Guy Pratt

ostatní muzikanti, výtvarníci, manažeři, technici, přátelé apod. spojení s tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Tak nějak jsem to pochopil i já. :-)

Prebral jsem to tak, že v tu chvilku, když zapíjeli ukončené DB-Tour, že byli nacenganí obadva... ale mohu se mýlit...

Jen ty peněžné sumy jsem nebyl schopen moc rozeznat.
Ale kdybych měl v krvi tolik alkoholu, co oni, tak bych jim snad i rozuměl. :mrgreen:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

aries101 píše:tak to je iny pribeh:D dik! ak som spravne pochopil tak Gilmour vlastnil prvy Fender Jazz Bass ktory bol kedy vyrobeny. to ze vlastni prvy Stratocaster mi je jasne, ale basu?:)

no a pribeh: (ak som spravne pochopil) ku koncu Division Bell turne prisiel opity Pratt za Gilmourom a blabota mu ze mu da za ten Fender 50 000 libier. Gilmour ze nie, tak Pratty zvysil na 100 000 libier. A gilmour ze ok.

No a dopadlo to tak, ze ked sa Pratt vratil zo svadobnej party (alebo rozlucky zo slobodou?) tak si ten Fender nasiel doma ako darcek :)
No rika "amongst the first..." takze to nebude prvni, ale jedna z prvnich (mozna z prvni serie?).
A Gilmour nema 1. vyrobeneho strata, ale strata se seriovym cislem #0001 ,tj. prvni strat, kteremu bylo dano seriove cislo, ale pred nim jich bylo vyrobeno uz nekolik.

Uživatelský avatar
aries101
raver
Příspěvky: 109
Registrován: 02.01.2008 22:14:01

Příspěvek od aries101 »

proti píše:Tak nějak jsem to pochopil i já. :-)

Prebral jsem to tak, že v tu chvilku, když zapíjeli ukončené DB-Tour, že byli nacenganí obadva... ale mohu se mýlit...

Jen ty peněžné sumy jsem nebyl schopen moc rozeznat.
Ale kdybych měl v krvi tolik alkoholu, co oni, tak bych jim snad i rozuměl. :mrgreen:
fifty grands som porozumel and hundread grands. grand je 1000
Do you like our pig? We don't like him very much. Right, that's enough fun; home piggy. This next one is for all you disco fans - with a nice bouncy beat - called 'Run Like Hell'.

Uživatelský avatar
aries101
raver
Příspěvky: 109
Registrován: 02.01.2008 22:14:01

Příspěvek od aries101 »

eclipse píše:
aries101 píše:tak to je iny pribeh:D dik! ak som spravne pochopil tak Gilmour vlastnil prvy Fender Jazz Bass ktory bol kedy vyrobeny. to ze vlastni prvy Stratocaster mi je jasne, ale basu?:)

no a pribeh: (ak som spravne pochopil) ku koncu Division Bell turne prisiel opity Pratt za Gilmourom a blabota mu ze mu da za ten Fender 50 000 libier. Gilmour ze nie, tak Pratty zvysil na 100 000 libier. A gilmour ze ok.

No a dopadlo to tak, ze ked sa Pratt vratil zo svadobnej party (alebo rozlucky zo slobodou?) tak si ten Fender nasiel doma ako darcek :)
No rika "amongst the first..." takze to nebude prvni, ale jedna z prvnich (mozna z prvni serie?).
A Gilmour nema 1. vyrobeneho strata, ale strata se seriovym cislem #0001 ,tj. prvni strat, kteremu bylo dano seriove cislo, ale pred nim jich bylo vyrobeno uz nekolik.
moze byt, prvy fender to by bolo skor v muzeu :)
Do you like our pig? We don't like him very much. Right, that's enough fun; home piggy. This next one is for all you disco fans - with a nice bouncy beat - called 'Run Like Hell'.

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Guy Pratt

Příspěvek od Roman »

Všechno nejlepší k k dnešním 56nám manžela dcery Ricka, souputníka např. Madonny, M. Jacksona, Roxy Music, a dalších :D :D

https://www.google.cz/search?q=guy+prat ... H2kj3wIyPM:

Snad to bylo toto...
Naposledy upravil(a) Roman dne 03.01.2018 20:18:55, celkem upraveno 1 x.
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Guy Pratt

Příspěvek od Richard »

Vlákno s Guyem již zde máme, tak jsem si dovolil přestěhovat sem.
Zaslaný odkaz bohužel není celý :x , tak přikládám jeden odkaz z českých stránek:

http://www.music-store.cz/rozhovory/guy-pratt
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Guy Pratt

Příspěvek od fernetti »

to je moooc pěkné počtení, richarde, díky za odkaz! :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Guy Pratt

Příspěvek od Jiří Engliš »

Výborný článek!

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Guy Pratt

Příspěvek od Richard »

A pro příznivce Guye Pratta:
gpb2.jpg
gpb2.jpg (181.95 KiB) Zobrazeno 1642 x
Next Friday, March 9th, Guy Pratt takes his hilarious one-man show to The Marshall Rooms in Stroud, Gloucestershire. Guy Pratt is the Sideman celebrates more than 30 years as bass player to many of the biggest names in music, from Pink Floyd to Roxy Music, Michael Jackson, Madonna, and many more. Find out the truth of what it is like to tour and record with such people, with Guy's candid and very funny storytelling boggling the mind at times!
Doors to the event open at 8pm, and tickets are now available through Ticketweb.uk.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Guy Pratt

Příspěvek od fernetti »

jo, tak to bych rád viděl...
ale a) neumím zas tak dobře anglicky, abych si mohl vystoupení v klidu užít a b) je to až lamančem, takže hoooodně daleko.

na webu moc ukázek z jeho show není, ale co k vidění je, a pobaví - i tak, bez dokonalé znalosti angliny - je třeba toto:
https://www.youtube.com/watch?v=EaiP47DxKfM - povídání o tom, jak se michael jackson před guyem skrýval pod mixpultem při jedné nahrávací session
https://www.youtube.com/watch?v=DCR6R4Hpb-0 - o tom, jak guy klátil basu na koncertu pink floyd
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Guy Pratt

Příspěvek od fernetti »

guy na svém joutube kanálu dává v posledních dnech velice pěkné domácí videjka, na kterých povídá a hlavně hraje svoje basové party z nám více i méně známých skladeb - madonnu nebo jacksona sem nedávám, když je to forum o pink floyd, takže kukněte třeba na toto: https://www.youtube.com/watch?v=CyckEvPv6lk
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Guy Pratt

Příspěvek od Jend »

Guy Pratt se podílí na nové desce Stevena Wilsona s názvem Harmony Codex 😉 A to jeho "masterpiece" mě činí nedočkavým a plným očekávání! :parba: :parba: :parba:

Obrázek

Vedle Davida Kilminstera jde tedy už o druhého člena doprovodné kapely Davida nebo Rogera, co spolupracuje i se Stevenem.
What do you mean interesting?

Odpovědět