Knebworth 1975

jednotlivá koncertní turné, repertoár, technika, plakáty, vstupenky...

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Knebworth 1975

Příspěvek od bery »

Poslední koncert v roce 1975, poslední koncert před turné Animals, Roy Harper zpívá v Have A Cigar, poslední Dark Side a Echoes s Rogerem - prostě vyjímečný koncert. Už je to nějaká doba co jsem slyšel roio z toho koncertu ale byl to asi opravdu zvláštní koncert. Měli tam myslím i nějaké technické problémy s laděním hamondek, moc jsem tomu nerozuměl ale Roger myslím říkal něco o tom že ladění hammondek závisí na frekvenci v el.síti (?).
Vystoupení Roye Harpera považuju za katastrofu, přijde mi jakoby se vůbec neslyšel. Nejen že blbě intonuje ale i rytmicky nějak mimo...
Je škoda že záznam je tak nekvalitní, když si chci poslechnout něco z té doby vždy dám přednost jiným nahrávkám (například excelentní Echoes From The Past Platinum Edition)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak tenhle živák neznám, asi si budu muset doplnit vzdělání :)...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Bylo to na festivalu 5. července
Obrázek

V magazínu Neptune PF bylo onehdá pěkné povídání:
http://www.neptunepinkfloyd.co.uk/magaz ... bworth.php
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

trochu jsem teď hledal nějaké další info o koncertu a zjistil jsem mimojiné, že právě tehdy zahráli pink floyd celou DSOTM úplně naposledy. celá dark sice byla potom hrána už jen floydy bez waterse na the division bell tout a roger ji teď hraje taky celou.
jinak s tím roy harperem to asi vážně musel být průser - stačí si jen přečíst názvy bootlegů z toho koncertu: "Trouble In Knewborth remastered" a "Wish Roy Were In Knebworth" :D
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Jo tohle jsem slysel kdysi davno a jenom mi utkvelo, ze to bylo takovy... noo... dost katastrofa ;) Ale mozna si to akorat blbe pamatuju :roll:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

a ještě přidávám pár skvostných odkazů k tématu:

http://www.ukrockfestivals.com/75knebworth-floyd.html
http://www.pinkfloydz.com/slugbelch/knebworth75/1.htm
http://www.neptunepinkfloyd.co.uk/magaz ... bworth.php
http://www.knebworthhouse.com/rock/rockconcerts.htm

bohužel nikde nemůžu natrefit na kolekci fotek floydů (fousatý david v triku montreal canadiens a s foťákem v rukou, rick s černým nátělníkem a žlutou nálepkou "knebworth 75" na prsou, nick a roger vysmátí kdesi v trávě) - bylo jich kolem dvaceti, všecko v barvě - jestli někdo více, co mám na mysli a natrefíte na ně, dejte sem odkaz, páč za zkouknutí ty fotky vážně stojí :!:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

kuba píše:Jo tohle jsem slysel kdysi davno a jenom mi utkvelo, ze to bylo takovy... noo... dost katastrofa ;) Ale mozna si to akorat blbe pamatuju :roll:
řekl bych že si to pamatuješ celkem přesně :twisted:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Re: Knebworth 1975

Příspěvek od Jádro »

bery píše:...ale Roger myslím říkal něco o tom že ladění hammondek závisí na frekvenci v el.síti (?).
To je docela možný, akorát si nejsem jistej, že by se frekvence kdekoliv v síti mohla tolik odlišovat od 50Hz... A není to spíš závislý na napětí v tý síti? To podle mě může kolísat o dost víc než frekvence. V hammondkách je takovej rotující reprák a kdyby bylo nižší napětí, bude se asi točit jinou rychlostí, takže to asi to ladění ovlivní... A nebo je to úplně jinak :lol:

Nejsem elektrikář praktik a hammondky jsem rozdělaný taky neměl, takže tohle nemůžu říst přesně :D
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

nebyly ty problémy s laděním hammondek spíš důsledkem nedostatečnosti el. generátorů? (protože knebworth je kdesi v poli a silně pochybuju, že tak daleko od civilizace tam měli el. síť...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět