The Final Cut

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Odpovědět

Považujete se za "milovníka" The Final Cut

Ano
13
38%
Ne
19
56%
Nikdy !!!
2
6%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

The Final Cut

Příspěvek od Jana »

Protože jsem právě doposlouchala své oblíbené album The Final Cut - a jako vždy se mi moc a moc líbilo, napadlo mě zjistit, jestli jsem opravdu sama pod sluncem, protože se mi tomu nechce věřit :)) Tak hlasujte a pište své názory na toto JEDINEČNÉ dílo Pink Floyd :roll:

UndergroundFreakOut
stranger
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2005 19:49:52

Příspěvek od UndergroundFreakOut »

Ahoj Jano, nechybí ti jako možnost v anketě něco ve stylu "jak kdy", nebo "podle nálady"?:) Protože můj vztah k The Final Cut je asi takový, že ho třeba přes půl nebo déle neslyším a ani si nevzpomenu a pak se dostanu do správný nálady a poslech desky si užiju... Můj vztah k tomuto albu je dost nevyhraněnej... prostě opravdu podle nálady:))

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Já se prozatím zdržím hlasování, dokud (pokud) se neobjeví další varianty.

Je to jedno z nejkontroverznějších alb vůbec a vzhledem k náladě, jaká kolem něj obecně panuje . . .

Já sám jsem se k němu dostal naplněn předsudky o nejhoršim albu skupiny. Na samém počátku mého Floyďáckého já se cosi zlomilo a ač mi to byl dříve sympatický člověk, stal se ze mne rázem skalní antiwatersovec. A tehdy jsem přišel k tomuto albu.

Za ten zlom je odpovědná kniha Odyssea Zvaná Pink Floyd a její počátek. Ale už v průběhu dalšího čtení se ten můj "odpor" (jinak než v uvozovkách to napsat nemohu) k tomuto člověku začal zmírňovat.

A teď?

Chci jít zpět, zpět přes tu zeď a pochopit co se to zlomilo. Již nejsem ten skalní antiwatersovec, byť stále ještě patřím do toho tábora. Možná, že cestu zpět najdu, možná že ne. Ale teď patřím mezi umírněné (a není to výsledek LIVE8 )

A album samotné?

Má své kouzlo a já mu pomalu přicházím na chuť. Ale zatím to chce ještě čas.

Možnost Nikdy! tam určitě patří, ale není pro mne. Možnosti Ano a Ne? Težko rozhodovat. Ano i ne. Tam chybí možnosti další.

Takže zatím jen s komentářem, ale bez hlasování.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Až se odvážím si ho poslechnout celý, tak možná taky zahlasuju, zatím se mi to ještě nepovedlo. :) Vždycky jsem to musel po chvíli vypnout, protože to na mě bylo asi moc depkoidní, afektovaný nebo co já vím. :) Prostě mi to zatím nesedlo. A to se mi Watersovy sólovky normálně líbí (třeba Amused To Death je jedno z mých nejoblíbenějších - ale je fakt, že ho taky nemusím slyšet každý den :) ).

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

:roll: :D

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Ja som sa k tomu albumu ešte nedostala,ale z toho čo tu o ňom píšete som veľmi zvedavá,aké bude... :lol: :-)))
NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

NatkA píše:Ja som sa k tomu albumu ešte nedostala,ale z toho čo tu o ňom píšete som veľmi zvedavá,aké bude... :lol: :-)))
NatkA
očekávej pátý vývar Zdi, veselé poslouchání to opravdu není :cry:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

fernetti píše:očekávej pátý vývar Zdi, veselé poslouchání to opravdu není :cry:
Tak hrozný to zase nejni. Je faktem, že se to hodně, opravdu hodně podobá zdi, ale přesto se to dá poslouchat. A má to dokonce své kouzlo. Pomalu mu začínám přicházet na chuť.

Můj prvotní názor na toto album byl hodně ovlivněn negativními názory na něj, ale už ten názor začínám pomalu opravovat.

>>NatkA
Až ho budeš poslouchat, zapomeň na všechno, co jsi o něm četla, zapomeň na všechno, co ti o něm kdo řekl, zavři oči a poslouchej.
Obrázek

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Neboj,já je zavřu a budu poslouchat... :wink:

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Tak som ho dnes 2x počúvala a vôbec sa mi nezdal taký hrozný,ako ho tu všetci opisovali. Práve naopak :) . Som milo prekvapená,aj keď Daveovho hlasu som sa moc nedočkala... :cry:

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak takového masochismu, abych dvakrát za sebou poslochal final cut se neodvážím :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Ja fakt neviem,čo proti nemu všetci máte! :evil:
...a hlavne ty,fernetti...!!!

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Tak tady musim souhlasit s Natkou
A rozhodně bych nenazýval poslouchání Final Cutu za masochismus :!:

Sice nepatří mezi moje oblíbený alba, ale že by se mi nějak extrémně nelíbilo taky říct nelze. Má svoje kouzlo a svým způsobem se mi líbí.
Ano, četli jste správně - The Final Cut se mi svým způsobem líbí.

senebty
Obrázek

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Míra píše:Tak tady musim souhlasit s Natkou
Ja s Natkou nesouhlasim! Upalit tu hrisnici!
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

.ŽÁDNÝ UPALOVÁNÍ SE KONAT NEBUDE
Je to zvěrstvo, který s vymysleli vyznavači jednoho když
pronásledovali ty, kteří následovali staré tradice a Učení.


. .Obrázek
Obrázek

Odpovědět