US+THEM tour 2018

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

Roman píše:A ještě pár fotek očima Jirky Rogla z Rádia Beat :palec: :parba: :prase:

http://www.radiobeat.cz/cs/1/15296/roge ... rky-rogla/
Taky pěkný fotky! :shock: Škoda, že tu k nim nemáme jeho vlastní komentář. Ale kdo ví, co není ještě může být...

Ještě dodám něco za sebe.
Zcela jasně si vybavuji zvuk předchozích Rogerových koncertů. Vždy byl skvělý, ale takhle krystalicky čistý a vyvážený zvuk v hale jsem nikdy neslyšel. Navíc hlasitost byla ideální a po koncertu jsem netrpěl dočasnou ztrátou sluchu.
Jend píše:Bohužel jsem na prodej stupenek zareagoval přiliš pozdě a zbyla na mě už jen místa, kde by své uplatnění našel i hvězdářský teleskop :twisted:
Dalekohled jsem si kdysi zakoupil těsně před koncertem Davida Gilmoura v Rakousku a celý koncert jsem se za to chválil. Ale do Prahy jsem ho netroufal vzít. Už vidím, jak mě s tím sekuriťák vyhodí až do depozita a já budu znova absolvovat tu tlačenku. I tak jsme s Romanem horní patro
brali poklusem, abychom stihli začátek.
Jend píše:Videa ze současného turné jsem záměrně nesledoval, aby byl prostor pro překvapení.
Já to praktikuji přesně opačně. Mám zkušenost, že když nastuduji záznam předem, tak koncert samotný se lépe pamatuje a vryje do paměti.
I tak není o mnohá překvapení a potěšení nouze. Opačný efekt jsem zažil po návratu ze Strahova v roce 1994, kdy jsem měl dočasně pocit, že
celý koncert se mi jen zdál a pamatuji si jen pár útržků.
bery píše:... mile mě překvapily ty dvě zpěvačky, Great Gig v pohodě, back vokály dokonalé, celkově mi tam pasovaly (zbytečné obavy)..
Též jsem byl mile překvapen zpěvem a tak trochu i tím jejich plastovým vzhledem :shock: . Což je ale fuk. Spíš mě celou dobu pronásleduje
myšlenka, že takové skvělé vokalistky by na tom představení mohly být tři!
:-k
fernetti píše:... jinak jsem to včera nenapsal, ale furt mi to bylo divné, proč waters nehrál wait for her - pro mě nejsilnější (nejintimnější) skladbu z jeho poslední desky - byla jako přídavek na druhém koncertu včera - před c-numb namísto mother, kterou hráli den před tím! video z toho na joutube jsou, dávat sem odkaz nebudu, bo to stejně nikdo nečte...
Ba ne, čte se dost, ale píše se málo.
A je fakt škoda, že Wait for Her v pátek nebyla, tu bych si dal líbit. Odkaz dám tedy sám, je přímo z Prahy:

https://www.youtube.com/watch?v=cYoZfu0J0l4
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

Richard píše:Ale jen klikni, klikni!!!! Na koncert je třeba být řádně připraven a vědět, kam napnout svůj zrak!!! :shock: :shock: :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=o2l88Jz-oLE
Tak už netřeba klikat, video je fuč. :evil:
Naštěstí jsem ho včas stihnul sosnout! :D
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

naštěstí některá videa stále existují a milionkráte díky za ně!!!
třeba tento záznam celých dogs přímo z kotle je naprosto skvělý po všech stránkách: https://www.youtube.com/watch?v=qP-rDAU80Us
nemůžu si pomoct, ale neskutečná škoda, že jsem seděl na tribuně kdesi v dáli, přijde mi, jako bych byl na úplně jiném koncertě, než jsem měl být...

ještě pořád je šance koupit lupen třeba do berlína a dát si nášup. fakt bych to dal ještě jednou a moc moc rád...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:...nemůžu si pomoct, ale neskutečná škoda, že jsem seděl na tribuně kdesi v dáli, přijde mi, jako bych byl na úplně jiném koncertě, než jsem měl být...

ještě pořád je šance koupit lupen třeba do berlína a dát si nášup. fakt bych to dal ještě jednou a moc moc rád...
Tvoje zklamání z koncertu mě mrzí když ke všemu uvážím, že jsme seděli pár metrů od sebe a já měl super pokoukání. Úlek z propasti,
která zela pode mnou, rychle pominul s počátkem koncertu. Za jediné mínus stále považuji nulové vidění muzikantů. Rogera jsem poznal
podle toho jak máchá rukama, poletuje po pódiu a v jednu chvíli v nějakém záchvatu seběhl do první řady a jal se objímat publikum. Pak jsem
poznal ještě bubeníka podle toho, že sedí u bubnů. :shock: A zbytek už jen z projekcí.

Ale ta Tvoje poslední věta... Jako bych cítil, že už jsi tak cca na 50% rozhodnut... A jestli jsi se takhle rozhodl tak neváhej
a jeď, jinak budeš litovat že jsi blbě viděl jeden koncert v Praze a na druhej jsi se nedokázal vypravit. A ten druhej propásnutej koncert Tě bude štvát více než ten první nepovedenej. Horko těžko si pak budeš namlouvat, že to nešlo a kdesi cosi. Roger bude fuč a šance další veškerá žádná!


Myslím, že kromě Berlína tam je ještě Mnichov a snad i Vídeň. Takže kam to bude??? :twisted:
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

richarde, ony ty lupeny jsou už rozprodané - něco se dá třebas přes ticketmaster nebo eventim objednat, ale je to už přeprodej, čili dost vysoká cena. jen tak ze srandy jsem si dal berlín a tam to vycházelo na 335 ojro, ve vídni se nabízí sezení poblíž tribuny z boku (docela dobré místo, ale kotel to není...) za 140 ojro, čili 3,5 litru. a to je opravdu dost. nevidět jednou prahu, tak bych to neřešil a jel do vídně, takhle ale je to pro mě dost luxus. uvidím, možná se ještě něco objeví na ebay apod., ale nijak to nehrotím. buď to vyjde nebo ne.

letos je naštěstí hodně velká nabídka i dalších koncertů, tak si spravím chuť jinde. (a budu se závistí koukat na rogerova videjka z joutube... :))

jinak ještě jeden postřeh: když jsme před těmi cca. 13 lety začínali psát na toto forum, sháněli jsme všecky možné videozáznamy často pochybné kvality a byli rádi za cokoli. technika pořizování záznamů byla na hodně bídné úrovni - stačí si vzpomenout na videozáznam ze strahova, který by proti dnešním mobilům do kapsy absolutně neobstál. a jak jsme za něj byli rádi... dneska jsou neskutečně kvalitní možnosti, co se týče pořizování záznamů, vše je online, dostupné kdekoli na světě. to je neskutečný pokrok i třeba jen proti době, kdy jsme viděli gilmoura živě v r. 2006 nebo waterse v r. 2007. tehdy bylo klikou sehnat pár fotek. dneska si natáčí půlka hlediště všecko na mobil v hifi kvalitě a druhý den máš na streamu celý koncert. až by jeden nevěřil, kam ten pokrok směřuje...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od volka.z »

Doplním, když sleduji kritiku ve směru na místa na tribuně. Pravdou je, že první řada v sektoru 418 byla super. Nikdo přede mnou a hlavně nikdo za mnou, jen ochranné plexi, které nepustí hluk na tož mé volání na Richarda s Romanem po skončeném koncertě.
Pro mne to vnímání všeho z nadhledu skutečně předčilo veškeré očekávání. Zvláště po zkušenostech, že z plochy nic nevidím a jindy zase na smůlu sedí poblíž ti, co si přišli právě na koncert pokecat... Stalo se mi nejednou. Za mne tedy super, neb by mi asi jinak mnoho věcí uniklo

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od proti »

fernetti píše:jinak ještě jeden postřeh: když jsme před těmi cca. 13 lety začínali psát na toto forum, sháněli jsme všecky možné videozáznamy často pochybné kvality a byli rádi za cokoli. technika pořizování záznamů byla na hodně bídné úrovni - stačí si vzpomenout na videozáznam ze strahova, který by proti dnešním mobilům do kapsy absolutně neobstál. a jak jsme za něj byli rádi... dneska jsou neskutečně kvalitní možnosti, co se týče pořizování záznamů, vše je online, dostupné kdekoli na světě. to je neskutečný pokrok i třeba jen proti době, kdy jsme viděli gilmoura živě v r. 2006 nebo waterse v r. 2007. tehdy bylo klikou sehnat pár fotek. dneska si natáčí půlka hlediště všecko na mobil v hifi kvalitě a druhý den máš na streamu celý koncert. až by jeden nevěřil, kam ten pokrok směřuje...
Pravda pravdoucí. Občas je to až k neuvěření, co vše se dá shlédnout, poslechnout.
Jak jsem byl tou "těžší dobou" naprogramován, abych hrábnul po každém ROIO. Ale jak se mnohé stalo postupem času lehce dostupné, tak nakonec člověk mezi tím zůstane slastně utopen jako "prasátko v žitě" a může se dostat k čemukoli.
V mém případě z tohoto pohledu ale negativní roli určite hraje věk a jakýsi "vnitřní náhled, vhled a nadhled" na život... viz:

We heard about the sell out
You gotta get an album out...,
We're so happy we can hardly count.
Its a helluva start, ...
...
And did we tell you the name of the game boy?
. . . (Pozn.: Buying CDs, LPs, Roios, Voios, Remasters, LPs, show-ticketsts, Posters...)
We call it Riding the Gravy Train. (Have a Cigar, WYWH)
+
And after all, it were just another bricks in the wall. (The Wall)
+
They like order, make-up, lime light power
Game shows, rodeos, star wars, TV
They're the powers that be
If you see them come
You better run - run
You better run on home (Radio K.A.O.S - The Powers That Be)
+
Dig that hole, forget the sun,
And when at last the work is done
. . . (30th Unniversary CD of Dark Side of the Moon)
Don't sit down it's time to dig another one
. . . (You gotta be able to pick up the easy meat with your eyes closed (The Dogs)
. . . and buy 40th Unniversary CD of Dark Side of the Moon)
For long you live and high you fly (new car, caviar, absolut rubbish, laddy!!!)
But only if you ride the tide
And balanced on the biggest wave
. . . (CDs, LPs, Tickets, BoxSets, Extraordinary Issues, Calling Elvis... etc. etc.)
You race towards an early grave (Dark Side of the Moon, Breathe)
+
And I'm feeling the cold
Thinking that we're getting older and wiser
When we're just getting old.
And when you feel you're near the end
And what once burned so bright is growing dim
And when you see what's been achieved
Is there a feeling that you've been deceived? (David Gilmour, About Face, Near the End)
+
Doctor Doctor what is wrong with me
This supermarket life is getting long (Amused to Death)

Asi mne to vážně dostalo! :D
Stal jsme se Comfortably ... Numb! :mrgreen:
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/u/numb-11714
Don't think
Don't worry
Everything's just fine
Just fine
...
Don't ape
Don't change your shape
Gimme some more
Have another grape
Too much is not enough

...
I don´t need no drugs to calm me.
...
What shall we use
To fill the empty spaces?
Where we used to talk?
Where waves of hunger roll?
Shall we set out across the see of faces?
In search of more and more... and MORE (Promised Land)...
http://youtubeonrepeat.com/watch/?v=CS_ ... =87&to=129
(What Shall We do NOW???)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

volka.z píše:Doplním, když sleduji kritiku ve směru na místa na tribuně. Pravdou je, že první řada v sektoru 418 byla super. Nikdo přede mnou a hlavně nikdo za mnou, jen ochranné plexi, které nepustí hluk na tož mé volání na Richarda s Romanem po skončeném koncertě.
Marně jsem Tě v té vřavě vyhlížel a tak jsme s Romanem museli odjet bez rozloučení...
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:... za 140 ojro, čili 3,5 litru. a to je opravdu dost. nevidět jednou prahu, tak bych to neřešil a jel do vídně, takhle ale je to pro mě dost luxus...
No připouštím, ta cena je dost luxusní. Na druhou stranu si kladu otázku, co za ní obdržím. Přeci jenom je to zážitek na celý život a šance ještě
někdy vidět Rogera je minimální. Ostatně, v životě kolikrát člověk přijde o víc a ani se nad tím moc nepozastaví... A najednou budeš bádat,
že 140 ojro je moc! No nevím... :-k

Souhlasím s názorem, že za 13 let našeho fóra jsou záznamy a technika někde jinde. Ale jak jsem psal před koncertem zde kousek zpátky:
Richard píše:Ať tak nebo onak, jsem žádostiv na živé vystoupení, které žádná youtube čumenda nenahradí. Těším se! :parba:
Ten zvuk a atmosféra je nenahraditelná. Místo koncertu pak koukat jen na DVD placičku je jako druhému vyprávět o excelentní svíčkové, kterou
mu ukážu na obrázku. Taky si nepošmákne. Znovu tvrdím: když po něčem člověk touží, musí po tom jít jako slepice po flusu! :twisted:

Zvaž to ještě jednou. Když to dokážeš, tak budeš mít skvělý zážitek, který Ti už nikdo nevezme. Jinak se budeš věčně utěšovat, že to jinak nešlo
a támhleten a tůnhleten koncert je taky docela bašta. Ale za dva tři průměrné koncerty budeš mít jeden boží! :palec:
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

richarde, já ti rozumím. ale ve svém věku vím, že nemusím mít všecko. když jsem kdysi na vojně seděl sám na cimře, zatímco hráli floydi na strahově, trpěl jsem jak zvíře :) myslel jsem, že už je nikdy neuvidím. no vidíš, a já potom viděl 3x živě rogera, 3x davida, 2x ricka a jen nick mi chybí do úplné sbírky... koho by to tenkrát napadlo!
jsem vděčný za všecko, i za tu nedávnou prahu, která nebyla úplně podle mého gusta. jo, mohl bych tu vídeň nebo berlín dát, ale život není jen o honbě za požitky. čím jsem starší, tím víc to chápu...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:...jsem vděčný za všecko, i za tu nedávnou prahu, která nebyla úplně podle mého gusta. jo, mohl bych tu vídeň nebo berlín dát, ale život není jen o honbě za požitky. čím jsem starší, tím víc to chápu...
Tak to jo, já Tě chtěl jen trochu hecovat, aby Tě to pak nemrzelo. Už Tě nebudu trápit, i tak je možnost či náhoda, že to třeba ještě vyjde. :|
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Roman »

fernetti píše:když jsem kdysi na vojně seděl sám na cimře, zatímco hráli floydi na strahově, trpěl jsem jak zvíře
Já na cimře v roce 1985 hltal Brothers in arms...šílená představa, že za humny 7.9.1994 hrajou floydi a já tam nebudu :evil:

S odstupem let mi ani nevadí, že to prochcalo,ten kropáč měl taky svoje kouzlo, zvlášť na začátku koncertu :parba: :prase:
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

https://www.youtube.com/watch?v=cCgqIrxZ-4s
...skvělý záznam skvělého koncertu (moskva, jen pár dní před watersovými 75. narozeninami...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:https://www.youtube.com/watch?v=cCgqIrxZ-4s
...skvělý záznam skvělého koncertu (moskva, jen pár dní před watersovými 75. narozeninami...)
The Bravery Of Being Out Of Range! :parba: Proč to nehrál už v Praze??? #-o
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:
fernetti píše:https://www.youtube.com/watch?v=cCgqIrxZ-4s
...skvělý záznam skvělého koncertu (moskva, jen pár dní před watersovými 75. narozeninami...)
The Bravery Of Being Out Of Range! :parba: Proč to nehrál už v Praze??? #-o
...ale hrál... v roce 2007 na turné k DSOTM... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět