Rogerův zpěv přes playback

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Rogerův zpěv přes playback

Příspěvek od PetrM » 09.05.2011 10:40:02

Diskutovalo se tady o tom playbacku, kterej je vidět na videu Sheep, kdy Roger stále zpívá, i když už je od mikrofonu, ale tohle jsem tu neviděl: http://www.youtube.com/watch?v=dZmL5DBZeKc ("zpěv" začíná v 1:00)

vypadá to jako ztažený z televize, tak je s podivem, že unik tenhle mix, kde je playback ztaženej. To, že Have a Cigar zpíval při DSOTM na částečně playback je nám všem dávno jasný, ale tahle nahá pravda bolí.

Celý dývko je ke stažení tady: http://theultimatebootlegexperience2.bl ... tugal.html A nebo se to dá normálně koupit v Bontonlandu - http://www.bontonland.cz/waters-roger-live/. Je s podivem, kolik tam prodávaj pirátských dývek a že jim to prochází.

Eště jsem to neviděl, jen jsem skočil na to Have a Cigar a posílám to sem, protože je to fakt zajímavý.

Můj názor je takovej, že by Roger moh zcela bez problému sestavit repertoár z písniček na který hlasově dosáhne a nesnižovat se k tomuhle, v dnešní době se to stejně hned provalí. Tohle umí i Britney Spears. Já prostě playback nesnáším. Mrzí mě to.
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1914
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery » 09.05.2011 14:27:09

I toto video už se tady řešilo (prohledej vlákna o minulém Rogerově turné). Tohle video vyjasnilo dohady jestli Roger někde předtáčky používá nebo ne, i když toto konkétně šlo do televize tak to mohlo být jinak... Osobně souhlasím s tím že Roger mohl vybrat spíše písně které zvládne bez problému i dnes, na druhou stranu je úctyhodné že v jeho věku takhle ty koncerty zvládá, a to hlavně The Wall, které je určitě ještě náročnější než předchozí šnůry.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1808
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti » 09.05.2011 15:40:10

Mně to taky mrzelo. Taky jsem to vnímal jako Rogerův "podvod" na publiku.
Ale pak jsem si pomyslel, že Roger si taky mohl říct: už to nezaspívám, žádné turné nebude... Teď mi to už nevadí a ani se nad tím nepozastavím...

A i když je tedy "cheater", tak na druhou stranu mužeme být rádi, že ještě do toho šel a přijel i "k nám". Můžeme být rádi, že s tím věkem a po tolika cigaretách :mrgreen: :spek: , ještě pořád zpívá.

Když vypovědí poslušnost hlasivky, dá se to retušovat playbeckem.
Jsou i horší věci: umělá chlopeň, inv. vozíček... to už by Roger nepřišel i kdyby mu to zpívalo jako Karlovi Gottovi
(teď si nejsem jist tím přirovnáním. :mrgreen: ).

Porovnávat playback Britney Spears s playbackem Rogera mi přijde nemístní a vážně podpásovka. Protože ta "dáma" má 25-30 let (nevím) a zpívat tedy neumí a ten pán má dvakrát víc a v podstatě je už za zenitem. A nepoužívá playback na to, aby "dokázal", že umí spívat (nikdy přece neuměl, ne? :lol: ), ale proto, že chce té písni dát to, co jí dával za mlada.

A: Rogere, co je na tom pravdy, že používáš playback?
Q: F*** you, if you don´t like it, don´t buy the ticket. :twisted: )
Vnímání subjektu je mylný názor na objektivní realitu.
"There's enough religion in the world to make men hate each other,
but not enough to make them love."(Louis Cyphre)


Člověk se rozhodne svobodně, aby holdoval své nesvobodné závislosti.

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM » 10.05.2011 8:30:57

Když jsem napsal Britney Spears, nechtěl jsem samozřejmě srovnávat ji s Rogerem. Ale playback je playback a myslím, že jsem to použil vhodně.

Každej tohle vnímá trochu jinak, každýmu to vadí trochu jinak. Mě vůbec nevadí, když si někdo pomáhá předtočenejma stopama, třeba jako to dělaj U2. Spousta zvuků, co na koncertě člověk slyší, je z pásky, ale to co se hraje na pódiu, je stoprocentně živý.

Rogerovi bych nezazlíval, kdyby si předtáčkou vypomoh v určitých "vypjatějších"pasážích (i když bych daleko radši slyšel třeba nedokonalej, ale skutečně živej zpěv). Ale to Have a Cigar mi neleze do hlavy, protože celá písnička (vokály) jsou od začátku do konce 100% playback. Proč je teda vůbec v setlistu? Je tam tahle písnička z nějakého důvodu nepostradatelná? Určitě ne. Daleko radši slyším jeho starší mírně rozechvělý hlas v Mother, Wish You Were Here, Another Brick...

I když jak jsem letmo projel to dývko z Lisabonu, tak všechny tyhle písně, co jsou živě, zněj daleko míň dokonale, než jak zněj na koncertě. Zněj tak, jako zněl Roger na Live 8. Což je hlasově úplně jinej Roger, než jak se předved před měsícem v Praze. Takže se může zdát, že ten playback tam je pořád, jen někdy má navrch živej vokál a někdy ne. Ale to nevím, protože zase ten pozdní Rogerův nástup při repríze In The Flesh první noc Praze...tam jednoznačně žádnej playback nebyl. Dalo by se to rozklíčovat nějakým detailním srovnáním pár nadrávek z různých koncertů, ale takovej blázen zas nejsem :-)

Samozřejmě se přímo podbízí argument, že chtít 2,5 tisíce i víc za lístek a pak pouštět playback je drzost. Pravda, to je trochu nefér argument, toho živého je tam dost, ale...prostě měl bych z toho daleko větší radost, kdyby to bylo míň dokonalý, kdyby tam třeba nějaký písničky nebyly vůbec, ale bylo to všechno skutečný.

Jinak zcela souhlasím s tím, že můžeme bejt rádi, že jsme mohli Rogera vůbec vidět. Když jsem si v roce 2004 koupil DVD In The Flesh, tak jsem si rval vlasy, že jsem propás jedinečnou šanci vidět ho v Praze. Od té doby jsem ho viděl 3x a jsem moc rád.
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
md8590forever
piper
Příspěvky: 319
Registrován: 16.12.2006 16:42:59
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od md8590forever » 10.05.2011 9:21:40

http://www.youtube.com/watch?v=dZ-UuPG_8t0

Tohle ale například playback není.

A v Praze obě noci bylo dost patrný, že to "víceméně" je vše naživo! Krom Trialu samozřejmě a dětí v Brick a části ve Waiting for the worms.

Mimochodem ten half playback používá v dnešní době mnoho skupin, například U2, Bon Jovi...
Remember when you were young, you shone like the sun
Shine on you crazy diamond

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM » 10.05.2011 15:03:39

md8590forever píše:http://www.youtube.com/watch?v=dZ-UuPG_8t0

Tohle ale například playback není.

Hmmm, tohle zní docela "živě" (teda kromě 0:50). Tak teda - měl Roger v tom Lisabonu nějaký problémy s hlasivkama? Vypadá to tak. V tom případě je s podivem, že to pustili do televize a ještě víc, že pustili tenhle zvukovej mix. "Historie" toho záznamu z Lisabonu by mě fakt zajímala, protože tomu vůbec nerozumím.
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1808
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti » 11.05.2011 7:54:53

PetrM píše:Ale to Have a Cigar mi neleze do hlavy, protože celá písnička (vokály) jsou od začátku do konce 100% playback. Proč je teda vůbec v setlistu? Je tam tahle písnička z nějakého důvodu nepostradatelná? Určitě ne. Daleko radši slyším jeho starší mírně rozechvělý hlas v Mother, Wish You Were Here, Another Brick...

...prostě měl bych z toho daleko větší radost, kdyby to bylo míň dokonalý, kdyby tam třeba nějaký písničky nebyly vůbec, ale bylo to všechno skutečný.
Třeba tam skladby jako Have a Cigar byli proto, že jsou "rokovější" než Mother, Wish you Were Here... v tom smyslu, aby to nebylo jako na koncertu "folkového zpěváka" (vezmu do ruky kytaru a "jedu") - myslím tím "střídání nálad"... Snad by to bez Hava a Cigar bylo - dle Rogera (?) - moc ospalé a nechtěl zpívat jen uspávanky...

Pravda - místo playbaku mohl vhodně zaaranžovat vokalistky, které by to vytáhli tam, kde on nemůže (AtD "Hold on, hold on, Soldier atd.)... proč to tak neudělal? Nevím... ale vždy jsem si myslel, že bych mu ty koncerty zaranžoval nejlépe já!!!! Rogere!!!! Tady jsem!!!! :mrgreen: :twisted:
Vnímání subjektu je mylný názor na objektivní realitu.
"There's enough religion in the world to make men hate each other,
but not enough to make them love."(Louis Cyphre)


Člověk se rozhodne svobodně, aby holdoval své nesvobodné závislosti.

Odpovědět