Oh By The Way

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Příspěvek od volka.z »

Souhlasím s Fernettim. Shine on je skutečně "překonané". Pokud bych mohl doporučit, pak tento set. Neb je tam opravdu vše v jednom...Mám je k dispozici obě ,,,,,
Sbírání po aukcích je běh na dlouho trať s s ušetřenými pár korunami /teoreticky, neb za poštovné je třeba kalkulovat a s čekáním, jak to dopadne, resp. serioznost aukce. S odvoláním na nabídku Popronu viz výše mohu doporučit.

Neb dnes jsem tedy to svoje rozbalil. Omlouvám se, že tentokráte fotky nebudou. Přidám jen odkaz http://www.pinkfloyddiscography.org/

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Příspěvek od volka.z »

Doplním jen poznámku, že jsem odpovídal svým názorem na to co bylo obsahem tj. jak pořídit ta "albíčka"nejsnázeji. Mluvíme-li o řadových.Neb si troufnu tvrdit, že "sebrané cd" různých vydavatelů a kompletní set je snad už dostatečný rozdíl. Co se týká ono "překonaného".pak maje na mysli možnost srovnání, jsem jen bez jakého koliv důvodu činiti reklamu novému vydání /r.2007 se za nové snadani brát nedá?/ vyzdvihl resp.chtěl vyzdvihnout úplnost kompletu proti "výběru z výběru"
Ani řádkou jsem se nezmínil o kvalitě nahrávek co do "zvuku.
Vytrhnout z kontextupouhé jedno singlové cd, které bylo součástí Shine on, v dnešním internetovém světě je prakticky nepodstatné, neb vše se dá už koupit. Jen otázka kdy,kde a za kolik, resp. kolik je každý z nás ochoten do toho či onoho titulu investovat.
Vezmu-li,že mám originály z diskografii od různých vydavatelů a vydají poskladané vedle sebe tak kolem 4 m když jsou na plocho a na stojato, pak polemizování ma téma "chrumkavější"mi přijde ujeté.
Neb řešit debatu tímto směrem se mi při úvaze o tomto tématu nechtělo.
Neb bude-li se tím někdo zabývat, pak zjistí, že od jednoho vydavatele
v nějaké kultůře řešení grafiky a v obsahové kompletnosti třeba jen řadovek se ne snadno pořizuje,pro časovou prodlevu a právě to je začátek té odpovědi.... kdy tento set to splňuje.ale to je jen názor

Uživatelský avatar
Devilian
martyr
Příspěvky: 51
Registrován: 12.01.2008 13:14:06

Příspěvek od Devilian »

No, mě jde hlavně o to, mít ten naprostý základ PF fanouška - tj. aspoň nějaké ty řadovky :lol:
Ten zbytek můžu kdyžtak poshánět později a tak...
Zatím mi ale jde jen o to.
Díky za help :wink:

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Příspěvek od volka.z »

Omluvím se, pokud se k tomu tématu vrátím znova...
Jak už jsem uvedl, nepovažuji se za znalce PF, neb rozlišuji "pouze" tituly nahrávek, jak jsou podle obsahu vedeny ve vztahu k diskografiím. No a v těch jsem asi "v obraze"
Pokud pak ono "chrumkavější" mám bráti jako ironizující, pak si jako útěchu mohu otevřít třeba jen http://www.pinkfloyd.cz/pinkfloyd/index ... iskografie ,resp. další stránky z netu, které známe všichni a pak je otázkou, kdo, jak a do jaké hloubky chce svoji sbírku obohatit, resp.kam svým zájmem míří. Ale možná by pohled na to, co skutečně oficiálně existuje by mnohé překvapil a
pak i stanovení toho co je základem a co kompilace, či přiřazení k něčemu vyjde v obraze počtu titulů jinak (tak jak se občas ony stránky a pohledy na to liší), ale v zásadě obsahují shodné.
Hodnotit ve vztahu k řadovým titulům PF množství vydaných posledních titulů od Gilmoura je prakticky pro jakékoliv úvahy zbytečné, alespoň si tak myslím. Původní PF vycházejí sporadicky jako nostalgie , oproti Gilmourovo aktivitě poslední doby. Kolik pak z účastníků fóra se nedočkavostí třáslo na nové oficiální vydání „od kohokoliv“A že je to v širší nabídce? Nebral bych to jako negativum. Je pak na každém jeho vlastní volbě co si z nabídky vybere. Možná ač neradi budeme muset přiznat, že to vše může být poslední.
Sledováním těchto stránek si kolikrát říkám do jaké míry jsme vlastně soudní vůči sobě a pak vůči tomu kdo nám tu muziku dává. Každý z nás jde do práce, aby dostal zaplaceno. Když odvedeme kvalitu chceme za ní, ale.... co když tu kvalitu odvede jiný ? Najednou je z toho nějaká lumpárna, že z nás vlastně dolují peníze... vynechám otázku podílu toho kolik komu.
Klidně si nechám označit sbírku za „chrumkavější“, ale budu přemýšlet o důvodech, proč tomu tak je? Neb pro koho pak vychází různé promo vydání, singly a podobně?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

myslím, že trošku panuje neshoda mezi tím, co lze považovat za řadovou diskografii a za to, co je proti ní navíc, tzn. co do ní nepatří. u floydů to je 14 alb, byť z nich dvě (nebo tři - podle toho, kam kdo řadí the wall) jsou de facto filmovými soundtracky. to ostatní, jako živáky, singly, různé kolekce, dvd, spešl edice apod. do této základní diskografie nepatří a jak to trefně napsal zbyněk, jedná se o sběratelský materiál, někdy doslova. a pokud se shodnem na tom, pak OBTW je jediným počinem, kdy vydavatel dává do placu právě tuto kompletní diskografii - navíc ve velmi pěkném podání jako mini elpíčka. a byť se na tuto kolekci někdy nadává kvůli tomu, že ty remástry nejsou dobré tak, jako originály nebo že je to jen taháním peněz z kapes lidí, tak já musím za tento počin zatleskat. protože, považte, tohoto kompletu se floydi dočkali po 40-ti letech od svého prvního alba a 13 let po vydání toho posledního! komplet je důstojným shnutím jejich tvorby a myslím, že si to kapela nejen že zaslouží, ale že si to zasloužíme i my, fandové. myslím, že debaty, jestli je něco více či méně "chrumkavé" jsou asi zbytečné, protože vlastně nikdo z nás zatím žádné porovnání zvukové kvality neudělal a ani jsem na podobné snahy někde jinde nenatrefil (čímž nevylučuju, že to někdo opravdu srovnával - akorát, že se o tom nikde nepíše...). shine on vyšel v jiné době, před vydáním TDB, chybí mu některé řadovky a snad proto, že nebyl kompletní, obsahoval early singles. z toho důvodu jej za kompletní boxset nelze považovat, i když chápu, že k němu můžou mít lidé osobnější vztah než k oh by the way. to je úplně v pořádku. snadnost, s jakou se dá dnes sehnat prakticky cokoliv, pokud na to má někdo čas a peníze, je díky internetu vražedná a já osobně to při všech výhodách, které jinak internet má, považuju spíš za negativní průvodní jev. snad to, že se dá OBTW dá koupit jak housky na krámě, je příčinou, že se na OBTW díváme jako na něco méně hodnotného, nevím. kouzlo spojené s hledáním, sháněním, je fuč. ale co s tím naděláme? nic. můžem tuhle realitu pouze akceptovat. anebo taky nemusíme, když nechceme. to ale neznamená, že tato realita přestane existovat.

ať to uzavřu: OBTW smysl vlastnit má a i já si ho pořídím. měl jsem na něj jiný názor, protože sbírám původní elpíčka pink floyd a přišlo mi trochu nadbytečné boxset mít - ale právě díky jeho kompletnosti si jej pořídím - a na to srovnávání zvukové kvality se docela dost těším, byť vím, že nikdy nemůže být objektivní, protože do kvality zvuku, který se mi bude linout z repráků, bude zasahovat hodně vlivů, které budou degradovat kvalitu vylisovaného záznamu (akustika místnosti, kvalita aparatury, kvalita mých uší...) ale to neva, mě to za to stojí.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »


Pro marketing je jiste moc dobre, ze mezi lidmi jsou takovi, ze si koupi ty nove saticky - at uz jde o barbie, potra, nebo cokoli. Takze je na case, aby se vydal novy BoxSet. :twisted:
...až na to, že v případě OBTW je to počin svého druhu první, protože shine on prostě kompletní diskografií nebyl...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše: ...až na to, že v případě OBTW je to počin svého druhu první, protože shine on prostě kompletní diskografií nebyl...
Jak uz bylo psano. Kazdy se bavime o tom stejnem - ObtW, ale kazdy z jineho pohledu. :D

BoxSet Shine On nikdy pro mne nebyl aktualni z pohledu komplexnosti. Jednoduse jsem ho koupil jen pro to, ze tou dobou jsem krome DB zadne CD od PF nemel. Kdybych mel uz i jene CDs, nekoupil bych ho, proc je duplikovat, ze?

Tj vnimam ObtW z pohledu - co noveho prinasi. Pokud jedine nove obaly a komplexnost - tak je to, myslim, dost malo...

Tj. mne napada otazka, ktery BoxSet je "nejlepsi" - samozrejme jen z meho pohledu:

1. Crazy Diamond - 3CDs od Syda Barretta
bonus: nove bonustracky na kazdem albu. + nejaka knizecka a tak)

(pozn. Nemam ho. Toho casu, kdyz jsem ho videl na pulte, uz jsem mel zakoupeneho CD Barrett - spolu s bonustracky. Ty CDs s bonustracky pak vydali i samostatne.)

2. Shine On - 7 albumu + CD The Early Singles, knizka, pohlednice, "hezke obaly".
3. Oh by the Way - kompletni radove alba + "hezke obaly"

Ad Shine On Box Set. Je to uz historie, ale mam pocit ze vznikl diky "remasteringu" protoze tou dobou, kdyz jsem kupoval ty CDs este nemeli remastrovane vsechny albumy jako AHM a pod. Musel jsem na ne cekat... Postupne se objevovali na pultech.

Nicmene: z meho pohledu vnimani komplexnosti. Pokud bych byl v situaci, ze bych byl zacinajici fanousek PF a chtel bych si najednou koupit vsechny radove CDs od PF, a mel bych 3 moznosti jak k tomu dospet:
1. Koupe jednotlivych CDs
2. Koupe ObtW
3. Koupe Shine On + dokoupeni jednotlivych CDs

Tak bych asi zustal u te moznosti, ktera se sveho casu naskytla mne. Protoze komplexnost - nekomplexnost BoxSetu - to me zase az tak moc nezajima. Prioritni by bylo, co noveho pro mne prinasi. A to byly Singly. A nevim, co vsechno se da/neda z tech singlu ted sehnat a koupit.
(Nemluvim o nelegalnim stahovani oficialne vydanych titulu. Z meho pohledu - jak to vnimam ja - pokud je pro mne neco tak "srdcovou zalezitosti" jako Pink Floyd - jaksi by se "slusilo" abych to mel v oficialnim vydani...)
Protoze oba boxsety jsou "nekompletni" i kdyz z jineho pohledu.
Pak je tu krome "komplexnosti" jeste moznost "dokupitelnost" Hudebniho materialu. - a z tohoto pohledu se da lehce dokoupit vse, co v boxetu neni - radove alba, zive alba, ale ne The Early Singles...

Z hlediska obalu:
Libi se mi taky ta (stara) remastrovana rada od PF - mam z ni jen Piper, More, Ummagumu, AHM , protoze na hrbetu CDs je miniatura bookletu + nadpis - mit vsechny alba tak vydane a serazene vedle sebe muze byt hezky pohled. :-) Jen do toho nezapada DB.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Příspěvek od volka.z »

boxsety jsou "nekompletni" i kdyz z jineho pohledu.
Pak je tu krome "komplexnosti" jeste moznost "dokupitelnost" Hudebniho materialu. - a z tohoto pohledu se da lehce dokoupit vse, co v boxetu neni - radove alba, zive alba, ale ne The Early Singles..
...... a to je pořád dokola.... dá se koupit všechno a je jen otázka kolik je kdo ochoten zaplatit třeba aktuálně e-bay
Pink Floyd - The Early Singles - RARE cd
Excellent Condition Item number: 260308505906

a je skutečně věcí názoru komu co stačí....neb s těmi dalšími tituly je to obdobně

neb .... A to byly Singly. A nevim, co vsechno se da/neda z tech singlu ted sehnat a koupit.
.... pak je ten problém naší debaty postaven opravdu jinde.... neb si troufnu říci že jsem v diskografii singlů dost "honěný" a co je k dispozici jako "vydané" a dostupné není nic snažšího než se kouknot na stránky "bratra Františka" a dalších na netu, tedy těchkteří se tím zabývají.... moje verze diskografie s obsahem právě LP,CD, CDs 7",12" má na 150 stránek a to řeší kromě Face of cirkle (vydané v Japonsku) vše dostupné- včetně singlů USA, resp. Evropa podle vydání z toho co vlastním a dostupnost ? po pár letech trpělivosti se dá vše dohonit

Odpovědět