UMMAGUMMA

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

UMMAGUMMA

Příspěvek od fernetti »

co na to album říkáte? líbí, nelíbí?

Obrázek
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Pokud jde o studiovou nahrávku, tak vás asi nepotěším... :) Můj názor je, že Floydi se buď šíleně nudili, nebo byli totálně zhulení. Tohle album jsem neslyšel snad rok, možná i víc. Pro mě je to nejhorší album Pink Floyd. Live album je o něčem jiném. To si vždycky s chutí poslechnu...
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

studiovou část si už ani snad nepamatuju=) celkově to není žádnej extrém, každopádně CWTAE a AD jsou na live fakt pěkný
Live In Peace

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

No, já to hle album považuju za úlet, ale za povedenej úlet.
Má to svý kouzlo, i když Pink Floyd sound (tak jak jej známe) to samozřejmě nejni.

Pořádně jsem ho taky docela dlouho neslyšel, ale moje nej skladba z tohohle alba je Granchester Meadows a ta se mi opravdu líbí.

Ale takovou Several Species Of Small Furry Animals Gathered Together In A Cave And Grooving With A Pict považuju za fakt hodně velkej úlet ;)
Obrázek

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Rikam toto: ziva cast je super, studiova prevazne k zbliti.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

kuba píše:Rikam toto: ziva cast je super, studiova prevazne k zbliti.
a u mne je to přesně naopak:
studiovka je pro mě dost dobrá, překvapivě drží pohromadě, ikdyž tam jsou dost rozdílné kusy a baví mě. je vidět, že se pánové pěkně bavili a je tam hodně dobrých námětů, ikdyž pro mě osobně je favoritem gilmourova narrow way, protože působí asi nejujasněnějším dojmem.

u té live desky mám pocit, že je to záznam zahraný sice live, ale ne z koncertu (SBD), potlesk publika je tam domíchaný zvlášť a celé to na mě působí hodně uměle - ve srovnání se záznamy ze skutečných koncertů. je to zahráno strojově, bez spontánního nasazení a nemá to žádné extra grády. dál mě taky udivilo, že tu floydi hrajou (nebo je to tak možná uděláno ve studiu) mírně rychleji, než obyčejně. třeba takový evžen je hotový kvapík a to, co se mi na něm vždycky líbilo - pomalé, hypnoticky těžké tóny, gradující do strhující extatické bouře a následný uvolňující výdech vyčerpané bestie - to ve verzi na UG vůbec neslyším. zvukově se mi taky nelíbí - ať si hraju s EQ, jak chci, tak nezkrotím plechové středy natolik, aby mě neštvaly. ať chci nebo ne, musím srovnat s pompejemi (a teď se nebavím o tom, co je vidět, ale slyšet!) a vyjde mi, že studiovka z ummagummy je proti nim slabý odvárek.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

kuba píše:Rikam toto: ziva cast je super, studiova prevazne k zbliti.
a u mne je to přesně naopak:
studiovka je pro mě dost dobrá, překvapivě drží pohromadě, ikdyž tam jsou dost rozdílné kusy a baví mě. je vidět, že se pánové pěkně bavili a je tam hodně dobrých námětů, ikdyž pro mě osobně je favoritem gilmourova narrow way, protože působí asi nejujasněnějším dojmem.

u té live desky mám pocit, že je to záznam zahraný sice live, ale ne z koncertu (SBD), potlesk publika je tam domíchaný zvlášť a celé to na mě působí hodně uměle - ve srovnání se záznamy ze skutečných koncertů. je to zahráno strojově, bez spontánního nasazení a nemá to žádné extra grády. dál mě taky udivilo, že tu floydi hrajou (nebo je to tak možná uděláno ve studiu) mírně rychleji, než obyčejně. třeba takový evžen je hotový kvapík a to, co se mi na něm vždycky líbilo - pomalé, hypnoticky těžké tóny, gradující do strhující extatické bouře a následný uvolňující výdech vyčerpané bestie - to ve verzi na UG vůbec neslyším. zvukově se mi taky nelíbí - ať si hraju s EQ, jak chci, tak nezkrotím plechové středy natolik, aby mě neštvaly. ať chci nebo ne, musím srovnat s pompejemi (a teď se nebavím o tom, co je vidět, ale slyšet!) a vyjde mi, že studiovka z ummagummy je proti nim slabý odvárek.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

fernetti píše:u té live desky mám pocit, že je to záznam zahraný sice live, ale ne z koncertu (SBD), potlesk publika je tam domíchaný zvlášť a celé to na mě působí hodně uměle - ve srovnání se záznamy ze skutečných koncertů. je to zahráno strojově, bez spontánního nasazení a nemá to žádné extra grády. dál mě taky udivilo, že tu floydi hrajou (nebo je to tak možná uděláno ve studiu) mírně rychleji, než obyčejně. třeba takový evžen je hotový kvapík a to, co se mi na něm vždycky líbilo - pomalé, hypnoticky těžké tóny, gradující do strhující extatické bouře a následný uvolňující výdech vyčerpané bestie - to ve verzi na UG vůbec neslyším. zvukově se mi taky nelíbí - ať si hraju s EQ, jak chci, tak nezkrotím plechové středy natolik, aby mě neštvaly. ať chci nebo ne, musím srovnat s pompejemi (a teď se nebavím o tom, co je vidět, ale slyšet!) a vyjde mi, že studiovka z ummagummy je proti nim slabý odvárek.
Ummagumma je skutecne nahrana zive (27.4.1969 Birmingham a 2.5.1969 Manchester). Nevim kolik jinejch zaznamu existuje z tohohle obdobi, nemam ani naposlouchany pozdejsi zaznamy abych mohl nejak srovnavat obsah, kazdopadne v tehle letech neznely vsecky koncerty uplne stejne (viz. 75-77 :D ) a pisnicky prochazely neustalym vyvojem.

Jenom pro ujasneni, je treba rozlisovat nasledujici:

a) FOH mix - to co slysi publikum, do jisty miry respektuje akustiku prostor a PA takze muze znit divne

b) monitor mix - to co slysej muzikanti, respektuje prani muzikantu, vetsinou zni divne, treba na monitorovejch zaznamech zeppelinu ze '73, neni kvuli Bonzove pravy noze a ruce slyset skoro nic jinyho :D

c) multitrack - pripad Ummagummy a asi vsech oficialne vydanejch zivaku, pro kazdej nastroj (i publikum) je vyhrazena jedna nebo vice stop a ty se pak zpetne namichaj ve studiu k dosazeni co nejlepsiho zvuku.

Samozrejme taky zalezi na cem si to pustis (jinde ale evidentne problem se stredama nemas tak je mozna neco shnileho....), ja uz to fakt dlouho neslysel, ale utkvelo mi, ze publikum je slyset nepretrzite, potichu ale porad. V 69 se proste na koncerty vetsina lidi nesla ozrat a vyradit ;) ...a kdybych byl zodpovednej za vyslednej mix, tak ty lidi ztlumim co nejvic, vetsina posluchacu ma dost jiny preference nez hrstka mizernejma nahravkama oslehanejch silencu :)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

právěže ve srovnání s koncerty raných floydů, kdy CWTAE, ASOS, STCFTHOTS byly klasickými čísly na jejich playlistu je ummagumma plochá, nevýrazná, bez duše. jak píše kuba, tak je to asi zmršené mixováním multitracku, páč jak ruchy z publika (ano, na koncertech floydů bývalo dřív ticho jako v kostele a často poměrně hipíkovsky vstřícná pohoda, která je poznat i z dochovaných zvukových záznamů), tak třeba brutálně zmírněný rogerův řev v evženovi nebo divně, plechově znějící nickovy bubny jso u nejspíš výsledkem konečného mixu. to bych ještě na starém LP pochopil. na nejnovější remastrované verzi CD mi to ale přijde jako diletantství. mně to prostě dost vadí a raději si poslechnu nějaké pořádné roio, byť by bylo jen prachsprosté AUD.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Jo tak s tim Rogerovo revem mas recht, me to ale naopak nevadi pac je slyset co Dave vyvadi s kytarou. Moc rad si to po dlouhy dobe poslechnu a uvidim/zhodnotim.

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Tento album má pre mňa nádherný a originálny obal,aj keď sú aj lepšie...
Tak ako väčšina,aj ja viac inklinujem k Live albumu,aj keď na Štúdiovke je skladba,cez ktorú som Floydov začala spoznávať- Grantchester meadows,fakt skvelá vec,milujem ju. Ale Štúdiovku ako takú,priznám sa, moc nepočúvam. :oops:

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Obal je skvelej, Hipgnosis na vrcholu tvurci potence :D

K tem bicim, mne prijdou naprosto v pohode az na jeden detail: mono. Vubec nejsou roztazeny mezi levej a pravej kanal, jsou presne uprostred a ani se nehnou. Vono vubec to rozlozeni je na muj vkus trochu moc vostry, ale proti gustu...

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Ummagumma - no byl to úlet...
Co se týče studio nahrávky nepochybně. Přesto se tam dají najít zajímavý části - Part III Narrow way nebo Grantchester Meadows...

Zato ta several species... to je fakt něco :lol: :lol: :lol:
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Jana píše:Ummagumma - no byl to úlet...
Co se týče studio nahrávky nepochybně. Přesto se tam dají najít zajímavý části - Part III Narrow way nebo Grantchester Meadows...

Zato ta several species... to je fakt něco :lol: :lol: :lol:
Jo, Gratchaster Meadows patří k mým oblíbeným skladbám.

A tvoje definice Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving With a Pict?
Tak to ti klidně podepíšu . . .

Ale ještě bych dodal, že Sysyphus se mi taky docela líbí . . .
Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

mně se první půlka ummagummy opravdu líbí - musím si ji ale pustit pěkně celou, od začátku do konce.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět