Rozhovor s Clare Torry

knihy, recenze, rozhovory...

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Rozhovor s Clare Torry

Příspěvek od fernetti »

Tak jak jsem slíbil, tak (se zpožděním) činím: finální verze překladu rozhovoru z Clare Torry, který před nedávnem vyšel na Brain Damage, je zde:

http://sweb.cz/Fernetti/PF/Clare_torry- ... Z_edit.doc
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

UndergroundFreakOut
stranger
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2005 19:49:52

rozhovor s Clare Torry

Příspěvek od UndergroundFreakOut »

fernetti>> Chlape jsi borec a máš můj obdiv!!! Rozhovor jsem si přečetl, nemám co dodat... snad jen díky!!!

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Aj ja ďakujem,je skvelé,že existujú takí ochotní ľudia ako si ty fernetti,pretože nie každý sa v jazyku vyzná...
Mimochodom,článok bol skvelý! :lol: :D :lol:
ĎAKUJEM!!!

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

děkujeme (Heavenly mi pomohl opravdu moc) :oops: :oops: :oops:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

(Tak si tak z nudy brouzdam po starsich topicech...)

Ad clanek s Torry ... nevim - prijde mi to scestni - kdyz se to tak veme dal, tak to by se kazdy muzikant mohl soudit s PF o autorsky prava. Napr. i ta kapela co zahrala tu mezihru na Jug Band Blues - tusim to bylo tak, ze je tam dotahl Syd a rekl jim - zahrajte neco - a oni neco zahrali a bylo to. Nebo si mam snad myslet, ze napr. Dick Parry dostal pred sebe kus papyru s notama a zahral to tak jak to tam bylo bez nejakeho vlastniho "pridani" sveho "autorskyho prava"? Pokud tam taky neco zmenil - i on se bude soudit... Pripadne mi to smesne - stejne jako ty deti z ABitW,p.2... Prijde mi, ze je to az smutne k smichu... :?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

proti píše:(Tak si tak z nudy brouzdam po starsich topicech...)

Ad clanek s Torry ... nevim - prijde mi to scestni - kdyz se to tak veme dal, tak to by se kazdy muzikant mohl soudit s PF o autorsky prava. Napr. i ta kapela co zahrala tu mezihru na Jug Band Blues - tusim to bylo tak, ze je tam dotahl Syd a rekl jim - zahrajte neco - a oni neco zahrali a bylo to. Nebo si mam snad myslet, ze napr. Dick Parry dostal pred sebe kus papyru s notama a zahral to tak jak to tam bylo bez nejakeho vlastniho "pridani" sveho "autorskyho prava"? Pokud tam taky neco zmenil - i on se bude soudit... Pripadne mi to smesne - stejne jako ty deti z ABitW,p.2... Prijde mi, ze je to az smutne k smichu... :?
asi máš pravdu, je to spíš o žaludku každého jednotlivce... fakt je ale ten, že jugband blues není TGGITS nebo ABITW2, takže tam to lákadlo peněz bylo o dost menší než v případě vdvou megaúspěšných skladeb...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:asi máš pravdu, je to spíš o žaludku každého jednotlivce...
V tom pripade ty zaludky ma Torry asi ctyri... (vid prirodoveda ZS...)

Snad si tou soudni pri prilepsila (nevim, zda i financne - tolik jsem se po tom nepidil), ale u mne to prohrala na plne care - jako clovek.
Za spev dostala zaplaceno. A tim to hasne. Ze jako spevacka na ten plat pristoupila - tim de facto odsouhlasila jeho vysi... to je vse.
Pokud ji slo o neco jineho nez (jen?) o penize - tak to ji nestacilo ze x milionu fanousku se pri jejim zpevu dostavalo do extaze (vcetne me)?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

proti píše:
fernetti píše:asi máš pravdu, je to spíš o žaludku každého jednotlivce...
V tom pripade ty zaludky ma Torry asi ctyri... (vid prirodoveda ZS...)

Snad si tou soudni pri prilepsila (nevim, zda i financne - tolik jsem se po tom nepidil), ale u mne to prohrala na plne care - jako clovek.
Za spev dostala zaplaceno. A tim to hasne. Ze jako spevacka na ten plat pristoupila - tim de facto odsouhlasila jeho vysi... to je vse.
Pokud ji slo o neco jineho nez (jen?) o penize - tak to ji nestacilo ze x milionu fanousku se pri jejim zpevu dostavalo do extaze (vcetne me)?
já bych si ji nedovolil nijak zvlášť soudit: přece jen si zpěvem vydělávala na živobytí a pokud nutné potřebovala prachy, tak to zkrátka zkusila. fakt je ten, že z jejího popisu nahrávání vyplývá, že to celé "vymyslela" ona sama, floydi si ji najali právě proto, že nevěděli, jak tuhle pasáž vyplnit (kdo zná ranné verze DSOTM, ví, že si s tím moc rady nevěděli...). no a jí se to zkrátka a jednoduše geniálně povedlo - z tohoto pohledu jí to autorství zpěvu právem přináleží. druhá věc je morální stránka věci, ale jak už jsem psal: tohle bych si nedovolil moc soudit.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše: já bych si ji nedovolil nijak zvlášť soudit: přece jen si zpěvem vydělávala na živobytí a pokud nutné potřebovala prachy, tak to zkrátka zkusila. fakt je ten, že z jejího popisu nahrávání vyplývá, že to celé "vymyslela" ona sama, floydi si ji najali právě proto, že nevěděli, jak tuhle pasáž vyplnit (kdo zná ranné verze DSOTM, ví, že si s tím moc rady nevěděli...). no a jí se to zkrátka a jednoduše geniálně povedlo - z tohoto pohledu jí to autorství zpěvu právem přináleží. druhá věc je morální stránka věci, ale jak už jsem psal: tohle bych si nedovolil moc soudit.
Aby se to nejak ujednotilo muze se o tom diskutovat po strance
1. pravni
2. moralni - lidske

Z hlediska pravniho - najali si ji, zaspivala, zaplatili ji. - tim je to vyrizeno.

Nekde jsem jeste cetl, ze Floydi ji pak jeste "priplatili", kdyz se ukazalo jak uspesny je to album - a to je to moralni - ne pravni stranka veci.

Soud - soudi jen pravni stranku veci. Pokud ma Torry tak genialni napady bez pricineni jinych, tak proc neni (nebyla) tak uspesna?

(pravne: je to jeji hloupost, ze nerekla: "dobre, zaspivam vam to, ale budu uvedena jako spoluautor." nebo "Dobre, zaspivam, ale chci dve penny z kazde prodane desky." - to je obchod - pravni stranka. - Ze to nerekla - je to jeji problem...)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Nekde jsem jeste cetl, ze Floydi ji pak jeste "priplatili", kdyz se ukazalo jak uspesny je to album - a to je to moralni - ne pravni stranka veci.
jestli bys to někde na netu našel, dej sem odkaz - taky by mě to docela zajímalo ;)
Soud - soudi jen pravni stranku veci. Pokud ma Torry tak genialni napady bez pricineni jinych, tak proc neni (nebyla) tak uspesna?
no ona to byla docela mladá holka, a osobně si myslím, že její vklad do TGGITS je natolik vyjímečný, že se nedá s ničím srovnávat. jinak clare torry je zpěvačka, ne autorka, takže těch příjmů rozhodně neměla tolik, jak by mohla mít v případě,. kdyby hudbu tvořila
(pravne: je to jeji hloupost, ze nerekla: "dobre, zaspivam vam to, ale budu uvedena jako spoluautor." nebo "Dobre, zaspivam, ale chci dve penny z kazde prodane desky." - to je obchod - pravni stranka. - Ze to nerekla - je to jeji problem...)
už jsem to tu nadnesl: ona byla mladá holka a přišla k tomu jako slepý k houslím a rozhodně nikdo nemohl v době natočení TGGITS tušit, jaký to bude trhák.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Pokud jedinym vysledkem soudu bylo dosahnuto to, ze je tam uvadena jako spoluautor - tak to fakt je tedy "uspech" - stejne vsichni vedi, ze to zpivala ona - a to ze je ted jeji meno (pri - nekoukal jsem se) i na Pulse jako spoluautorky... tak to je fakt dulezite... zajima me to stejne jako napis na mem nahrobku (tj. nijak...)

Ad odmena - stejne je to vzdy pravni vztah - obchod. Dostala dost? Pokud se budeme ptat na tuto pravni otazku z moralniho hlediska. Pak se muzem ptat az do ABSURDNA napr.: Proc ja - co mam krome Echoes a nekolik drobanku (ktere bud nesezenu, nebo nehledam) temer celou diskografii floydu mam platit za ty ostatni vzdy plnou cenu? Nemam narok na slevu? Nebo - dal absurdne: Nemelo by byt na kazdem CD od PF napsano "Thanks to Fans" - protoze KVULI NAM SE STALI MILIONARMI. Protoze to je nas nemaly prispevek k jejim milionum... Absurdne dal: nemel by byt ten koncert v Praze levnejsi? :twisted:
Skratka: potom pomalu i uklizecka v EMI muze zadat spoluatorstvi, protoze kdyby tak dobre neuklidila v tom studiu, tak by tam bylo prasno a Clare by vyschlo v krku a tudiz by to tak dobre nezazpivala...

("... If I go insane, would you still join me in the game?")
(tj. sorry, kdyz moc zvastam ...)

Odpovědět