Proč Pink Floyd? Protože neměli následovníky a epigony

knihy, recenze, rozhovory...

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Proč Pink Floyd? Protože neměli následovníky a epigony

Příspěvek od Harold »


Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč Pink Floyd? Protože neměli následovníky a epigony

Příspěvek od bery »

Harold píše:http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudb ... ?id=722043
Kdyby to někoho zajímalo. :D

Tento úryvek mě zaujal a pobavil:
Gilmour byl po nástupu do kapely překvapen, když viděl, jak Waters s bubeníkem Nickem Masonem pracují na jakési kompozici a nepoužívají noty, ale grafy, aby určili dynamický vývoj a dramaturgii kusu. Ve skladbách typu Careful With That Axe, Eugene a Saucerful of Secrets se po dlouhé minuty z kompozičního hlediska neděje téměř nic, atmosféra by se ale dala krájet.
grafy místo not :D to jsou prostě borci, i kdyby to nebyla pravda, vůbec bych se tomu nedivil :mrgreen:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Já mám takový pocit, že o tom píše Nick v Inside Out, jen jsem líný to pohledat. :lol:

Jinak musím říct, že to nové best-ofko A Foot in the Door ani moc "best of" není, je prakticky výhradně zaměřené na DSOTM, WYWH a Wall, což je sice logické vzhledem k současným reedicím, ale trochu to klame. Echoes jsou mnohem reprezentativnější. Nicméně stejně jako autor článku si myslím, že by mohli vydat jedno album hromadně sesbíraných singlů nebo singlových verzí třeba včetně Pigs on the Wing se Snowyho sólem. Oficiálně tohle nejsou zrovna moc sehnatelné věci... Ale buďme rádi aspoň za vyházení všeho bordelu ze šuplíku a vytáhnutí na světlo kdesi vzadu zahrabaných, zapomenutých a ztracených věcí z Household Objects. :D

Odpovědět