Auction Catalog

crazy diamond

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Auction Catalog

Příspěvek od proti »

Nasel jsem link na download katalogu osobnich veci Syda, ktere byly v aukci.

I've got a bike, you can ride it if you like it
It's got a basket, a bell that rings
And things to make it look good
I'd give it to you if I could, but I borrowed it

I'll give you anything, everything if you want things
I've got a cloak, it's a bit of a joke
There's a tear up the front, it's red and black
I've had it for months

I'll give you anything, everything if you want things
I've got a clan of gingerbread men
Here a man, there a man
Lots of gingerbread men
Take a couple if you wish
They're on the dish

I know a room of musical tunes
Some rhyme, some ching
Most of them are clockwork
Let's go into the other room and make them work.


(Bike)

Premyslel jsem, zda sem mam dat link na ten katalog, nebo ne...
Na jednou stranu to ma pro mne nadech jisteho hyenizmu...
Rozkupovavat neco po nekom zesnulem a delat z toho verejnou show...

Ale na druhou stranu - predce - podivat se na veci, mezi kteryma Syd zil, je tak trochu jako navstivit jeho muzeum, i kdyz v tomhle pripade nevidime jak zil ale jenom odfocene kusy nabytku, malby a veci, bez te celkove atmosfery jakou by to melo v muzeu...

Dat sem ten link, nebo ne?

Mam z toho takove zmysene pocity... Nesnasim akce typu Big Brother, kde clovek vidi kazdemu pomalu az do... krku, spehuje lidi pres kukatko...

Na druhou stranu ... podivat se na veci, mezi kterymi zil Syd...
Hm..
No... uvidim jake budou reakce... tak rozhodnete zda to sem dat nebo ne...

------------------------------------------------------

Takze dva hlasy pro jednoznacne ano, nikdo nerekl jednoznacne ne - tady je link:

http://www.box.net/public/static/hdsv4u8msr.pdf

Shine On
You Crazy
Diamond
Naposledy upravil(a) proti dne 23.03.2007 20:28:30, celkem upraveno 1 x.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

určitě to sem dej! některé věci jsou opravdu kouzelné :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

no tak odkaz sem muzes dat na cokoliv co se PF tyka, bych rekl... ze to nekdo rozprodava neni tvoje vina, ale vina dotycneho :)

Uživatelský avatar
Syd.Barrett1
raver
Příspěvky: 92
Registrován: 12.02.2007 20:45:22
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syd.Barrett1 »

eclipse píše:no tak odkaz sem muzes dat na cokoliv co se PF tyka, bych rekl... ze to nekdo rozprodava neni tvoje vina, ale vina dotycneho :)
-s tím nezbývá, než souhlasit... Je až docela žalostné, že se rozprodávají osobní věci do rukou "veřejnosti" a že tomu pozustalí nezabrání... Přece jen by bylo lepší, udělat třeba Sydově domku malé muzeum, které by mohla veřejnost navštěvovat, než aby se věci "poztrácely" do celého světa a byly v rukou "náhodných sběratelů", o kterých pochybuji, že věci poskytnou k nahlédnutí veřejnosti... :|
Now there's a look in your eyes, like black holes in the sky...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Tak s tím souhlasím.
Chtělo by to muzeum v rodném Cambridgi
Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Zatim nikdo nebyl vyslovene proti tak:

Link - check the first post

(Ostatne, muze se to kdykoli vzit spatky...)

Uživatelský avatar
Syd.Barrett1
raver
Příspěvky: 92
Registrován: 12.02.2007 20:45:22
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Hmmmmm

Příspěvek od Syd.Barrett1 »

Nooooo... Jako první dojem: Těžko najít správný slova... A nevim, jestli je normální, aby se mi při čtení všech těch věcí zalily oči slzami... :cry:
Druhý dojem: Když se koukám na ty všechny věci, tak mě napadá spousta otázek a i spouta odpovědí na ně...
Finální dojem: Je dobře, že se sem ten link dal... Ale já osobně to teda potřebuju vstřebat... :|
Now there's a look in your eyes, like black holes in the sky...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak nevím...
sice jsem pár věcí z té aukce už někde na webu přišel, ale když to teď vidím všecko pohromadě, tak je mi dost blbě :(
přijde mi to, jako bych se díval někomu do žaludku, co měl včera k večeři. o to smutnější, když vidím, jak osamocený a uzavřený vedl syd život po celé roky... david gilmour měl velkou pravdu, když poslední roky vždycky, když přišla otázka na syda, odpovídal, že je to velmi smutná story a měli bychom nechat syda na pokoji. a měli bychom nechat na pokoji i všecky ty věci, které po něm zůstaly, prtože alespoň pro mě to není ani trochu veselé. zajímavé je snad jen to, jak je každá stolička a šuplík natřený jinou barvou a u každého druhého kusu nábytku jsou přidělaná kolečka... vlastně to o sydovi (nebo už jen o rogerovi...) vypovídá víc než tisíc slov.
neměli to prodávat. naopak. mělo to všechno zůstat pohromadě, protože jen takhle, když všichni ti romantičtí snílci uvidí tuto sbírku pohromadě, uvědomí si, že těch pár let, kdy syd stvořil úžasnou muziku byly vykoupeny třiceti lety krutého osamocení. vidím v tom velikou oběť a smutek. a vůbec, nechám toho, jen jsem měl potřebu to sem napsat.

jo a jak jsem před časem sympatizoval se záměrem postavení památní(č)ku sydovi v cambridge, tak teď to vidím přesně opačně: skutečný památník se rozprodal a nic jej už nenahradí. ten památník. natož syda...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Syd.Barrett1
raver
Příspěvky: 92
Registrován: 12.02.2007 20:45:22
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Sakra Syde!

Příspěvek od Syd.Barrett1 »

Jako tady asi veškerý slova ztrácej smysl, protože každej, kdo má v sobě jen trochu lidskosti, to pochopí...
fernetti to shrnul dokonale... ... ...
Dokonale zkaženej páteční večer a nejenom ten...
Chce se mi řvát, nadávat, a bůhví co ještě...
Sakra Syde!
Obrázek
Now there's a look in your eyes, like black holes in the sky...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Ptal jsem se, zda sem ten link dat, nebo ne...¨

... rikali ste ze jo...

...hm... #-o :-k

Na druhou stranu - abych to trochu obhajil - to ze jsem to sem dal - i kdyz se mi do toho moc nechce...

... Tak je o tom, jak to clovek veme - zda neco jako ala Big Bordel, nebo VyVolove - tj. negativni postoj "podivam se co snidas, a i do sprchy"...

na druhou stranu - pozitivni postoj - prohlidka "muzea" - vzdyt i kdyz si napr. clovek prohlizi hradni expozici - tak taky leze tem lidem co bydli na hrade i do koupelny a do spálny...

Mne na tom aukcnim katalogu zaujali dve veci - prvni - tech par miniclanku o jeho sestre a druhe - jakasi vypoved o sydovy - o tom jaky byl a jakeho jsme ho neznali - ze vsechno predelal podle "sveho videni" - koho z nas by napadlo premalovat lampu, stul, policku, upravit si nabytek - byl - myslim dost kreativni... - (ze by na rozdil od nas?)

Predstavte si, ze by to skoncilo v nejakem depozitari nejakeho muzea, a my by jsme se dostali do toho depozitare - skladiste - videli by jsme to stejne... je to jako rozebrate muzeum. To ostatni jsou emoce.

Ja jsem to "prozival", kdyz jsem se na to koukal, jako kdyby prisel v tichosti k Sydovi na navstevu (par dnu po jeho smrti) - snad je to morbidni - ale to pochopi asi jen nekdo, komu uz nekdo blizky zemrel, a pak se vraci na misto kde ten clovek zil - vidi jak zil, a vzpominky se vraceji... asi uz moc placam...

Skratka - neni podstatne co je, ale JAK to clovek prebere...

Mam zmazat ten link?
-----------------------------------
Nejdriv rikate, ze to sem mam hodit, pak zase placete... tak jak...
Myslim, ze je to o tom, jak to clovek preveme - stejne kazda objektivni realita se vnima subjektivne... ja osobne to beru (zivotni postoj), ze Syd proste jen odesel nekam daleko, tj. nezmizel uplne, jen je proste jinde a zari dal... A snad se nekdy sejdem...

... we will meet again some sunny day...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

není nic špatného na tom, že tady ten link je, protože když to vemu úplně stroze, tak je to jen infomace, nic víc. je jen na nás, jak ji vnímáme, co nám dá, co si z ní vezmeme. lidi, co čumí na BB nebo VV v tom vidí senzaci, my, kteří máme syda rádi máme na krajíčku. nevidím na tom nic špatného nebo divného, prostě to tak má být - život v různosti, každý to máme jinak... já to třeba vnímám tak, že syda nelze úplně pochopit bez toho, aby si člověk neudělal exkurs do jeho soukromí, alespoň prostřednictvím této bizarní kolekce, byť mám takový divný pocit, jak to tady napsal proti. a že se sydem potkáme, o tom žádná, on neumřel, on jen odešel jinam. a já mu to přeju. tady mu asi nebylo nejlíp. :cry:

a vůbec, fakt bych se moc přimlouval, aby ty věci v aukci včetně toho baráku nějaký pracháč skoupil a nedovolil, aby skončily u nějakých snobů doma ve sklepě. takhle pohromadě, na jednom místě. pro syda. a taky pro nás.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

Welcome to the Machine?

Ja myslim, ze cela tahle vec je docela trefna tecka za Sydovym zivotem.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:a vůbec, fakt bych se moc přimlouval, aby ty věci v aukci včetně toho baráku nějaký pracháč skoupil a nedovolil, aby skončily u nějakých snobů doma ve sklepě. takhle pohromadě, na jednom místě. pro syda. a taky pro nás.
Taky se mohlo nekolik vice "movitejsich" fandu Floydu dat dokopy - ja nevim vytvorit akciovku, poskladat se - nahromadit kapital a zkoupit to a udelat muzeum, pamatnik... ... ja vim, po bitve je kazdy general :(

Syd je vsak i nadale doma v nasich srdcich.
("Open your heart I am coming home", Hey You)
Naposledy upravil(a) proti dne 26.03.2007 7:48:26, celkem upraveno 1 x.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no vědět tohle dřív, tak bych asi napsal maila gilmourovi - věřím, že by to pro syda udělal...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Auction Catalog

Příspěvek od fernetti »

tak nějak mám pocit, že má z toho syd v nebíčku docela bžundu: https://www.ebay.co.uk/itm/SYD-BARRETT- ... 32a2c8e1da
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět