DVD In The Flesh - live

in the flesh

Moderátor: bery

Návštěvník

DVD In The Flesh - live

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem konečně (trochu opožděně) shlédl kompletní dvd In the Flesh. Asi je zbytečné říkat jak je to povedený kousek. Opravdu velice působivé. Něco mi ale trochu uniklo. Uplně jsem nepochopil když se "hlavní hrdinové koncertu" přemístili ke stolku a začali mastit karty a vokalistky popíjet koktejly. Má to nějakou souvislost? Moc obvyklé to není... :)

(nenašel jsem thread věnovaný tomuto dvd, snad nevadí, že jsem ho kvůli tomuto (celkem nepodstatnému) dotazu založil...)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: DVD In The Flesh - live

Příspěvek od Jend »

Anonymous píše:Tak jsem konečně (trochu opožděně) shlédl kompletní dvd In the Flesh. Asi je zbytečné říkat jak je to povedený kousek. Opravdu velice působivé. Něco mi ale trochu uniklo. Uplně jsem nepochopil když se "hlavní hrdinové koncertu" přemístili ke stolku a začali mastit karty a vokalistky popíjet koktejly. Má to nějakou souvislost? Moc obvyklé to není... :)

(nenašel jsem thread věnovaný tomuto dvd, snad nevadí, že jsem ho kvůli tomuto (celkem nepodstatnému) dotazu založil...)
To hraní karet je typicky floydovské, má to své kouzlo :)
Někdy na přelomu 60. a 70. let popíjeli Floydi při koncertech čaj :)
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

tak to jo... :) Hledal jsem tam nějakou hlubší myšlenku :) Kouzlo to určitě má.

(při zakládání threadu jsem se zapomněl přihlásit. omlouvám se...)
Shine on...

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Pokud si matně vzpomínám, na konci Farmy zvířat od George Orwella byla scéna, ve které prasata hrajou karty, čímž se definitivně oddělily od zvířat (bylo to považováno za ryze lidskou a zakázanou činnost).

Mimochodem, Wikipedia tvrdí, že tahle scéna v knize, ve které se každý hráč snažil podfouknout ty ostatní byla ironickým obrazem Teheránské konference, ve které se koncem roku 1943 sešli Roosevelt, Stalin a Churchill.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

paulie píše:Pokud si matně vzpomínám, na konci Farmy zvířat od George Orwella byla scéna, ve které prasata hrajou karty, čímž se definitivně oddělily od zvířat (bylo to považováno za ryze lidskou a zakázanou činnost).
Ježiš, tak tahle asociace by mě ani ve snu nenapadla! :) Zajímavý postřeh.
Btw, kdo z vás miluje Orwella tak jako já? :) Myslíte, že se Roger nechal Farmou zvířat inspirovat?
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

paulie píše:Pokud si matně vzpomínám, na konci Farmy zvířat od George Orwella byla scéna, ve které prasata hrajou karty, čímž se definitivně oddělily od zvířat (bylo to považováno za ryze lidskou a zakázanou činnost).

Mimochodem, Wikipedia tvrdí, že tahle scéna v knize, ve které se každý hráč snažil podfouknout ty ostatní byla ironickým obrazem Teheránské konference, ve které se koncem roku 1943 sešli Roosevelt, Stalin a Churchill.
Jo tak na tom něco možná bude! To mně nedošlo a Farmu zvířat jsem celkem nedávno četl. Detail je, že karty hrajou v průběhu Dogs. :)
Shine on...

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

Jend píše: Ježiš, tak tahle asociace by mě ani ve snu nenapadla! :) Zajímavý postřeh.
Btw, kdo z vás miluje Orwella tak jako já? :) Myslíte, že se Roger nechal Farmou zvířat inspirovat?
Farmu zvířat a vůbec Orwella (1984) zbožňuji. Že by ty karty byli inspirovány také Farmou zvířat mě fakt nenapadlo ale možné to je. Ale zrovna u těch dogs to takovej smysl nedává. Ale u Pigs zase neni prostor... :)
Shine on...

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Jend píše: Ježiš, tak tahle asociace by mě ani ve snu nenapadla! :) Zajímavý postřeh.
Btw, kdo z vás miluje Orwella tak jako já? :) Myslíte, že se Roger nechal Farmou zvířat inspirovat?
Četl jsem Farmu zvířat a 1984 a i když už si to moc nepamatuju, je to už nějaká doba, musím uznat, že ten člověk byl geniální ve svém vizionářství. Imho, Roger se bezpochyby farmou zvířat inspiroval, ostatně řekl bych, že to dává docela nepokrytě najevo, už tím, že pojmenoval tři pilíře alba podle jednotlivých charakterů z knihy.

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

No u Dogs to moc smysl nedává, ale já bych to viděl tak, že prostě chtěl vyplnit dlouhou pauzu u klávesového sóla nějakým fórem, tak ho napadlo tohle. :)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

paulie píše:Imho, Roger se bezpochyby farmou zvířat inspiroval, ostatně řekl bych, že to dává docela nepokrytě najevo, už tím, že pojmenoval tři pilíře alba podle jednotlivých charakterů z knihy.
Ale Roger to prý popírá.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

paulie píše: Četl jsem Farmu zvířat a 1984 a i když už si to moc nepamatuju, je to už nějaká doba, musím uznat, že ten člověk byl geniální ve svém vizionářství. Imho, Roger se bezpochyby farmou zvířat inspiroval, ostatně řekl bych, že to dává docela nepokrytě najevo, už tím, že pojmenoval tři pilíře alba podle jednotlivých charakterů z knihy.
Inspirace v albu animals je podle mě nezpochybnitelná. Otázka je jestli hraní karet na jevišti je také inspirováno knihou... (tedy závěrem kdy prasata hrají karty - jak jsi říkal) :)
Jend píše:
paulie píše:Imho, Roger se bezpochyby farmou zvířat inspiroval, ostatně řekl bych, že to dává docela nepokrytě najevo, už tím, že pojmenoval tři pilíře alba podle jednotlivých charakterů z knihy.
Ale Roger to prý popírá.
Tak to jsem netušil... Ale zdá se mi, že je inspirace zjevná, a myslím si hlavně, že se Roger nemá za co stydět... Bůh ví kde je tedy pravda...
Shine on...

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

highwayking píše:Tak to jsem netušil... Ale zdá se mi, že je inspirace zjevná, a myslím si hlavně, že se Roger nemá za co stydět... Bůh ví kde je tedy pravda...
Já si taky myslím, že se Rog nechal inspirovat Orwellem. Jen to asi nechce připustit, aby se pak neříkalo, že "...Waters zhudebnil Orwellovu Farmu zvířat..."
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

In The Flesh jsem si včera večer s kamarádem po dlouhé době znovu pustil a trochu mě zarazil jeden moment, který jsem nikdy dřív nepostřehl. Zdá se mi, že Andy Fairweather Low ve své karate-show s kytarou během Money pravděpodobně zasadil smrtelnou ránu jedné ze strun :twisted: Nevšimli jste si toho?
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

jend promine, že jsem si nedával na andyho struny bacha, snad příště :)

snad mi ale někdo z vás odpoví, odkud je záznam slov kohosi (?), kdo mluví na začátku perfect sense "stop, dave"; i´m afraid..." - není to náhodou vzkaz rogera davidovi? nevím, možná je to naivní otázka, ale mně to v tu chvíli tak nějak vytanulo na mysli...

a ještě dotaz na toho pána, co se objevil na screenu v ballad of bill hubbard - nebyl to sir william burroughs? a pokud ano, tak proč?

(ještě jednou se moc omlouvám za ty lamerské dotazy, ale když já se víc orientuju ve floydech a panu gilmourovi... :oops: :mrgreen: )
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Pokud jde o první věc: tak to je z filmu 2001 Vesmírná odysea, hlas patří počítači HAL 9000 který mluví k Daveovi který ho odpojuje ( :twisted: ). Na Amused to death je to v Perfect sense taky, akorát pozpátku - Kubrick prý Watersovi nedal svolení to použít. A v Praze jsme to slyšeli taky.

Na druhou otázku já neodpovím.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět