Tahle písnička je jedna z mých nejoblíbenějších z tohoto alba. A ve filmu . . . . Měl jsem tu čest poprvé The Wall shlédnout v kině, takže o to to bylo úžasnější. A když se předemnou odehrávaly ty Scarfovy scény a k tomu ta hudba . . . . Kdesi v mém nitru se rodily pocity, které mizely dříve, než jsem je dokázal pojmenovat, pocity které hrozily že mne rozervou zevnitř, pokud je ze sebe nedostanu . . . . prostě nezapomenutelný zážitek. Celý ten film je prostě úžasný a od první do poslední minuty mne na tom fascinovalo mimo jiné i to, že je to všechno tak, jak jsem si to představoval.
Obrázek

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

:D Téééda, to jste mi udělali radost, jak jste se rozepsali, to je tedy zajímavý, co říkáte.

Takže myslíte, že Roger tam chtěl dát trochu i poselství Sydovo?

Mně to totiž přišlo příšerný, nutit někoho hrát, když je jasně vidět, že nemůže a ani ne že nemůže, že by se třeba opil nebo tak, ale že prostě nemůže psychicky a oni ho tahaj a propleskávaj a zacházej s ním příšerně, místo aby mu pomohli a ještě když je to takovej velikej hudebník!

Tak mě zajímalo, jestli přímo takovou situaci zažil přímo Waters.
A ten zdemolovanej pokoj, to byla taky síla a zvlášť, když ho zdemolovával a byla tam ta holka a jemu to bylo jedno a rozbíjel všechno a házel ty věci i po ní, naopak, připadalo mi, že jde hlavně s těma věcma po ní, protože ona utíkala a schovávala se a on byl pořád za ní a z toho mi připadlo, že i když se třeba zlobí na celý svět a na to všechno i že nemá tátu, tak ale nejvíc ho zlomila právě ta nevěrná manželka, já bych totiž řekla, že i když přišel o tátu a nikdy ho ani nepoznal, že mu ta blízká bytost = manželka mohla znovu vrátit sílu a naději a možná i radost. To by jí přece tolikrát nezkoušel volat. Já myslím, že jí měl rád.

Jinak co se týče scény, která na mě osobně nejvíc zapůsobila, zatím nemůžu říct, bylo jich příliš mnoho silných a abych pravdu řekla, před některýma jsem se schovávala - asi bych se nedokázala na tenhle film dívat v kině....

Ale co mě zaujalo, spíš asi tak že to nechápu, je to, proč se Pink pořád díval na tu televizi, to jsem nějak nepochopila, co to mělo znázorňovat. Něco si o tom teda myslim, ale zajímalo by mě, co na to říkáte Vy.

Mějte se! Pa Sára

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

No, vzhledem k tomu, že tam sledoval válečné filmy . . . .
Podle mne to mělo znázorňovat jak ho ztráta otce pronásledovala po celý život.

Jinak na stránkách My Pink Floyd je u alba The Wall krásně popsán i samotný příběh filmu. Doporučuju si to přečíst



A co se Sydových výstupů týče, on pak právě kvůli drogám se začal ztrácet sám v sobě a to pak dopadalo tím, že stál nepřítomně na pódiu . . . ale to už jsem psal.

The Wall ale neměla být o Sydovy, jen se tam použily některté epizody ze Sydova života aby se tomu dalo na věrohodnosti.

Například to, jak se Pink tak odpoutával od vnějšího světa a zavíral se do toho vnitřního, je také spíš odrazem Syda než Rogera.



A těch silných scén ve filmu se taky najde víc. Scény, které na mne velice silně zapůsobily, ale nejsilněji na mne právě zapůsobila GBS.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Sára píše:Jinak co se týče scény, která na mě osobně nejvíc zapůsobila, zatím nemůžu říct, bylo jich příliš mnoho silných a abych pravdu řekla, před některýma jsem se schovávala - asi bych se nedokázala na tenhle film dívat v kině...
Mám podobnej problém :) Kdysi (asi 1995) jsem to v kině viděl (to jsem to viděl poprvý) - mj. se od tý doby datuje moje poslouchání PF (ale to už se asi opakuju :) ) - to mi to tak nějak něpřišlo, kromě toho, že se mi to hrozně líbilo :)

Když jsem si to pak koupil po několika letech na DVD a pustil si to znova, tak jsem teprv zjistil, jaká šílená depka to je :) Až se skoro bojím se na to dívat doma sám :D
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

To já jsem ten film poprvý viděl když už jsem nějaký ten čas PF poslouchal. A dokonce jsem v tý době už přišel na chuť i The Wall, který se mi ze začátku moc nelíbilo, ale v tý době se už úspěšně probojovávalo nahoru a tak jsem si film docela užil. Nezapomenutelný zážitek. Lístek z kina mám schovanej dodnes :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Sára
boy child
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2006 9:13:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Sára »

Myslím, že nejsi sám, kdo si určitý lístky schovává na památku..... :)

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

The Wall bylo asi poprvé po víc jak roce co jsem šel do kina . . . .
Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Jestli to někdo z vás má blízko do Zlína tak je tu pěkný předvánoční dárek: v divadle Malá Scéna se v rámci filmového klubu Charlie promítá ve středu 20. prosince The Wall
http://kultura.aktualne.centrum.cz/prof ... 3375&kat=1
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »


Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

voe to nema cenu :evil:

Pomáda to stejne vyhraje :twisted:

to je nominace ze strasidelnyho zamku ne :?:

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Pomáda je asi nejpravděpodobnější, ale zkusit to můžeme :D

Odpovědět