Pink Floyd 1964-1974

knihy, recenze, rozhovory...

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Pink Floyd 1964-1974

Příspěvek od Harold »

Další knížka o PF v češtině!!!!

V prosinci by mělo nakladatelství Volvox Globator vydat knížku Pink Floyd 1964-1974 v překladu Michala Bystrova. Autorem publikace je Barry Miles. Více viz http://www.kosmas.cz/knihy/135303/pink-floyd-1964-1974/.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no já nestačím kulit oči! super!!! :)

samosebou to objednám hned, jak to bude možné, protože tohle bude opravdu skvělé počtení - více info např. zde: http://www.brain-damage.co.uk/archive/p ... -book.html
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Vypadá to, jako by se poslední dobou s těmi knížkami skoro roztrhl pytel. :lol:

Už asi vím, co dostanu od Ježíška (1964-1974 a českou Inside Out). :twisted:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

No to je paráda, díky za tip.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Jenom pro info: kniha už vyšla. :wink:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

No tak hurá objednávat!
Nebo vyrazit ku knihkupci?
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

...už mám objednáno \:D/

(co jsem slyšel, tak do perlovky se chodí za něčím úplně jiným než za knížkama :) )
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak už mám knížku konečně doma :parba:

zatím jsem přelouskal první tři kapitoly přibližující dětství syda, rogera a davida a musím říct, že dobrý! překlepy (zatím) v normě asi 2 nebo 3, informace zajímavé, v mnohém se krásně doplňující s masonovým inside out. a překlad taky není až tak hrozný, jak jsem se bál...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no já vám do toho jakože nechcu kecat, ale podle mě by měl mít tuhle knížku každý floydofil doma - spolu se schaffnerem a inside out!
předevčírem jsem ji dolouskal a fakt je moc moc super. překlad do češtiny je velice povedený a čtivý, faktické chyby tam podle mě nejsou (jen pár malinkatých drobnůstek, spíš překlepů, co by se jich za nehet vešlo...) ale hlavně: barry miles je chlápek, který s floydy spoustu prožil, takže máme na talíři vše z první ruky, žádné přežvyky z novinových článečků. knížka se orientuje hlavně na úsvit v branách rozbřesku pink floyd, tzn. na dobu, která se v historii kapely hodně neprávem opomíjí a přitom se v ní podle mě odehrálo asi nejvíc - tzn. samotné začátky, kdy se hoši z cambridge stahovali do londýna a jali se spoluvytvářet místní undergroudovou scénu, která je nakonec vyplivla do hvězdného světa šoubyzu. je tam hodně o sydovi, dost se tam dá vyčíst o jeho povaze, příčinách jeho pozdějšího (ne)dobrovolného(?) exilu, dočíst se tam dá o málo známých (nebo neznámých) detailech z nahrávání jednotlivých alb pink floyd, o různých postavičkách a příhodách z londýnské scény a vůbec o kytičkových šedesátkách...
píšu to hodně ve zkratce, jen tak nahazuju, snad se někdo chytnete a tuhle knížku si seženete, protože číst ji stojí opravdu za to.
(jo a musím moc pochválit za grafickou úpravu knížky (hafo pěkných a zajímavých fotek, pěkný vázaný obal, pěkně řešená grafika textu vč. dodatečných vysvětlivek) - v tom se může jít anglický originál onside out může jít zahrabat!

jedinou výtku bych snad měl pouze k samotného názvu: originál zní "pink floyd - early years", kdežto překlad je: "pink floyd, 1964-1974). to je ale poněkud zavádějící, protože z roku 1974 tam není ani zmínka (jakože vůbec - byť se natáčely household objects, zkoušely se nové skladby, které pak vykvetly na dalších dvou albech, kompletně se překopala organizace managementu kapely, konalo se british winter tour 1974...), samotný rok 1973 je tam zastoupen jen skrze poznámky z natáčení DSOTM, o kapele samotné tam z toho roku taky moc není. vlastně když to tak vemu, tak těžiště knížky se logicky soustřeďuje do let 65-68 (tedy do skutečných early years...), které barry miles prožil s floydy aktivně, někdy od more už se víceméně jedná o záznamy z nahrávání jednotlivých alb pospojované do čtivé a ucelené chronologie. to ale nijak nechci tuhle knížku shazovat, akorát na to pro pořádek upozorňuju - myslím, že tohle je snad jediná chyba na jinak skvělé knížce.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

tak už jsem taky pořídil. jakmile bude po zkouškách, dám se do čtení :D

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

skypekai píše:tak už jsem taky pořídil. jakmile bude po zkouškách, dám se do čtení :D
no tak musím přiznat že sem to nevydržel a musel si to přečíst a rozhodně to teda stojí za ty peníze, je to krásně čtivě napsáno a opět sem se dozvěděl dalí nové věci :mrgreen:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Taky už ji mám. Nekecali jste, je to fakt moc pěkná kniha :mrgreen:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joe »

Taky se doma objevila jako pozdní dárek k Vánocům :D

Jsem někde za půlkou a je tam opravdu hodně zajímavostí, dokonce bych řekl, že atmosféra doby je popsaná lépe než od v Inside out. Ale to je možná i překladem.
Lepší s Parkinsonem trochu rozlít, než s Alzheimerem zapomenout vypít.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no překlad do češtiny je víc než dobrý! to podstatné ale podle mě dělá na této knížce fakt, že barry miles si tu dobu prožil na vlastní triko...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

fernetti píše:... barry miles si tu dobu prožil na vlastní triko...
To Nick Mason taky :mrgreen:

Tu knížku musím taky pochválit, fakt se Milesovi (i překladateli) povedla...

Odpovědět