Praha 1994

jednotlivá koncertní turné, repertoár, technika, plakáty, vstupenky...

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Praha 1994

Příspěvek od fernetti »

tak dnes je tomu přesně na den jedenáct let od koncertu floydů na strahově. kdo z vás tam byl a na co si z tohoto koncertu pamatujete? jsou někde na webu k mání fotky z tohoto koncertu?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Tak moje vzpomínky na toto datum jsou vzpomínkami na první týden v páté třídě.

Takže s lítostí se doznávám k tomu prohřešku, že jsem na Strahově na Pink Floydech nebyl.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Tak z toho, že jsem tam nebyla jsem se dávno už vyznala... Ale tady jsou stránky, koncertu trochu věnovaný... Rozhodně stojí za to prohlédnutí - aneb jak Floydi zaplnili dobovou Mladou Frontu http://moon.astronomy.cz/home/94_pf.htm... Reportáž z Reportu je k dispozici na mém webu... Jo a kdysi jsem na netu četla krásnou recenzi z Rock a pop myslím (no tím už si tak jistá nejsem)... Ale kde to bylo, to už bohužel netuším............... Vzpomínám si na název jedné tamní podkapitoly, kdyby jste to někdo našel, ať se to dobře identifikuje :"Přál bych si, abys tu byl, Rogere Watersi..."

Uživatelský avatar
James
martyr
Příspěvky: 71
Registrován: 19.08.2005 11:03:17
Bydliště: Ostrava, Praha

Příspěvek od James »

Jana píše:Jo a kdysi jsem na netu četla krásnou recenzi z Rock a pop myslím (no tím už si tak jistá nejsem)
Není to náhodou toto? - http://pinkfloyd.wz.cz/Part6Page1.jpg

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Jo, to je přesně ono :)))
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Ani ja som tam,bohužiaľ,nebola...Ale mám nejaký záznam koncertu z roku 1994,ale nie v Prahe,vlastne to je DVD-čko P.U.L.S.E!!! Je to skvelá vec,hlavne niektoré skladby sú tu omnoho dokonalejšie ako za starých čias,avšak predsa je to bez Rogera také smutné :( Ako som si všimla,s Janou sme tu asi jediné,čo úprimne tomuto pánovi fandíme...

Zháňam nejaké knihy o Floydoch.Nevedeli by ste mi poradiť?Rozhodila som siete na knihy:Odysea zvaná Pink Floyd,Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd.To sú všetky knihy v češtine,ktoré o nich vyšli? To sa mi nechce veriť!

A nevie niekto ako je to s DVD-čkami?Ja mám len P.U.L.S.E a Live at Pompei.Taťulko mi pod stromček zháňa The wall,ale to bude z DVD-čok asi všetko,že?Počula som,že na tieto veci sú oni dosť skúpi... :cry:
NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

NatkA píše:Ani ja som tam,bohužiaľ,nebola...Ale mám nejaký záznam koncertu z roku 1994,ale nie v Prahe,vlastne to je DVD-čko P.U.L.S.E!!! Je to skvelá vec,hlavne niektoré skladby sú tu omnoho dokonalejšie ako za starých čias,avšak predsa je to bez Rogera také smutné :( Ako som si všimla,s Janou sme tu asi jediné,čo úprimne tomuto pánovi fandíme...

Zháňam nejaké knihy o Floydoch.Nevedeli by ste mi poradiť?Rozhodila som siete na knihy:Odysea zvaná Pink Floyd,Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd.To sú všetky knihy v češtine,ktoré o nich vyšli? To sa mi nechce veriť!

A nevie niekto ako je to s DVD-čkami?Ja mám len P.U.L.S.E a Live at Pompei.Taťulko mi pod stromček zháňa The wall,ale to bude z DVD-čok asi všetko,že?Počula som,že na tieto veci sú oni dosť skúpi... :cry:
NatkA
To "DVD" Pulse zahoď o objednej si to pravé DVD, které vyjde v půlce prosince (vice najdeš na jiném threadu tohoto fóra) a určitě bys neměla opomenout DVD Live at Pompeii, to je naprosto božská věc. Z posledního turné pak Rogerovi vyšlo DVD In The Flesh (prý je moc dobré - nevím, ještě jsem neviděl) a David hrál pár akustických koncertů, na kterých zahrál skvostné verze floydovských písní a k tomu přidal pár jiných, poměrně neznámých - viz. jeho DVD In Concert.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

NatkA píše:Ani ja som tam,bohužiaľ,nebola...Ale mám nejaký záznam koncertu z roku 1994,ale nie v Prahe,vlastne to je DVD-čko P.U.L.S.E!!! Je to skvelá vec,hlavne niektoré skladby sú tu omnoho dokonalejšie ako za starých čias,avšak predsa je to bez Rogera také smutné :( Ako som si všimla,s Janou sme tu asi jediné,čo úprimne tomuto pánovi fandíme...

Zháňam nejaké knihy o Floydoch.Nevedeli by ste mi poradiť?Rozhodila som siete na knihy:Odysea zvaná Pink Floyd,Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd.To sú všetky knihy v češtine,ktoré o nich vyšli? To sa mi nechce veriť!

