Animals

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fredy_Brown
raver
Příspěvky: 93
Registrován: 21.02.2007 14:49:08

Příspěvek od Fredy_Brown »

Mp3 vůbec nejsou problém. Lame2 VBR (192-320kbps) mp3 je v podstatě k nerozeznání od originálu (téměř nedokážu říct rozdíl na sluchátkách Sennheiser HD řady - což rozhodně nejsou ořezávátka). Problém je mobil a to, že má absolutně blbej HW převod komprimovanýho zvuku. Mobil je na volání, ne na hudbu.
Osobně v terénu poslouchám na iAudio X5 (umí i flac) s tím, že drtivou většinu věcí mám ve VBR mp3 a vyloženě si u toho rochním. Kvalitní přehrávač (a zrovna tenhle má patrně nejlepší zvuk na trhu, i když iPod není moc pozadu).
Co se šputnů týče za Sennheiser CX300 určitě nejsou k zahození a rosekají v podstatě skoro jakýkoli KOSSáky (ve většině případů strašný modely, btw) Soňáče a i leckterý klasický Senny. Pro ty, co nechtěj vypadat jako kosmounati, je to téměž jediná volba (pak jsou ještě jedny super špunty, ale ty sotjí asi 200€).


No a když mluvíme o zvuku PF tak novější remastery mají už poměrně audiofilní zvuk, nicméně je to spíš zvukový standard, nic vyloženě vyčnívajícího. O což až tak ani nejde, u PF je pro mě přední kompozice, hudební odkaz, koncept a feeling.
Naposledy upravil(a) Fredy_Brown dne 19.05.2007 0:48:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

Už som vyriešil "záhadu" albumu Animals - teda aspoň čo sa týka mojej verzie. Áno, mali ste pravdu (niekto to tu spomenul) - bolo to mojou verziou mp3-jek. Stiahol som z netu iné, a tam to je vporiadku - teda čo sa týka časovania skladieb. Je to tým, že na začiatku prvej skladby (Pigs on the Wing (Part One) ) je navyše približne minúta hudby, takže "samotná" skladba začína až po minúte, ale už po ďalších 24 sekundách sa končí a začína druhá. Ale v tej, a v každej ďalšiej hrá ešte minútu predchádzajúca pieseň. Nikdy som sa nad tým nezamýšľal prečo to je takto: väčšinou som počúval cez PC - tam boli prechody medzi skladbami plynulé. Až keď som si kúpil mobil, ktorý vie hrať mp3 a začal som počúvať z neho som začal vnímať to nezmyselné delenie skladieb. A to že na začiatku je niečo navyše, a na konci minúta chýba? Na www.pinkfloyd.cz som si čítal sprievodcu albumami, a tam bolo niečo v tom zmysle (alebo som si to aspoň ja tak zapamätal), že album sa končí tak isto ako začína, niečo ako uzavretý kruh. Tak mi nebolo vôbec divné, že album končí slovami "You know that I care...", teda tými istými, ktorými začína. Pre mňa to bolo uzavretie kruhu.

Teraz mám ale ďašiu záhadu (teda aspoň pre mňa je to záhada): kde sa na začiatku vzala tá minúta hudby, a odkiaľ tá hudba vlastne je? Ak by mi s tým chcel niekto pomôcť tu je link na tú "moju" mp3:

http://www.edisk.cz/stahni/33634/-01--P ... .12MB.html
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

záhada vyřešena: je to skladba "dramatic theme" z alba "more" :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

fernetti píše:záhada vyřešena: je to skladba "dramatic theme" z alba "more" :)
Dík za vyriešenie "záhady". Je to tak, na tých mojich mp3-jkách chýba cca minúta z "Dramatic theme"
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

planuju koupit Animals (cd)... chysta se 30th anniversary edice nebo nejaky remaster ? at vim jestli s tim pockat nebo koupit hned

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

1) na netu se objevilo 5.1 DVD-Audio...nevíte o co by mohlo jít?
2) vyznáte se v katalogových číslech?
vyšla nějaká nemasterovaná edice Animals?
3) V oběhu by někde měl být acetate...kde se to dá sehnat?=)))
4) kde se dá nějak sehnat/koupit/stáhnout tohle http://www.collectorsmusicreviews.com/p ... r-pec-001/ ??


díky moc. Tak nějak sem zas jednou zabrousil po internetu....
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

1) není to ofic. release.
2) odkazy na stránky s kat. čísly najdeš tady na fóru - v sekci ofic. tvorba
3) první vinylové vydání určitě remástrované nebylo, jak to bylo s ostantími vinylovými edicemi nevím, ale v případě CD bylo určitě remástrované všechno :)
4) ...
5) mám to na CD, když tak ti to nasdílím na net
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

1) to je jasné, jen u toho není žádný pořádný info, takže těžko říct esli je to upmix nebo půdovní quad. Aspoň dokud to neposlechnu
2) některé japonské releasy byly v podstatě bez zvukový úpravy - čistý transfer na CD.
5) Tak to někam prosím hoď
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

1) nejspíš jde o neoficiální mix z původní ofic. quadu
2) dost možná ano, ale chce to pohledat - viz. avizované odkazy na webové stránky
3) dnes večer
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Zase nějaké zvěsti o oficiálním quadu?
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Fernetti: kdyby to byl neoficiální transfer nevydanýho ofic. quadu z 1977, bylo by to skvělý...ale to zjistím až to stáhnu (což bude dneska večer)
dík moc předem za Q8
2) pinkfloydcd.com jsem procházel a maj tam max. napsaný, co je remaster (1992). O konkrétní zvukové podobě tam nic moc není
bery: kéžby...
Live In Peace

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Tak po dlouhé době můžu prohlásit, že se mi podařilo sehnat japonský Animals a musím konstatovat, že je celý zvuk takový trošku útlý, ale to je u všech. Je krásně prokreslenej, ale ta basová složka je tak nějak nevýrazná.

Co se mixu týče, tak původní mix je pro mě oproti remasteru absolutní favorit. 100% oddělený stereo, možná trošku hruběji namixované, výraznější zdvojený kytary a ty producentský serepetičky jsou obecně hlasitější, plná dynamika hlasů...prostě vřele doporučuju.

Pro mě zatím dostupných informací můžu jen popohnat honbu za pokladem, kterým je v tomto případě britský výlis (tuším že 1985 nebo 1986), který má původní mix a podstatně mohutnější zvuk. Tohle tvrdím na bázi všemožných internetových drbů a vlastního poslechu zrovnávání japonskýho a britskýho vydání Meddle
Live In Peace

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Čtu si zprávy na internetu, do toho slyším zprávy z rádia z vedlejší místnosti.

Výtah ze zpráv:

"...musíme šetřit..."
"... budou se zvyšovyt daně..."
"... banány budou levnější..."

Tak jsem si řekl, tyvoe, to jsou zprávy jako za komančů. Tak jsem si mimoděk vzpoměl na Orwella a Animals...

Tak se ptám, do kdy nám to tady vydrží, než se lidi znovu vzbouří.
Myslím, že tak to půjde pořád dokola... Jak jsme se měli rádi v 89. Pak se vyčlenila skupinka - sprasačtěla... a pak zase půjdou dolů... po čaSE SE zaSE praSE najde a napaSE, vyčlení se opět skupinka co to se všemi myslí nejlíp... zase sprasačtí... a tak dokolečka - Herakleitos, Panta Rei, všechno je oheň.

Pro mne dnešek - ve znamení Animals...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Animals

Příspěvek od Richard »

Nyní jsou nově k dostání Animals na LP:

For all of you who are building their Pink Floyd vinyl collections with the very special, limited 180g remastered re-pressings of the band's studio albums, some good news for you!


Opět jde o to, jak asi nový remaster hraje... :-k

https://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN ... ndamage-20
pfrlp10_animals_3d.jpg
pfrlp10_animals_3d.jpg (162.15 KiB) Zobrazeno 2173 x
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Animals

Příspěvek od fernetti »

žvížátka mají dnes rovných čtyřicet!

...tak na zdraví a...

:twisted: play it loud :twisted:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět