Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od proti »

Správně, správně!
There is always and always will be US and Them-against Roger Waters!
Get him up against the wall!
Naplival na fanouška a TEĎ mu to všichni vrátíme!
Existuje jen jediná pravda a my všichni víme jaká je:
All we need to do is follow the worms!

STOP!
I wanna go take off this uniform and leave the show
And I'm waiting in this cell
Because I have to know
have I been guilty all this time?
___
"Waving flags" Roger Waters

Rozdělují nás a ovládají.
Všichni bojujeme a umíráme za JEJICH pravdy.
Namísto toho, abychom hledali pravdu o sobě a v sobě.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

Tak k odsouzení Rogera se přidal i Pink Floyd fanclub.

https://www.pinkfloyd.cz/prohlaseni/

Tohle mi přjde už dost mimo. Nevšiml jsem si totiž, že by Roger schvaloval válku na Ukrajině. Spíš na ni má jiný pohled, s kterým sice nesouhlasím, ale vyloženě nějaké omluvné prohlášení za nějakou lokální komunitu Pink Floyd bych kvůli tomu určitě nevydával 🙂
Jinak Roger měl včera 79. narozeniny, takže mu zpětně popřejme vše nejlepší, ještě spoustu dlouhých let a hlavně už žádné válečné konflikty ať už ve světě nebo v osobním životě🙂
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jiří Engliš »

Ja, ja..... Sudetama to u nás neskončilo. Právě naopak.
Waters je velmi málo historicky vzdělán, aby vydával taková prohlášení.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od proti »

Jend píše:
09.02.2023 20:45:36
Možná to vypadá, že jsem se přidal k těm, co Rogerovi začali dávat čočku kvůli Ukrajině, ale ne, tím to opravdu není. Já mu prostě nerozumím.
Obrázek

Můj názor k Rogerovi:

- Hypoteticky by mne zajímalo, jaký by měli vztah Roger Waters a David Samson, kdyby do toho nekafrala Polly Yoko Sams-Ono. Snad by to bez ní bylo mezi nimi lepší.
Samozřejmě, když máte v rodině ukrajince, je strana, na kterou se přikloníte jasná, bez ohledu na jakékoli informace.

- Neříkám, že Rogerovi rozumím, ale:
1. každý subjekt vychází z informací, které má k dispozici. Tedy uvažování je natolik (ne)přesné, nakolik jsou (ne)přesné informace. Kdo má pravdu? Sokrates řekl "vím, že nic nevím" a tím byl nejmoudřejší.
2. Věk zhoršuje paměť, maže informace, a tak jakýkoli náhled do minulosti se stává v podstatě "subjektivní fikcí". Je jedno, zda je člověk Prorokem, nebo nikoli – věk nás dožene všechny. Předpokládám, že můj vlastní mozek v Rogerově věku bude v mnohem horší kondici. Ale Roger má pravdu v tom, že než člověk začne něco tvrdit, tak by se neměl spoléhat na média a oficiální propagandu psů a prasat, a předtím, než začne něco békat, by si měl něco PŘEČÍST (!!!). Otázka ale je, nakolik má k dispozici "objektivní zdroje" nebo jen "propagandu".
3. Ve válce Gilmour vs. Waters (in alfabetical order) nedávám pravdu nikomu z nich. Avšak neměla by se do toho míchat Polly Yoko Ono. A už to že se do toho míchá a David se omezí na "moje manželka má pravdu" mi přijde jako podpantoflák.

Všeobecně k válce:
(Pokud jde o mne, tak výkřiky "za všechno mohou rusové",
jsou podobné výrokům "za všechno může ´nějaké etnikum´." Takže proto nic neříkám.
Znal jsem člověka, co byl přinucen "táhnout na východ" (Drang nach Osten) v 2WW, a zmanipulovali ho natolik, že si myslel, že bojuje "proti bolševizmu". Pozor na manipulaci (!!!). Rumuni někteří táhli na Stalingrad, někteří pak osvobozovali Československo.
(wiki: "Despite this late association with the winning side, Greater Romania was not restored. However, the country was able to regain Northern Transylvania from Hungary.")
První obětí války je pravda. Tedy politika je o tom, přesvědčit plebs, aby umírali za zájmy politiky a obchodu.
Je někdo, kdo si myslí, že v Iráckých válkách šlo o něco jiného, než o ropu?
O co jde ve válce s Ruskem?

jeden z mnoha příkladů politiky a války:
https://www.nytimes.com/1997/01/26/week ... ar-ii.html
Někde jsem četl tuším výrok Roosevelta o podpoře obou stran ve válce a pak se přidat na vítěznou.
A pokud chce někdo žít ve snu, že současná média nám říkají pravdu...
Média současnosti slouží pouze k tomu, aby nám řekli, CO si máme myslet. Jak řekl prorok:
"We will tell you what to dream"
(Welcome to the machine, 1975)

Btw: (oficiální Wiki pro plebs)
https://en.wikipedia.org/wiki/Sinking_o ... _Lusitania
potopení této "civilní" lodě se uvádí jako důvod vyhlášení války Německu:
" images of the stricken liner were used heavily in US propaganda and military recruiting campaigns.
The contemporary investigations in both the United Kingdom and the United States into the precise causes of the ship's loss were obstructed by the needs of wartime secrecy and a propaganda campaign to ensure all blame fell upon Germany. Argument over whether the ship was a legitimate military target raged back and forth throughout the war, but after the war it was revealed that at the time of her sinking she was carrying over 4 million rounds of machine-gun ammunition (.303 calibre), almost 5,000 shrapnel shell casings (for a total of some 50 tons), and 3,240 brass percussion artillery fuses."

Vždy je dobré se ptát: Qui Bono? Komu to prospěje?
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

proti píše:
Můj názor k Rogerovi:

- Hypoteticky by mne zajímalo, jaký by měli vztah Roger Waters a David Samson, kdyby do toho nekafrala Polly Yoko Sams-Ono. Snad by to bez ní bylo mezi nimi lepší.
Samozřejmě, když máte v rodině ukrajince, je strana, na kterou se přikloníte jasná, bez ohledu na jakékoli informace.
Roger a David spolu měli spory dávno předtím, než přišla nějaká Polly. Ti dva se prostě nemají rádi (i když já být Davidem, byl bych vděčný Rogerovi a obráceně to samé). Roger na základě jednoho zvěřejněného interview údajně kdysi kolem roku 2000 řekl, že se s Davidem hádal od roku 1974. Tehdy bylo Polly tuším nějakých 12 let? 🤔
proti píše:Neříkám, že Rogerovi rozumím, ale:
1. každý subjekt vychází z informací, které má k dispozici. Tedy uvažování je natolik (ne)přesné, nakolik jsou (ne)přesné informace. Kdo má pravdu? Sokrates řekl "vím, že nic nevím" a tím byl nejmoudřejší.
2. Věk zhoršuje paměť, maže informace, a tak jakýkoli náhled do minulosti se stává v podstatě "subjektivní fikcí". Je jedno, zda je člověk Prorokem, nebo nikoli – věk nás dožene všechny. Předpokládám, že můj vlastní mozek v Rogerově věku bude v mnohem horší kondici. Ale Roger má pravdu v tom, že než člověk začne něco tvrdit, tak by se neměl spoléhat na média a oficiální propagandu psů a prasat, a předtím, než začne něco békat, by si měl něco PŘEČÍST (!!!). Otázka ale je, nakolik má k dispozici "objektivní zdroje" nebo jen "propagandu".
No právě. Nemám co namítnout. Sám Roger v tom rozhovoru pro Berliner říká nevěřte všemu, co je v médiích. A taky ale dodává, že se snaží naslouchat Putinovi. Ale nepředpokládám, že by mu naslouchal osobně.
Zároveň na spoustu námitek oponuje tím, že se jedná o propagandu. Kde bere tu jistotu? Případně jak to může dokázat?
U Rogera si nelze nevšimnout jedné věci. Trochu zjednodušeně by se to dalo shrnout takto: západ= zlo, lži, vymývání mozků, zatímco zbytek světa je v právu.
Ale já pro to mám docela pochopení. Stačí si přečíst něco o tom, kdo byli jeho rodiče a v čem vlastně vyrůstal (samozřejmě se musíme zamyslet nad tím, jestli těm zdrojům vůbec můžeme věřit 😉)
Třeba já jsem vyrůstal v silně fundamentální křesťanské-protestantské rodině, takže jsem si dost dobře vědomý, co rodiče s myšlením a dalším vývojem jejich dětí dokážou udělat.
Roger je v tomto ohledu celkem snadno předem čitelný. Už pár dní po invazi, ještě předtím, než se k tomu vůbec nějak vyjádřil, jsem silně tušil, do koho zase bude kopat nejvíc.
proti píše:3. Ve válce Gilmour vs. Waters (in alfabetical order) nedávám pravdu nikomu z nich. Avšak neměla by se do toho míchat Polly Yoko Ono. A už to že se do toho míchá a David se omezí na "moje manželka má pravdu" mi přijde jako podpantoflák.
Nevím, kdo si začal, a asi ani nemá cenu to řešit, ale Roger si taky už dříve vzal na mušku právě Polly (podle dostupných zdrojů 😉)
proti píše: První obětí války je pravda.
Za mě spíš lidi, co chtějí žít normální pohodový život. A to na obou stranách.
Jinak není pravda jako pravda 🙂 Pro mě je 100% pravda třeba taková jednoznačná věc jako 2+5=7.
Zbytek jsou ve skutečnosti názory, teorie, hypotézy, víra, přesvědčení.
A přiznejme si, nejspíš všichni vyhledáváme
právě ty informace, které zrovna potřebujeme pro argumenty nebo dodání si sebevědomí.
Já třeba teď aktuálně přemýšlím o laserové operaci očí, protože na čtení, psaní, k telefonu a počítači už potřebuji brýle. Něco jsem si o tom přečetl, bavil jsem se o tom s kolegou, který to už má za sebou, a vychází mi z toho, že je to dobrý a bezpečný nápad. A co na to paní Columbová? "Nechoď na to, je to riskantní, JE TO DRAHÝ, mojí kamarádce to naopak ještě víc zprasili a blabla..."🙂
Takže co teď?
Ale asi dám na manželku, protože jakákoliv manželka má vždycky pravdu. Ostatně potvrdila to už i umělá inteligence.

Obrázek
Jend píše:Jinak není pravda jako pravda 🙂 Pro mě je 100% pravda třeba taková jednoznačná věc jako 2+5=7
#-o

Ale snad se tady všichni shodneme na tom, aby se situace urovnala co nejdřív 🙂
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

média vždy zajímá konflikt a udělají vše proto, aby ho rozhořela a udržovala jak to jen jde.

jonu carinovi věřím:
Přílohy
Bez názvu.jpg
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

Zrovna sám Jon Carin ale nedávno taky mluvil trochu jinak 🤔

Obrázek
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

no teda...

(to už tu fakt není nikdo normální???)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

Dlužno připomenout, že Jon je momentálně zaměstnancem Rogera. A ten prý platí štědře.
A ne, to není rýpnutí 😉 To je něco, co řekl David Kilminster, když srovnával hraní s Rogerem a Stevenem.

Ale odkaz na interview sem nedám. Je to zbytečné, protože já už stejně nevěřím ničemu 😀

To je moje teorie, proč z obou pro mě tak protichůdných příspěvků vyšel Roger vždy vítězně.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

No a teď zase něco hezkého...

A note from Roger:
There is a crappy article in The New Statesman, written, if you can call it writing, by a chap called Stuart Maconie. It’s the usual, shit stirring, ill informed nonsense. However, there is, in the article, something upon which I need to set the record straight. When talking about a new recording I have made of DSOTM, he writes, with an unearned condescending authority, about the process of making this new recording, and I quote, “Part of this will involve him removing, as quoted in Spain’s El Pais newspaper, Gilmour’s “horrible guitar solos”. Now, I don’t know who he thinks he’s quoting when he says Gilmour’s “horrible guitar solos” but it sure as shit ain’t me. I was there, I love Dave’s guitar solos on DSOTM, both of them, and on WYWH and on ANIMALS and on THE WALL and on THE FINAL CUT. In my, albeit biased view, Dave’s solos on those albums, constitute a collection of some of the very best guitar solos in the history of Rock and Roll. So, Stuart Maconie, you little prick, next time, please check your copy with the subjects of your grubby little piece, before you go to print.
Love R.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

potěšilo mě, že ten watersův příspěvek nasdílel na fb i jon carin.
snad to nebylo kvůli prachům... :D
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Richard »

Roger s Nickem před několika týdny. Docela překvapivé setkání.... :shock:

95851467224.jpg
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

Richard píše:
19.11.2023 21:47:07
Docela překvapivé setkání....:shock:
Pročpak zrovna překvapivé? 🤔 Pro mě by v tuhle chvíli bylo překvapivé spíš setkání Davida s kýmkoliv z nich (o to víc s Rogerem 😉)
Naposledy upravil(a) Jend dne 23.03.2024 0:57:27, celkem upraveno 2 x.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

Proč Roger pořád vypadá tak dobře? Dře ve fitku 🙂 V nedávných Q&A povídal, že zvládne 7minutový plank. Což je něco, co se mi nikdy nepovedlo 😀

Obrázek
What do you mean interesting?

Odpovědět