Alan Parsons

ostatní muzikanti, výtvarníci, manažeři, technici, přátelé apod. spojení s tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Já též! :D

A připojuji jednu parádní od Alana a spol.: \:D/

http://www.youtube.com/watch?v=XCvAaq-daDU
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

tohle presne vystihuje to ze kdyz je zvukar zaroven "umelec"tak to jde i sliset

hezka prace =D>

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Alan Parsons

Příspěvek od Roman »

To je pohodička, jdu na sklenku vína... :D
Pár záběrů mi připomnělo mojí oblíbenou hru AC ( v tomto případě AC4 Black Flag) :P

https://www.youtube.com/watch?v=qImCjQ4K988
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Alan Parsons

Příspěvek od Jiří Engliš »

Skoro po patnácti letech Alan Parsons vydal studiovou desku:

https://www.hiresedition.com/review/pro ... ecret.html

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re:

Příspěvek od Jiří Engliš »

bery píše:
08.09.2008 21:11:53
Moc pěkné. A pokud budete mít možnost si poslechnout některé desky které s Alan Parsons project vydal, určitě je zkuste. Sám jich několik vlastním na vinylech jsou to většinou velmi povedené kusy.
Moji favoriti jsou prozatím asi Tales of mystery and imagination a Ammonia Avenue.
Docela zvláštní "rozptyl". K Tales bych spíše doporučil album I robot. Skvělé!
Před pár lety vyšlo na DVD-A a v roce 2016 u MoFi na SACD. Obě provedení referenční =D>


Ne že by byla hudební produkce APP nějaká podřadná, ale jednoduše většina rockově orientovaných posluchačů ji většinou dost přehlížela. Proto mě před mnoha a mnoha lety překvapil jeden můj známy, když mi doporučil tehdy novinky Eve a Paramid. Jedná se podle mě o velmi propracovanou hudbu středního proudu dvou vůdčích a velmi talentovaných hudebníků, Alana Parsonse a Erica Woolfsona. Vyniká pečlivě vybroušenými aranžemi, a to hlavně sborů a orchestru. Dnes má spousta lidí problém nahlížet na starší hudební díla v souvislosti s dobou vzniku a tím, co se tehdy hrálo a jak vypadala hudební scéna. Pokud bych to vzal z druhé strany. Komu se tehdy podařilo udržet současně několik alb v hitparádě aniž by absolvovali jediné živé vystoupení?
Základní sestava seskupení zůstala téměř stejná, ale ve sborech a na postech sólových zpěváků se vystřídala celá plejáda osobností. Pravda, používali zaběhnuté, ale osvědčené autorské postupy, ale přestože jejich alba byla většinou kratší, perfektní produkce nic neošidila. Parsons byl více technik a producent, ale přesto se snažil také na hudbě participovat. Nicméně dobrých 90% hudby a textů patřilo uměleckému "duchu" APP Ericovi Woolfsonovi, který už bohužel není mezi námi. Parsons s Woolfsonem na svých projektech mnohdy angažovali dávno vyhaslé hudební hvězdy, které již byly výše vzpomenuty. Snad bych ještě přidal Arthura Browna, nebo třeba dodnes známého herce Leonarda Whitinga ( v písni The raven - prvního alba), který se nakonec stal hudebním skladatelem a spisovatelem dětských knih.

Proto tahle poctivá muzika má v mé sbírce své čestné místo. Poslední vydání jejich diskografie s bonusy dávají navíc představu o tom, jak tehdy vznikaly finální podoby jejich alb. O technické kvalitě nahrávek se snad ani nemá cenu rozepisovat.

Mám všechna alba APP a velmi rád se k nim vracím. Co album, to poctivá práce jak po hudební, tak po technické stránce =D>

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Alan Parsons

Příspěvek od Richard »

Jiří Engliš píše:
09.05.2019 17:46:36
Skoro po patnácti letech Alan Parsons vydal studiovou desku:

https://www.hiresedition.com/review/pro ... ecret.html
Díky za zprávu, je pro mne příjemným překvapením! =D>
Moje poslední deska od Alana Parsonse je Try Anything Once z roku 1993. Takže se na novou desku určitě zaměřím. \:D/
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Alan Parsons

Příspěvek od Roman »

Za sebe 3 nej alba - Amonia Avenue. Pyramid, Freudiana. Pak už jsem další tvorbu nesledoval. :shock:
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Odpovědět