Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

sorry, ale ta fotka mě přímo vybízí - ale možná by panu watersovi nejvíc prospělo oddaně naslouchat folkovým popěvkům páně gilmoura... přišel by na jiné, mírumilovnější myšlenky a navíc by ho začal mít konečně rád :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:a navíc by ho začal mít konečně rád :)
Jakože aspoň toho psa? :D
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:
fernetti píše:a navíc by ho začal mít konečně rád :)
Jakože aspoň toho psa? :D
nepřeháněj to s tou ummagummou...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od proti »

Tak mne napadlo...
https://www.youtube.com/watch?v=IlfwHfoKuco

... nemá Roger náhodou nějaké indiánské předky?
Nebo je ta podobnost čisto náhodná?
:mrgreen:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od proti »

Tady je zápis z Deníku a fotka z vylodění v Anziu:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... tches.html

Roger výzorem po mamince.
(Ale... maminka je na rozdíl od Rogera celkem hezká... :twisted: )

Obrázek
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

předpokládám, že roger je ten menší prcek (při focení mohl mít max. 1 rok, než jeho otec zahynul) - takže ten starší brácha je kdo? nikdy jsem o něm neslyšel...
p.s.: a nejen vzhledem je roger po mamince, ale i krajně levicovými názory :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:předpokládám, že roger je ten menší prcek (při focení mohl mít max. 1 rok, než jeho otec zahynul) - takže ten starší brácha je kdo? nikdy jsem o něm neslyšel...
p.s.: a nejen vzhledem je roger po mamince, ale i krajně levicovými názory :)
Jestli se nepletu, tak starší brácha byl tuším taxikář a Rogerova maminka zemřela asi před dvěma roky.
A nejsem si jist, jestli je Roger též jako maminka krajně levicový. Spíše mám dojem, že je krajně kverulantní.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

A nejsem si jist, jestli je Roger též jako maminka krajně levicový. Spíše mám dojem, že je krajně kverulantní.
tak ono se to nijak vzájemně nevylučuje, spíš naopak.
a s lety, řekl bych, že obecně, pokud si to člověk nehlídá, se to zhoršuje.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od proti »

Richard píše:A nejsem si jist, jestli je Roger též jako maminka krajně levicový. Spíše mám dojem, že je krajně kverulantní.
Obrázek

I am old alcoholic either.

Obrázek

... and a registered homosexual too... :D

Obrázek

Supporting...

Obrázek

https://www.youtube.com/watch?v=TPeL24WuqOE
"... does anybody else in here feel the way I do..."
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:takže ten starší brácha je kdo? nikdy jsem o něm neslyšel...
Taky jsem se o Rogerově bratrovi snažil vypátrat cosi víc, ale jediné, co se mi podařilo na internetu vyšťourat, je jen to, že se jmenuje John D (tady se nabízí otázka, zda stejně jako Roger nepoužívá až své druhé jméno :twisted: ) a že je ročník 1941 a podle všeho stále žije.
Jinak kromě fotky z dětství a úsměvné historky s Bobem Geldofem nikde nic, žádná fotka, žádné informace.
To aspoň David si bratra pozval na natáčení promo videa ke svému prvnímu albu. Ale jinak o něm taky není nic moc známo. A podobné je to u Ricka, který měl mít minimálně jednu sestru. A Nick Mason dokonce tři :twisted:
Ale o Pink Floydech je známo, že si rádi střežili své soukromí a o to možná víc i soukromí svých rodin. Takže nám nezbývá než se navážet jen do Floydů samotných. Proto pokračuji výběrem fotografií, které tak trochu navazují na to, co tady spustil proti :twisted:

Obrázek

Obrázek

Z těch starších fotografií a videí zhruba do desky Dark Side Of The Moon mi Roger přišel jako pohodový chlapík a blázen, který nepokazí žádnou legraci. Když to porovnám s tím, co pak předváděl od The Wall, tak si říkám, co se to v něm sakra tak zlomilo? #-o :o
Já bych se vsadil, že ho zničily ženské a problémy s nimi! :twisted:
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

Obrázek

věk nikdo nezapře. ale vnitřní poznání z odžitých let, které se vtiskne do pohledu člověka, který už to má skoro všecko za sebou, taky ne.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Richard »

A zde tedy Roger, který má vše ještě před sebou. Roger roku 1967 v Abbey Road během nahrávání Pipera.
pink-floyd-pf012anwh.jpg
pink-floyd-pf012anwh.jpg (52.03 KiB) Zobrazeno 2128 x
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

tak to je unikátní fotka, richarde, díky za ni!
zaprvé jsem nikdy neviděl floydy vyfocené přímo ve studiu abbey road před nahraváním dark side (známé záběry adriana mabena z filmovýcdotáček pro pompeje) a za druhé jsem nikdy neviděl, že by přímo ve studiu bylo takové intimní přítmí, jako tady. mě to přijde, jako inscenovaná fotka, ne přímo z práce na albu.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od Richard »

Pro mne má ta fotka neobyčejné kouzlo, i kdyby byla inscenovaná. Zde ještě popisek ke snímku:

Candid image of Roger Waters at Abbey Road Studios in June 1967 whilst Pink Floyd finished off recording their debut album 'The Piper at the Gates of Dawn'. The band started recording the album at Abbey Road in February 1967 and it was released in August by EMI Records. It was produced by Beatles engineer Norman Smith. Norman Smith recalled in a 2007 interview "My first job, obviously, was to form a friendship with them and, above all, to form a trust, being their producer,” Smith says. “So we’re sitting there chatting in the control room, getting to know one another. The control room door opens and in walks Paul McCartney. He wanted to meet the boys. He’d heard of them. And after a little chat with them, he comes across to me, puts his hand on my shoulder and he says to the Pink Floyd boys, ‘You won’t go wrong with this bloke as your producer.’ ”
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Všelijaké fotky Rogera a drbárna o nich

Příspěvek od fernetti »

Richard píše:Pro mne má ta fotka neobyčejné kouzlo, i kdyby byla inscenovaná. Zde ještě popisek ke snímku:

Candid image of Roger Waters at Abbey Road Studios in June 1967 whilst Pink Floyd finished off recording their debut album 'The Piper at the Gates of Dawn'. The band started recording the album at Abbey Road in February 1967 and it was released in August by EMI Records. It was produced by Beatles engineer Norman Smith. Norman Smith recalled in a 2007 interview "My first job, obviously, was to form a friendship with them and, above all, to form a trust, being their producer,” Smith says. “So we’re sitting there chatting in the control room, getting to know one another. The control room door opens and in walks Paul McCartney. He wanted to meet the boys. He’d heard of them. And after a little chat with them, he comes across to me, puts his hand on my shoulder and he says to the Pink Floyd boys, ‘You won’t go wrong with this bloke as your producer.’ ”
no, docela sranda, řekl bych. norman smith byl úplně jiného naturelu než george martin, který, když objevil beatles, měl mnohé za sebou jako producent a hlavně byl s beatles na stejné vlně, což hlavně v druhé polovině šedesátek přineslo to nejskvělejší ovoce, které plynulo z martinovy geniální a nesmírně invenční práce jako producenta a beatles jako seskupení čtyř nesmírně silných, vyzrálých osobností na vrcholu tvůrčích sil. prostředí a možnosti studia v abbey road pak toto vše celé nejen umožnila, ale dokonale zpracovala. norman smith byl z úplně jiného soudku a jako producent stále lpěl na pomalu už mizející popularitě singlových nahrávek, kterým už v tuto dobu zazníval umíráček. navíc on sám byl naturelem velmi konzervativní a vrchol jeho obdivu vykukoval tam, kde začátkem šedesátých let byla na vrcholu éra vokálního popu v británii (cliff richard, shadows...). navíc měl sám ambice jako autor singlových nahrávek v tomto duchu a dokonce se mu podařilo v britské hitparádě pár docela slušných umístění se svými autorskými počiny (cca. 3x nebo 4x). no a právě tento člověk "vyfasoval" v emi records pečovat coby producent o nejprogresivnější hvězdy londýnského undergroundu! to bylo jako míchat olej s vodou! naštěstí pink floyd už tehdy byli natolik silní a svébytní v tom, co hráli, natolik slavní a drzí (řekl bych, že bez syda by takoví nikdy nebyli), že si mohli ve studiu nahrát pipera přesně tak, jak chtěli a jak ho známe. takže smithovo vyjádření o doporučení od samotného mistra mccartneyho mi přijde jako dobrý fór...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět