DVD In The Flesh - live

in the flesh

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

docela bych rogera tipoval, že tam tu hlášku z vesmírné odyssey dal právě kvůli tomu daveovi - spíš než jako připomínku tohoto filmu, ale kdoví :)
v každém případě díky za odpověď.

jj, v praze jsem to slyšel, pamatuju se, akorát že jsem tehdy ten text tak nějak moc nevnímal. až včera, když jsem si dal in the flesh pěkně nahlas a s titulkama, tak mě to trklo...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

btw. přemýšlel jsem nad tím doyle bramhalem II - docela se mi jeho hraní líbilo, byť mi přišel jeho styl hodně bluesový, což ale třeba někdy zkraje 70. let měl gilmour taky...
co se s tím žvýkajícím hošíkem stalo a kde hraje teď? kde ho vlastně waters našel a proč s ním nezopáknul další turné?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
aliceve
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 26.02.2008 16:48:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od aliceve »

Pokud vím, tak Doyle Bramhall II teď zrovna hraje na turné s Ericem Claptonem. Myslím, že ho Waters našel u Claptona, ale 100% to tvrdit nemůžu.
Líbil se ti žvýkací Bramhall II víc než Kilminster? Neměla jsem možnost vidět oba živě, jen Kilminstera a zajímalo by mě srovnání těch dvou.
And then one day you find, ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Bramhall je rozhodně od Claptona. Má ho v koncertní kapele i teď.

A ten obrázek (tvůj avatar) by asi bylo dobré zmenšit.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

aliceve píše:Pokud vím, tak Doyle Bramhall II teď zrovna hraje na turné s Ericem Claptonem. Myslím, že ho Waters našel u Claptona, ale 100% to tvrdit nemůžu.
Líbil se ti žvýkací Bramhall II víc než Kilminster? Neměla jsem možnost vidět oba živě, jen Kilminstera a zajímalo by mě srovnání těch dvou.
trochu jsem zabrouzdal po netu a už jsem ohledně doylovy karéry moudřejší - ano, hodně hrál s claptonem, pomáhal na jeho deskách (reptile, riding with the king...) a nejspíš ho i (proto) nahradil ve watersově kapele.
srovnávat kilminstera s bramhalem dost dobře nejde - každý má docela odlišný styl hraní. mě osobně víc sedí kilmisterova ostrá rocková syrovost. ale kvůli tomu nebudu bramhalla II shazovat do pekel. myslím, že s repertovárem si poradil docela dobře, zpíval taky moc fajn, takže to proč ne?
btw. zjistil jsem, že vokalistka na in the flesh tour susannah melvoin je doylovou manželkou a oba společně hrají v projektu smokestack (neznám).
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
aliceve
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 26.02.2008 16:48:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od aliceve »

fernetti píše:
aliceve píše:Pokud vím, tak Doyle Bramhall II teď zrovna hraje na turné s Ericem Claptonem. Myslím, že ho Waters našel u Claptona, ale 100% to tvrdit nemůžu.
Líbil se ti žvýkací Bramhall II víc než Kilminster? Neměla jsem možnost vidět oba živě, jen Kilminstera a zajímalo by mě srovnání těch dvou.
trochu jsem zabrouzdal po netu a už jsem ohledně doylovy karéry moudřejší - ano, hodně hrál s claptonem, pomáhal na jeho deskách (reptile, riding with the king...) a nejspíš ho i (proto) nahradil ve watersově kapele.
srovnávat kilminstera s bramhalem dost dobře nejde - každý má docela odlišný styl hraní. mě osobně víc sedí kilmisterova ostrá rocková syrovost. ale kvůli tomu nebudu bramhalla II shazovat do pekel. myslím, že s repertovárem si poradil docela dobře, zpíval taky moc fajn, takže to proč ne?
btw. zjistil jsem, že vokalistka na in the flesh tour susannah melvoin je doylovou manželkou a oba společně hrají v projektu smokestack (neznám).
Smokestack už spolu nehrají, momentálně má Doyle novou skupinu. Mám jeho dvě sólová CD Jellycream a Welcome, kdybys měl zájem.
Andy Fairweather Low a Katie Kisoon taky hráli s Claptonem. Letos jsem byla na Watersovi v Holandsku a oba tam bohužel nebyli :( tak nevím, jestli zrovna "chyběli" nebo už u Waterse skončili...
And then one day you find, ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »


Smokestack už spolu nehrají, momentálně má Doyle novou skupinu. Mám jeho dvě sólová CD Jellycream a Welcome, kdybys měl zájem.
Andy Fairweather Low a Katie Kisoon taky hráli s Claptonem. Letos jsem byla na Watersovi v Holandsku a oba tam bohužel nebyli :( tak nevím, jestli zrovna "chyběli" nebo už u Waterse skončili...
díky za info, to o andym a katie je zajímavá informace. kdo je nahradil? a jak?

(doylovy sólovky si sosnu z netu a poslechnu, když tak potom si je seženu origoš. ale i tak díky :wink:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
aliceve
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 26.02.2008 16:48:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od aliceve »

fernetti píše:

Smokestack už spolu nehrají, momentálně má Doyle novou skupinu. Mám jeho dvě sólová CD Jellycream a Welcome, kdybys měl zájem.
Andy Fairweather Low a Katie Kisoon taky hráli s Claptonem. Letos jsem byla na Watersovi v Holandsku a oba tam bohužel nebyli :( tak nevím, jestli zrovna "chyběli" nebo už u Waterse skončili...
díky za info, to o andym a katie je zajímavá informace. kdo je nahradil? a jak?

(doylovy sólovky si sosnu z netu a poslechnu, když tak potom si je seženu origoš. ale i tak díky :wink:
:lol: To jsem zvědavá co na to řekneš, dej pak vědět až si to poslechneš. Jinak Andy tam chyběl, nahradil ho Chester Kamen a ten mi připadal dost nevýrazný a Katie nahradila nějaká Sylvia Mason-James. Na Mother jsem se hodně těšila, ale v jejím podání mě tedy moc zklamalo a vůbec se mi nelíbila :?
And then one day you find, ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

aliceve píše:Pokud vím, tak Doyle Bramhall II teď zrovna hraje na turné s Ericem Claptonem. Myslím, že ho Waters našel u Claptona, ale 100% to tvrdit nemůžu.
Líbil se ti žvýkací Bramhall II víc než Kilminster? Neměla jsem možnost vidět oba živě, jen Kilminstera a zajímalo by mě srovnání těch dvou.
Bramhall II mám pocit v Praze tenkrát nebyl, tipoval bych (hádám, jsem línej hledat), že hrál jenom na Americký části turné In The Flash. Mně osobně se Kilminster líbí víc (viděl jsem ho naživo dvakrát a pokaždý dost dobrý), protože ctí Gilmourův styl, Bramhall II na můj vkus vnášel do svojí hry až příliš svojí invence (teď mluvím o DVD), která má podle mně do Gimourových kvalit dost daleko... :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Myslíš, že někdo na koncertu Rogera Waterse může do svého hudebního projevu vnášet kromě Rogerových invencí i své vlastní? :twisted:

Mně se hra Bramhalla II. líbí... :roll: právě pro tu "jinakost"
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

proti píše:Myslíš, že někdo na koncertu Rogera Waterse může do svého hudebního projevu vnášet kromě Rogerových invencí i své vlastní? :twisted:

Mně se hra Bramhalla II. líbí... :roll: právě pro tu "jinakost"
No Bramhal evidentně moh :lol: Ale na mě to působí, že si o sobě myslí, jakej je king, ale ty jeho sóla jsou přitom lehce "o ničem"... Možná slušný improvizace, ale hudebně Gilmourovým výkonům nesahaj po kolena...Tak to prostě vidim :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jádro píše: Ale na mě to působí, že si o sobě myslí, jakej je king, ale ty jeho sóla jsou přitom lehce "o ničem":)
Temer kazdy amik si o sobe mysli, ze je king. :)
Jádro píše: ... Možná slušný improvizace, ale hudebně Gilmourovým výkonům nesahaj po kolena...Tak to prostě vidim :)
Mas pravdu, ale kdyby si vsichni kytaristi rikali, ze na Davida nema, tak vymrou. :) Nikdy neni nic lepsi nez original.

Jinak ale celkem slusny revival, ne?
Dokonce bych rekl, ze o chlup lepsi nez Aussie Floyd. A ti se mi taky libili... :twisted:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

já si nemůžu pomoct, ale tohle srovnávání švestek s hruškama přece nemá žádný smysl...
vlastně od roku 1981 bylo všecko jenom revival. tu lepší, tu horší. nikdy ale tak dobrý, jako když hrávali všichni čtyři floydi spolu.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

To byl jenom vtip s tim revivalem. :D

Roger hraje jako Roger. Sam sebe nemuze revivalizovat. :D

(A kdyz to neslo dal ve skupine s nim (a to to zkouseli, ze?), muselo to jit bez nej. :lol:

Ad kytara:

- kdyz nekdo "nehraje" jako Gilmour - tak se to komentuje ve stylu "nehraje to jako on, nema na to... atd..."

- kdyby se nekdo snazil napodobnit Gilmoura, tak se to komentuje ve stylu "ubozak, snazi se to hrat jako Gilmour a nema na to..." atd...

Proto, dle meho nazoru, je to zbytecne hledat neco, co tam neni, jednoduse kazdy si hraje "jak to umi"...

A kdyby byl poslednim albumem PF The Wall - pro mne by to bylo hodne depresivni...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
aliceve
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 26.02.2008 16:48:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od aliceve »

Jádro píše:
aliceve píše:Pokud vím, tak Doyle Bramhall II teď zrovna hraje na turné s Ericem Claptonem. Myslím, že ho Waters našel u Claptona, ale 100% to tvrdit nemůžu.
Líbil se ti žvýkací Bramhall II víc než Kilminster? Neměla jsem možnost vidět oba živě, jen Kilminstera a zajímalo by mě srovnání těch dvou.
Bramhall II mám pocit v Praze tenkrát nebyl, tipoval bych (hádám, jsem línej hledat), že hrál jenom na Americký části turné In The Flash. Mně osobně se Kilminster líbí víc (viděl jsem ho naživo dvakrát a pokaždý dost dobrý), protože ctí Gilmourův styl, Bramhall II na můj vkus vnášel do svojí hry až příliš svojí invence (teď mluvím o DVD), která má podle mně do Gimourových kvalit dost daleko... :)
Tenkrát v Praze hrál Chester Kamen, už se to tady jednou rozebíralo v diskusi "In The Flesh 2002 vs. DSoTM 2006/7" :D
And then one day you find, ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun

Odpovědět