A nevie niekto ako je to s DVD-čkami?Ja mám len P.U.L.S.E a Live at Pompei.Taťulko mi pod stromček zháňa The wall,ale to bude z DVD-čok asi všetko,že?Počula som,že na tieto veci sú oni dosť skúpi... :cry:
NatkA
Urcite si kup DVD In The Flesh od Waterse. Je to jeho koncert z 27.6.2000 a je to uzasny. Ne tak pompezni jako P.U.L.S.E, ale Pink Floydi pisne obcas v lehce jinem aranzma a neco z Watersovy solove drahy. Uz jsem to videl snad desetkrat cele a jeste se mi to neomrzelo :)

viz treba tady:
http://www.vltava.cz/store/GoodsDetail. ... SE00107893

A jak pise Fernetti, Gilmouruv poloakusticky In Concert je take skvely.
http://www.vltava.cz/store/GoodsDetail. ... SE00507189[/url]
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Ďakujééém!!!Live at Pompei už vlastním.Je to fakt bomba,aj keď mnohí povedia,že začiatky Floydov nie sú tak dobré,avšak mne sa páčia a pri tom DVD-čku som vydržala a videla som ho niekoľkokrát!Za dosť expresívne,alebo ako to nazvať som považovala len Saucerful of secrest, z ktorej ma naozaj bolela hlava a všetko mi to tak nejak liezlo na mozog. :shock:

Tie typy na iné,vami doporučené,DVD-čka si určite niekde pozháňam,alebo to skôr nechám na Ježiška :wink: .

A čo knihy?Fakt tu o nejakých tých knihách nikto nič nevie?

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Začátky PF že nejsou tak dobré?? Kdo to řek!! Ne že bych se hlásil k Sydofilům, ale Piper je úžasný. U mne patří mezi TOP FIVE.

Co se knih týče, četl jsem Odysseu, Šílený démant a rozbřesk PF a Definitivní zpověď, ale ta se mi už toliko nelíbila. A všechny jsem je měl půjčená z knihovny, takže to zkus taky touhle cestou.

Jinak mam ještě DVD se záznamem z LIVE8, ale to radši zkontaktuj Jádro. Je to DVD od něj a udělal už novější verzi, než mám já. Ale je tam toho víc než jen PF. A nejni to ten záznam z ČT2 - má tam i tu závěrečnou objímačku.

Já sám jsem si to nahrál a mám to vypálený na CD (jen PF ale z ČT2) Objímačku mám taky, ale dodanou ze stáhnutého záznamu.

Jinak k předchozímu seznamu oficiálních DVD bych snad už jen dodal The Wall Live in Berlin, Rogerův počin z roku 1990.
Obrázek

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »


Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Míra píše:Začátky PF že nejsou tak dobré?? Kdo to řek!! Ne že bych se hlásil k Sydofilům, ale Piper je úžasný. U mne patří mezi TOP FIVE.

Co se knih týče, četl jsem Odysseu, Šílený démant a rozbřesk PF a Definitivní zpověď, ale ta se mi už toliko nelíbila. A všechny jsem je měl půjčená z knihovny, takže to zkus taky touhle cestou.

Jinak mam ještě DVD se záznamem z LIVE8, ale to radši zkontaktuj Jádro. Je to DVD od něj a udělal už novější verzi, než mám já. Ale je tam toho víc než jen PF. A nejni to ten záznam z ČT2 - má tam i tu závěrečnou objímačku.

Já sám jsem si to nahrál a mám to vypálený na CD (jen PF ale z ČT2) Objímačku mám taky, ale dodanou ze stáhnutého záznamu.

Jinak k předchozímu seznamu oficiálních DVD bych snad už jen dodal The Wall Live in Berlin, Rogerův počin z roku 1990.
Dik,za tie knihy.Skúsim to,aj keď najradšej by som také knihy vlastnila,ale čo už,nemôžem mať všetko:-))) :(
Myslím,že tento rok budem mať riadne Floydovského a Zeppelinovského Ježíška:-))) :lol:
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

NatkA píše:Dik,za tie knihy.Skúsim to,aj keď najradšej by som také knihy vlastnila,ale čo už,nemôžem mať všetko:-))) :(
No co. CD a DVD člověk mít musí, ale knížku po většinou stačí přečíst jen jednou za čas. Na ověření si nějakých detailů, pozapomeneš-li, bohatě stačí web. Tam je toho někdy víc, než v knížkách.

Např. nikde jsem nenalezl (ne že bych hledal) knížku o Enigmě, záhadě, která obklopuje album TDBell (ovšem záleží na pohledu na věc)

Ale na webu je toho spousta. Česky to mam teda jenom já (pokud vím) ale v žádný knížce o tom nic nejni.

Vlastně v žádný z těch knih, co jsem uváděl, nejni nic ani o albu TDBell, páč všechny pochází z doby před.
Obrázek

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

O Enigme som,čo to počula aj ja,ale aj tak je to pre mňa stále záhada:-)))

Inak na anglických stránkach som našla knižnú databázu o Floydoch a neuveril by si,koľko kníh tam je.Avšak samozrejme väčšina vyšla len v angličtine.Tak vám všetkým závidím,že tento jazyk ovládate!Ja som v ňom ešte nie až taká dobrá,aby som v ňom mohla čítať knihy :cry: ! Ale hádam...raz...niekedy... :D

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Když jsem sháněl články o Enigmě a pak jsem je překládal . . . na nějaký čas mne to z překladatelství vyléčilo, to tě můžu ujistit.
Obrázek

Odpovědět