Video záznamy z let 1972-77

bootlegy, roio, voio, streamy plus vše ostatní

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od bery »

Proč neexistuje žádný pořádný delší profesionální záznam živého vystoupení PF z let 73-77?
Naprosto nechápu proč, vždyť tehdy se z té kapely stal gigant který prodával miliony desek.
Jakto že nikdo neměl zájem natočit, nebo vysílat v televizi vystoupení takové kapely? Prostě to nechápu. Navíc kapela která si tak potrpěla na vizuální doprovod hudby.
Pořád doufám že někde archivech leží Dark Side provedený by four-men Floyd, nebo komplet Animals a WYWH.
Z dřívější doby přece exituje poměrně dost záznamů pro televize apod.
Nechápu to.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od Jend »

bery píše:Proč neexistuje žádný pořádný delší profesionální záznam živého vystoupení PF z let 73-77?
Naprosto nechápu proč, vždyť tehdy se z té kapely stal gigant který prodával miliony desek.
Jakto že nikdo neměl zájem natočit, nebo vysílat v televizi vystoupení takové kapely? Prostě to nechápu. Navíc kapela která si tak potrpěla na vizuální doprovod hudby.
Pořád doufám že někde archivech leží Dark Side provedený by four-men Floyd, nebo komplet Animals a WYWH.
Z dřívější doby přece exituje poměrně dost záznamů pro televize apod.
Nechápu to.
Dark Side existuje, Wywh velmi pravděpodobně ne a Animals téměř určitě ne. Myslím.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

nejsi sám, kdo to nechápe :(

možným vysvětlením, proč se floydi ve svém ranném období objevovali v televizích je podle mě to, že se potřebovali protlačit do povědomí lidí, zejména pak poté, co byl z kapely odejit syd. byla to doba, kdy skoro nikdo nevěřil, že by skupina byla schopna tak citelnou ztrátu zacelit. naopak období od DSOTM dále je poznamenáno davovým šílenstvím kolem floydů, kdy žádnou reklamu nepotřebovali. navíc nebyl na nějaké natáčení pro televizi ani čas, prakticky každý den měli pink floyd vystoupení, takže si myslím, že nad tím, aby něco natočili pro tv ani neuvažovali. a úplně na závěr: zachytit celý koncert - to je práce pro filmový štáb. tím spíš, pokud jde o záznam dlouhých epických skladeb. natočit televizní klip na tříminutovou skladbu jako arnold layne, if nebo scarecrow je přece jen o poznání jednodušší.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Kdo rika, ze neexistujou? Dost mozna jsou jen pohrbeny v archivech 8-[

Proc se koncerty bezne netocily uz jsme tu tusim nekde resili, kdyz to shrnu:
a) stalo to spoustu $$$
b) dneska se to zda samozrejmy kdyz ma kazdej doma dvd prehravac ale v 70. letech tezko nekdo uvazoval nad vydavanim zaznamu z koncertu, coz souvisi i s tim, ze hlavni prijmy kapely plynuly ze vstupenek na koncerty (coz uz dneska zdaleka nemusi bejt pravda).
c) proc nechteli do televize uz rekl kolega fernet, jde asi o stejnej duvod proc nevydavali singly
d) secteno a podtrzeno, nebyl k tomu objektivni duvod a tech par koncertu co se natocilo se vali kdovikde a asi bych moc neresil proc je nekdo nechce vydat, to uz tu taky bylo :-^

Jinymi slovy nezbyva nez cekat jestli se neco neobjevi (viz treba nedavno Saint Tropez 70).

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od fernetti »

náhodou jsem teď narazil na citaci výroku nicka masona v rolling stone, kde říká: “We just hit a period where everyone was paranoid about bootleggers and we didn’t tape shows,” Mason said. “It’s great we did the Pink Floyd at Pompeii thing, but I’m sorry we never filmed and recorded a Dark Side, Animals, or Wish You Were Here show, really.”

přeloženo: Chytli jsme období, ve kterém byli všichni paranoidní z bootleggerů a my jsme žádné koncerty nenahrávali. Je skvělé, že jsme natočili Floydy v Pompejích, ale omlouvám se: nikdy jsme nefilmovali a nenahrávali koncerty na turné k Dark Side, Animals a WIsh You Were Here.

což je podle mě pravda jen tak napůl - všichni víme, že minimálně několik soundboardů se z těchto šňůr pár zachovalo - otázkou je, kolik jich je celkem - o tom bych nerad spekuloval. a že natáčeli na 35mm film koncerty DSOTM, je taky pravda...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:
29.04.2020 7:51:33
což je podle mě pravda jen tak napůl - všichni víme, že minimálně několik soundboardů se z těchto šňůr pár zachovalo - otázkou je, kolik jich je celkem - o tom bych nerad spekuloval. a že natáčeli na 35mm film koncerty DSOTM, je taky pravda...
Podle mě ani Floydi samotní pořádně netuší, co všechno natočili nebo nenatočili. Viz. příhoda s Rogerem, kterého překvapil nález kompletní Zdi na 70mm filmu. Nebo zase zcela opačně momentální Rogerovo a Nickovo marné pátrání po kvalitním soundboardu z turné 1977 pro účely případného vydání immersion setu Animals.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od fernetti »

kdysi jsem někde četl, že floydi měli z KAŽDÉHO SVÉHO KONCERTU profi záznam z mixpultu. já tomu věřím.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od Jiří Engliš »

Dnes se objevil odkaz na konverzi 8 mm filmového záznamu Pink Floyd z roku 1975.
Celkem slušná kvalita, ale hlavně to kazí ten blb, který mává těma trenkama na klacku!!!
Ovšem na tu všeobecnou bídu obrazových záznamů, zaplaťpánbůh :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=fSXZMFq_Msk

Podle diskuze pod videem je totiž velká šance, že by se mohlo objevit vícero takových záznamů.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od fernetti »

to je na tu dobu naprosto skvělý záznam! je vidět pečlivá editace videa a synchro s bootlegovým zvukem a fakt je pecka.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:
30.04.2020 20:17:28
kdysi jsem někde četl, že floydi měli z KAŽDÉHO SVÉHO KONCERTU profi záznam z mixpultu. já tomu věřím.
Trochu se vrátím k tomuto staršímu komentu a ano je to nejspíš pravda 🙂 Situace je taková, že zrovna v případě nového remixu Animals se uvažovalo o spoluvydání se živým koncertem, což David vetoval. Proč? Je soundboard a pak je ještě multitrack. Z turné Animals existují jen soundboardy. A David svůj nesouhlas zdůvodnil tím, že živé album ze soundboardu by nesplňovalo vysoké zvukové standarty Pink Floyd (podobně jako jeho argument že deska The Final Cut nesplňuje hudební standarty Pink Floyd 🙂)
Je to škoda, protože si myslím, že i spojením soundboard+open air mic je možně vytvořit kvalitní nahrávku (a že takových nahrávek od jiných kapel už vyšlo!)
Jenže zrovna David (a vlastně i vrchní mixér Pink Floyd James Guthrie 🙂) mají moc rádi autotune, dohrávky ve studiu, prolínání několika koncertů v jedné jediné skladbě a všelijaké další dodatečné úpravy, které na soundboardu stěží vyrobíte 🙂
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:
15.02.2024 2:37:56
Jenže zrovna David (a vlastně i vrchní mixér Pink Floyd James Guthrie 🙂) mají moc rádi autotune, dohrávky ve studiu, prolínání několika koncertů v jedné jediné skladbě a všelijaké další dodatečné úpravy, které na soundboardu stěží vyrobíte 🙂
souhlasím, pokud by vyšel jeden ofiko "záznam" koncertu z animals, byla by to napulírovaná skládačka a vůbec by se nejednalo o autentickou nahrávku. i když si myslím, že z SBD se dá udělat velmi kvalitní rekonstrukce live nahrávky (viz. wembley ´74, která vyšla ofiko a je pro mé uši hodně dobrá), tak v případě turné animals existuje hodně velmi kvalitních roios, která mi bohatě stačí a nemám potřebu mít nějakou oficiální verzi - zvukově i přenesením atmosféry jsou vynikající.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Video záznamy z let 1972-77

Příspěvek od Jend »

Tady záleží na tom, jestli myslíš ta ofiko vydání z Wembley, která vyšla po částech pod různými immerions, nebo bootleg. Ty ofiko nahrávky jsou totiž taky multitracky poslepované podobně jako živák The Wall, i když v tomto případě jen ze dvou koncertů 15. a 16. 11. 1974.
No a ten kolující bootleg-soundboard je z 14. 11. a zní natolik dobře, že jsem se neštitil koupit celý bootleg jako vylisované dvojcd na Amazonu :oops: Protože mně to prostě zní jako hotový ofiko živák.
Ale pokud jde o mě, já bych živák z turné Animals bral všema deseti. Všechny živé koncerty, ať už jde o Pink Floyd, Davida, Rogera, jsou slepence s dodatečnými úpravami, snad až na Ummagummu a záznam z The Man and The Journey. Pokud si vzpomínám, tak třeba u Davida v Gdansku byly např. problémy se zapamatováním textu, v Rogerově zdi v Berlíně těch problémů taky bylo víc než dost a doma ti leží krásné bezchybné nahrávky.
A třeba ani ty Pompeje nejsou až tak úplně živé 🙂 A jak jsme rádi, že je máme 🙂
What do you mean interesting?

Odpovědět