Paul Mc. Cartney

ostatní muzikanti, výtvarníci, manažeři, technici, přátelé apod. spojení s tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Roman
seer of visions
Příspěvky: 119
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Paul Mc. Cartney

Příspěvekod Roman » 29.03.2017 0:10:39

V souvislosti s vláknem ABBEY ROAD nelze nepřipomenout Paula Mc. Cartneyho, který je s tímto studiem neodmyslytelně spjat.
Sir James Paul McCartney (18.6.1942) - hudebník, zpěvák, skladatel tu a tam herec, spoluzakladatel nejslavnější kapely všech dob The Beatles. Po jeíjm rozpadu zakládá The Wings. Později si zazpívá např. se S. Wonderem nebo M. Jacksonem. 24.9.1984 (pro mně trochu černý den, jelikož jsem rukoval na 2 roky sloužit socialistické vlasti) vychází skladba No More Lonely Nights s nezaměnitelnou Davidovo kytarou.

https://www.youtube.com/watch?v=BxYpsB_jdH8

V r.1999 vychází záznam koncertu Live At The Cavern Club (neni to původní CC, kde Brouci začínali), kde si po jeho boku zahrál na škopky Ian Paice (D. Purple) a taky David. Je to nádhera vidět jak si lebedí ve starých rokenrolech, jak je to trochu jinej David než v PF. Parádní tečka je symbolicky první skladba z prvního alba The Beatles Please Please Me - I Saw Her Standing There. Ančto nejsa znalec hudebních nástrojů a hudební techniky vůbec, zajímalo by mně co to David třímá v rukách za silně jetý nastroj.

https://www.youtube.com/watch?v=JdzVFrvKa6M
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Zpět na „lidé kolem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host