nějak nám to všecko mizí...

bootlegy, roio, voio, streamy plus vše ostatní

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

nějak nám to všecko mizí...

Příspěvek od fernetti »

všiml jsem si toho už minulý týden, a bohužel se mi to už začíná potvrzovat, že mé tušení ohledně toho, že se v tichosti do neexistence odporoučejí klíčové fandovské stránky věnované pink floyd, se stalo skutečností.
pro mě asi největší pecka bylo zjištění, že skončil pinfloydz.com - tam jsem první trhlinu zpozoroval asi před rokem, kdy col turner, zakladatel a provozovatel stránky oznámil, že má opletačky s pink floyd (nebo spíš gilmourovic) managementem ohledně zveřejňování zpráv z aktuální gilmourovic tour. nějak se to tehdy urovnalo, klid po pěšině. až teď, když vycházejí na trh early years, znovu se vydávají reedice řadové diskografie na novém (?) labelu "pink floyd ltd.", je stránka ukončena. afg forum sice ještě jede (zakázat to asi legálně nelze), ale to už je jen taková labutí píseň.
no a když jsem si z mých zabookovaných stránek, co jsem si z dřívějších let uchoval, otevřel sotva půlku, z nichž třeba už wojtkova roio databáze nebo harvested.org nebo household production (nezávislé labely, které schraňovaly pirátské video nahrávky floydů a reeditovaly je do publikovatelné podoby, které pak ZADARMO pouštěly mezi lidi) došlo mi to: ....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nějak nám to všecko mizí...

Příspěvek od bery »

hmm nějaká cenzůra...
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: nějak nám to všecko mizí...

Příspěvek od proti »

"... ballancing on the biggest wave, we ride towards an early grave..."
A nakonec budeme rádi, když si "své staré kosti ohřejeme u krbu".

Vše se pohybuje po jisté sinusoidě. We reached the dizzy heights a nakonec to končí v „so much behind us still far to go“.
Zda za to mohou peníze, nebo odliv „srdcařů“... Když se to tak vezme, vše trvá jen nějaký čas. NE vše se dá vzkřísit jako toto forum (smekám!). Pokud něco takového žije, je za tím "srdcař". Ale každému jednou dojde dech, nebo na něj dejchne zubatá, nemoc atp.

Je přirozené, že věci, co vznikají jednou zaniknou.
A pokud z toho všeho o kousek přežijeme i my, je jen otázkou štěstí. :mrgreen:

And when you feel you're near the end
And what once burned so bright is growing dim
And when you see what's been achieved
Is there a feeling that you've been deceived?
https://youtu.be/bN42q47XKls?t=147
____________
A taky občas uvažuji nad tím, co bude s "mým floydovstvím", až zmizím taky. :-)
(Máte někdo sepsanou závěť? :mrgreen: )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: nějak nám to všecko mizí...

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:nezávislé labely, které schraňovaly pirátské video nahrávky floydů a reeditovaly je do publikovatelné podoby, které pak ZADARMO pouštěly mezi lidi....
Asi někoho z oficiálních vydavatelství napadlo, že leccos by se ještě mezi fandy dalo zpeněžit.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: nějak nám to všecko mizí...

Příspěvek od fernetti »

Richard píše:
fernetti píše:nezávislé labely, které schraňovaly pirátské video nahrávky floydů a reeditovaly je do publikovatelné podoby, které pak ZADARMO pouštěly mezi lidi....
Asi někoho z oficiálních vydavatelství napadlo, že leccos by se ještě mezi fandy dalo zpeněžit.
já to vítám, že se podařilo splácat všecko do kompletu, v asi nejabsolutnější možné dokonalosti pro uchování do budoucnosti - a asi to nebyla levná záležitost. dobrá polovina voios jsou věci z tv archivů, takže asi možná se vykupovala televizní práva (ikdyž nevím, proč se to nikdy dřív neřešilo, když to vše koluje po světě od té doby, co se rozšířily vhs kazety).
ale mě to neustálé vydávání stále dalších a dalších remástrovaných verzí původních nahrávek jen přesvěčuje o tom, že je to snaha vytřískat ze značky pink floyd maximum, stůj co stůj. ale ani ten pytlík s čajem se nedá vyvařit desetkrát...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: nějak nám to všecko mizí...

Příspěvek od fernetti »

jen tak, pro představu, kdo mohli být ti, díky kterým mnohé pirátské záznamy nejen pink floyd můžem dodnes poslouchat:
ROIOMAN.jpg
dnes je pohled na takového týpka snad i směšný, ale proto sem tu fotku nedávám. kdo miluje muziku, ví, co mám na mysli...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět