US+THEM tour 2018

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od bery »

Pořídil jsem lístek do kina v Olomouci, ale přišla mi do toho cesta do Francie tak jsem lístek úspěšně přenechal jinému členu našeho fóra. Pak mě napadlo jít v té Francii tak jsem koupil lístek tam, tož jsem zvědavý :D divné je že ve Francii to promítají 3.10. i když na ofic stránkách je to výhradně 2. a 6.10, tak nevím co je to za kulišárnu.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

své 76. narozeniny oslavil pan waters stylově - představení filmu us+them na festivalu v benátkách: https://amedpost.com/roger-waters-atten ... -festival/
je fajn vidět, že je při plné síle a v dobrém rozmaru. dost možná je to i tou partnerkou (roger je opět, tuším, že už počtvrté? rozvedený). o ní se mi ale nic zjistit nepodařilo... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Roman »

Roztomilá to kofola :D :D :D
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od proti »

bery píše:
05.09.2019 11:44:05
Pořídil jsem lístek do kina v Olomouci, ale přišla mi do toho cesta do Francie tak jsem lístek úspěšně přenechal jinému členu našeho fóra. Pak mě napadlo jít v té Francii tak jsem koupil lístek tam, tož jsem zvědavý :D divné je že ve Francii to promítají 3.10. i když na ofic stránkách je to výhradně 2. a 6.10, tak nevím co je to za kulišárnu.
Poseděli jsme u nedaleké "místní zdi" (tj. "hradeb Olomouce"), a jelikož jsem byl v správný čas na správném místě, byl jsem Berym obdarován lístkem. :D
Vážíce si toho dárku, děkuji. :palec:

(Až budeš mít zase někdy volný čas, dej vědět. :D )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Jiří Engliš »

Včerejší Us+Them:
Pro mě zajímavé pojetí Welcome to the machine i oba kousky z alba Animals. Waters se zdá být ještě plný energie. Skvělá sóla Dave Kilminstera a výborně provedené a sejmuté bicí. Celkový zvuk lze hodnotit jako vynikající. Ty dvě blondýny v Great gig in the sky byly asi nejslabší co kdy zpívaly.
Watersův jednostranný levicový aktivizmus místy docela kazil celkové vyznění některých skladeb. O otevřené podpoře Palestiny ani nemluvě.
Nějak mi uniklo, že by tento filmy měl nějaký termín vydání na BD/DVD???

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od proti »

Pro mne osobně byl zážitek zhlédnutí tohoto koncertu výjimečný v tom, že lístek jsem dostal od Beryho, který ho nemohl využít. A toho gesta si moc vážím, děkuji.

Ke koncertu – jak již bylo řečeno – i pro mne byli nejvíc oslovující kousky z Animals.
Nejvíc, mne dostaly dva momenty:
– jelikož jsem předcházející koncerty neviděl, dostalo mne, jak tam v Another Brick ty děti nastoupili v oranžovém a s kuklami na hlavě – odkaz na podřezávané zajatce IS. Tak to byla síla.

- druhým moment – když Roger zvedl ten nápis "Pigs rules the World". Možná to zní trochu pateticky, ale ... mně se to líbilo. ... Bohužel se s tím nedá nic dělat. Nebo dá? A co? Když v tzv. "demokratických volbách" máme na výběr asi tak jako vo vepřinci a ovce budou vždy volit vepře...

Trochu se mi nelíbilo, že se vizuální stránka The Pigs vždy věnovala jen jednomu praseti. Přitom já si myslím, že i "u nás" v "DEvropě" máme svůj krásný exemplář chovné prasnice.

Myšlenka, že neexistuje "my" a "oni" (Us & Them), že existuje jenom "my" je hezká jako (zatím?) neproveditelný ideál. Protože, pokud to pochopí idealisticky jen jedna strana, a ta druhá zůstane jako "oni", tak ta idealistická strana "my" zanikne (již se tak děje). Kde není tolerance na obou stranách, tam je rozdělenost "my" a "oni" – a tak to je. Buddha&Co. hlásal toleranci již před 2 500 lety. V naších západoasijských končinách většinou Kristus&Co. 2 000 let. A kam jsme to s tou toleranci a láskou dopracovali? Nikam. Dej nějaké opici příliš volnosti a ona to posere. Sorry, Rogere – co nedokázal Buddha ani Kristus, nedokážeš ani ty. (Ne, že bych ti to ale nepřál. :-) )

Mluvilo se tam i o fobii. Přiznávám se – že trpím fobií. Mám fobii z toho, že nějaké náboženství převezme vládu. V jedné nábožné knize totiž je možné si přečíst několik odporujících si veršů: 1. když byl prorok a jeho stoupenci v menšině, tak hlásal tolerancik jinakosti, nenásilí. Když 2. již jich byla většina, tak hlásal násilné výboje, netoleranci k jinakosti, vyhlazení nevěrců, pro jinověrce daň ve zlatě a násilnou expanzi. V praxi pak následuje rozdělení uvnitř a boje mezi jednotlivými frakcemi navzájem (Tj. to, co chce sjednocovat, se nakonec stejně rozpadne, mír nenastane, a začne další soupeření.)
Zatím se děje ta první fáze, doufám, že již nebudu živ, když přijde ta druhá fáze (o které se nemluví, ale přijde. "Říše vznikají a zanikají a tím platí daň za svou existenci.", alá Herakleitos.)

V podstatě ani tak nejde o náboženství jako takové – jde spíš o vlastnost člověka, že když jakákoli idea se u něj stane absolutizující (např. peníze...), tak to je jako velký požár: "dobrý sluha, zlý pán" tj. je to totalita (porov. Too much Rope anebo What God Wants 1-3, It´s a Miracle).

Pokud je jeden Bůh, tak jednotlivá náboženství si ho rozparcelovala každé dle svého, a pak nastaly boje mezi těmito jejich "představami" a lidmi. A Bůh si asi rve vlasy, pokud již na tyto primitivní vopice nezapomněl jako na neúspěšný pokus jak chovat rybičky v akváriu (porov. WYWH). Člověk zkrátka – too much rope – posere vše, čeho se dotkne – zneužije pro své vlastní ego.

----
Ještě ke koncertu – aspoň tady v Olomouci mi to přišlo, že je tam většinou postarší generace, jako bych tam byl pomalu nejmladší. :-) Což mi přijde škoda. Nedokáži si představit svůj život, že by byl bez Floydů – pro mne – hlavně bez myšlenek v jejich textech zabalených v nádherné muzice.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Jend »

Proti, je to sice dlouhá, ale silná úvaha :D Myslím, že ve všem souhlasím. Rogera mám rád a líbilo se mi i jeho poslední turné. Ale kolikrát jsem si už řekl: "Achjo, Rogere, ono to není tak jednoduché, jak nám tady prezentuješ..." :wink:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

Jiří Engliš píše:
03.10.2019 6:54:29
Včerejší Us+Them:
Pro mě zajímavé pojetí Welcome to the machine i oba kousky z alba Animals. Waters se zdá být ještě plný energie. Skvělá sóla Dave Kilminstera a výborně provedené a sejmuté bicí. Celkový zvuk lze hodnotit jako vynikající. Ty dvě blondýny v Great gig in the sky byly asi nejslabší co kdy zpívaly.
Watersův jednostranný levicový aktivizmus místy docela kazil celkové vyznění některých skladeb. O otevřené podpoře Palestiny ani nemluvě.
Nějak mi uniklo, že by tento filmy měl nějaký termín vydání na BD/DVD???
I já za sebe dodám, že bicí byly vskutku parádní! A bylo jim věnováno i dostatek vizuálního prostoru. Rovněž jsem byl velmi potěšen náhledy
na klávesy. A Great gig in the sky? Rád bych věděl, kdo má na svědomí tohle provedení. Ve filmovém přídavku po koncertu je vidět Rogera, kterak vokalistkám o zpěvu sděluje svoji představu. Že by to bylo takto i s Great gig in the sky?

Termín na vydání na BD/DVD jsem sice nehledal, ale jsem přesvědčen, že vyjde. Nasnímané ( a sestřihané ) to už je a na youtube jsou k vidění
official clip, např.:

https://www.youtube.com/watch?v=_EkglmdiPrU
https://www.youtube.com/watch?v=BHk2jNdiTg4
https://www.youtube.com/watch?v=oJByLXGXjro

Ale jen aby si tu zas někdo nemyslel, že DVD bude pod stromeček. Stejně tak, jako DVD od Nicka Masona. :D
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od bery »

Už je to trochu uleželé, ale dostávám se taky k psaní. Film se mi líbil, trochu mě vyděsilo, že ho neuvidím v premiéře ale nakonec to vyšlo a mohl jsme na něj zajít v Annecy ve Francii.
Tradičně prahnu po živých provedení věci z Animals takže to se mi moc líbilo, i když pro mě je top verze Dogs z In The flesh, kde zpívá Jon Carin.
Líbily se mi hodně i věci z Rogerovy desky (jako vždy bych uvítal i více jeho sólovek). Great Gig nic moc (věc vkusu) ale pamatuju že z koncertu v Praze jsme byl ještě více otráven.
Měl jsem trochu obavu z té politiky, nevidím to taky tak jednostranně, podepisuju ze taky pod to co píše proti a Jend, dost mě nedávno šokovala Rogerova podpora Nicolasi Madurovi a jsem těd vůči němu ostražitější, abych se přes to přenesl musím si opakovat že Roger je především humanista a taky jen člověk.

Zvuk v kině mohl být lepší. Věková skladba mi přišla dost vyvážená, i dost mladších lidí, co mě nepotěšilo byly prázdné místa ve středně velkém sále (město cca 100tis)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od fernetti »

tak us+them vychází ofiko ven 2. října 2020 - viz. např.: https://www.amazon.com/Roger-Waters-Us- ... uage=en_US
zkoukl jsem kousek - https://www.youtube.com/watch?v=gV0_C4dN-kk a upřímně řečeno, chuť si tohle dílo koupit, nemám. odhlédnu-li od všech věcí, které se o watersovi a jeho aktivismu říkají (někdo je pro, někdo proti...), tak mně na tom, co jsem z toho odkazovaného linku na abitw2 viděl, nejvíc vadí ta úplně sterilní hudba a němé tváře - prostě když už si kupuju koncertní záznam (jedno koho...), tak to podstatné, co na něm velmi hledám, je atmosféra toho koncertu, sepjetí hudby, muzikantů a publika. tady vidím videoklip bez chuti a bez zápachu, nulový dojem z toho, kdo a jak tu hudbu hrál. záběry na němé obličeje v publiku v extatických křečích mě do koncertu nedostanou, tím méně hlazení psíka starým watersem mezi dětmi ve věku jeho vnuků/vnuček.
abych byl upřímný - pražský koncert se mi líbil, hlavně věci z animals mě dostaly jak hudebně tak celou šou okolo, filmové promítání us-them jsem neviděl, takže netuším, jak dobře/špatně se podařilo tvůrcům zachytit živý koncert, jak ho mám v paměti z prahy já. obávám se ale, že jako celek to bude pokračovat duchu posledního watersova opusu the wall - čili pompa a nafouklé emoce.
pro srovnání, ať trochu přiblížím, co mám na mysli: např. delicate sound of thunder - původní filmová verze byla velmi slušná, ta nová, doplněná o nové záběry a jinak sestříhaná - o několik levelů výš. co tím chci říct - to, co se děje na podiu, je jedna věc, a to, jak se to celé nakonec podá, je věc úplně jiná.
p.s.: dočetl jsem se, že c-numb není na záznamu celá - nevíte o tom někdo něco?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od Richard »

Co k tomu dodat...
2. říjen je daleko a podle jedné ukázky z YT nechci hodnotit celé dílo, ale.... Ale takto si nepamatuji ani koncert, ani film. Takhle to nebylo.
Mám dojem, že něco sleduji a poslouchám k tomu něco jiného. Jakýsi slepenec. Není to ani koncert, ani film, ani studiová nahrávka.
Bojím se, že tohle bude promarněná šance... :-s
Welcome my son, welcome to the machine

Odpovědět