Animals

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no že mají animals asi nejlepší grafiu se shodnem, ty surové fotky uvnitř jsou neskutečně skvělé, akorát mi v mém vydání cd dost vadí ten děsný kudrlinkový font písma: aspoň, že vím, co se mám dočíst, jinak bych byl úplně ztracen :cry:
no ale že ti přijde animals jako b-sidovka, to bych teda vážně rád věděl proč...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Fredy_Brown
raver
Příspěvky: 93
Registrován: 21.02.2007 14:49:08

Příspěvek od Fredy_Brown »

Tak už tu byl řešen původ songů a když se na to tak kouknu, tak to rozhodně nebylo zrovna moc plodný období, Waters prostě vzal 2 starší skladby, poupravil je, udělal intro/outro, novou skladbu a měl album.
Já rozohodě netvrdím, že to album nemám rád, ale možná bych dneska řekl spíš DSOTM než Animals.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Fredy_Brown píše:to rozhodně nebylo zrovna moc plodný období, Waters prostě vzal 2 starší skladby, poupravil je, udělal intro/outro, novou skladbu a měl album.
Floydi to prece delali casteji tim zpusobem, ze nejdriv skladbu hrali zive na koncertech, vybrusovali ji do finalni podoby a az pak ji vydali na albu. Sami to tak rikali, a proc vymyslet neco "nove", kdyz uz mam novy material, zive hrany a jenon nevydany - podobne Final Cut, Pros and Cons a pod. (A doufejme ze podobne to bude u Rogera s Flickering Flame, Lost Boys Caling, Each Small Candle, Leaving Beirut... - i kdyz starsi skladby ale porad na "novy" album...)

Z tohoto hlediska by OaI byl "stary" album, protoze jak ho oznacil David je to "destilace" poslednich 10 let... (a to ostatni pri zlykvidoval... :( )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

A vzpomeňme si jak vzniklo samo DSMoon
Skoro celý ho dlouho hráli po koncertech, než ho nahráli ve studiu.

Roger jen přidal Eclipse, páč Brain Damage (jeden z pracovních starších názvů této skladby bylo DSMoon) se mu zdála jaksi nedokončená.

Jen málo toho přidali, jinak většinu toho už dávno hráli na koncertech.
Obrázek

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

Prepáčte že odbočujem od debaty, ktorú tu máte, ale nevedel by mi niekto vysvetliť pre mňa nepochopiteľné časovanie pesničiek na albume? Mám na mysli napr. to že "Dogs" sa končí slovami "Who was given a pat on a back", potom začína "Pigs (Three Different Ones)" ale textovo aj hudobne pokračuje ešte cca 1 minútu "Dogs". A takto to je vlastne vo všetkých skladbách - toto som uviedol len ako príklad. Nikde som sa o tom nedočítal, ak to už bolo niekde rozoberané najskôr som to prehliadol
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Peterko píše:Prepáčte že odbočujem od debaty, ktorú tu máte, ale nevedel by mi niekto vysvetliť pre mňa nepochopiteľné časovanie pesničiek na albume? Mám na mysli napr. to že "Dogs" sa končí slovami "Who was given a pat on a back", potom začína "Pigs (Three Different Ones)" ale textovo aj hudobne pokračuje ešte cca 1 minútu "Dogs". A takto to je vlastne vo všetkých skladbách - toto som uviedol len ako príklad. Nikde som sa o tom nedočítal, ak to už bolo niekde rozoberané najskôr som to prehliadol
Podle http://www.pinkfloyd.cz/pinkfloyd/index ... yd_animals končí Dogs až veršem "Who was dragged down by the stone". Poslechl jsem si svoji mp3 a ta se shoduje s výše uvedeným textem. Takže tvoje verze má asi špatně rozdělené skladby.

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

yep, casovani je normalni...
teda, jestli mas original s takovym casovanim tak je to zvlastni... pokud to neni original tak je mozne vsechno :)

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

Nemám originál, mám len mp3 :oops: aj to časovanie úplne nesedí s tým čo som našiel napr. na Wikipedii, ale veľké rozdiely v tom nie sú:

Original LP & CD
"Pigs on the Wing 1" 1:25 (ja mám 1:23)
"Dogs" 17:08 (ja 17:02)
"Pigs (Three Different Ones)" 11:28 (ja 11:20)
"Sheep" 10:20 (10:22)
"Pigs on the Wing 2" 1:25 (1:24)

Hneď prvá pieseň končí uprostred vety "If you didn't care..." plynule prechádza do "Dogs", kde je dokončená veta "...what happened to me" a ešte celú minútu pokračuje vlastne prvá pieseň. Nehovorte mi že je to v tom rodiele 2 sekúnd
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

raději si to zkontroluju na své origoš cd verzi, ale na 99% si myslím, že jde o špatné rozdělení empétrojek - alespoň já si nikdy žádného problému při poslechu cd nevšiml...

večer dám vědět, jak jsem dopadl :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

Ved ani ja nemám problém pri pocuvani albumu cez pocitac - ten mi preha prechod medzi skladbami bez prerusenia. To len ked pocuvam cez mobil - ten urobi malu pauzu medzi skladbami - a to uz trochu vadi ked je ta pauza tam kde by nemala byt
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

Uživatelský avatar
Fredy_Brown
raver
Příspěvky: 93
Registrován: 21.02.2007 14:49:08

Příspěvek od Fredy_Brown »

^^
Jakože ono poslouchání hudby z telefonu je kapitola sama pro sebe.

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

Fredy_Brown píše:^^
Jakože ono poslouchání hudby z telefonu je kapitola sama pro sebe.
No tak ma ukameňujte za to že si cestu do prace, čakanie na stanici, cestu vo vlaku a podobné "strááášne" zábavné činnosti spríjemňnujem počúvaním Pink Floyd-ov z mobilu #-o To by som urobil lepšie keby som nepočúval nič, prípadne mám zo sebou ťahať vždy nejakú superhifi vežu aby som nebodaj neprznil ich hudbu tým že je prehrávaná z mobilu..? :evil:
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Peterko píše:
Fredy_Brown píše:^^
Jakože ono poslouchání hudby z telefonu je kapitola sama pro sebe.
No tak ma ukameňujte za to že si cestu do prace, čakanie na stanici, cestu vo vlaku a podobné "strááášne" zábavné činnosti spríjemňnujem počúvaním Pink Floyd-ov z mobilu #-o To by som urobil lepšie keby som nepočúval nič, prípadne mám zo sebou ťahať vždy nejakú superhifi vežu aby som nebodaj neprznil ich hudbu tým že je prehrávaná z mobilu..? :evil:
Prece Fredy nic tak hruzostrasneho nerekl, ze by te chtel kamenovat...
Ja si taky cestu vlakem zprijemnuji poslechem (i) PF na predpotopnim mp3-playeri...
Ale zase si moc nestezuji ze mi ten mp3player nekdy udela mezeru a pod. - Stoji to za to?

(To horsi bylo kdyz jsem resil, proc mi v jednom momente praska CD DDD Broken China... jako LP. Ale to se taky vyresilo. :D )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

proti píše:Prece Fredy nic tak hruzostrasneho nerekl, ze by te chtel kamenovat...
Ja si taky cestu vlakem zprijemnuji poslechem (i) PF na predpotopnim mp3-playeri...
Ale zase si moc nestezuji ze mi ten mp3player nekdy udela mezeru a pod. - Stoji to za to?

(To horsi bylo kdyz jsem resil, proc mi v jednom momente praska CD DDD Broken China... jako LP. Ale to se taky vyresilo. :D )
Ja som to tiez snad az tak hrozostrasne nenapisal, ako to mozno vyznelo.. Mna len proste mierne irituje, ze sa na tych co pocuvaju hudbu cez mp3 a este k tomu z mobilu pozera ako na nekulturnych barbarov. Nevlastnim original, tak pocuvam mp3 - no a co? I keby som vlastnil original tak ho nemam cas pocuvat. Najviac casu na hudbu si najdem ako som uz pisal cestou do prace, vo vlaku, v aute, za pocitacom (Apple Mac iba s "chrastitkami" - sice lepsie ako na PC, ale aj tak nic moc). Tak uznajte ze pri tom by mi bol original so super zvukom aj tak zbytocny.

Ale to som posunul tuto diskusiu uplne niekam inam, ospravedlnujem sa za to. Ak je to mozne poprosil by som spravcu nech to vymaze. Dakujem
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

trošku jsme se dostali OT, ale to podle mě vůbec neva, i tahle diskuse sem patří. rozumím tomu, že hodně lidí poslouchá muziku z empétrojek, protože pořád něco dělají, řeší, jsou roztěkaní a vůbec není čas. bohužel, taková je doba a těžko s tím co uděláme. hudba pink floyd je krásná sama o sobě, takže i v nějakých špuntech bude tvořit hezkou kulisu, která neurazí a snad i potěší. ale podle mě si zaslouží, aby si na ni udělal člověk klid a čas a alespoň jednou týdně si to cédo nebo elpíčko roztočil pěkně doma a nahlas, nejlíp se sklenkou něčeho dobrého. protože ten ZVUK, ta NÁLADA, ten PROŽITEK je (alespoň pro mě) obrovským balzámem na duši. nenechejme se zmačkat jako sardinky do plechovky, udělejme si pro sebe čas a pusťme si muziku pěkně k sobě (a do sebe), protože na světě je jen málo věcí důležitějších než my sami.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět