"the fishermen"

bootlegy, roio, voio, streamy plus vše ostatní

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

"the fishermen"

Příspěvek od fernetti »

v rámci koncertního turné v letech 1987-1989 někteří členové pink floyd a jejich doprovodného bandu spáchali několik vystoupení, na kterých si hráli jen tak, pro vlastní zábavu a to, co je zrovna bavilo. říkali si "the fishermen" a hrávali sobě a členům jejich doprovodného týmu (cca. 150 lidí, pokud se dobře pamatuju) na improvizovaných večírcích, konaných v zákulisí za (možná pod) podiem, které stálo na něajké štaci tu či onde. drobná zmínka o tom je v masonově inside out, možná by se dalo něco najít na záběrech, které si pořizovali beďáci pink floyd a jsou k vidění jako bonusový materiál na nějakém dvd (kdesi jsem to zahlédl, ale teď se mi to hledat nechce...) a viděl jsem 1-2 fotky z hraní v australském melbourne (1988).
asi jediným známým případem, kdy si tato sestava zahrála i pro publikum, je vystoupení v dánské kodani (1.8.1988). naštěstí se celý záznam koncertu dochoval na jednom bootlegu a díky tomu je k mání i teď - viz. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... Phr2hNWpU8
(setlist a obsazení kapely je v popisku u "videa").
pokud by se podařilo komukoli cokoli k této zajímavé epizodce najít, bude to jen fajn... :)

edit: to video jsem už našel, ale je z TDB tour - viz: https://youtu.be/MrjL7ZovLYk?t=8m46s (takže v jiné sestavě, lež za stejným účelem páchané - tedy pro vlastní zábavu... :))
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: "the fishermen"

Příspěvek od proti »

Nechápu #-o ... to se tady na fóru ještě nikdy o Fishermen nepsalo???
Ani já :oops: jsem o tom nikdy nenapsal ani čárku? ](*,)

O Fishermen jsem se poprvé dozvěděl někdy kolem r. 1995 (internet toho času v plenkách).
Pak jsem to v běhu let v několika různých vlnách sháněl se stejným neúspěchem.

Později, po dlouhých letech jsem se někde na YT dostal k nějakému záznamu, a proto mi přijde divné, že jsem tady o tom nepsal. Možná to bude tím, že to pro mne toho času nebyla již žádná nová informace (a tak mne asi nenapadlo něco napsat...). Ta nahrávka byla hodně špatná a já byl kvůli tomu hodně zklamaný a nenapadlo mne, že by mohlo existovat něco lepšího. Jmenovalo se to dle obrázku nějak jako "Black Knights" nebo tak nějak a rozhodně to nebylo kvůli kvalitě moc k poslechu.

Proto děkuji, fernetti, za tento odkaz. :palec: Právě mi to jde do uší. :-)

Tady:
http://www.guitars101.com/forums/f145/b ... 28594.html

- odkaz na FLAC (nestahoval jsem)
- myslím, že celkem ZAJÍMAVÉ informace (!!!)
(doufám, že nevadí, když sem hodím celý text...)

The Black Knight featuring The Fishermen, Copenhagen, Denmark - August 1st 1988
(HHOCD001)

Hello there good people! Alex here with a newsflash! HouseHold Objects first cd release entitled “The Black Knight featuring The Fishermen” will go online at the end of next week! We only have a few minor tasks to run before we can launch this CD to the world.

This CD contains a previously unreleased mixer board recording of the Floyd performing as “The Fishermen” at a night club in Copenhagen on the early morning of August 1st 1988 (The Floyd played at Gentofte Stadium in Copenhagen on the evening of July 31). The performing artists for the night include David Gilmour (who speaks), Rick Wright (having some difficulties with his Keyboard), Jon Carin, Guy Pratt, Gary Wallis, Scott Page, Durga McBroom and an unidentified second singer. We are not sure if it's Margret Taylor or Rachel Fury.

The band performs several R’N’B covers such as “Respect”, “Can’t Get Enough of Your Love” and “Superstition”. The quality of the tape is generally in very good condition, with a fair amount of tape hiss, which we decided not to remove.

Heres a bit of the story:
On the morning of August 1st 1988, several members of the touring Pink Floyd was invited to a small party at Annabels Night Club (Lille Kongensgade 16 at Kongens Nytorv, Copenhagen.). This party was arranged by the Danish branch of EMI, most likely as a Birthday party for the Floyds personal security manager Barrie Knight. The low-key “Fishermen” gig was most likely not a planned event. Like so many times before “The Fishermen” seem to have taken to the stage using the in-house equipment, in a spur of the moment. The reason I guess this is because the person at the mixer board spend the first 20 minutes of the show struggling to get the different levels up.

Guitars, vocals and piano (specifically) go up and down to a point where the otherwise, silent, David Gilmour, barks at the person at the mixer board.

The set for the evening consist of the “usual” Fishermen set of old Rhythm and Blues and motown classics, including Aretha Franklins “Respect” and “Rock Steady” and the unique rendition of Sugarhill Gangs “Rappers Delight” (First and only time you will hear the Pink Floyd play rap music).

The tape was bought on Ebay two months ago from a seller claiming to have gotten the tape from people working for the Danish branch of EMI. The tape also looks to be the original recording. However we believe it to be a 1st or 2nd gen recording.

Tracks:
1. Respect
2. Can't Get Enough
3. Blues
4. My Girl
5. Rock Steady - Rapper's Delight - Le Freak - Rock Steady
6. Master Blaster
7. Superstition

Lineage:
1st or 2nd gen cassette tape > Sony TC-K707ES 3 head cassette deck >
Audigy 2 Platinum sound card > Cool Edit Pro.
Audio was normalized and no other enhancements were done.

Link na Download:
https://mega.nz/#F!L4EETIRY!es1RqMMjbbRULh7_Mql-Yg

(zda je to po 2 měsících pořád "živé", nevím.)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: "the fishermen"

Příspěvek od fernetti »

já ten originální bootleg ve flacu někde doma mám, ale dobrých 10 let jsem ho neslyšel...
byla to první a asi i poslední nahrávka, kterou vydal dnes už neexistující label householdobjectrecords (hho records). taky mě to převapilo, že se o tomto koncertu zde nic nepsalo, anebo možná jo, ale já to nenašel.
včera jsem to poslouchal, ale nedoposlouchal - na to, že tam hráli vlastně samo dobří muzikanti, byl výsledek hoooodně špatný. a nevím, jestli to omluví i to, že tehdy hráli něktěří (všichni?) na mol (pokud by to samozřejmě byla pravda - ale na mě to tak působí :twisted: )

další info k tomuto bootlegu a samotnému vystoupení je tady: https://www.echoeshub.com/recordings/ju ... hp?id=3012
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: "the fishermen"

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:... taky mě to převapilo, že se o tomto koncertu zde nic nepsalo, anebo možná jo, ale já to nenašel.
Předně musím konstatovat, že bohužel nefunguje dohledávání starých příspěvků před inovací fóra a už s tím nic nenaděláme... #-o

A za sebe musím sdělit, že o the fishermen jsem se dočetl kdysi snad jen jednou a že tato záležitost by asi již byla zcela zapomenuta, nebýt Tvého příspěvku. Proto si s potěšením si tuhle záležitost oživím. :|
Welcome my son, welcome to the machine

Odpovědět