Olympic Stadium Montreal, 6. 7. 1977

jednotlivá koncertní turné, repertoár, technika, plakáty, vstupenky...

Moderátor: bery

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

fernetti píše:vsadiím boty, že záznam zpomalený není. roio určitě dělali maníci, co tomu skutečně rozumí a určitě provedli všecky potřebné korekce, které se v těchto případech dělají (korekce výšek a basů, odšumění, stabilizace rychlosti a podobné záležitosti, kterým ani nerozumím...)
Tak to asi pujdes bos ;)

Osobne bych rekl, ze tady (Azimuth Coordinator 2) na to moc nesahali. Jeste si to poslechnu na nejaky poradny aparature a mozna budu moct bejt konkretnejsi.

Kdo tomu skutecne rozumi jsou vetsinou lidi, ktery s takovejma spolkama jako Comfortably Cool Productions (AC2), Empress Valley apod. nemaj nic spolecnyho.

Jediny co muzes udelat je korekce rychlosti (ta je pomerne osemetna, kolikrat rychlost dost kolisa), ekvalizace (kdyz se prezene je to vo usi) a redukci sumu (kdyz se zfusuje muzes to rovnou zahodit). Kazdej sberatel tedle veci, kterej to mysli trochu vazne ti rekne, ze nejvic si ceni nepozmenenyho zaznamu z masteru (jo kdyby to tak slo vzdycky!), kterej si k poslechu upravi jak potrebuje a original uschova.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak překlad vyprávění očitého diváka koncertu už mám hotový, mám tam jen dvě-tři menší nejasnosti, takže kdo trochu vládne anglinou a má chvilku čas, ať se mi ozve do pošty, abychom mohli provést společnou korekturu. nechtěl bych sem házet link na překlad s hrubkama jako v případě rozhovoru s guy prattem (ikdyž první překlad byl opravdu o dost těžší než tento...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

takže díky jádrovi, který se uvolil mi trochu helpnout, máte k dispozici slíbený překlad, který najdete zde: http://sweb.cz/Fernetti/PF/PF-Montreal_77_CZ_rev.doc
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Na jakém bootlegu je koncert z Montrealu nejlepší?? Já to mám na "Who Was Trained Not To Spit On The Fan" a kvalita nic moc...
What do you mean interesting?

UndergroundFreakOut
stranger
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2005 19:49:52

Příspěvek od UndergroundFreakOut »

Ach, teď jsem si doposlechl ty dvě skladby z montrealského koncertu, které tady uveřejnil James. Nejprve jsem si ale přečetl vše, co o tomto vystoupení bylo řečeno na tomto fóru a souhlasím, že pro kapelu to taky musel být hroznej zážitek... a hrozně mě dojalo, jak se Roger pokouší navodit intimnější atmosféru a trochu uklidnit publikum v Pigs on the wing pt.2... ačkoliv publiku asi bylo jedno, co se snaží sdělit touhle osobní skladbou. Nemáte někdo náhodou něco jako odkaz, odkud bych mohl stáhnout celý tenhle koncert (třeba v MP3, mám pomalé připojení -modem)? Nebo je mezi vámi dobrodinec, který by koncert vypálil jako audio na CD (nebo spíš na 2CD, předpokládám) a poslal na dobírku? Jinak přeju fajn den všem návštěvníkům a tvůrcům tohohle prima fóra... :)

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Jend píše:Na jakém bootlegu je koncert z Montrealu nejlepší?? Já to mám na "Who Was Trained Not To Spit On The Fan" a kvalita nic moc...
Kdepak, kvalita je moc dobra. Ten co zminujes je srovnatelnej s Azimuth Coordinatorem je ale z jinyho zroje, takze tam neni takovej kraval od lidi. Nejlepsi je udajne 3. zdroj a primej transfer z masteru (ten bohuzel nemam ale daval jsem tady na nej odkaz).
UndergroundFreakOut píše:Nemáte někdo náhodou něco jako odkaz, odkud bych mohl stáhnout celý tenhle koncert (třeba v MP3, mám pomalé připojení -modem)? Nebo je mezi vámi dobrodinec, který by koncert vypálil jako audio na CD (nebo spíš na 2CD, předpokládám) a poslal na dobírku? Jinak přeju fajn den všem návštěvníkům a tvůrcům tohohle prima fóra... :)
Nekde na zacatku je odkaz na torrent, s modemem bych to neriskoval. Klidne ti to (Az.Coordinator) poslu ale nejdriv tak koncem zari.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

UndergroundFreakOut píše:Ach, teď jsem si doposlechl ty dvě skladby z montrealského koncertu, které tady uveřejnil James. Nejprve jsem si ale přečetl vše, co o tomto vystoupení bylo řečeno na tomto fóru a souhlasím, že pro kapelu to taky musel být hroznej zážitek... a hrozně mě dojalo, jak se Roger pokouší navodit intimnější atmosféru a trochu uklidnit publikum v Pigs on the wing pt.2... ačkoliv publiku asi bylo jedno, co se snaží sdělit touhle osobní skladbou. Nemáte někdo náhodou něco jako odkaz, odkud bych mohl stáhnout celý tenhle koncert (třeba v MP3, mám pomalé připojení -modem)? Nebo je mezi vámi dobrodinec, který by koncert vypálil jako audio na CD (nebo spíš na 2CD, předpokládám) a poslal na dobírku? Jinak přeju fajn den všem návštěvníkům a tvůrcům tohohle prima fóra... :)
tak už ten montreal máš?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

UndergroundFreakOut
stranger
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2005 19:49:52

Příspěvek od UndergroundFreakOut »

>>fernetti: Ahoj, ten Montreal bohužel pořád nemám, zkusím ho někde sehnat, musí to bejt fakt něco:) Mno, snad se zadaří... Jinak bych tě rád pochválil za překlady článků, které jsi zde uveřejnil- je fajn, že jsem si je mohl přečíst česky, protože anglicky moc neumím... takže díky:)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

UndergroundFreakOut píše:>>fernetti: Ahoj, ten Montreal bohužel pořád nemám, zkusím ho někde sehnat, musí to bejt fakt něco:) Mno, snad se zadaří... Jinak bych tě rád pochválil za překlady článků, které jsi zde uveřejnil- je fajn, že jsem si je mohl přečíst česky, protože anglicky moc neumím... takže díky:)
díky za pochvalu, jsem rád, že to vůbec někdo čte. po neděli by tu měl být další překlad-rozhovor s clare torry, co vyšel včera na BD. jestli máš nějaké roios, tak se můžem domluvit na výměně, montreal mám. kdyžtak mi napiš do pošty:)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

UndergroundFreakOut
stranger
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2005 19:49:52

Příspěvek od UndergroundFreakOut »

>>fernetti: Ty jo, rozhovor s Clare Torry, to zní zajímavě:) Nějaké roios si chci sehnat přes týden, snad to vyjde:) Tak pak se kdyžtak ozvu... A díky za nabídku :wink:

mikele
stranger
Příspěvky: 1
Registrován: 08.12.2005 10:19:20

Příspěvek od mikele »

zdravim vsetkych floydov.po tom montreale nenormalne bazim,velmi by som bol vdacny niekomu kto by mi ho napalil a poslal na dobierku.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Technický dotaz, kolik je zdrojů a kde se dají všechny sehnat? mohl bych to nějak zbastlit dohromady (už mám Adobe Audition a softwarovej multiband compressor=)
btw někdo tu psal cosi o zpomalení nahrávky. mimochodem analogová technika je daleko přesnější než digitální. Jen je třeba umět ochránit analogový média proti poškození stejně kvalitně jako digitální (nemluvě o šuntech jako např. cd/dvd)
Live In Peace

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Harman píše:Technický dotaz, kolik je zdrojů a kde se dají všechny sehnat? mohl bych to nějak zbastlit dohromady (už mám Adobe Audition a softwarovej multiband compressor=)
btw někdo tu psal cosi o zpomalení nahrávky. mimochodem analogová technika je daleko přesnější než digitální. Jen je třeba umět ochránit analogový média proti poškození stejně kvalitně jako digitální (nemluvě o šuntech jako např. cd/dvd)
Zdroje jsou urcite tri.

1. je k sehnani od Harvested
2. Azimuth Coordinator
3. primej transfer z masteru se nedavno povaloval na TTD

Analogova technika, ktera by dosahovala stejnejch vysledku jaky budes mit s tobe dostupnou digitalni, by te prisla dost draho. Magneticky pasky muzes chranit jak chces ale za par desitek let budes mit stejne problem. Doufam, ze vis co delas :wink: Na vysledek jsem docela zvedavej.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

kuba píše:
Harman píše:Technický dotaz, kolik je zdrojů a kde se dají všechny sehnat? mohl bych to nějak zbastlit dohromady (už mám Adobe Audition a softwarovej multiband compressor=)
btw někdo tu psal cosi o zpomalení nahrávky. mimochodem analogová technika je daleko přesnější než digitální. Jen je třeba umět ochránit analogový média proti poškození stejně kvalitně jako digitální (nemluvě o šuntech jako např. cd/dvd)
Zdroje jsou urcite tri.

1. je k sehnani od Harvested
2. Azimuth Coordinator
3. primej transfer z masteru se nedavno povaloval na TTD

Analogova technika, ktera by dosahovala stejnejch vysledku jaky budes mit s tobe dostupnou digitalni, by te prisla dost draho. Magneticky pasky muzes chranit jak chces ale za par desitek let budes mit stejne problem. Doufam, ze vis co delas :wink: Na vysledek jsem docela zvedavej.
ne že bych zcela věděl co budu dělat, ale nějak to dám dohromady, důležitý je porovnávat. ona je hlavně dost divná ta věc že analýza frekvence SBD bootlegu a oficiálně vydanýho živáku vypadá uplně jinak
Live In Peace

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Harman píše:ona je hlavně dost divná ta věc že analýza frekvence SBD bootlegu a oficiálně vydanýho živáku vypadá uplně jinak
Co prosim? :?

Odpovědět