The Final Cut

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Odpovědět

Považujete se za "milovníka" The Final Cut

Ano
13
38%
Ne
19
56%
Nikdy !!!
2
6%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Final cut:
Get Your Filthy Hands Off My Desert
"Galtieri took the Union Jack
And Maggie over lunch one day
Took a cruiser with all hands
Apparently to make him give it back"

Amused to Death:
"And here come the players
As I speak to you now the captain
Has his cross hairs zeroed in on the oil rig
It looks to me like he's going to attack"

Tento článek je jako vystřižený z Waterse:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/am ... ?id=661024
:-)

Dokonce se tam mluví o ropní plošině, "která připlouvá" a "diskutující na britských serverech by však rádi "jednu dvě" ponorky"
(The bravery of being out of range)
Co víc bychom si mohli přát? Do písmenka splněná Rogerova vize z ATD.

(Já vždy říkal, že Roger není génius, ale prorok. :-) )

Že by v Argentině vládla argentinská železná lady Cristina, která si přeje odvětu za Falklandy z dob železné vlády Maggie? :-)

Koktejl je dobře namíchaný: Ropa, Falklandy, Union Jack, torpédoborec (alá cruiser), ropní plošina, ponorky...

Jak by řekl agent jejího Veličenstva 007:
"protřepat, nemíchat"
Tak hlavně jen jemně s tím shakerem, aby nám ten Martini Koktejl (nebo marine coctail? :? ) nebouchl v rukou předtím než ho :ble:

(Jen doufejme, že tam bude dost televizních kamer, abychom si mohli v přímém přenosu užívat tu válku. I když kvůli tomu časovému posunu, si budu muset asi trochu přivstat, nebo zůstat déle vzhůru... our argentinian and english friends are late home tonight...
Prorok to tak psal.)

Hey bartender over here
Two more shots
And two more beers
Sir turn up the TV screen
The war will start on the sea
(alá ATD, the bravery of being out of range)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Final Cut

Příspěvek od Jend »

Co říkáte na remaster této desky z roku 2011? Včera jsem to poslouchal a ta When The Tigers Broke Free mi tam vůbec nepasuje. Bohužel to klasické album The Final Cut nemůžu na CD nikde sehnat. Snad všude se prodává už jen ten remaster z roku 2011.
Kdo k tomu vůbec mohl dát pokyn, aby na té remasterované verzi When The Tigers Broke Free byla? Že by Roger? Nějak se mi to nezdá.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Final Cut

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:Co říkáte na remaster této desky z roku 2011? Včera jsem to poslouchal a ta When The Tigers Broke Free mi tam vůbec nepasuje. Bohužel to klasické album The Final Cut nemůžu na CD nikde sehnat. Snad všude se prodává už jen ten remaster z roku 2011.
Kdo k tomu vůbec mohl dát pokyn, aby na té remasterované verzi When The Tigers Broke Free byla? Že by Roger? Nějak se mi to nezdá.
tak to jsem netušil... mám to naposlouchané z původní lp a nedokážu si představit, že by se ten sled skladeb, jak ho znám, narušil. podle mě to je jen vějjička na budoucí kupce - s final cut to nemá žádnou souvislost, když je zbytek z the wall...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Final Cut

Příspěvek od Jend »

No je to tak...

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Final ... ck_listing

Ve výše uvedeném odkazu se výskyt When The Tigers Broke Free připisuje dokonce už nějaké reedici z roku 2004.
Tu klasickou podobu mám taky na LP, ale teď se snažím zkompletovat celou diskografii i na CD a ten poslední remaster bylo jediné, co se dalo sehnat.
What do you mean interesting?

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: The Final Cut

Příspěvek od volka.z »

[quote="Jend"]Co říkáte na remaster této desky z roku 2011?. Bohužel to klasické album The Final Cut nemůžu na CD nikde sehnat. Snad všude se prodává už jen ten remaster z roku 2011.

mám ve verzi CD Pink Floyd ‎– The Final Cut Label: CBS ‎– CK 38243, Columbia ‎– CK 38243

ty mají v "meziskladu jak by napsal fernetti " Discogs... za dobré ceny..

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Final Cut

Příspěvek od Jend »

Skvěle! Děkuju za tip! :D
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Final Cut

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Co říkáte na remaster této desky z roku 2011? Včera jsem to poslouchal a ta When The Tigers Broke Free mi tam vůbec nepasuje. ...
Nedávno jsem si Final Cut pustil v autě z iPodu a když začala hrát When The Tigers Broke Free, tak jsem si myslel, že mám zapnuté náhodné přehrávání. Vůbec jsem nevěděl, že to je tam takhle přilepené. A proč vůbec? #-o
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Final Cut

Příspěvek od Jend »

Na druhou stranu ono to hudebně i příběhem se zbytkem alba dost dobře ladí, ostatně "hlavní hrdina" celého příběhu ztrátu otce vzpomíná hned v první skladbě, takže to koncept alba nikterak nenarušuje. Kdyby Whe The Tigers Broke Free byla odjakživa součástí The Final Cut, tak proč ne...
Ale pro mě WTTBF prostě patří k The Wall a myslím si, že zvlášť na koncepčních dílech by se neměly provádět žádné pozdější úpravy a už vůbec ne ve smyslu přejímání z jiných desek. Vážně by mě zajímalo, kdo to vymyslel. Může tohle někdo udělat bez souhlasu autora?
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Final Cut

Příspěvek od fernetti »

no tady se naskýtá otázka, kdo vlastně práva na final cut vlastní???
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Final Cut

Příspěvek od Jend »

Roger.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Final Cut

Příspěvek od Jend »

---mimojiné vlastní práva k deskám Animals a The Wall. A taky k nafukovacímu praseti, o které se Gilmour a spol. s Watersem po rozpadu přeli stejně jako o vše ostatní :D

Ale ruku na srdce- kdo z nás by bral ohled na ostatní, když jde o vepřové, že? :twisted:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Final Cut

Příspěvek od Richard »

Já to znal bez té skladby, kdysi jsem to měl natočené na kazetě z LP desky. Teď se mi tam ozve něco jiného, než na co jsem zvyklý.
Takže důvod, abych si sehnal ze zde uvedeného zdroje tu správnou desku.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Final Cut

Příspěvek od Jend »

Zanechám konspirační teorie stranou a napíšu svůj postřeh, který jsem nabyl častým posloucháním této desky během posledních 2 dní.
Myslím, že Roger se pěvecky v The Final Cut předvedl v tom nejlepším světle. Tady byl na vrcholu. Všechno je to od něj takové procítěné a emotivní, nejvíc bych vyzdvihl The Gunner's Dream, kde si s hlasem dost pohrál, přechází tam téměř od šepotu k až šílenému kvičení. Podobně v Two Suns In The Sunset. Když Roger zpívá o něčem osobním a vážném, tak to dokáže i hezky zabarvit. Srovnejte např. se Set The Controls For The Heart Of The Sun... :D
A ač si to možná málokdo uvědomuje, ten člověk tehdy měl dost široký rozsah hloubky hlasu, snad i víc než Dave.
Pak už to bylo horší. V podobném duchu sice ještě odzpíval The Pros And Cons Of Hitch-hiking, ale pak přišlo Radio K.A.O.S a tam už měl ten hlas tak trochu jakoby přiškrcený. A na Amused To Death je to ještě patrnější.
Kdesi jsem dokonce četl, že David přiznal, že Roger má zajímavější hlas než on :D Ale zdroj už nedohledám, tím méně jeho spolehlivost.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: The Final Cut

Příspěvek od Richard »

Jend píše:A ač si to možná málokdo uvědomuje, ten člověk tehdy měl dost široký rozsah hloubky hlasu, snad i víc než Dave...
Kdesi jsem dokonce četl, že David přiznal, že Roger má zajímavější hlas než on :D Ale zdroj už nedohledám, tím méně jeho spolehlivost.
Zcela zřetelně si pamatuji, jak přímo osobně David řekl:

"Já jakžtakž udržím melodii, ale mám problém s kvalitou hlasu. Roger má kvalitní hlas, ale neudrží melodii."

Jen si nevzpomenu, na jakém záznamu to je. Ale určitě ho tu někde musím mít.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: The Final Cut

Příspěvek od proti »

Jend píše:Zanechám konspirační teorie stranou a napíšu svůj postřeh, který jsem nabyl častým posloucháním ...
Deprese.... deprese... deprese...
Jdu se pověsit...

Zbohem přátelé, měl jsem rád, ale vy mne ne...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"...his dream is driving me insaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaane".
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět