Kvadrofonní Pink Floyd

jednotlivá koncertní turné, repertoár, technika, plakáty, vstupenky...

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Kvadrofonní Pink Floyd

Příspěvek od fernetti »

už hodně dlouho mi vrtá hlavou, jak floydi dělali kvadrofonní ozvučení svých koncertů. víte někdo o tom něco dalšího? nějaké fotky, rozhovory, nákresy...
kdy vlastně měli pink floyd první koncert v kvadru? a co v kvadru hráli a co ne?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Pokud se nepletu kvadrofonne meli nazvuceny uz Games for May v kvetnu '67.

Co se tyce technicky realizace, obecne staci dalsi sada bednen za hlediste, par zesilovacu navic, prislusnej mixpult a zvukar kouzelnik ;) To si teda myslim ja, dost mozna to vidim moc jednoduse.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no zas tak jednoduché to nejspíš nebude, když si kvadrofonní zvuk dovolili jen floydi a možná ještě nějací artrockoví mastodonti (tedy pokud vůbec byl někdo jiný, kromě pink floyd...)

btw. games for may v kvadru???

:SHOCKED!!!:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

první kvadro nahrávka bylo Meddle pokud se nemýlím a kvadro byl víceméně floydovský nápad (vynalezli joystick=) na zvučení živých koncertů bych to viděl tak, že se na balance používali spíš vícekanálové dynamické procesory. Jinak by těžko někdo uhlídal třeba kolující samply v On The Run
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

akorát poslouchám koncert v kanadském hamiltonu (28.6.1975, ivor wynne), je to poslední koncert z turné WYWH a tam to kvadro slyšet je! nahrávka je velice kvalitní, pořízená ve stereu a některé efekty (hlavně on the run a kvílení v echoes) jsou naprosto plastické. docela sranda je, jak tam lidi v echoes řvou na druhé, aby si sedli, když je ta kvílecí pasáž - úplně vidím ty šokované fandy, jak vstávají a snaží se pochytit, odkud že to na ně ty pazvuky jdou :D

btw. máte někdo další tipy na roios, kde by bylo kvadro taky dobře slyšet?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
md8590forever
piper
Příspěvky: 319
Registrován: 16.12.2006 16:42:59
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od md8590forever »

fernetti píše:akorát poslouchám koncert v kanadském hamiltonu (28.6.1975, ivor wynne), je to poslední koncert z turné WYWH a tam to kvadro slyšet je! nahrávka je velice kvalitní, pořízená ve stereu a některé efekty (hlavně on the run a kvílení v echoes) jsou naprosto plastické. docela sranda je, jak tam lidi v echoes řvou na druhé, aby si sedli, když je ta kvílecí pasáž - úplně vidím ty šokované fandy, jak vstávají a snaží se pochytit, odkud že to na ně ty pazvuky jdou :D

btw. máte někdo další tipy na roios, kde by bylo kvadro taky dobře slyšet?
Tenhle koncert mám nejraději ze všech, hlavně si mi líbí Dark Side, je hodně ostrej a má to v sobě sílu, kterou postrádám třeba v záznamu v Los Angeles..... Ale to bude asi kvalitou toho roio. Já ho mám koupenej v Praze pod názvem Magic Ecounters, oproti Steel Breze je to briliantní kvalita a jsou tam ještě bonusy........ Vřele tento koncert doporučuji všem...... Kvalita zaručena!!!!!!!!!!!!

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

sice trochu mimo soutěž, protože jsem původně tohle vlákno zamýšlel věnovat koncertnímu kvadro zvuku pink floyd, ale pokud sem nikdo nic nedává, tak si přihřeju polívčičku se seznamem alb, která vyšla pink floyd v kvadrofonním provedení:

quad popular recordings (last updated 24.5.2002):

Works
Capitol ST12276 (SQ), EMI SLEM1146 (SQ) [Mexico] {Only two tracks "Brain Damage" & "Eclipse" from D.S.O.T.M. are Quad} {In comparing the differences between "Works", the standard CD, the stereo LP & the Quad LP of D.S.O.T.M., I have noticed that the two tracks on "Works" are identical to the Quad LP. First I noticed that the bass was mixed far lower & the rear channels were full of sound. The stereo version has much more reverb on it and the bass mix is much louder, the rear channels when decoding the stereo mix on my decoder only contained reverb from the mix.}

Atom Heart Mother, German Issue
Atom Heart Mother. Harvest Q8W-382 (Q8 ), Q4SHVL-781 (SQ) [U.K.], Q4SHVL-781 (SQ) [Australia], 1C072-04550 Q [Previously SHZE 297 Q, then 1C062-04550 Q] (SQ) [Germany], Q4 SLDC-42006 (SQ) [Chile], Toshiba EMI EOZ-80008 (RM) [Japan]

The Dark Side of the Moon, Yugoslavia Issue
The Dark Side of the Moon. Harvest Q8 W-11163 (Q8 ), Q4SHVL-804 (SQ) [U.K.], SHVLQ-804 (SQ) [New Zeland], SHVL-Q-804 [Previously Q4SHVLA-804] (SQ) [Australia], 1C064-05249QD [Previously 1C062-05249QD] (SQ) [Germany], Jugoton LYEMI 73009 [Previously LQEMI 73009] (SQ) [Yugoslavia], 31C 064-05249D (SQ) [Brazil], EMZ-82005 (RM) [Japan] {The Australian Quad version of Dark Side was reissued in pink vinyl for a limited time during floyds '88 Australian tour}

Wish You Were Here
, Yugoslavia Issue
Wish You Were Here. Columbia PCQ-33453 (SQ), CAQ-33453 (Q8 ), Q4SHVL-814 (SQ) [U.K.], SQP-234651 (SQ) [Australia], LSHV-73032 Jugoton Records [Yugoslavia] {The Yugoslvian original issue was in a black paper wrapper that had the Wish You Were Here logo on it.}


quadrophonic compact discs (last updated: 18.3.2000)

- Pink Floyd - Works. Capitol CDP-7-46478-2 (SQ)
{Only two tracks "Brain Damage" & "Eclipse" from D.S.O.T.M. are Quad}
{In comparing the differences between "Works", the standard CD, the
stereo LP & the Quad LP of D.S.O.T.M., I have noticed that the two
tracks on "Works" are identical to the Quad LP. First I noticed that
the bass was mixed far lower and the rear channels were full of sound.
The stereo version has much more reverb on it and the bass mix is much
louder, the rear channels only contained reverb from the mix.}

- Pink Floyd - Total Eclipse. Great Dane Records 6/6 [6CD's]
(SQ) [Bootleg]
{2 tracks on disk 3 "Brain Damage" & "Eclipse" from D.S.O.T.M. are Quad,
probably made from the "Works" CD.}

- Pink Floyd - Atom Heart Mother - Collectors Edition. Quadraphonic
Mix & + Alt. Remix + BBC LIVE. **SQ-P 003/4 (2 CD) (SQ) [Bootleg]
{The CD listed above is available at
http://www.cyberway.com.sg/~livecds/}

- Pink Floyd - Atom Heart Mother - Collectors Edition. Quadraphonic
Mix & + Alt. Remix (2CD) 6,900 yen (SQ) [Bootleg]

- Pink Floyd - DARK Side of the Moon, Quadraphonic Album & Remix
(2CD) 6,900 yen (SQ) [Bootleg]
{The 2 CD's listed above are available at http://www.cd-gold.co.jp


quadrophonic recording that were NOT RELEASED:

Animals. Columbia JCQ-34474 (SQ), CAQ-34474 (DQ8)



zdroj: http://members.cox.net/surround/quaddisc/quadindx.htm
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

a tady je počtení o nahrávání kvadrofonního mixu DSOTM: http://www.stereosociety.com/FourSides.html
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:a tady je počtení o nahrávání kvadrofonního mixu DSOTM: http://www.stereosociety.com/FourSides.html
Tenhle mix mám (stáhnuto z netu) na DVD-Audio (jestli to není nějakej podfuk), akorát to můžu ale poslouchat jenom stereo, takže nemám jak posoudit kvadrozvuk...
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jádro píše:
fernetti píše:a tady je počtení o nahrávání kvadrofonního mixu DSOTM: http://www.stereosociety.com/FourSides.html
Tenhle mix mám (stáhnuto z netu) na DVD-Audio (jestli to není nějakej podfuk), akorát to můžu ale poslouchat jenom stereo, takže nemám jak posoudit kvadrozvuk...
tak to schválně zkus porovnat s origoš DSOTM - rozdíly tam prý slyšitelné jsou...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:
Jádro píše:
fernetti píše:a tady je počtení o nahrávání kvadrofonního mixu DSOTM: http://www.stereosociety.com/FourSides.html
Tenhle mix mám (stáhnuto z netu) na DVD-Audio (jestli to není nějakej podfuk), akorát to můžu ale poslouchat jenom stereo, takže nemám jak posoudit kvadrozvuk...
tak to schválně zkus porovnat s origoš DSOTM - rozdíly tam prý slyšitelné jsou...
Viz zde:
http://pinkfloyd.o106.com/forum/viewtop ... =7425#7425
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak jen pro pořádek, abych na to náhodou nezapomněl: přidávám čerstvý zářez na kvadrofonní pažbě - 27.6. 1977, boston gardens (the perfect day) - našlapaný zvuk, z velmi kvalitního záznamu vynikajícího koncertu na mě vyčouhla gilmůrova kytára, která koldokola (doslova!) vyšiluje při sólování v money! možná jsem lama, možná jsem si toho měl všimnout dřív, ale to neva, pro mě dost zajímavý poznatek, páč o kvadrofonním live provedení zrovna této skladby jsem nevěděl. #-o
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

btw. možná by bylo fajné, kdyby sem ti šťastlivci, co mohli viděl floydy naživo (asi jen strahov 94 :twisted: ) napsali o svém kvadro zážitku, ať to máme z první ruky... :D
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:btw. možná by bylo fajné, kdyby sem ti šťastlivci, co mohli viděl floydy naživo (asi jen strahov 94 :twisted: ) napsali o svém kvadro zážitku, ať to máme z první ruky... :D

Jo, jo, jo!!!
Ja, Ja, Ja jsem tady!!!
Ja se chci zdelit... ehm... eeeee....

... co k tomu dodat....?
Jednoduse... slovami nepopsatelni... to jsem chtel vlastne rict... :mrgreen:

(znelo to ze vsech stran. Mince padali ze vsech stran, jen jsem zadne nechytil... bohuzel/nastesti jsem byl v extazy, stal jsem tam z otevrenymi ocima, usty... takze kde a co z ktere strany bylo slyset - to uz muj mozek nestihal registrovat... dve oci, dve usi, jeden mozek - to bylo dost malo, na to, abych to vse absorboval a "hodnotil" s chladnou hlavou, registroval v pametovych bunkach, kde co z ktere strany zaznelo...)
(nekde na disku mam uz asi rok rozpracovan svuj subjektivni zazitek z koncertu - snad to nekdy dopisu, ale je to vicemene jen takove... ehm... no zadna slohova prace za 1...)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no nevadí, alespoň o těch mincích už víme :) (ikdyž zrovna tenhle sampl je pro kvadro jako stvořený, tak se dalo čekat, že ho použijí)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět