US+THEM tour 2018

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

Hrome, já jsem teprve v půlce. Musím s tím pohnout, mám na to už jenom 3 dny! :twisted:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od bery »

Už dnes! :parba:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

A jedééém! :parba:
Welcome my son, welcome to the machine

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od volka.z »

Richard píše:A jedééém! :parba:
a jak jsme rychle jeli, tak rychle to zase skončilo. Je to jak s dobrým jídlem. Nejdříve se to dlouho chystá a pak se sejde pár lidí a vše je za chvilku pryč.
Včerejší večer za mne dobrý.... jednak jsem se potkal s Richardem a Romanem, Ferneti bohužel společný návrat k aréně od Švejka neabsolvoval, ale koncert jsem si z pohodlí první řady vychutnal. Dobře dopadl i noční návrat domů a tak už zbývá jen doufat (tedy moc už nevěřím), že se k nám či do blízkého okolí ještě hudba Pink Floyd a jejich ex členů vrátí.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

Ano, je to za námi...

Byl to skvělý večer a shledání s živou legendou z Pink Floyd. Každým okamžikem jsem si tam jasně uvědomoval šance na další takovou akci...
Potěšilo opětovné shledání s Fernettim a konečně jsem se potkal i se Zbyňkem. V závěrečné vřavě však už chyběla šance na rozloučení.
Mrzelo mě, že jsem nesetkal s Berym a Jendem a tak jen doufám, že představení stihli.
V jednu chvíli před koncertem jsem viděl, že je přítomen i Lunatic George, ale nebyla možnost jakéhokoliv kontaktu. Třeba se s námi též
podělí o vlastní dojem.

A než napíšeme vlastní dojmy, tak přikládám alespoň první recenzi a fotogalerii z musicserveru:

http://musicserver.cz/clanek/58319/roge ... 27-4-2018/
http://musicserver.cz/clanek/58316/roge ... togalerie/

A druhou recenzi z iDNES:

https://kultura.zpravy.idnes.cz/roger-w ... _hudba_vha
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

richarde, moc díky za recenzi a fotky - obojí skvělé! text recenze nemám oč doplňovat, fotky z pod podia jsou taky výtečné. mňam!
já z koncertu mám trochu rozpačitý dojem, ale to jen proto, že jsem nestál dole někde v kotli, ale seděl úplně nahoře za plexisklem a furt se přede mnou v uličce motali lidi. dílem za to mohli zoufalí pořadatelé - opravdu to šacování u vstupu bylo jako by hledali, jestli tam nechce někdo propašovat atomovku a bylo mi jasné, že to s takovým přístupem pořadatelé nemůžou stihnout). že koncert začal o 25 minut později, je jejich těžké mínus a ostuda. no a navíc ti lidi, co se furt courali na pivo a plkali jak na trhu, občas jsem si říkal, že už na někoho vyskočím, jak mě to sralo. navíc z toho plexiskla přede mnou mi před oči lítaly odrazy světla, které přicházelo zpoza zadních dveří, kterými se pouštěli lidi dovnitř k sedačkám. a když už se s tím člověk jakžtakž srovná, čelí tak obrovké vzdálenosti od muzikantů, že koncert vnímá spíš jako film. sice je fajn vidět všecky projekce a lasery, ale mě ten kontakt s kapelou úplně vymizel a dost mě to mrzelo, tím spíš, že jsem rogerovi zamával opravdu naposledy. škoda. a poučení pro příště na jiné koncerty - budu zase chodit hezky na stojáka do kotle :)
jinak na joutube užř se objevilo pár moc pěkných záznamů - tento, hezky zblízka, bylo možno zažít první půlhodinku koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=pmK3cIvVLns nebo c-numb: https://www.youtube.com/watch?v=0imXcULH8dA&t=54s
moc pěkný záznam brain damage/eclipse: https://www.youtube.com/watch?v=qUP9epCKrqU
škoda, že kromě richarda s romanem jsem nepotkal nikoho dalšího - na scuka před koncertem nikdo jiný nepřišel a po koncertě v honbě na metro a zpět na půlnoční vlak bula nulová šance kohokoli v davu hledat. (může mi někdo vysvětlit, proč pořadatel tlačil všecky chudáky z horních pater přes dva eskalátory a nešlo otevřít únikové schodiště, přes které by se hala vyprázdnila do pěti minut celá? - třeba předloni na hokeji to šlo úplně v pohodě, žádný problém nebyl...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:... já z koncertu mám trochu rozpačitý dojem, ale to jen proto, že jsem nestál dole někde v kotli, ale seděl úplně nahoře za plexisklem a furt se přede mnou v uličce motali lidi...
... no a navíc ti lidi, co se furt courali na pivo a plkali jak na trhu, občas jsem si říkal, že už na někoho vyskočím, jak mě to sralo...
No, to mi nějak silně připomíná mojí nedávnou nechuť jít do kina na Davida Gilmoura.
fernetti píše:... navíc z toho plexiskla přede mnou mi před oči lítaly odrazy světla, které přicházelo zpoza zadních dveří, kterými se pouštěli lidi dovnitř k sedačkám. a když už se s tím člověk jakžtakž srovná, čelí tak obrovské vzdálenosti od muzikantů, že koncert vnímá spíš jako film. sice je fajn vidět všecky projekce a lasery, ale mě ten kontakt s kapelou úplně vymizel a dost mě to mrzelo, tím spíš, že jsem rogerovi zamával opravdu naposledy. škoda. a poučení pro příště na jiné koncerty - budu zase chodit hezky na stojáka do kotle :)
Seděli jsme kousek od sebe a já též cítil, že jsem tentokrát při výběru neměl šťastnou ruku. První problém nastal, když jsem usedl a pod sebou
viděl tu obrovskou jámu a v ní ty lidičky menší, než jakési červíčky. Pro někoho, kdo nesnáší vejšky, to fakt není dobrý. Pomohlo, že v aréně bylo
většinou přítmí a já koukal k pódiu a na animace a ne do té hloubky pod sebou. Na floydovských koncertech jsem vystřídal už snad všechna místa,
ale pořád mi chyběl ten pocit, mít všechno jako na dlani. Pěkné to bylo, ale kdyby na pódiu byla místo Waterse Sněhurka a sedm trpaslíků, tak to nepoznám. Což mi taky přišlo líto a příště se opět přesunu dopředu.

Ale koncert samotný a zvuk - SUPER!
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Roman »

Konečně přišel den D - jednoznačně - událost roku. U sektoru 418 jsem věděl, že uvidím pidilidičky. Stejně jako před mnoha roky na Arakainu (to odcházel Petr Kolář a nastupoval Honza Toužimský), jenže to bylo cca o 20 metrů níž. Tenhle kráter mně ale vyděsil, nicméně tu byly výhody. Lidi se furt netrousili pro pivo (jako při The Wall), na koncert jsme nečučeli přes vztyčený pařáty a displeje chytrých telefonů anebo oproti sedícím jsme sledovali shora, jak rostou komíny Battersea. Takže jak se odvíjela nit koncertu, tak jsem to přestal vnímat. Ale příště raději jiný sektor. Co dodat ke koncertu? Skvělá kapela, skvělej zvuk a Roger v tomhle věku? :D :D :D

Potěšilo mně setkání s Fernetim u žejdlíku :D , potěšilo mně, když mně R. seznámil se Zbyńkem :D , škoda, že to nevyšlo Berymu a Jendovi :( Snad - někdy příště :D
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od bery »

Ahoj, ke koncertu ani moc nevím co jak to vlastně shrnout jinak, než prostě famózní. Popravdě mě to dostalo daleko více než jsme čekal, když už na podobný koncert jdu už po tolikáté, myslel jsem, že to bude rutina, ale totálně mě to odrovnalo, za mě naprostá bomba.
Super zvuk, projekce, zase nové technické vychytávky (Battersea, pohyblivá plátna), skvělý setlist - za mě hajlajty: jednoznačně kusy z Rogerovy novinky (zdálo se mi to, nebo na ně reagovali lidé chladněji? Přál bych Rogerovi, aby to bylo naopak, ale chápu to) dále mě potěšily Dogs a Pigs a jejich provedení.
Kapela super, David Kilmister a Jon Carin jsou záruka dost dobrého provedení, mile mě překvapily ty dvě zpěvačky, Great Gig v pohodě, back vokály dokonalé, celkově mi tam pasovaly (zbytečné obavy).

Pokud bych měl být, alespoň trochu kritický tak mě úplně nepřesvědčil svým zpěvem Jonathan Wilson, zdál se mi lehce unylý, těšil jsem se že Dogs bude zpívat Jon jako na DVD In the flesh, ale asi to má důvod, a taky se v tom opravdu šťourám, celkově samozřejmě respekt a i tak bomba.

Jak komentujete ty otravné lidi, tak jsme to měli podobné, musím na to myslet příště při výběru místa, seděli jsme tak, že před náma první dvě písničky courali lidi kteří přišli pozdě. Že je zdrželi sekuriťáci neberu, courali před náma aby nám zkusili zkazit dokonalý zážitek ... nepovedlo se Roger to všechno překryl :mrgreen:

Je mi moc líto, že mi nevyšlo se k vám připojit před nebo po koncertě, byla to, ale daň za něco za co jsem hodně rád, a to že jsem mohl být na koncertě s moji ženou, po minulém týdnu kdy nám úplně nevyšel Bob Dylan je tohle super náplast (máme maličkou dceru kterou jsme museli uložit a předat babičce..).
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od bery »

Jo ještě, kdybych si mohl vybrat tak beru zpět Grahama Broada..:-)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Roman »

Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

nemůžu si pomoct, ale už druhý den sjíždím videjka z obou koncertů v praze a až teď mi dochází, jaká pecka to byla...
bohužel mi přijde, že vidím a slyším to, co jsem měl na koncertě vidět/slyšet, ale jaksi mi uniklo. fakt lituju výběru té pozice, na které jsem seděl. asi nejlíp by bylo jít na koncert ještě jednou. protože ikdyž dark side a the wall od rogera byly naživo skvělé, tohleto je to ještě o level výš, po všech stránkách.
jinak jsem to včera nenapsal, ale furt mi to bylo divné, proč waters nehrál wait for her - pro mě nejsilnější (nejintimnější) skladbu z jeho poslední desky - byla jako přídavek na druhém koncertu včera - před c-numb namísto mother, kterou hráli den před tím! video z toho na joutube jsou, dávat sem odkaz nebudu, bo to stejně nikdo nečte...

(p.s.: bery, díky, že ses ozval, už jsem měl obavu, že se ti něco stalo a na koncertu jsi nebyl...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od bery »

Fernetti dik za tip na Wait For Her, nenapadlo mě že sobotní setlist bude jiný.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Jend »

Tak bych se asi taky měl podělit o své postřehy, ale vše podstatné tady už vlastně bylo popsáno. Takže za sebe jen potvrzuju, že zvuk byl absolutně na špičku, což je v O2 areně nečekaný jev. O to víc, když sedíte úplně vzadu. Bohužel jsem na prodej stupenek zareagoval přiliš pozdě a zbyla na mě už jen místa, kde by své uplatnění našel i hvězdářský teleskop :twisted: Tohle si budu asi dlouho vyčítat, když má jít o poslední turné...
Moc Rogera chválím za setlist, prasátka a pejsky jsem od něj naživo ještě neslyšel. Videa ze současného turné jsem záměrně nesledoval, aby byl prostor pro překvapení. Takže podobizna Battersey během setu Animals byla skvělým zážitkem :D
One Of These Days? Wow. Sice jsem věděl, že Roger ji bude hrát, ale před začátkem turné bych něco takového od něj vůbec nečekal.
Dobře zapůsobily i skladby z poslední sólové desky, kterou jsem si doposud příliš neoblíbil, ale na živo se mi líbily. Taky jsem si podobně jako Bery všiml, že odezva z publika na ty nejnovější skladby byla o poznání chladnější. Atmosféra byla taková kolísavá. Naopak třeba Wish You Were následoval mohutný řev, podobně jako v Brain Damage a Eclipse a dalších těch známých peckách. Jen mě to utvrzuje v přesvědčení, že Roger je pro fanoušky (mě nevyjímaje) stále především personou z Pink Floyd, ať se to Rogerovi líbí nebo ne. Četl jsem několik recenzí na internetu a některé Rogerovi vyčítali jeho "levičáčský aktivismus". Budiž, já s ním taky třeba nemusím souhlasit, ale Rogera v tomto ohledu respektuju. Chce sdělit svůj názor, tak fajn, ale já tam byl především právě kvůli té hudbě a chtěl jsem ještě aspoň jednou naživo vidět autora všech těch skvělých skladeb.
Jinak kapela byla super, včetně vokalistek, ale taky mi trochu chyběl Graham Broad. Nejvíc jsem to pocítil v intru Time :D
Bohužel Roger si to trochu pokazil svým závěrečným proslovem. Myšlenku neřeším, ale zařadit Českou republiku do oblasti Balkánu...? #-o Tohle by se před narvanou arénou stávat nemělo a už vůbec ne někomu, kdo je tak politicky aktivní.
Ale já to Rogerovi odpouštím, koncert byl pro mě i přesto silným zážitkem a bohužel zároveň i dost smutným, když pomyslím na to, že v následujících letech se nejspíš budu muset spokojit už jen s revivaly..
What do you mean interesting?

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Roman »

A ještě pár fotek očima Jirky Rogla z Rádia Beat :palec: :parba: :prase:

http://www.radiobeat.cz/cs/1/15296/roge ... rky-rogla/
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Odpovědět