jak získat

bootlegy, roio, voio, streamy plus vše ostatní

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

kuba píše:
fernetti píše:neví někdo, co si počít, když nikde neseženu md5 files k roio, které jsem stáhnul? jediný způsob, který znám, je ověřování právě přes tyhle soubory, které mi mkw act (audio compression tool) ověří a vyplivne mi, jestli kontrolní součty sedí nebo ne. je ještě nějaký jiný způsob, jak si nasosané soubory ověřit, když znám jen jejich fingerprints?

konkrétně mám tyto (ikdyž dotaz samosebou platí i v obecné rovině, tyhle fingerprints sem dávám jako příklad, aby bylo vidět, co tím vlastně myslím):

FLAC Fingerprints:

pf1971-06-20d1t01.flac:8dc0fc517a7b078d7af639ae1c4484d2
pf1971-06-20d1t02.flac:faa9e3028c6e50c864dc263c985bcf10
pf1971-06-20d1t03.flac:30b769f3d67cd5652566227cfbcf5e86
pf1971-06-20d1t04.flac:ed8c74c76f31a1bb9416e106218797d8
pf1971-06-20d2t01.flac:d247111495817f6ecefa230c24e0e691
pf1971-06-20d2t02.flac:631c8a4cb031c66f18bbc841ca0617d3
pf1971-06-20d2t03.flac:c42a14b164ffe5a62e9f0fec8d5dc4d2
pf1971-06-20d2t04.flac:e8d246b8b9c0bc4f9548fbc1464aa72d
pf1971-06-20d2t05.flac:22b2a5df5bd6b37bd8518a8cde940430
Obecne, soubory ktery stahnes pres bittorent (nevim jestli je to tvuj pripad) jsou nabeton v poradku (resp. tak jak je nekdo uploadoval) diky kontrolnim mechanismum protokolu bittorent. Pokud mas shorteny (ale kdo dneska tuhle vykopavku jeste pouziva ze? ;)) tak mas asi smulu. Flac ma nejaky kontrolni soucty primo jako soucast souboru a navic jeste ty otisky (fingerprint).
Bohuzel vetsina roios PF ktere stahnu jsou porad shn...nechapu proc to lidi jeste dneska pouzivaji.
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

co máš proti shortenům? 90% toho, co se na hubech sdílí je v tomto formátu a nevím, proč by měl být horší než třeba flac. konkrétně ten koncert, jehož fingerpints jsem zde postnul je podle mého ucha v pořádku, ale pokud ho budu chtít trejdovat, tak mi taky protějšek věřit, že jsou soubory úplné, nemusí. za druhé mi není jasné, co vlastně ty fingerprints jsou, resp. proč se používají, když nevím, jakým způsobem se s nima pracuje. nikde na netu jsem o tom nenašel ani čárku. napadlo mě, že třeba mkw si je ze souborů vycucne a nějakým provnávacícm algoritmem je sorvná s těmi md5 soubory, ale pak bych třeba uvítal možnost třeba ty fingerprints zadat do programu ručně a následně z nich pak vygenerovat md5 soubor, který porovnám s md5 souborem, který vygeneruju z losslessů. budou-li se sobě rovnat, mám pak jistotu, že jsou sobory v pořádku.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

fernetti píše:co máš proti shortenům? 90% toho, co se na hubech sdílí je v tomto formátu a nevím, proč by měl být horší než třeba flac. konkrétně ten koncert, jehož fingerpints jsem zde postnul je podle mého ucha v pořádku, ale pokud ho budu chtít trejdovat, tak mi taky protějšek věřit, že jsou soubory úplné, nemusí. za druhé mi není jasné, co vlastně ty fingerprints jsou, resp. proč se používají, když nevím, jakým způsobem se s nima pracuje. nikde na netu jsem o tom nenašel ani čárku. napadlo mě, že třeba mkw si je ze souborů vycucne a nějakým provnávacícm algoritmem je sorvná s těmi md5 soubory, ale pak bych třeba uvítal možnost třeba ty fingerprints zadat do programu ručně a následně z nich pak vygenerovat md5 soubor, který porovnám s md5 souborem, který vygeneruju z losslessů. budou-li se sobě rovnat, mám pak jistotu, že jsou sobory v pořádku.
Jo, tak tenhle vzkaz mne jen ujistil v tom, že s bittorentem nechci mít nic společného. Vůbec nevim, která bije.
Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

[quote="Míra

Jo, tak tenhle vzkaz mne jen ujistil v tom, že s bittorentem nechci mít nic společného. Vůbec nevim, která bije.[/quote]

není to zas tak moc hrozné, jak to vypadá - a hlavně: ten neskonalý požitek z poslechu toho, co pánové waters, wright, mason a gilmour zahráli stonásobně převýší ty drobné potíže, které se můžou objevit.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Bittorent je pevnost, která odolává mým útokům za snahou to vůbec pochopit.
Obrázek

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

fernetti píše:co máš proti shortenům? 90% toho, co se na hubech sdílí je v tomto formátu a nevím, proč by měl být horší než třeba flac. konkrétně ten koncert, jehož fingerpints jsem zde postnul je podle mého ucha v pořádku, ale pokud ho budu chtít trejdovat, tak mi taky protějšek věřit, že jsou soubory úplné, nemusí. za druhé mi není jasné, co vlastně ty fingerprints jsou, resp. proč se používají, když nevím, jakým způsobem se s nima pracuje. nikde na netu jsem o tom nenašel ani čárku. napadlo mě, že třeba mkw si je ze souborů vycucne a nějakým provnávacícm algoritmem je sorvná s těmi md5 soubory, ale pak bych třeba uvítal možnost třeba ty fingerprints zadat do programu ručně a následně z nich pak vygenerovat md5 soubor, který porovnám s md5 souborem, který vygeneruju z losslessů. budou-li se sobě rovnat, mám pak jistotu, že jsou sobory v pořádku.
Proc jsou shorteny na nic? FLAC ma lepsi kompresni pomer a umoznuje tagy primo v souboru, coz shorteny resi jakymysi obskurnimi externimy tag soubory :( Takze prvni co udelam, kdyz stahnu dalsi roio v shn je to, ze je zkonvertuju do FLACu a poradne otaguju. A krome toho snad FLAC obsahuje primo v sobe nejakou kontrolu otisku.
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše: Proc jsou shorteny na nic? FLAC ma lepsi kompresni pomer a umoznuje tagy primo v souboru, coz shorteny resi jakymysi obskurnimi externimy tag soubory :( Takze prvni co udelam, kdyz stahnu dalsi roio v shn je to, ze je zkonvertuju do FLACu a poradne otaguju. A krome toho snad FLAC obsahuje primo v sobe nejakou kontrolu otisku.
v čem tu konverzi provádíš a jakým způsobem probíhá porovnání kontrolních součtů?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

fernetti píše:
FleetingGlimpse píše: Proc jsou shorteny na nic? FLAC ma lepsi kompresni pomer a umoznuje tagy primo v souboru, coz shorteny resi jakymysi obskurnimi externimy tag soubory :( Takze prvni co udelam, kdyz stahnu dalsi roio v shn je to, ze je zkonvertuju do FLACu a poradne otaguju. A krome toho snad FLAC obsahuje primo v sobe nejakou kontrolu otisku.
v čem tu konverzi provádíš a jakým způsobem probíhá porovnání kontrolních součtů?
Ve Foobaru, je to uzasny prehravac. Zkonvertuju a pak pouziju funkci Bit-Compare Tracks, kterou overim, ze vychozi FLACy jsou skutecne totozne s puvodnimi shorteny.
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše:
fernetti píše:
FleetingGlimpse píše: Proc jsou shorteny na nic? FLAC ma lepsi kompresni pomer a umoznuje tagy primo v souboru, coz shorteny resi jakymysi obskurnimi externimy tag soubory :( Takze prvni co udelam, kdyz stahnu dalsi roio v shn je to, ze je zkonvertuju do FLACu a poradne otaguju. A krome toho snad FLAC obsahuje primo v sobe nejakou kontrolu otisku.
v čem tu konverzi provádíš a jakým způsobem probíhá porovnání kontrolních součtů?
Ve Foobaru, je to uzasny prehravac. Zkonvertuju a pak pouziju funkci Bit-Compare Tracks, kterou overim, ze vychozi FLACy jsou skutecne totozne s puvodnimi shorteny.
díky za tip!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

asi už je ti, kdo ví, o čem je řeč, znají, ale pro ostatní (což jsem byl doposud i já) dávám pár linků:

http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php ... opic_Index
http://www.stahuj.cz/multimedia/mp3_a_a ... oobar2000/
http://flac.sourceforge.net/
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

fernetti píše:asi už je ti, kdo ví, o čem je řeč, znají, ale pro ostatní (což jsem byl doposud i já) dávám pár linků:

http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php ... opic_Index
http://www.stahuj.cz/multimedia/mp3_a_a ... oobar2000/
http://flac.sourceforge.net/
Jeste bych doplnil, ze je nutne stahnout verzi Special a nainstalovat uplne vsechny pluginy (to uz nutne neni, ale hodi se to).
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše:Jeste bych doplnil, ze je nutne stahnout verzi Special a nainstalovat uplne vsechny pluginy (to uz nutne neni, ale hodi se to).
už se stalo, vypadá to opravdu VELMI dobře! nenatrefil jsem ale na to, kde se v tom taguje. btw. jak to taguješ? máš v tom nějaký systém pro archivaci?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

FleetingGlimpse píše:Proc jsou shorteny na nic? FLAC ma lepsi kompresni pomer a umoznuje tagy primo v souboru, coz shorteny resi jakymysi obskurnimi externimy tag soubory :( Takze prvni co udelam, kdyz stahnu dalsi roio v shn je to, ze je zkonvertuju do FLACu a poradne otaguju. A krome toho snad FLAC obsahuje primo v sobe nejakou kontrolu otisku.
Na tagy ja osobne hazim bobek, ale jeste dodam:
- otevrenej format
- umoznuje rychly posouvani, shorten to resi tou obezlickou se seektablem
- vyrazne rychlejsi dekomprese, rychlejsi komprese
- vestaveny kontrolni soucty
- prehrajes ho na cim dal vetsim mnozstvi zarizeni (treba na mym mp3 prehravaci, na stolnich dvd ...)

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

fernetti píše:
FleetingGlimpse píše:Jeste bych doplnil, ze je nutne stahnout verzi Special a nainstalovat uplne vsechny pluginy (to uz nutne neni, ale hodi se to).
už se stalo, vypadá to opravdu VELMI dobře! nenatrefil jsem ale na to, kde se v tom taguje. btw. jak to taguješ? máš v tom nějaký systém pro archivaci?
Ja taguju tak, ze si otevru info file, ktery patri k tomu bootlegu, oznacim si vsechny soubory ve Foobaru a v menu po kliknuti pravym tlacitkem vyberu Masstager -> Edit tags.

Jinak muj osobni system pro tagovani:

Artist / Track: jasne
Album: ve formatu Title (Place), tzn. treba "Something from Nothing (Lisner Auditorium, Washington)"

Taky doplnuju datum ("1971-11-16")

Jeste bych dodal, ze tag TITLE (nazev skladby) tam nejcasteji dostanu pres volbu (v Masstageru) Input Data (One Line Per Track), jako formatovaci retezec mam %title% a zkopiruju tam setlist z info souboru.

A protoze mam ve Winampu nastavene custom Titles takto:
[%artist% - ][%album%][ '('%year%')'] - $if2(%title%,$filepart(%filename%))

tak je to skvele prehledny.

Archivuju kazdy bootleg ve svem adresari, ktery se jmenuje napr.

1971-11-16 Something from Nothing (Lisner Auditorium, Washington)
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tohle mě dostalo :D:D:D

Roger Waters:
Q: How do you feel about fans exchanging bootlegs?
A: I think it sounds like a healthy hobby.

btw. je to odsud: http://backtrax-records.co.uk/floydboots/index.html
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět