Roger Waters - Nová deska

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od Jend »

Nedávné představení "Déjá vu" naživo:

https://www.youtube.com/watch?v=r3YlyE58LAk

Nevím, čím to, ale to koncertní provedení mi kupodivu přijde lepší :-o
What do you mean interesting?

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od volka.z »

a co tohle? Roger Waters - The Last Refugee

https://www.youtube.com/watch?v=_XdLNqWYgGI

:D u mě dobrý.... :D

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od Richard »

volka.z píše:Docela mne překvapují reakce na připravované vydání. Myslím si , že to co je už venku určitě za poslech stojí. V opačném případě bych si kladl otázku jaké představy a očekávání by to vše mělo podle každého z nás splnit.... Možná, kdyby si někdo dal práci, pak by určitě v diskuzi různých témat tohoto fóra našel vždy více očekávání v optimistickém duchu, neboť stejně jako koncerty pak i vydané tituly jsou vždy jen v kategorii buďme rádi za každý...
Já si desku rozhodně koupím a rozhodně jsem na ni zvědavý. Ukázkám velkého významu nedávám, jsou to jen kusé útržky a o celé desce toho
moc nenapoví. Je to jako vlézt do kuchyně, kousnout do nedovařeného knedlíku a pak dumat, jestli si večer to vepřo knedlo zelo dám.
Chci si desku přinést domů a v klidu si ji poslechnout od A do Z. Kromě Waterse se na ni budou podílet další muzikanti, myslím že tam hraje i Jon Carin.
Produkci Floydů a jednotlivých členů sleduji s potěšením již dlouho a neumím si představit, že bych tak dlouho očekávaný titul Rogera Waterse
jen tak přešel. To je zkrátka vyloučeno.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od fernetti »

richarde, rozumím tvému optimismu, ale před vydáním desky se jako promo skladby zveřejňují ty, které něčím zaujmou, aby upoutaly pozornost fandů a dostatečně navnadily potencionální kupce. a bohužel za sebe musím říct, že jsem malinko zklamaný, rozhodně mě doposud zveřejněný materiál ničím nezaujal. na koupi desky vůbec natěšený nejsem a spíš to vnímám jako povinnost ji sehnat než že bych měl chuť ji slyšet. taková povinnost ze sentimentu, řekl bych...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od proti »

volka.z píše:a co tohle? Roger Waters - The Last Refugee

https://www.youtube.com/watch?v=_XdLNqWYgGI

:D u mě dobrý.... :D
(Pozn.: občas si ze všeho dělám sr... pr..., jak se to řekne slušně?)
A taky bych byl nerad moc negativní, ale tato skladba se mi líbila do té chvíle, než Roger začal zpívat.
Ale pak to i s tím zpěvem bylo lepší...

Ale Richard má pravdu s tím knedlíkem.
Jenže taky by se to dalo přirovnat, že než se koláč upeče, tak děcka, co se motají v kuchyni, si přecpou žaludky syrovým těstem, a pak je jim špatně. :D

Pesimista, jej jen převlečený optimista, který chce být jen nadmíru potěšen, když se nepotrvrdí jeho "dark forebodings". :-)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:richarde, rozumím tvému optimismu, ale před vydáním desky se jako promo skladby zveřejňují ty, které něčím zaujmou, aby upoutaly pozornost fandů a dostatečně navnadily potencionální kupce. a bohužel za sebe musím říct, že jsem malinko zklamaný, rozhodně mě doposud zveřejněný materiál ničím nezaujal. na koupi desky vůbec natěšený nejsem a spíš to vnímám jako povinnost ji sehnat než že bych měl chuť ji slyšet. taková povinnost ze sentimentu, řekl bych...
A je to tady. Ani jsem nestačil dopsat a odepsat co míním o přicházející desce a ta právě teď dohrála...

Ale popořádku. Ukázkám jsem snažil vyhýbat právě proto, abych si ušetřil mylnou představu, či případné zklamání. Zklamání, které se ale vůbec nemusí dostavit. Desku bych si koupil tak jako tak. Bez ohledu, jaká bude. Může být dobrá, může být i zklamáním. Ale jednou provždy bude
součástí díla autora a muzikanta, který toho hodně dokázal a já dnes nevím, jestli ta deska nebude tečkou za jeho dílem. Musím brát i ohled na
jeho věk, přístup k vlastní tvorbě a životu.
Samozřejmě by se dal i můj náhled na novou desku označit jako povinnost ze sentimentu. Já bych to spíše nazval povinností potěšující. :|

A teď vlastní album. Nebudu ho tu po prvním poslechu detailně popisovat a rozebírat. Každý by si ho měl poslechnout a utvořit vlastní názor.
Já jsem se jen utvrdil v tom, jaká mýlka je z poslechů ukázek dedukovat celkovou podobu alba. Zklamání se nedostavilo. Je to nezaměnitelný
Roger Waters, některé jeho nápady jsou povědomé z dřívější doby, ale je tam i hodně nové a dobré muziky. Jsou tam k slyšení výborné klávesy,
bicí, vokály a též některé hudební nápady a melodie, kterých bych se od Rogera dnes nenadál. Netroufám si teď hodnotit, kolik toho mají na
svědomí ostatní muzikanti, kteří tam s Rogerem účinkují.
Dokonce mě napadá, jestli zveřejněné ukázky nebyly pro fanoušky a posluchače záměrně matoucí.

Ještě přikládám náhled na otevřený obal a booklet. Bez silných brýlí nebo lupy si nepočtete, je to jako číst obaly potravin v marketu [-X
A tady jsem toho názoru, že se jedná o graficky nejhorší počin, co jsem od našich oblíbenců viděl. :evil: Brrrr....

Resumé: Doporučuji desku koupit, zaslouží si to. Samozřejmě to není The Wall, ani The Dark Side of the Moon, ani Pink Floyd.
Je to sám Roger Waters. Roger Waters v roce 2017.
rwna1.jpg
rwna1.jpg (246.93 KiB) Zobrazeno 2812 x
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od Roman »

Dohráno, 2x po sobě. =D>

Je to stejný Roger jako v době Wish, Animals, Final Cut,...i solo. Ale zdá se mi to trochu klidnější (neznám texty, jasně - je to o životě..., asi i o poltice - to by nebyl Roger) :P
Je to na mnoho poslechů, mně se to moc líbí. :D :D :D

Obal nevim, možná koresponduje s textovým obsahem alba. :prase: :prase: :prase:

Pro mně je ale nejdůležitější obsah CD :shock:
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od bery »

Díky za review, nemůžu se dočkat, moje desky jsou zatím na cestě.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od fernetti »

kurňa, chlapi, vy mě lákáte...
včera jsem si dal celou amused a říkal si, že TOHLE roger nikdy nezopakuje. a že kdyby neudělal nikdy nic jiného, slává mu budiž navěky. a taky že už moc kecá a mentoruje, a neumí zpívat, a kdyžtak, leda z plejbeku, a na turné už ani na basu pořádně nehraje a vůbec...

ale přesto přese všechno si to objednám.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od Roman »

Taky kecá např.Stanley, proč by ne Roger... snad ještě pokecá v Praze :D :D :D

Amused jsem oprášil z časopisu Sport za 48 Kč...(jsou to paradoxy - V. Havel) :twisted:
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od fernetti »

tak už jsem to slyšel. z flacu, zatím, rozhodujíc se, jestli si desku opravdu koupím nebo ne.
a abych pravdu řekl, pořád jsem se nerozhodl...
jak to jen říct...

if i were roger waters (nebo nigel godrich?)
...I believe I could have done a better job (déja vu)
to je první a zásadní přípomínka, která se mi dere na mysl po celou dobu, co album poslouchám. tak mizerně, ploše a nudně provedené aranže, tak promarněná šance... nevím, kdo za to může, jestli anonymní muzikanti (to anonymní berte s rezervou - mám tím na mysli, že nikdo z nich nemá za sebou nic známějšího. což by možná ani nevadilo, kdyby byli něčím osobití, aspoň občas ukázali, že umí za to pořádně vzít. ale slyším jen chladně odehrané party bez invence. bicí - postrockové, občas se snaží zachránit nudu překotným, pro tempo skladby podle mě nevhodným lámaně efektním rytmem (křehká balada last refugee), celý ten projev bicích na desce se mi nelíbí. podtrhuje to navíc blbě znějící perkuse - takový zahluchlý, přidušený zvuk, bez břinku - to ale je spíš problém toho, kdo dělal finální mix. ten je na watersovu úroveň mizerný. a jestli se waters dal slyšet, že není se zvukem desky spokojený (viz. brain-damage.co.uk), není to nic, zač by mohl být on a godrich hrdý. tyto údaje: http://dr.loudness-war.info/album/view/129301 mluví za vše.
občas mě děsně serou (ale když už může waters na labu párkrát zopakovat svoje oblíbené "fucking", tak proč ne já, žejo...) - některé midi klávesové rejstříky (třeba refrén v picture that mě bude děsit ze sna) - a zase i třeba tady v této skladbě, na konci, jsou ty bicí tak divně zašmodrchaný, rádoby efektní, ale takové divné, nepatřičné.
o ostatních hudebních výkonech se asi nemá cenu bavit, je to šeď a nuda. jakákoli invence tu chybí. neříkám, že dobrou muziku můžou zahrát jen známí muzikanti, ale nemůžu si pomoct, waters si zasloužil kolem sebe lepší muzikanty a produkci, která by dokázala jejich výkony dobře smíchat a prodat. úplně nejvíc je absence muzikantství cítit v absenci osobité, v patřičných místech (a že ta se na desce dají najít!) ostré a dojímající sólové kytary. nepotřebuju gilmoura. ani jeffa becka. nebo claptona s kilminsterem. doyla bramhalla... mohl to být kdokoli jiný, třeba i neznámý kluk, který by si troufl na něco osobitého, čím by desku jedinečně okořenil. bohužel. nic takového tu není. kytary nula. klávesy taky. bicí už jsem psal.
snad jen ty vokalistky odzpívaly, co bylo potřeba (hlavně zdvojované refrény), ale jinak nic. občas náznak jiných symfonických nástrojů (např. cella nebo smyčce v eponymní skladbě), ale tam neumím přesně ani odhadnout, jestli to nehrajou nějaké rejstříky kláves - co tím chci říct: je mi jedno, na co se to dané zahraje, ale jak to na mě působí. a pořád se vracím k tomu zásadnímu - ten zvuk alba je celý takový syntetický, zprůměrovaný, bez dynamiky, zkrátka divný. jak je to jen možné srovnávat se zvukem watersových předchozích desek? o amused to death vůbec nemluvě??? dyť je to slyšet na první poslech!!!
no jo, muselo to ven. to horší. teď už jen k tomu lepšímu. pro mě překvapivě k síle watersových melodií, či spíše jeho sdělení. všichni ho známe, všichni víme, co od něj čekat. starý pán po sedmdesátce. ten už se nezmění. a dobře tak. "ta deska" občas klouže mezi známými hudebnímí tématy - pro mě asi nejvíc floydovské animals (picture that - sheep, bird in a gale - "štěkací" klávesové refrény v dogs např.) a amused to death (hlavně použité ruchy a motivy - výstřel - jen jeden! :), zvuk odpálených raket, zpravodajství TV, racci u moře apod.), ale přesto nespadá do těchto klišé samoúčelně. je svá a zajímavá. a časem se dostává pod kůži. harmonie některých jsou sice zbytečně složité (např. nejkrásnější dívka), ale blbé nejsou. jen se do nich proposlouchat...
sled skladeb po sobě dává v koncetu desky smysl, album má dynamiku a pokračuje od jasného počátku až po jasně definovaný konec (aneb od "když jsme byli mladí" až po "kus z mého já zemřelo").
ať to zkrátím: hodně se mi líbí - smell the roses (přímočará, typická "watersovka"), poslední tři skladby, které mají stejný, krásný a jednoduchý, snadno identifikovatelný motiv a moc pěkný, civilní watersův polozpěv (wait for her až part of me died), picture that je pěkná probouzečka, bird in a gale je taky hodně zajímavá nebýt toho divného přeumělkování, last refugee by byla krásná, pokud by zůstala subtilní a nezmrvená nepatřičnou rytmikou... vlastně, když to tak vemu, nejsou ty skladby pana waterse špatné, ani texty, co jsem zatím pochytil, nejsou o ničem. ale kurva, tak to celé zprasit produkcí a šedí hudebních nevýkonů, to je neskutečná škoda. fakt že jo. mě to mrzí o to víc, že waters si zaslouží, aby jeho tvorba byla podpořena i lidmi kolem něj. když se to u předchozích desek dělo, byla to pro našince radost poslouchat (ikdyž to byla místy depka jako prase). a celé to bylo o tři levely výš. tady se nic takového nestalo. nikdo starému pánovi nepomohl (nevím, jestli si nerozuměli jako lidi, nebo už je živnotní zkušenost rockera po sedmdesátce tak jinde, že ji z mladých umí těžko kdo pochopit a a hlavně ji svým nasazením muzikantsky podpořit). snad, kdyby s rogerem desku nahrávali ti, co ho nejen znají, ale jsou mu i věkově blíž, a desku produkoval někdo, koho by poselství watersovy hudby oslovilo a byl s ním ztotožněný (podle mě je godrich dost mimo), byla by to deska skvostná. důstojná rogera waterse.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od proti »

fernetti píše: if i were roger waters (nebo nigel godrich?)
...I believe I could have done a better job (déja vu)
Docela zdrcující kritika. Tím však netvrdím, že neopodstatněná...
(Rá bych byl u toho, když to Fernetti psal a zároveň by mi ukazoval "tady a tady", kde to vše tak vidí, slyší, vnímá.)

Možná mi chybí (stejně jako Rogerovi?) něco z té energie, které skutečnosti vede do nadprůměru,
protože album ještě nemám, ani jsem si ho nestáhl... Zatím se v klidu prolouskám texty a uvidím. Předběžně jsem tu a tam něco z toho slyšel - přijde mi to jako Meddle - takový trochu chaos, rozhodně však ne K.A.O.S.
Trochu mne však nudí ty ... jak to říct ... "rogerovy litanie".

Otázka na fórum:
Kolikrát ve svých textech Roger použil slovo "fuck" (Nenadávám, nevyjadřuji se sprostě, pouze cituji mistra.)
Myslím, že na tomto albu je to snad víc než za celou jeho tvorbu.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od fernetti »

pouštěl jsem si album opakovaně v práci (takže méně soustředěný poslech na pidibedýnky u PC), ale ne zas jako úplnou kulisovku. prostě jen tak, pro náladu, abych si dal album víc "do ucha". a překvapivě jsem měl lepší dojem než z mého sostředěného poslechu doma. tam veškeré neduhy ve zvuku a produkci (podle mě) hrozně vylezou ven, na běžném poslouchání to zas tak hrozné není. což je na jednu stranu docela dobrá zpráva (a snad i pro ty, které jsem svými původními ostrými řádky vyděsil), na straně druhé to pořád u mě nechává smutek nad tím, jak skvělá deska to mohla být, kdyby...
no ale to je jedno. moje plky stejně nikoho nezajímají a dost možná to tady nikdo ani nečte, takže žádná škoda, že...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:... no ale to je jedno. moje plky stejně nikoho nezajímají a dost možná to tady nikdo ani nečte, takže žádná škoda, že...
Ale čte, však už se na Tebe chystám! :twisted:
Jen zrovna teď nemůžu psát...
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Roger Waters - Nová deska

Příspěvek od Richard »

A než dám něco svého, zde je o nové desce ze stránek seznamu:

https://www.novinky.cz/kultura/440245-r ... floyd.html
Welcome my son, welcome to the machine

Odpovědět