Nejoblíbenější album PF

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Nejoblíbenější album PF

The Piper At The Gates Of Dawn
1
2%
A Saucerful of Secrets
1
2%
More
0
Žádná hlasování
Ummagumma
0
Žádná hlasování
Atom Heart Mother
1
2%
Meddle
3
7%
Obscured By Clouds
0
Žádná hlasování
Dark Side Of The Moon
13
30%
Wish You Were Here
8
18%
Animals
9
20%
The Wall
7
16%
The Final Cut
0
Žádná hlasování
A Momentary Lapse Of Reason
0
Žádná hlasování
The Division Bell
1
2%
 
Celkem hlasů: 44

Uživatelský avatar
James
martyr
Příspěvky: 71
Registrován: 19.08.2005 11:03:17
Bydliště: Ostrava, Praha

Nejoblíbenější album PF

Příspěvek od James »

Hlasujte, jaké je vaše nejoblíbenější album Pink Floyd. Koncerty a kompilace nejsou zahrnuty.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Cekal jsem, kdo sem tu anketu hodi jako prvni... gratuluju! :D

Jeste se musim rozhodnout mezi Piperem WYWH a Animals ...

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Dávám svůj hlas Zdi, ale spíš tak ze zvyku... Čím víc nad tím totiž přemýšlím, tím míň toho vím... Tak asi tak...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jana píše:Dávám svůj hlas Zdi, ale spíš tak ze zvyku... Čím víc nad tím totiž přemýšlím, tím míň toho vím... Tak asi tak...
...už jsem si všimnul, že ujíždíš na watersovi :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

No tak trochu no :roll: ale ani se za to nestydim... - třeba takový Amused to Death by v mých očích obstojně konkurovalo úplně všem na tom seznamu...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jana píše:No tak trochu no :roll: ale ani se za to nestydim... - třeba takový Amused to Death by v mých očích obstojně konkurovalo úplně všem na tom seznamu...
no však já ti to neberu, "amused" je výborná, ale vždycky když přijde na zeď, tak si vzpomenu na rogerovy diktátorské manýry a následný rickův vyhazov, takže podle mě už to regulérní album pink floyd ani není. floydi vždycky pracovali společně a skladby si nejdřív "ošahali" na pódiu a teprv potom šli do studia s hotovým materiálem, který už potom jenom vypiplali do konečné podoby. zeď bylo čistě studiové dílo, udělané na základě demosnímků a upřímně řečeno dost obdivuju davida, že s rogerem u toho vydržel. a je to určitě dobře, protože on jak roger nemá nějakou supervizi a začne ulítávat na svých mindrácích, tak to potom stojí za starou belu (viz. následný final cut)

když jsem hlasoval, takjsem hodně zvažoval mezi WYWH a animals a nakonec jsem kliknul pro WYWH, protože, marná sláva, pro mě je WYWH víc společně dílo pink floyd než animals, kde je už to spíš jen o spolupráci waterse s gilmourem a už mi tam moc chybí rickovy klávesové party, které vždycky k floydům neodmyslitelně patřily.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Zeď je náhodou úžasná (i když na první poslech mi tak nepřišla). Diagnóza posledního bodnutí je přesná. Problémem tohohle alba je, že jde z Rogerova nejhlubšího nitra.

Tím nechci říct, že věci jdoucí z hlouby duše jsou špatné, jde jen o to, co z toho nitra vynáší ven.

The Final Cut je o rozhořčení a hněvu nad rozhodnutím Impéria o Falklandách. O pocitu křivdy, který je tím znovu oživován a zaséván. O pocitu zrady.

V mým osobním "PF pořadníku" sice The Final Cut postupuje pomalu nahoru, ale furt si myslím, že Roger to měl udělat jako sólovku.

Můj hlas má Odvrácená strana Měsíce

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

fernetti píše:pro mě je WYWH víc společně dílo pink floyd než animals, kde je už to spíš jen o spolupráci waterse s gilmourem a už mi tam moc chybí rickovy klávesové party, které vždycky k floydům neodmyslitelně patřily.
No, jak se to vezme. Dogs a Sheep znely na koncertech uz od roku 1974. Koncepce vymyslena temer okamzite, pouzit starej material, Rick Wright moc neprispel (coz je velka skoda)... pres to vsechno je to vynikajici album.
Míra píše:Zeď je náhodou úžasná (i když na první poslech mi tak nepřišla). Diagnóza posledního bodnutí je přesná. Problémem tohohle alba je, že jde z Rogerova nejhlubšího nitra.
Pro nekoho (jako treba pro me) to je problem, nekomu to naopak vyhovuje ;)

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

kuba píše: Pro nekoho (jako treba pro me) to je problem, nekomu to naopak vyhovuje ;)
Jako třeba mě :)

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Jana píše:Jako třeba mě :)
Jo, ja nechtel jmenovat :D

Uživatelský avatar
Petra
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 20.08.2005 17:28:49
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Petra »

Můj hlas má Wish you were here, jednoduše proto, že po jeho poslechu jsem Floydům nadobro propadla a pak už mě to nepustilo :lol: Ne že by mi to nějak vadilo...

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Nejspis Animals. Casteji uz ted posloucham jina alba, ale pri Dogs mi beha nejvic mraz po zadech :wink:
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

FleetingGlimpse píše:Nejspis Animals. Casteji uz ted posloucham jina alba, ale pri Dogs mi beha nejvic mraz po zadech :wink:
To je fakt - Dogs a ta kytarová sóla v ní - to je prostě unikát :)

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Jana píše:
FleetingGlimpse píše:Nejspis Animals. Casteji uz ted posloucham jina alba, ale pri Dogs mi beha nejvic mraz po zadech :wink:
To je fakt - Dogs a ta kytarová sóla v ní - to je prostě unikát :)
Presne tak. Myslel jsem si ze nic lepsiho nez studiova verze Dogs neexistuje. Nez jsem poprve slysel Azimuth Coordinator II :twisted:
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

kuba píše:Pro nekoho (jako treba pro me) to je problem, nekomu to naopak vyhovuje ;)
Mě to taky zas až toliko nevadí. Pomalu tomu albu přicházím na chuť. Ale právě to, že jde z hlouby Rogerovy duše mu je na škodu. Bylo to jeho poselství - proto k tomu nechtěl pustit nikoho jiného.

A to je to, co si myslím, že albu uškodilo. Je to víc Roger než Pink Floyd. Právě po tomhle albu se skupina skutečně rozpadla (než ji Dave dal zase dohromady).

Tohle všechno jsou důvody, proč je tohle album to nejkontroverznější ze všech. A mnohdy je odsuzováno jak to nejhorší Floyd album - s čímž nesouhlasím.



Album Animals a skladba Dogs se mi taky stašně líbí. Ale hlas už zpátky vzít nemůžu. A dark Side si ho zaslouží - vděčím mu za své Floydovské já :wink:

Odpovědět