Definitivní zpověd

knihy, recenze, rozhovory...

Moderátor: bery

Sára-anonymní

Definitivní zpověd

Příspěvek od Sára-anonymní »

Sháním knížku s názvem -Úplná zpověď -
Je o Pink Floyd, ale už se nedá koupit v normálním knihkupectví, je to prý asi deset let, co byla vydaná a já slyšela, že je úžasná, nevěděli byste někdo nějaký antikvariát nebo prostě kde bych jí mohla sehnat?
Nevím dokonce ani autora.

Kdybyste prosím někdo věděl, napište prosím!!!!

Sára

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Všechny PF knihy co jsem četl jsem měl vypůjčený z knihovny - tam bych směřoval své úsilí.
A pokud je chceš nejenom si přečíst ale i je mít, tak si je můžeš aj přepsat ;-)
(promiň, nešlo odolat ale víc ti fakt nepomůžu)
Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

jestli se nepletu, tak se to jmenuje DEFINITIVNÍ ZPOVĚĎ, ale to jen tak na okraj... jestli na ni někde na netu natrefím, dám sem echo.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

fernetti píše:jestli se nepletu, tak se to jmenuje DEFINITIVNÍ ZPOVĚĎ, ale to jen tak na okraj... jestli na ni někde na netu natrefím, dám sem echo.
Jestli je myšlena opravdu definitivní zpověď - to je brak, a ne úžasná knížka....... Odrazuju všechny, který by se do ní chtěli začíst...
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

SÁRA

Příspěvek od SÁRA »

Děkuju aspoň za radu, kdyby se někde dala sehnat, byla bych vděčná za kontakt. A máte pravdu, je to Definitivní zpověď.

Děkuju, že jste aspoň někdo napsal.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Tak sem posílám pár fotek s ukázkami dvou knížek, které o Floydech mám: DEFINITIVNÍ ZPOVĚĎ (JIŘÍ UBRY) A FAKTA V DATECH (MICHAL CIPRA)

obě knížky vedle sebe (formát A5)
Obrázek

pár ukázek (fotek) z definitivní zpovědi:

http://img162.imageshack.us/img162/4439/uz57ob.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/5004/uz11xg.jpg

http://img137.imageshack.us/img137/2689/uz21bg.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/2535/uz33fk.jpg

http://img503.imageshack.us/img503/9412/uz43ru.jpg


pár ukázek (fotek) z knížky "fakta v datech":

http://img503.imageshack.us/img503/9156/fd47tg.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/9663/fd12mw.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/2566/fd27cg.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/7809/fd36vp.jpg


pár mých poznámek:
"definitivní zpověď" je podivný spisek plný neskutečně šroubovaných sousloví, vycházejících z katastrofálního překladu z angličtiny. výrazy jako "multikomediální" (místo "multimediální) se to v této "knížce" jen hemží, objevuje se tu poměrně dost faktických chyb a ze čtení dostane čtenář leda bolehlav. moje doporučení: tomuto multikomediálnímu spisku se buď VELIKÝM obloukem vyhnout anebo ho zařadit do poličky s podobně úchylnými tiskovinami jako je např. "výběr z díla v.i. lenina" nebo učebnice občanské nauky pro 8. ročníky z roku 1983.

"fakta v datech" je už knížka, která už jde nepoměrně více do hloubky a je opravdu o faktech a datech. nejvíce jich je z období raných floydů, dobu od DSOTM po the wall komentuje autor ponejvíce pomocí úryvků z rozhovorů s členy kapely (překlad do češtiny je ZNATELNĚ lepší než u "definitivní zpovědi"), období po Zdi, tzn. po r. 1980 (rok 1981 s výčtem fakt a dat o druhé části turné the wall už není) však už knížka nemapuje, což je poměrně škoda - protože publikace vyšla až v r. 1994, tzn. u příležitosti turné k division bell, mohla (a měla) se věnovat i sólovým počinům waterse a gilmoura, okolnostem ohledně rozpadu kapely a postwatersovské éře pink floyd. i přesto je to ale knížka, která pro fandu pink floyd má svoji hodnotu i po čase.

ještě jsem měl jednu knížku o pink floyd, ta byla oproti těmto dvěma předchozím (vyšla u nás někdy cca. 1997-8) ještě lepší, ale bohužel ji už nemám. kdo ví, co mám na mysli, ať mě upřesní a podá podrobnější reference o ní.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:ještě jsem měl jednu knížku o pink floyd, ta byla oproti těmto dvěma předchozím (vyšla u nás někdy cca. 1997-8) ještě lepší, ale bohužel ji už nemám. kdo ví, co mám na mysli, ať mě upřesní a podá podrobnější reference o ní.
Nebyla to Odysea od N. Schaffnera??
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:
fernetti píše:ještě jsem měl jednu knížku o pink floyd, ta byla oproti těmto dvěma předchozím (vyšla u nás někdy cca. 1997-8) ještě lepší, ale bohužel ji už nemám. kdo ví, co mám na mysli, ať mě upřesní a podá podrobnější reference o ní.
Nebyla to Odysea od N. Schaffnera??
je to docela možné, ale fakt nevím - fotka přebalu by mi pomohla...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Já bych zpověď toliko neodsuzoval, jako Jana, ale je faktem, že ji nelze brát až tak úplně doslova.

To nejlepší, co jsem doposud četl je právě ta Oddyssea zvaná Pink Floyd (u mne myjí všechny PF-knihy stejný zdoj - KVK Liberec)
Jenže i u ní bych si dal tak trochu pozor. Přišel jsem k téhle knize bez konkrétních představa a názorů a po prvních pár kapitolách byl ze mne radikální antiwatersovec a po zbytek knihy jsem se pokoušel svůj názor umírnit. (dnes se nepovažuju ani za antiwatersovce ani za watersovce což považuji za obrovský úspěch)


Krom knih ti pak ještě doporučuju jako nejlepší u nás sehnatelné zdroje informací tyhle weby:
HttP://sweb.cz/my.pinkfloyd
HttP://pinkfloyd.aspweb.cz
Obrázek

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Míra píše:Přišel jsem k téhle knize bez konkrétních představa a názorů a po prvních pár kapitolách byl ze mne radikální antiwatersovec a po zbytek knihy jsem se pokoušel svůj názor umírnit. (dnes se nepovažuju ani za antiwatersovce ani za watersovce což považuji za obrovský úspěch)
Ja prisel pred lety k Odysee taky jako ty a neda se rict, ze by nejak vyhranila muj nazor na Rozera.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Tahle kniha byl můj pvní větší kontakt s Pink Floyd. Nevěděl jsem tehdá o nich téměř nic.
Proto ten silný vliv knihy na mne.
Obrázek

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

V Odysee je spousta zajímavého čtení, ale při nejepší vůli asi nemůže být zcela objektivní. Roger se nechtěl na knize podílet, s jeho přispěním by možná vypadala trochu jinak.

Sára

..tak já jí od tebe koupím

Příspěvek od Sára »

...Když se Ti ta Definitivní zpověď tolik nelíbí, tak já jí od Tebe koupím Fernetti.
Nechci si jí půjčovat z knihovny, já bych jí potřebovala vlastnit a stála bych o ní opravdu moc a moc, proto jsem sem taky napsala!

Kdybys o prodeji náhodou uvažoval a tím se rád zbavil jedný knížky, kterou já zoufale sháním, tak prosím napiš sms na 774330199. Ale nevolej, protože když nebudu na telefonu nepoznám ani číslo co mě prozvánělo, mám takovej předpotopní mobil.

Teda, kdybys jí chtěl prodat, byla bych nejšťastnější na světě!!!!!!!!!

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: ..tak já jí od tebe koupím

Příspěvek od fernetti »

Sára píše:...Když se Ti ta Definitivní zpověď tolik nelíbí, tak já jí od Tebe koupím Fernetti.
Nechci si jí půjčovat z knihovny, já bych jí potřebovala vlastnit a stála bych o ní opravdu moc a moc, proto jsem sem taky napsala!

Kdybys o prodeji náhodou uvažoval a tím se rád zbavil jedný knížky, kterou já zoufale sháním, tak prosím napiš sms na 774330199. Ale nevolej, protože když nebudu na telefonu nepoznám ani číslo co mě prozvánělo, mám takovej předpotopní mobil.

Teda, kdybys jí chtěl prodat, byla bych nejšťastnější na světě!!!!!!!!!
i přes to všechno, co jsem o tom spisku napsal? :shock:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Definitivní ZPOVĚĎ

Je opravdová katastrofa... Nejhorší knížka o PF co vyšla...

Můj názor se nezrodil jen z toho, že se tam člověk doví, že hudba PF je tupé a pokleslé umění a jediné posydovské album, které stojí aspoň trochu za poslech je Animals...

Četly jste článek z časopisu MELODIE?? Z 80.let... Pokud ne, je k dispozici na mém webu ve skenované podobě, soustřeďte se na závěr... Ten je mi tomu závěru ZPOVĚDI nějak moc povědomej...

Tzn. že to skutečně někdo někde opsal - nevím jestli z melodie, nebo jak píše Ferneti to opsali oba z jednoho zdroje... Možný je oboje - nïcméně už jenom proto je to odpad...........

Sáro, nechci brát Fernettimu kšefty, ale nedělej to...
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

Odpovědět